Pion vier heeft De Schoenen „Optica" het woon- en winkelhuis een schildersknecht of halfwas een arbeider, School met de Bijbel Aangifte van leerlingen Fa 1 L. Le Cointre Bekendmaking kalfkoe, en weivaars W. J. Koster, Kortgene een mooi brilmonturen Kringvergadering Bij inschrijving te koop: met schuur KIESPIJN? «s te Colijnsplaat Zaterdag 8 Mei rijtoer ouden van dagen Verzorg de toekomst van uw gezin met een spaarboekje De nieuwste dameshoeden een vaste arbeider gevraagd afwezig meisjes sportbroeken jongens broeken G. J. de Koster Zeiss-Punktallglazen Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken u.a. Vrijdag 7 Mei 1954 Ganzepoortstraat 21 Tel. 2084 - GOES Besloten werd om een lopende geld lening van f 47.000.en een van f 85.000.beide tegen een rentevaet van boven de 4 pet, onder te brengen in een nieuwe geldlening van f 307.000 bij de Boerenleenbank te Kamperland, tegen een rente van 3,625 pet en een looptijd van 40 jaar. Het hogere bedrag is nodig ter financiering van woning en scholenbouw. De Nieuwe Achterweg te Kamper land werd z.h.s. aangekocht voor f 400.—. Bij enkele verkiezing werden tot lid van een sub-commissie voor het drie eilanden-plan benoemd de heren J. van Halst met 10, G. P. Leendertse niet 9, J. H. Zuijdweg met 10 en M. dp Nooijer met 9 stemmen. Bij derde stem ming werd het lid A. Westerweele met 6 stemmen gekozen, tegen J. Bus- traan 4 stemmen. Bij de te nemen beslissing over de handhaving in de bestaande vorm van de bijdrage aan het Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs (Ly ceum) te Goes, werd besloten het be staande besluit van 1948 te blijven handhaven. Met de stem van het lid Bustraan tegen, werd besloten het verzoek van ,,Ons Genoegen" te Kamperland in te willigen. Haar muziektent zal voor rekening van de gemeente geschilderd worden, evenals de mooie muziektent van „Apollo" te Wissekerke. Op voor stel van het lid De Nooijer zullen de ramen van de muziektent te Wisse kerke ook op kosten van de gemeente worden gewassen. Bij de behandeling van het verzoek van Ged. Staten over een nieuwe jaar- wedde-regeling voor de wethouders, wilden B. en W. het oordeel van de raad horen. Unaniem werd de voor gestelde verhoging van f 460.op f 550.aanvaard. De rente en aflossing van de hypo theken op de door particulieren te bouwen premiewoningen zullen door de gemeente gewaarborgd worden aan de Noord Ned. Bouwspaarkas. Z.h.s. werd besloten de ongeveer 30 klapstoelen, aanwezig op de raads zaal, te schenken aan het vergaderlo kaal te Geersdijk en het verenigings gebouw te Kamperland; beide voor de helft. De beloning Karstanje, voor het op halen van het huisvuil, werd ver hoogd tot f 45.per week. Besloten werd het hoekje grond van de heer Filius te Kamperland (eind Veerweg) aan te kopen en de af hei ning te verzetten. De scherpe en ge vaarlijke hoek is daardoor dan ver dwenen. Bij de rondvraag informeerde het lid Dingemanse of men al aan de nieuwe woningbouw was begonnen. De voorzitter kon antwoorden, dat de aannemer deze week met een andere bouw klaar was en dan aan de bedoel de bouw begon. Het lid Westerweele wilde weten of de geplaatste sirene goed voldeed. De voorzitter meende van wel. De of ficiële ingebruikname wacht nog op een aansluiting bij de brandweercom* mandant. Het lid Westerweele vroeg ook nog naar watervoorziening en of er al maatregelen getroffen waren om leidingwater van Kortgene te betrek ken. Uit de hierop volgende bespreking bleek dat een en ander de volle aan dacht van B. en W. had, dat de voor ziening te Kortgene ook maar pover is en dat er 5 Mei a.s. een bespreking met het bestuur van de Waterleiding maatschappij dienaangaande zal plaats hebben. Op de vraag van het lid De Smit wanneer het sportterrein kon worden overgedragen, antwoordde de voorzit ter dat dit vermoedelijk in Augustus of September zal kunnen gebeuren. Het lid Hoveijn vroeg naar een in de oude raad genomen besluit tot het plaatsen van papiermanden. Volgens de voorzitter is dit reeds met de heer Warren besproken. Deze had de manden voor Kortgene wel besteld maar de manden voor Wissekerke had hij ver geten. Hierna sluiting. Het in het no 2675, d.d. 24 April 1954, genoemde Goese advertentiebu reau is niet het Reclame- en Adver tentiebureau „Zeeland", Bierkade 5 te Goes. Op 3 Mei a.s. hopen on- ze geliefde ouders, behuwd-, Y groot- en overgrootouders Y Daniël Gillisse Y Johanna Gillisse-Wolse hun 60-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren van 3.30 tot 5 uur, felicitatie adres „De Stadswijnkelder". Kortgene, Mei 1954. Op Woensdag 5 Mei ho pen onze geliefde ouders, be huwd- en grootouders P. van de Plasse en N. van de Plasse-Meulblok hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen, behuwd en kleinkinderen. Kats, Dijkstraat 29. Heden 1 Mei herdenkt de heer Johannes Verburg de dag, dat hij 50 jaar werkzaam is op de hofstede „Vrede hof" te Kats. Aan deze trouwe mede werker onze hartelijke ge lukwensen. Fam. J. M. Breure, Kats. Zondag 2 Mei a.s. hopen Y onze lieve ouders Y J. Engelvaart V en v T. P. Engelvaart- V Roodzand V hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. A Han. y Neel. Kortgene. Ik heb mijn man vandaag blij gemaakt met een nieuwe das, gekocht van de guldens, die ik kreeg voor mijn VéGé-geldzegels. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden voor en na het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, zuster, schoonzuster en tante Johanna Jannetje Geelhoed (geb. Lobbezoo), betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, A. J. Geelhoed. Wissekerke, April 1954. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter Bruynzeel. pen onze lieve ouders D. P. Janse Zaterdag 8 Mei D.V. ho- C. Janse-de Smit hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Nog vele jaren toegewenst van hun dankbare kinderen Y Jannie Adrie en Marie Kortgene, Torendijk 394. Onze hartelijke dank aan al len, die op enigerlei wijze hun belangstelling toonden bij de ope ning onzer zaak. Fam. P. G. Zandee. Kortgene. aan de Dorpsdijk A 189 te Wis sekerke. Groot 1.80 are, eigendom van dhr I. Stokman. Ontruimd te aan vaarden dadelijk na de betaling. Briefjes in te leveren voor of op 8 Mei a.s. ten kantore van notaris J. J. W. Klop te Kortge ne, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. Gevraagd vast werk Gebr. Kramer, Wissekerke. Tel. 203. Gevraagd woning beschikbaar. W. MELIEFSTE, Nieuwlandse- weg 5, Middelburg. Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. voor het cursusjaar dat per 1 September 1954 aanvangt, kan plaats hebben op 's avonds tussen 7 en 8 uur in de school. De kinderen moeten voor 1 Oct. de leeftijd van 6 jaar heb ben bereikt. Trouwboekje meebrengen a.u.b. Het bestuur. Het C.C.B. van Colijnsplaat komt in de week van 3 tot 8 Mei weer met de lijst bij u voor de We hopen ook dit jaar weer op uw bijdrage te mogen rekenen Het bestuur Coöperatieve Boerenleenbanken niét afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 vragen Uw aandacht De mode brengt kleine mo dellen in stro, laize, stro-jer sey met aparte garnering. In elke gewenste tint vindt U keus Ook kunt U bij ons uitste kend slagen in wollen kle ding alsJersey-blouses div. maten en kleuren, met korte en 3A mouw. Korte Jersey-jasjes en wol len vesten voor koele dagen Grote sortering shawls en handschoenen „Uw modezaak" St Janstr. 6-8, Middelburg Terstond bij R. J. SCHEELE, Wissekerke A. C. STIERMAN Boekhouder - Belastingconsulent van 3 tot en met 7 Mei wegens waarneming kantoor Rot terdam. Burgemeester en wethouders van Kortgene maken ingevolge artikel 203 der gemeentewet be kend, dat van heden af, geduren de 3 maanden, op de secretarie van deze gemeente voor een ie der ter lezing is nedergelegd een door de gemeenteraad op 29 Maart 1954 vastgestelde verordening tot wijziging van de algemene poli tieverordening van de gemeente Kortgene, welke verordening blij kens bericht van ontvangst van Ged. Staten van Zeeland van 13 April 1954, nr 4168 191, derde afdeling ter voldoening aan het bepaalde in art. 198 der gemeente wet aan genoemd college werd medegedeeld. Kortgene, 27 April 1954. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, A. A. Schuit, de secretaris wnd, W. Goossen. Te koop keur uit 2 M. Priester, Kats. Zojuist ontvangen leuke modellen khaki kleur in verschillende kleuren VERUOnniNGS EN KOOK POEIEINPEN.... NMP Voorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339 Te koop bij inschrijving staande aan de Dorpsdijk te Wis sekerke. Inschrijf briefjes in te leveren voor 15 Mei 1954 bij de eigenaar dhr J. Geuze, waar ook nadere in lichtingen zijn te bekomen. Een keur-collectie in moderne elegante Vakkundige afwerking Billijke prijzen Beste wereldmerken A. L. Kampman In 't hartje van de L. Vorst Goes voor de leden der Coöperatieve Suikerfabrieken: Dinteloord, Roo sendaal en Zevenbergen op te 3 uur in „De Korenbeurs" te Kortgene. Behandeling van de jaarstukken door de Voorzitter en verkiezing van afgevaardigden. Het bestuur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 2