NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Christelijk Historische Unie Steeds iets nieuws (Dameshoeden Uoedenmagazqn SpeetjenS L. Vorststr .36 Goes Noord-Bevelanders DE TILLE WEEK G. P. Leendertse, Kamperland Door nr 1 van lijst 3 te stemmen No 2674 Zaterdag 17 April 1954 57e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Advertenties 6 cent per mm Er is één ogenblik in het jaar, waarop de ernstige mens zich verdiept in het lijden. Dat is in de stille week, wanneer hij poogt in te gaan tot het lijden van Christus. Hij verdiept er zich misschien ook op andere momen ten in, vooral wanneer hij zwaar wordt beproefd, maar dan is het een bepein zing zonder oplossing. De lijdensmedi tatie in de stille week betekent, dat de mens in zijn nood, zijn Heiland zoekt, die het grootste leed heeft gele den dat denkbaar is. Eigen leed ver schrompelt, voor wie zich rekenschap geeft van het leed aan het kruis. Zijn wij allen zo zeer in nood? Wie de vraag stelt, heeft haar beantwoord. Wij weten het: de wereld is uitzichts loos, alle onrust, alle beschouwingen en tijdsontledingen, zij zijn worstelingen om een licht dat niet komt, zij zijn smeekbeden. Men heft de handen ten hemel, bevangen als men is door angst en onheilsverwachting. Men heft de handen ten hemel. Wat wil dit zeggen? Men vindt geen uit komst in de dingen, die ons omgeven en de ziel zoekt naar een vertroosting bij God. De les van de smart is, dat zij leert inzien, dat haar oplossing al leen in handen is van Hogere Macht. Wanneer men blijft verwijlen bij dat wat vergaat, dan wordt men een slacht offer van een wilde levensstroom, die naar de afgrond leidt. Alleen de ver binding met wat bestendig is, dat wat blijft, geeft zin aan ons bestaan. Al de verontrustingen, die ons thans belagen, zullen eenmaal overglijden. Hetgeen zich aan ons voordoet, is een eindeloze wisseling van aspecten. Maar wij hebben onze grond niet te zoeken in die slechte oneindigheid, in die lege vernietiging, wij hebben te naderen tot den Eeuwige, die Zichzelf gelijk blijft, die de Vervuldheid is. Dat alleen geeft ons het hoogste geluk. Er is op het Paasfeest, dat wij thans vieren, aanleiding genoeg om ons te versomberen. De spanning in de wereld houdt aan. Onze wensdroom van een naderende vrede is wederom ver nietigd na de mislukte internationale conferentie. Het leven is nog voor ve len zwaar te dragen. Maar afgezonderd van de wereldbeslommeringen, die ons beangstigen, is er verdriet in vele per soonlijke levens. Wij zijn zo geneigd, ons door het tijdsbeeld te laten beïnvloeden, dat wij ons daardoor laten overheersen. Maar niet alleen de tijdsomstandigheden drin gen tot Paas-overweging. Laat ons nim mer vergeten, dat eigenlijk ieder men senleven een tragisch element in zich bevat. De moderne stijl heeft een glim lach getoverd om de lippen der men sen, diie wij in de couranten vinden uitgebeeld, een glimlach die, als wij hem goed bestuderen een grijnslach Een prachtige charmeuse on derjurk met strook en kantgar nering f3,98. Leuke charmeuse rokjes met kantgarnering f 3,98 bij De Goedkope Simon Klokstraat Goes door dr P. H. Ritte r wordt. Maar de mens met het gelukkigste aangezicht heeft zijn verborgen smar ten en ontkomt evenmin aan zijn ziele- nood als zijn rampzalig voordoende broeder. Na de lijdensweek komt het Paasfeest met zijn jubelende getuigenis. Wanneer wij ons er van doordrongen hebben, dat niet het zoeken van dwaallichten, dat niet het najagen van wensdromen de bestemming van ons leven is, maar het aanschouwen van het Licht dat was en is en blijft, als wij verankerd wor den in eeuwige waarden, dan zijn wij in staat de kracht van het Paas-wonder te beseffen. Niet ondergang, maar ver rijzenis, niet dood, maar opstanding, dat is de Paasboodschap. Geen verdwij nen in het lege Niet, maar verlossing uit onze ellende. Pasen beleven wil zeggen: Komen tot de erkenning van het: Niettemin. Het leven is een droeve reis, maar niettemin is er ons een uitzicht gegeven op eeu wige waarden. De zin der christelijke hoogtijdagen is ;en in het voortdurend contrast dat zij stellen tussen twee werkelijkheden, de werkelijkheid van dit jammerlijke aardse bestaan en de hogere werkelijk heid der heilsbelofte. Niet in het ver gankelijke doch in het bestendige zijn wij geworteld. De gedachte ener weder geboorte neemt op Pasen van ons beslag. De gedachte van een reiniging der ziel en van een geluk, dat uit het leed ge wonnen wordt. En zo laat Pasen dan toch zijn zon schijnen in deze godverlaten wereld. En zo nadert het met zijn vertroosting en heelt de wonden, die bloeden in ons binnenste. Zo komt het Paasfeest tot ons op de adem van de lente. De Paas- zon moge ons blijven beschijnen en ons verwarmen, ook in de ogenblikken, die ons tot wanhoop zouden verleiden;. Want wij weten, als wij de Paasgedach- te hebben verstaan, dat het leven rankt over de dood en de Eeuwige Waarde reikt over de loze vernietiging Dr P. H. Ritter. In de komende zittingsperiode van de Provinciale Staten moeten voor ons ei land zeer belangrijke beslissingen worden genomen. Denk maar alleen aan het Drie-eilandenplan. Zorg dat U in deze beslissingen kunt meespreken door Uw eigen vertegenwoordiger in de Staten De C.H.U. is de enige rechtse partij welke een Noord-Bevelandse can- didaat heeft op een verkiesbare plaats, en wel de heer G. P. Leen- dertse te Kamperland. Ken Uw eigen belangen en stem dus C.H. Dit zijn onze candidaten voor de Provinciale Staten C. Philipse, 's-Heer Arendskerke Baron W. F. E. van der Feltz, Middelburg A. H. S. Stemerding, Oost- en West-Souburg A. Koster, Zaamslag C. F. van der Peijl, Goes M den Boer, Haamstede G. J. van de Waal, Schoondijke C. J. de Jonge, Yerseke W. Sanderse Jr, Vlissingen M. A. Geuze, Poortvliet J. Duvekot, Goes Noord-Bevelanders I Let op Uw zaak kiest U een principieel rechtse partij en dient tevens de Noord-Bevelandse be langen Altijd leuke en vlotte modellen

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1