NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD PANG Modeshow Middelburg m pan demste zaag. f Noordbevelands uitgebreidste reparatie-inrichting voor radio G. J. de Koster grote collectie Mooie modellen in alle modekleuren Goede Vrijdag gesloten nette meisjes No 2673 Zaterdag 10 April 1954 57e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Abonnementsprijs I 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Een waar festijn van Op 30 en 31 Maart toonde de Mid delburgse Modecombinatie in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg in een voortreffelijke show de nieuwe voorjaars- en zomerkleding. Ook dit maal was veel zorg besteed aan de entourage, waarin de nieuwe toilet ten en accessoires gebracht werden. De echte zomerse aankleding van het podium, verzorgd door Studio De Ruyter samen met Bloemenhuis Baljeu, brachten de talrijke bezoeksters in een prettige voorjaarsstemming. Een ge spannen verwachting beheerste de zaal. Een verwachting, die niet beschaamd werd. In een rustig, maar vlot tempo brachten de vijf mannequins een keur van japonnen, mantels, tailleurs, tri cotpakjes en cocktailjurken van mo demagazijn „De Duif" en firma H. Meyer. Japonnen werden gebracht in linnen, veredeld katoen, nylon en or ganza. Mantels in tweed en ottoman., Daarnaast zeer mooie tricot- en kara- garenpakjes. Zeer opvallend vonden we o.m. een tricot trois-pièces met geplooide rok met ingeweven patroon. De ingeweven plooien kunnen er niet uit. Apart genoemd mag zeker nog wor den het zilver-lamé toilet, dat als laatste nummer voor de pauze gebracht werd. In één woord: beeldig, zo ge combineerd met dat mooie grijs, rose, zilverig bloemenkapje. Daarbij een heer in onberispelijk smoking van Heren modehuis „Peca". Dit geheel zo samen was werkelijk af. Beter kan men zich niet wensen om up to date gekleed naar partij of receptie te gaan. Het was zeer zeker een goede en originele gedachte van de combinatie in de show ook herenkleding te bren gen. Ook op dit gebied werd het al lernieuwste gebracht. Buitengewone zorg was besteed aan de accessoires. De firma Wed. C. Pa- terik bracht in hoeden de nieuwste mo dellen in verschillende mooie mate rialen, waarvan wij noemen de exo tische strosoorten sisol en balipuntal. Daarnaast de Zwitserse laise en stro- yersy, terwijl ook de fantasie-strootjes niet ontbraken. We noemen hier o.a. nog de grote witte hoed, rand van zwitsers natuurstro, de bol van zijde, welke zo'n echt zomers effect maakte. De rijke verscheidenheid in mooie pa steltinten viel ons zeer op. Op het gebied van schoenen bracht Schoenmagazijn d,De Arend", firma L. B. van Houte en Zn verschillende mooie en interessante nouveauté's, waarvan we in de eerste plaats noe men de a-symetrische lak-sandalettes, een modesnufje, dat buitengewoon op viel. Daarnaast als iets nieuws de croco-pump met open hiel. Ook de rode flats in leer en suède, speciaal in hunting, een zwaardere suède-soort, trokken zeer onze aandacht. Veel zorg was besteed door Leder huis „Bijou" aan de tassen, welke een uitgebreide collectie in de meest uit eenlopende materialen en modellen liet zien. Zeer opvallend was het leuke em mer-tasje, dat in verschillende maten gebracht werd. Een hele mooie sortering handschoe nen van de firma J. de Dreu. Ook hier verscheidenheid in materialen en een groot sortiment van kleuren. Aan het slot de bruidsstoet. In ie dere show een evenement. Het bruids toilet was deze keer wel zeer goed gekozen. Het mooie, zeer aparte effect van het geheel viel ons zeer sterk op. Een paar snoezige toiletjes voor de fleurige zomerkleding bruidsmeisjes en een zeer verzorgde bruidegom, dit alles gaf aan deze mooie show een waardig slot. Lezers hanteren de pen Ik moet bekennen dat ik mij met enige aarzeling er toe zet tóch nog weer in te gaan op de pengeboorte van de heer Louwerse. Waarom? Niet omdat zijn laatste verweer enige nieuwe gezichtspunten geeft. Integendeel. Het bevat geen ar gumentatie meer, bovendien mis ik so liditeit en werkelijke bewogenheid in de vragen waar het hier om gaat. Het is daarom ook niet de bedoeling iets te schrijven tegen het artikel van de heer L. in, om de eenvoudige reden dat hij met drie kolommen niets ge zegd heeft (ik zeg dit in alle zacht moedigheid). Een betoog met Oeff! en Alldl kan ik nóch theologisch, nóch ethisch, nóch sociaal ernstig nemen. Deze sfeer in een betoog is niet de juiste sfeer om elkander te willen ver staan De bekende fundamenten van een weermacht-gezind betoog („weermacht" is een Germanisme, heer L.l) zijn ook hier weer de „gerechtvaardigde strijd", de „Grote Willem", de noodzakelijke „sterke weermacht", „recht en plicht" enz. De oude geluiden. Ik denk dan aan het woord van Seneca: „Wat men lang aangeleerd heeft, leert men lang zaam weer af". Er zijn tendenzen die er in het huidige wereldgebeuren op wijzen en in de menselijke geestesont wikkeling op wijzen dat men geweld gaat afler.e'n] fMijn opponent acht geestelijke weerbaarheid alleen niet ge noeg. Ik concludeer daaruit dat hij voor „toevoegingen" aan Oud en Nieuw Testament is. Hij zal o.a. bij het woord: „Niet door kracht noch door geweld, maar door Mijn Geestwensen toe gevoegd te zien: „Onder voorbehoud en onder bepaalde omstandigheden, naar het menselijke politieke idealen en op vattingen uitkomt". Dat is evenwel, wanneer men uit die geestesinstelling leeft, blijk geven van het verbinding missen met de radicaliteit van het Woord van God en de levende Chris tus die het zwaard afwijst. Objectieve bijbelse exegese (uitleg kunde) kan nooit tot een rechtvaardi ging van geweld onder welke omstan digheden ook komen. Tenzij dat men verwringt en forceert. Een forcering die vandaag geschiedt onder de druk van een angstpsychose en nachtmer ries, verkeerde voorlichting, politieke hetze en het zich als marionet laten gebruiken door hen die financieel be lang hebben bij een nieuwe oorlog. Ik gevoel zo bitter weinig bewogenheid met de mens als men alleen maar de geestelijke en sociale aspecten van Oost en West binnen het raam plaatst van termen die zo ontzaglijk afgesle ten en inhoudsloos zijn geworden als „vrije wereld", „dreigende gevaren" etc. etc. Voelt de heer L. zoveel voor de vrije wereld van senator McCarthy, Franco en de B.V.D.? Om slechts een voorbeeld te noemen. Ik ga niet verder in op de geest van dit artikel dat mij wezensvreemd is. Ik wil slechts met wijd geopende ogen op de God der Geschiedenis letten. Die God die ons volk de Grote Zwijger heeft gegeven die ons tolerantie en voorzichtig omspringen met gedachten en geestesrichtingen heeft geleerd. De ernst van de Boodschap van de Synode tegen de militaire propaganda op de scholen is blijkbaar nog niet doorgedrongen tot de heer L. Het ge vaar gevoelt hij niet van verwoesting van jeugdige breinen. Ik ben er voor dat men kan spreken over de Defen sie, maar dan moet het begrip De fensie ook eens vanuit de Nieuw Tcs- tamentische hoek bekeken worden tot Tel. no 308, Giro 32622 Advertenties 6 cent per mm geestelijke bewaring en opbouw. Gif en tegengif! Beter: gif en geneesmid del! Maar evenals in de evolutieleer er een „missing link" is in de ketert van dier- en mensvormen, waarcfipor de theorie theorie blijft, geloof ik dat er een missing link geestelijk aan te tonen valt in het betoog van de heer L. als hij spreekt over de „gew'eldj- loosheid", de „weermacht" en de Bij bel. Een missing link die zijn oorzaak vindt in een vanuit de menselijke ze kerheden en ingekapselde vooringeno menheden bezien van de Bijbel, terwijl juist de menselijke gedachtensferen, hetzij politieke, hetzij sociale, morele of geestelijke, vanuit de Bijbel moeten worden bezien. Dan gaat men ook fei ten onderkennen. Ik zou in deze tijd de aandacht van allen willen vestigen, evenals het la bo urlid Philip Snowden op 18 Maart 1914 in het Lagerhuis deed, op de ka pitalistische invloeden (wapenfabrica- ge!) die op een wonderlijke wijze door het nationaal belang heenspelen en op slinkse wijze de publieke opjnïe id oorlogsstemming houden. Snowden had het goed gezien. De bom barstte De mens verscheurde Waarom? Niemand kende niemand in niemandsland Het kruisbeeld van Christus in het Vredespaleis te Den Haag werd tot aanfluiting. Er verschijnt vandaag rustige en eer lijke literatuur over het oorlogsvraag stuk. In het bijzonder wil ik wijzen voor hem die de verscheurdheid en de verzieking van de menselijke geest, maar ook de hoogtepunten en lichtpun ten van de menselijke geest in de strijd voor een nieuwe mensheid wil leren kennen op het boek van de bekende (in Zeeland zeer bekende) hoogleraar prof. dr P. J. Bouman: Revolutie der eenzamen. Spiegel van een tijdperk. Dit aangrijpende boek opent de ogen «■■■nranHi Voorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339 voor de grote worsteling van de mens heid rondom geweld en liefde, weer loosheid en doodslag, de geest uit de af grond en de geest die door Christus wordt omgeboren. Ghandi, een „exe gese van het Nieuwe Testament", heeft in zijn zware leven er op gewezen dat geweldloosheid is naast burgerlijke on gehoorzaamheid en passieve lijdzaam heid, vooral: met medeleven en begrip tegenover de naaste staan, voortdurend de Waarheid zoekende. Dat is: Uw naaste liefhebben als Uzelf (Bouman t.a.p. 132 en 133). Het is mogelijk dat geesten elkander niet raken. Wij kunnen elkander niet dwingen anders te gaan denken. Even wel: „Liefde overheerst niet, doch voedt op en dat is meer" (Goethe). Bij het oog krijgen voor de eenheid tus sen alles wat leeft, wat is en bestaat, gaat de liefde centraal staan in ons le ven. Ik geloof dat de geesten elkander weer zullen raken als wij ons beiden buigen voor de levende Christus in het beluisteren van Zijn Stem, die zegt: Dient elkander door de liefdegij zijt allen broeders uit Mij, door Mij en tot Mij zijn alle dingen. Ik volsta thans met dit alleen nog op te merken. Ds W. S. Hugo van Dalen. Colijnsplaat, 22 Maart 1954. Sterfdag van Joh. Wolfgang von Goethe (1832). (Na woord en wederwoord sluiten wij met dit artikel deze discussie. Red.). U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG Cristal fruits vraagt, kunt U veel meer ge nieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal-heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van ieder ..Rangetje". $9 Het is zo gezel- y lig om uit zo'n "y p te kunnen kiezen overzichtelijk geëtaleerd maken het kopen van een hoed in onze zaak tot een genoegen Het zal voor U een ver rassing zijn zo goed te kunnen slagen is onze zaak SPECIAALZAAK IN DAMESHOEDEN NIEUWE BURG 35 37 MIDDELBURG In het Ziekenhuis Oostwal te Goes worden met spoed gevraagd enige voor huishoudelijk werk, leeftijd 18 a 20 jaar Salaris volgens geldende regeling. Aanmelden bij de adj. directrice.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1