NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Raadsvergadering Wissekerke Raadsvergadering Kortgene Noordbevelands uitgebreidste reparatie-inrichting voor radio G. J. de Kostei' No 2672 Zaterdag 3 April 1954 57e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Abonnementsprijs I 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Onder leiding van wnd-burgemeester Van Halst kwam Vrijdag 26 Maart de raad voltallig bijeen. Na een welkomstwoord en het gebed werden de notulen van de vorige ver gadering onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.m. een mededeling dat de gemeente voor de jaren 1954 t.e.m. 1956 twee wo ningen was toegewezen. Op een verzoek van de Heer Jansz- polder om de behandeling met teer van de Oost Havendijk tot de woning van J. I. de Kam - Maarsman voor rekening der gemeente te nemen, werd gunstig beschikt. In verband met het drie-ei landen-plan waren hierover enige vra gen gerezen, maar uit de bespreking bleek, dat en het polderbestuur en het gemeentebestuur te dier zake oplet tend waren. Met de principiële stem van het lid Bustraan tegen werd z.h.s. besloten een vrijwillige ongevallenverzekering te sluiten voor de burgemeester, de wet houders en de secretaris. Het voorschot op de exploitatiekosten 1954 van de bijzondere scholen, met in begrip van de vergoeding voor vakon derwijs Chr. Ulo, werd zonder enige discussie vastgesteld. Het verzoek van de C.J.M.V. te Kam perland om een subsidie voor haar bi bliotheek werd tot een bedrag van f 25.per jaar ingewilligd, met de stem van het lid Bustraan tegen. Gunstig werd beschikt op het voor stel van B. en W. een bijdrage van f 40.te verlenen voor een te houden voordrachtmiddag voor de leerlingen van alle scholen op Noord-Beveland. Op ministerieel verzoek werd een gewijzigde winkelsluitingsverordening vastgesteld. De winkels zullen volgens de nieuwe regeling in de maanden A- pril t.e.m. September op werkdagen geopend mogen zijn tot des avonds 7 uur, de overige maanden tot des avonds 6 uur. Aan de heer M. C. Bouterse te Geers- dijk werd een premie voor krotoprui ming toegekend (totaal 30 pet van de nieuwbouwpremie). Het voorstel van B. en W., om over te gaan tot verlenging der Juliana- straat langs de te stichten Ulo-school, met klinkers, en tot het tegelijkertijd uitvoeren der bestratingen te Kamper land werd z.h.s. goedgekeurd. B en W. werden hierbij tevens gemachtigd een stukje grond van de heer Filius, op het eind van de Veerweg, aan te kopen tot het afronden van de scherpe hoek aldaar. Deze werkjes zullen alle in eigen beheer worden uitgevoerd. Besloten werd om in beginsel te ver klaren, dat het inkrimpen van de wer kingssfeer der woonruimtewet voor deze gemeente vooralsnog ongewenst is. Ook werden enige besluiten genomen be treffende de vijfjaarlijkse afrekening met de bijzondere scholen. B. en W. vragen de raad machtiging om de Nieuwe Achterweg te Kamper land te bestraten of op een andere ma nier te verharden. Besloten wordt om met de eigenaar van die weg in on derhandeling te treden en in een eerst volgende vergadering met een defini tief voorstel te komen. In de havengeldverordening werden enige administratieve wijzigingen aan gebracht. Z.h.s. werd besloten om met ga- Leuke witte Damessokjes kos ten maar 89 cent Kindermaten vanaf 79 cent De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes ragehouder Van Halst te Kamperland een verbintenis van 10 jaar aan te gaan inzake de aanschaf van een lijk- auto, voor de som van f 1000.per jaar. In het parkeerverbod voor de Veer weg te Kamperland werd een admini stratieve wijziging aangebracht. De ver ordening tot heffing ener straatbelas ting werd gewijzigd door toevoeging van „het dorp Kamperland". Hier door zal er te Kamperland in het ver volg ook straatbelasting, 4 of 5 pet, betaald dienen te worden aan de ge meente. De gemeentelijke subsidie aan het Koningin Wilhelm inafonds werd verhoogd tot 1 cent per inwoner. Het aftredende lid van het Burgerlijk Armbestuur, Jac. de Kam te Geersdijk, werd met grote meerderheid herbe noemd. Besloten werd om als donateur der Chr. Ver. voor lijders aan vallende ziekte „Meer en Bosch" toe te treden tegen een jaarbedrag van f 25. Zonder enige discussie werden de volgende besluiten vastgesteld: gewij zigde regeling der jaarwedden van het gemeentepersoneel per 1 Januari 1953; toekennen der toelage 1953 per 1 Ja nuari 1953; incorporatie der jaarwed den met inbegrip van 5 pet verhoging per 1 Januari 1954. Hierna kwam het voorstel van B. en W. in bespreking te besluiten tot de bouw van 4 premiewoningen voor rekening van de gemeente, waarvan 3 te Wissekerke en 3 te Kamperland. De voorzitter deelde de raad mede dat de bouw van deze 4 woningen een be drag van f 44.80CLzal vergen. Het lid De Nooijer vroeg of er nog veel bijkomend werk boven die prijs zal komen, waarop de voorzitter ant woordde: enkel de architectkosten, daar de kosten voor de aanleg van water leiding en electrisch licht er reeds in berekend is. Ook zijn inbegrepen het maken van regenbakken en het plaat sen van welputten. Het lid Bustraan informeerde of B. en W. wisten of de bouwer van die woningen betrouwbaar is. Hij is daar een beetje huiverig voor en bovendien speet het hem dat het een katholieke bouwer is. De voorzitter had ook liever een Noordbevelandse bouwer gezien, maar door omstandigheden was er nu geen andere keus. De ingewonnen infor maties naar deze bouwer waren ten volle bevredigend. Het lid De Nooijer vroeg of het prijsverschil nu werkelijk zo groot was, waarop de voorzitter antwoord de, dat de eerst opgegeven bouwprijs globaal f 13.000.*per woning be droeg en dat B. en W. van een prijs van f 10.700.waren uitgegaan, ex clusief de loonsverhoging. Het lid De Nooijer was bevreesd dat de kosten van de architect en het toe zicht er nog overheen zullen komen. Wethouder Leendertse zeide hierop, dat de toeslag voor vreemde arbeiders nog teruggegeven kan worden. De voor zitter zeide, dat bij de eigen bouwer architect- en toezichtkosten er ook nog overheen zouden gekomen zijn. Het lid De Nooijer was het daar niet mee eens, de architectkosten zouden in elk geval niet berekend geworden zijn. Nadat de voorzitter opgemerkt had, dat de architectkosten toch reeds ge maakt waren, werd z.h.s. tot de bouw besloten. Op een vraag van het lid De Nooijer wanneer met de bouw begon nen wordt, antwoordde de voorzitter, dat de vastgestelde datum daarvoor 1 April a.s. is. 125 werkbare dagen zijn Dames zoekt u een leuke Da mes Sweater of mooi wollen voorjaars Pullovertje dan, als u in Goes komt, kijken bij De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes er voor dit werk gesteld. Bij de rondvraag vroeg het lid Wes- terweele of er al iets bekend was over de waterleiding. De voorzitter ant woordde hem, dat er steeds aan gewerkt wordt, maar dat hij verder nog niets kon zeggen, wel had hij gegronde hoop, dat dit jaar nog de waterleiding op Noord-Beveland een feit zou worden., en dat hij niet alleen de kommen aan gesloten zou willen hebben, maar het gehele eiland. De lijdensweg, gelijk aan de electrificatie, was men dan meteen ontgaan. Het lid Dingemanse gaf B. en in overweging de presentiegelden voor de leden van de stembureaux in over eenstemming met de presentiegelden voor een raadsvergadering te brengen. De voorzitter beloofde hem volle aan dacht. Het lid Bustraan zou gaarne enige stoelen in het vergaderlokaal te Geers dijk geplaatst zien. Bij een vorig col lege van B. en W. was hem dit reedp toegezegd. De voorzitter wees er op, dat het bedoelde lokaal een gymnas tieklokaal is, dat hij tegenover het ge ven van stoelen niet afwijzend stond, maar dat dan feitelijk de naam veran derd diende te worden in verenigings- of gemeentelokaal. Ook dan behoefde men niet op de goedkeuring van de schoolinspectie te rekenen. Na enige bespreking, waarin het lid Maandagmiddag 3luur kwam de raad voltallig in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van bur gemeester A. A. Schuit. Met enige welgekozen woorden o- pende de voorzitter deze zitting. Naar aanleiding van de notulen vroeg het 'lid Z. G. Salomé naar de verlichting van de steigerdam. De voorzitter antwoordde 'hem, dat hij bericht had ontvangen, dat het college van Ged. Staten hieromtrent gaarne een mondeling onderhoud zou willen hebben. Salomé 'vond het zeer belang rijk dat dit contact spoedig werd op genomen, ook 'in verband met het drie-eilanden-plan, daar 'volgens hem alle kans bestond dat daar ter plaatse in de toekomst een voet veer zal blij ven, misschien 'wel een kanohaven zal komen. De impasse over deze ver lichting ligt de voorzitter zwaar op de maag, nu het voorjaar en de zomer in zicht komen is deze verlichting niet zo urgent, maar hij hoopt te kun nen zorgen dat voor het a.s. najaar Ook voor Meisjes brengen wij voor de komende zomer leuke Sweatertjes in mooie modelletjes en niet duur De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes Tel. no 308, Giro 32622 Advertenties 6 cent per mm Hoveijn, ter besparing van opbergruim te, de oude metalen klapstoelen van de raadszaal wilde geven, werd op voor stel van het lid Marcusse besloten, dat B. en W. deze zaak eens nader zul len bekijken. Het lid Bustraan gaf B. en W. in o- verweging haar wensen en verlangens kenbaar te maken in verband met het drie-eilanden-plan. De voorzitter stel de hem gerust en zeide dat B. en W. steeds zullen opkomen voor de belan gen van Wissekerke. In dit stadium was er nog niets te vertellen, wel kon spreker zeggen dat er een commissie in wording is, ter behartiging van de Noordbevelandse belangen. Een en an der heeft de volle aandacht van B. en W. Het lid Marcusse had vernomen dat de buitenste verbindingsdam een paar km westwaarts gebouwd zou worden, wat hij betreurde in verband met de verbinding met Middelburg. De voorzitter zeide hem dat daar vermoedelijk niets aan te doen zal zijn, misschien aan de tweede en bin nenste dam wel. Het lid Bustraan vroeg de volle aan dacht voor de Kauiperlandse haven. De voorzitter kan hieromtrent geen mededelingen doen, maar beloofde voor het behoud daarvan tot en met te zul len vechten. In een hierop volgend gesprek over de ligging van de nieuwe wegen, sprak het lid Dingemanse de hoop uit, dat de nieuwe rondweg langs de z.g. „Keeten" zou komen te liggen. Hierna werd deze vlotte en geani meerde vergadering met voorlezing van het dankgebed 'gesloten. ook dit object afgewerkt zal zijn. Het lid Welleman vroeg voor de vierde en laatste maal naar de herbouw van de schuurtjes bij de woningen aan de Westdijk. Volgens hem hebben alle gedupeerden hun schuurtjes weer, alleen de gemeentewoningen nog niet. De voorzitter zeide hem dat ambte lijke molens -langzaam draaien. De op bouw en vergoeding van geraeentewo- ningen ligt heel wat anders dan die voor particulieren, j vooral ook met de erg stijve prijzen van de ambachtslie den. De bedoeling is echter, een en an der spoedig voor elkaar te krijgen. Bij de ingekomen stukken en mede delingen waren o.m. een verhoging van de gemeentelijke subsidie aan het Koningin Wilhelm inafonds tot 1 cent per inwoner en de toetreding als do nateur tot de vereniging „Meer en Bosch" tegen een bedrag van f 25. Behandeld werd het verzoek van M. K. Verburg, als zaakwaarnemer voor mevr. Van de Linde - Wolse, om fiat te verlenen op de herplaatsing van een afheining, met uitgang, aan de woning van notaris Klop. De eigenaars willen het meer dan 40 jaar op dezelfde plaats gestaan hebbende poortje een 20 meter verplaatsen. Deze verplaatsing is vol gens de voorzitter, die als burgemees ter het fiat moet geven, aanleiding het fiat niet te verlenen. Een langdurige Voorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339 en nogal scherpe discussie ontspon zich over dat poortje en het fiat tus sen de voorzitter en het lid Van der Weele. Van der Weele noemde het niet-ver- lenen van het fiat een klein gedoe, waarop de voorzitter zeide direct het fiat te zullen geven, als de eigenaars het bedoelde poortje op dezelfde plaats als voorheen aanbrengen. Het op een andere plaats neerzetten van dat hekje, heeft volgens spreker een diepere ach tergrond. Door deze verplaatsing kan een gedeelte van die tuin als bouwgrond worden verkocht, met een uitweg op de nieuwe straatweg, wat een extra winst voor de eigenaars zou betekenen en een schadepost voor de gemeente. Deze uiteenzetting voldeed het lid Van der Weele blijkbaar niet, wat hem de vraag ontlokte: denkt u nu werkelijk, dat bedoeld hekje de verkoop tegen zal houden? Volgens hem zeker niet, ware die grond en afheining plus dat hekje zijn eigendom, hij zou daarin geen belemmering zien een gedeelte tuin als bouwgrond te verkopen. De voorzitter wees Van der Weele er op, dat hij deze zaak zuiver uit gemeente oogpunt beziet. Hij ziet het maar van één kant, dit is: het gemeentebelang. Van der Weele wees er op, dat dit hele geval zijn oorsprong vindt in een ruzie tussen huurder en eigenaar. Hij vroeg, wie bij een mogelijke procedure aan sprakelijk zou zijn, de burgemeester of de gemeente. De voorzitter ant woordde hierop, dat de burgemeester aansprakelijk zou zijn, deze had immers namens de gemeente gesproken, doch als knecht van de minister. Het lid Van Hee vond het van de zijde der gemeente spijkers op laag water zoe ken, wat de voorzitter deed opmer ken, dat er van zijn kant geen onzui verheid in deze zaak ten doel is. Op een vraag of er later een uitweg ge geven kon worden, antwoordde de voor zitter bevestigend. De raad kon daarin dan een beslissing nemen. Het lid Van der Weele vertelde nog, dat hij pas geleden een bezoek aan Schouwen had gebracht. Bij de we deropbouw daar, worden deuren, ra men, ja zelfs schuren soms op geheel andere plaatsen neergezet en hier zou een luttel hekje niet verplaatst mogen worden. Voor hem was dat onbegrijpe lijk. Na nog enige discussie krijgt de voorzitter machtiging om deze zaak nader met Verburg te bespreken. Zijn eenmaal ingenomen standpunt houdt hij ten deze vast. Hierna deed de voorzitter medede ling, dat de gemeente-secretaris voor onbepaalde tijd ziekteverlof was ver leend. Te Colijnsplaat zal over de Voor straat een proef genomen worden met een kwikverlichting. De bedoeling zit bij B. en W. voor om, mocht deze ver lichting voldoen, alle straten zo te ver lichten. Het lid Van der Weele brak hierop Voor de komende zomer bren gen wij nu reeds de bekende Kam- peerbroekjes, zowel voor dames en heren als voor jongens en meis jes, leuke modellen en kleuren De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes Elke reden is een goede reden Uw gevoelige keel, Uw kriebelhoesc vormen een uitstekende reden om KING te kiezen. Ook Uw buurman kiest KING, zij het om een geheel andere reden: bij zijn zware taak is immers de opwek kende, verkwikkende werking van KING onontbeerlijk. Een derde kiest KING om de bijzonder fijne smaak en... met recht! Er zijn talloze goede redenen, waarom de mens steeds weer naar de natuur zuivere KING grijpt. Daaruit blijkt hoe veelzijdig en hoe heilzaam de werking is van KING-pepermunt. waaraan de Natuur haar opwekkende en verkwikkende eigenschappen heeft geschonken.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 1