nieuwe leerlingen, foor al Uw drukwerk Woensdag K Maart 1954 de land bon wersinspan inboedelveiling dienstbode gevraagd April in Parijs P. H. Coomans I Qabnëlse 2 w Gaat U iets vernieuwen met bet komende voorjaar Voor Uw complete meubilering L. Tango - Wissekerke - Kortgene Volkshnisvesting, huurverhoging en regeling rampschade PREDIKBEURTEN publiek verkopen: DINSDAG GESLOTEN PUROL bakkersleerling Geld groeit bij een rekening op de Bank Bij de prijsverlagingen van nog steeds de oude prijs Partij van de Arbeid vol eieren stoppen. U mag ze ook in uw tasje doen, zoveel u maar wilt. Ik geef ze u cadeau". ,,0 mijnheer de boer, wat bent u vriendelijk. Nu moogt u met mijn spoortreintje komen spelen. U mag ie dere dag komen en dan kom ik iedere dag eieren rapen". ,,Hahaha, hahaha, lachte de boer. Eieren zijn veel lekkerder dan jouw spoortreintje, jongen". OJDat moet u niet zeggen, mijnheer de boer. Spelen is ook wat lekker". „Mams, mams, laten wij nu maar vlug naar huis gaan en laat ons heel hard lopen, anders is pappie misschien ongerust". „Pas maar op Puk, want als je valt, breken alle eieren". „Ach, mammie, Puk is groot. Puk valt nooit. Al loopt hij zo hard als een reus". Maar ineens - boem' - daar viel Puk toch en toen begon hij te gillen: „Mammie, mammie, help, help 11 Al mijn eieren zijn stuk Puk is helemaal geel". „Ach gekke jongen", zei. mams, „je bent door het w«elen uit je bedje gevallen, maar je hebt toch geen eieren mee naar bed genomen?" „O jawel mammie. Weet u dat niet eens meer. De boer heeft u toch ook eieren in uw tasje gestopt". „Even in mijn tasje kijken. Zie je wel? Er zit niets in. Hoe kom je daar bu bij, Puk? Wij zijn bij geen boer ge weest". „Jawel mammie, weet u dat niet meer, toen wij van die ster die je het eerste ziet, afkwamen". „Puk, Puk, word jij nu eens goed wakker, want je bent geloof ik nog aan het dromen aver dingen die paps je heeft geleerd en ik je heb beloofd". „Mams, heb ik dat nu allemaal ge droomd? Heb ik ook mijn parapluutje niet meer?" „Neen Puk, dat krijg je toch eerst als je jarig bent". „O, dus dan krijg ik ook deze mor gen geen eitje bij mijn boterham?" „Wel Puk, dat zal ik je dan tóch maar geven". „Hé fijn, mams, dan heb ik tenmin ste niet voor niets gedroomd". Opa. COLLECTE VOOR DE VERENIGING „HET IIOOGELAND" Voor de bekende vereniging „Het Hoogeland" zal van 16 Maart een collecte worden gehouden ten bate van haar verzorgings-, opvoedings- en reclasseringswerk. Hartelijk bevelen wij deze hogelandse collecte voor het uit gebreide en belangrijke werk in haar 4 landkolonies en 5 tehuizen, waarin per jaar meer dan 700 personen wor den verpleegd en waarvoor veel geld nodig is, aan. Geeft dus met milde hand voor dit mooie christelijk-maatschappelijke werk, dat voor velen van onze naasten tot een grote zegen is. Gratis reizen in binnen- en buitenland door Middelburgse winkelactie In aansluiting op de grote plannen die óp stapel staan bij de Stichting „Nieuw Walcheren" en de Stichting „Herrezen Middelburg", heeft de Ver eniging „Handelsbelang" een aantrek kelijke actie opgezet. Het plan omvat in grote lijnen een actie waardoor het voor iedereen mo gelijk zal worden om binnen- en bui tenlandse busreizen te maken. De finesses zijn tot op heden niet bekend, maar toch kan reeds worden bekendgemaakt, dat het in de bedoeling ligt, dat de winkeliers bij aankoop van een bepaald bedrag een bon uitgeven, die recht geeft op vervoer over een bepaald aantal kilometers. Door deze bonnen te verzamelen zal het mogelijk zijn om gratis grotere of kleinere binnen- of buitenlandse rei zen te maken per luxe autobus. Deze actie duurt van 17 Juni tot en met 14 Juli. Diverse attracties zullen daarnevens worden georganiseerd. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen is aan de heer J. J. van der Maas, bij Koninklijk Be sluit, per 1 Maart a.s., op diens verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeen te Wissekerke. Dames! Vooral nu Hamea-Gelei voor Uw handen Geref. Gem. Kortgene Donderdag 25 Februari, 6.30 uur, ds Bel in de Ned. Herv. Kerk te Geersdijk. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het o- verlijden van onze geliefde tante, mej. J. A. Schippers - Flipse, betuigen wij onze oprechte dank. Familie Schippers. Familie L. C. Priester. Kats, Februari 1954. A. G. Geelhoed en A. M. Geelhoed - de Wild zeggen, mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk onder vonden. Wissekerke, Februari 1954. Burgemeester en wethouders van Kortgene maken bekend, dat met ingang van 1 Maart a.s. die de leeftijd van 3 jaren heb ben bereikt, tot de openbare kleu terschool te Kats kunnen worden toegelaten. Aangifte hiervoor Dinsdag 23 Februari a.s. van 77.30 uur n.m. in de kleuterschool. Kortgene, 18 Februari 1954. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, A. A. Schuit, de secretaris, Tazelaar. Drukkerij Markusse Wissekerke Tel. 01107-308 Zoudagdiensl artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter 'tHart. Gratis guldens heeft de VéGé kruidenier ook voor U klaarlig gen. U ontvangt ze bij inwisse ling van de geldzegels, die U bij de boodschappen krijgt. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene zal op n.m. 1 uur op het hofsteedje en t.v.v. de heer A. J. de Vos in de Geersdijkpolder onder Wisse kerke als; 2 bruine stamboekpaarden, 4 en 7 jaar, veulendr., 4 melk en kaltkoeien, tweej. vaars, 4 jaarl. vaarzen, vaarskalf, 2 men- wagens, w.o. 1 bandenwagen, driewielskar, zaaimachine, maai- machine, wiedmachine, poot- machine, wendploeg, coksploeg, bietenlichter, aardappellichter, diverse eggen, pee-, stro- en windmolen, sleepbord, vorken, rieken, schoppen, rijven, dek zeil, zakken, ruiters, waterbak ken, rolblok, zwingen, water pomp, kruiwagen, draad, palen, hekken, hooi, stro, pulp, har- nassement, touwwerk, meikont- romer, karn en wat verder wordt aangeboden. Betaaldag 1 September 1954. COOMANS voot lehbet jeemv* tAtwchood Verkouden en hoestende kinderen Mijnhardt's Kinder Hoestsiroop Verzachtend, Losmakend, Hoeststillend J. P. SCHIPPERS Colijnsplaat Heden Zaterdag, 2 uur te Colijnsplaat Deurw. Heijboer. Wegens huwelijk der tegenwoor dige terstond een in „De Korenbeurs" te Kortgene Ruwe Handen? Gevraagd i W. HEUSEVELDT, Wisse kerke. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199J-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Hedenavond in „De Korenbeurs" het prachtige filmwerk van Doris Day Aanvang 7.30 uur jam, cakemeel, bakmeel, vermicellie, macaroni, enz handhaven wij voor VAN NELLE'S KOFFIE van f 2.18 per 250 gr Roodmerk Gesneden gebraden gehakt per 100 gram 31 cent Colijnsplaat, Tel. 01199-226 c/3 w Q O in Op de speciale meubelbeurs kochten wij weer vele exclusieve meubelen, tapijten en gordijn stoffen ter uitbreiding van onze voorjaarscol lectie Aangezien het smaakvol inrichten van een wo ning tijd en geld kost, doet U er goed aan, reeds thans eens te komen kijken en praten LANGEVIELE 23-25 MIDDELBURG Telefoon 2893-3629 Gratis advies van onze binnenhuisarchitect. Franco levering door heel Nederland Voor direct hebben wij voor U mooie degelijke armstoelgarnituren en clubstellen Zie onze etalage worden door ons met zorg de meest goede toonkamers voor U uitgezocht die U samen met één onzer of persoonlijk kunt bezoeken Op Vrijdag 26 Februari, 7.30 uur spreekt het lid van de 2 de kamer, de heer Ten Hage in „De Korenbeurs" te Kortgene over de actuele onderwerpen Gratis toegang. Gelegenheid tot stellen van vragen en debat. Bij voldoende deelname wordt voor busvervoer gezorgd. Bestuur van de afd. Kortgene van de P.v.d.A.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 2