het woonhuis dienstbode gevraagd. Onze seizoenopruiming U/erkelijke koopjes 10 pet Korting PREDIKBEURTEN Dankbetuiging P» DEN BOER Fa» Wed* J» G* Heykam - Massee Onthulling gedenkteken op de alg. begraafplaats te Kats Zaterdag 19 December j.l. werd op de begraafplaats te Kats de gedenk steen onthuld voor de slachtoffers ,van de Februari-ramp. Met duidelijke letters is in de een voudige doch fraaie steen gebeiteld: Zij die hier rusten lieten het leven bij de stormramp op 1 Februari 1953. Onder klokgelui verliet een kleine stoet familieleden, burgemeester Schuit, enige raadsleden en afgevaardigden van verenigingen de Hervormde consisto rie en begaf zich naar de begraaf plaats, waar ds Morreau naar aan leiding van psalm 31 woorden van troost sprak. Na het „Onze Vader" gebeden te hebben werden bloemen en kransen op het gemeenschappelijk graf gelegd en verlieten allen, onder de indruk van deze korte, maar droeve plech tigheid, de dodenakker. Zes slachtoffers liggen er gezamen lijk begraven, hun namen zijn ver eeuwigd in een eenvoudig kruisje. Een zevende kruisje vermeldt de naam van het slachtoffer Lambregtse, met in kleine letters eronder: vermist. Zie lig is dat. Opening Verenigingsgebouw te Kamperland Woensdag 16 December j.l. werd de eerste van de vier openingsavonden gegeven voor een volle zaal met ge nodigden. De heer I. Tange, voorzitter van de vereniging tot stichting van een verenigingsgebouw, opende deze avond met gebed en heette alle aanwezigen welkom. Hierna memoreerde hij in 't kort de wordingsgeschiedenis van dit gebouw, waarvoor de eerste stap pen, onder leiding van dokter Met selaar, reeds in 1946 gedaan werden. Thans is het dan zo ver, zo ging spreker verder, en als Kamperlander was hij trots op dit gebouw. Hij ge loofde te mogen zeggen, dat er op het eiland niet zo een verenigingsge bouw te vinden is. De verbouw en de inrichting hebben zo ongeveer vijf en twintig duizend gulden gekost, maar men heeft dan nu ook de beschikking over een flink gebouw, waar alleen al in de grote zaal zo ongeveer 200 personen plaats kunnen vinden. Voor gerechte critiek hield het bestuur zich steeds aanbevolen. Hij bracht dank aan de bevolking voor haar mede werking. Een speciaal woord van dank richtte hij tot de heren J. C. Noord- hoek en A. J. Schippers voor ihun kostbaar geschenk: een piano en een orgel. Ook bracht spreker dank aan het gemeentebestuur. Hun geste zal nimmer vergeten worden. De archi tect Beye uit Veere met diens mede werker Van Zijp, notaris Klop, aan nemer Van Hee, electricien Flikweert, schilder Kramer, afgevaardigden van de kleuterschool, predikanten e.a. wer den mede in sprekers dank betrokken. Waar het gebouw voor ieder beschik baar is, hoopte spreker, dat het dan ook geen avond vrij zou behoeven ite zijn, de huisbewaarder P. van de Vreugde zal voor het onderhoud en een richtige bediening zorgdragen. Met de wens dat dit gebouw zal mogen beogen aan het gestelde doel, verklaarde hij dit gebouw voor ge opend. Diverse sprekers voerden hierna nog het woord. Waarnemend burgemeester Van Halst sprak namens B. en W. en noemde deze gelegenheid ook de mooi ste vergaderzaal van dit eiland. De heer Van Zijp uit Veere bracht in herinnering de geweljdige dosis ge meenschapszin, die men, volgens hem, elders weinig treft. J. de Kam sprak als afgevaardigde voor de kleuter school en bood het bestuur een fraai riookstfel aan. De voorzitter van de muziekvereniging „Ons Genoegen", de heer M. Leenpoel, sprak ook woorden van hulde. Hij zeide o.m.: mocht men in de toekomst iets niet door dezelfde bril bekijken, dan bestaat toch steeds de mogelijkheid van oplossing in vriend schap. Het oudste raadslid C. ^J. de Smit bracht hulde aan het bestuur en wees op het 3-delig zijn van de gemeente en op het consequent moe ten blijven van het gemeentebestuur. L. J. Hoveijn, voorzitter van ,de Boe renleenbank, wenste de vereniging suc ces voor de toekomst. Het bestuurslid J. M. Filius gaf in een door hemzelf vervaardigd gedicht een resumé vanaf de oprichting. Na dit officiële gedeelte werd op het mooie en goed verlichte toneeltje door „Ons Genoegen" psalm 150 ten gehore gebracht. De zangvereniging „Soli Deo Gloria" zong o.m. Het lied zonder woorden en Klokke Roelands. De heer Ligthart Schenk, de actieve secretaris van het bestuur, bewees deze avond een goede conferencier te zijn. Op kundige en meestal humoris tische wijze lijmde hij de verschillende nummers aaneen. Geestig vertelde hij o.m. dat de voorzitter van de dokter een bewijsje kreeg dat hij geen keel pijn had, maar wel eksterogen. Ten bewijze dat het baantje van secretaris geen sinecure was, vertelde hij, soms op een werkdag reeds 's morgens om half negen uit bed geroepen te zijn om naar het verenigingsgebouw te ko men. De heer P. Kramer gaf deze avond een uitstekend staaltje vertelkunst ten beste. Zeer in het kort kwam zijn verhaal hierop neer: Tijdens de bezet ting was hij gedwongen tewerkgesteld geweest in Duitsland. Na de bevrij ding, teruggekeerd in het vaderland, onderhield hij nog correspondentie met zijn duits kosthuis. Zo een onbete kenende duitse brief was de onmiddel lijke oorzaak van zijn avontuur. Bij een gedacht bezoek aan een oom in Wassenaar was hij in 1945 met een fraaie Hudson gelift van Hazers- woude naar Wassenaar. De chauffeur, van Piet gehoord hebbende dat deze schilder van beroep was, vroeg hem om een wederdienst, n.l. het behan gen van een paar kamers^. Hij nam dat voorstel aan en werd een paar dagen later, tot zijn grote verbazing naar paleis Soestdijk gereden. Daar mocht hij behangen. Toen hij later op de dag even verpoosde in de fraaie tuin,werd hij bij het rapen van noot jes betrapt door een opzichter en in een klein kamertje opgesloten, na eerst gefouilleerd te zijn, waarbij een duitse brief tevoorschijn kwam. De andere dag werd Piet door de be wuste opzichter danig aan de tand gevoeld. Zich van geen kwaad be wust, wond de gearresteerde zich zo op, dat hij de opzichter een klap met een lederen riem in het gezicht gaf. Deze trok zijn revolver, een da verende knalen Piet was wakker. Hij had het hele verhaal gedroomd. Het grote publiek, dat met intense aandacht dit spannende verhaal had aangehoord, beloonde de verteller met een daverend applaus. Onder leiding van mej. D. Heijboer voerde de Herv. Meisjesveren.ging hierna het Federatie-poppenspel op, 11 poppen, 11 provincies. Op het eind van deze gezellige en zeer gevarieerde openingsavond sprak de heer Ligthart Schenk woorden van dank en hoopte dat de vereniging zou mogen bogen op een lange reeks van jaren tot nut en plezier van Kam perland. Ds Radder besloot deze avond met een dankgebed. Uw tweede jeugd 1 Waarom niet? Herbesan thee hield reeds duizenden slank, gezond en fris. Vraagt Uw apotheek of drogist Geref. Gem. Kamperland 1 Jan. ds A. F. Honkoop van Goes om 3.15 uur. A. P. J. Breure-Priester Kortgene p.f. Familie en vrienden een ge lukkig nieuwjaar toegewenst L. P. Schrier, M. E. Schrier-Perrels. Schoondijke. Aan familie, vrienden en be kenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst. C. de Bruine. R.R. II, Paris Ontario Canada. De konijnenkoopman uit Goes wenst vrienden en begunstigers een voorspoedig nieuwjaar. Dankend voor het genoten ver trouwen in de voorafgaande ja ren, beveelt hij zich weer bij ver nieuwing aan. J. Evertse. Wijngaardstraat 34, Goes. C. Viergever J. J. Viergever-Kabboord Emmalaan 51, Hoofddorp g.n. Een gelukkig nieuwjaar aan familie, vrienden en bekenden. Fam. Haartsen. Bonedijkestraat 77, Vlissingen. P, Ver huls t L, B. Verhulst-Israël g.n. ,Ter Mantelinge", Domburg Voedsel voor Uw zenuwen Pleegzuster Bloedwijn Heden overleed, zacht en kalm, te mijnen huize, onze geliefde tante, mejuffr. Grietje van de Berge, in de ouderdom van 97 jaar en 8 maanden. - Namens de familie, M. Tazelaar Jbz. Colijnsplaat, 17 Dec. 1953. Heden nam de Heere, na een kortstondig lijden, zacht en kalm, van ons weg, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Cornelis Marinus de Smit, in de ouderdom van 78 jaar. Wissekerke Wed. G. de Smit - de Smit. S. J. Versluis - de Smit. C. J. Versluis. J. S. Koets - de Smit. E. J. Koets. A. de Smit. A. de Smit - Vroonland. Kloetinge J. A. Imanse - de Smit, J. I. Imanse. Wissekerke Wed. G. A. de Looff- de Smit. M. M. de Smit. L. C. de Smit - Hage. M. J. de Smit. S. C. de Smit - de Waard. Klein- en achterkleinkinderen. Wissekerke, 20 Dec. 1953. De begrafenis heeft te Wissekerke plaats gehad op Donderdag 24 Dec. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer C. M. de Smit, die ruim 32 jaar ons trouw heeft gediend. Zijn nagedachtenis zal door ons steeds in ere worden gehouden. Fam. De Kam. Fam. De Lange. Wissekerke, 20 Dec. 1953. Aan al diegenen die blijken van belangstelling toonden op 18 De cember j.l., hartelijk dank. C. Vogelaar en familie. Kortgene, December 1953. Heden overleed te Co lijnsplaat, onze geliefde, groot- en overgrootvader Adriaan van der Wekken (wed. van C. A. Lievense), in de gezegende ouderdom van 82 jaar. Joh. Sinke. C. A. Sinke - van der Wekken. Keesje. Kats, 26 December 1953. Algemene kennisgeving Zondag 27 December o- verleed in huize „Vredestein" onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Gerard Johannes Kramer (weduwnaar van Jacoba W. Abrahamse), in de ouderdom van 72 jaar. Zijn diepbedroefde kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Wissekerke, Dec. 1953. De begrafenis heeft plaats gehad op 31 Dec. 1953. Heden werd uit ons mid den weggenomen, ons mede bestuurslid, de heer G. Kramer, in de ouderdom van 72 jaar. Zijn nagedachtenis zal door ons steeds in ere worden ge houden. Het bestuur van de W erkmans vereniging „Hulp in Nood" Wissekerke, 27 Dec. 1953. Heden overleed na gedul dig gedragen lijden, onze innig geliefde man, broeder, zwager en oom Jan Verburg Dzn, in de ouderdom van 63 jaar en 3 maanden. Kortgene J. Verburg- Platschorre. Vlissingen M. Verburg. A. Verburg- Bosselaar en kinderen. Kortgene W. Verburg. Kortgene, 30 Dec. 1953. U kuilt geld krijgen bij de VéGé kruidenier. Hij geeft U tientallen geldze- gels bij de boodschappen. Voor 200 geld- zegels krijgt U een gulden contant. Voor de vele en hartelijke be wijzen van deelneming, ons be toond bij de ziekte en na het o- verlijden van onze innig geliefde moeder, schoonmoeder en oma Tannetje Lena van der Moere (wed. van P. Heijboer), betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, Familie Heijboer. Geersdijk, December 1953. C. Bouwense en vrouw zeg gen hiermede hartelijk dank aan allen voor de grote belangstel ling op 12 December j,I, onder vonden. Kortgene, December 1953. vanaf f 45. 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Aanbevelend Het bestuur van de Cal. Vlie- tepolder vestigt de aandacht van belanghebbenden op het aanplak bord zich bevindende bekendma king betreffende de vaststelling der grootte en pachtwaarde van genoemde polder. Het bestuur voornoemd, C. A. Geluk, dijkgraaf. J. Geuze, ontv.-griffier. Bij inschrijving te koop: te Geersdijk C 60 met 1.17 are erf (waarvan 36 ca in erfpacht), eigendom van de erven van mej. de wed. T. Heyboer - v.d. Moere. Aanvaarding in gebruik en ge not bij de betaling voor of op 16 Februari 1954, behoudens o- verheidstoestemming. Bezichtiging Woensdagen Don derdag 6 en 7 Januari van 24 uur. Briefjes in te leveren voor of op 9 Januari a.s. ten kantore van notaris J. J. W. Klop te Kort gene, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. Wegens huwelijk der tegenwoor dige met Mei een W. P. VERHULST-VERBURG Kamperland. begint Zaterdag 2 Januari in verschillende artikelen op de overige goederen Grote Markt 5, Goes, Telefoon 2326

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1954 | | pagina 4