NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD De Spooktrein komt Raadsvergadering Wissekerke Uitvoering „De Spooktrein" Na afloop bal HET CORSET 25°/o KORTING Geef Piet nog een boterham tymoa Noordbevelands uitgebreidste voor radio G. J. de Koster No 2656 Zaterdag 5 December 1953 57e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Tel. no 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post 3.50 Advertenties 6 cent per mm Maandag j.l. kwam de raad voltal lig bijeen onder voorzitterschap van wnd-burgemeester J. van Halst. Na de gebruikelijke opening deed de voorzitter o.m. mededeling van een ingekomen goedkeuring van Ged. Sta ten tot aankoop van de benodigde grond voor de nieuw te bouwen Chr. Ulo-school, waarna de exploitatiekos ten over 1952 van de Openbare La gere school werden vastgesteld. Z.h.s. werd besloten tot verhoging van de salarissen van de gemeente-ambtena ren, met ingang van 1 Januari 1954, op gelijke wijze als die van de rijks ambtenaren zijn verhoogd. In de be groting voor het jaar 1953 werden en kele wijzigingen aangebracht. Hierna kwam aan de orde het vaiststellen van de begroting voor 1954. Bij de artikelsgewijze behandeling werden door verscheidene leden enige vragen gesteld, b.v. het lid Bustraan informeerde haar brandblusmiddelen^ het lid Hoveijn naar de hogere aflossing gedeelte Prov. weg, waarop de voor zitter hen naar genoegen antwoordde. Naar aanleiding van een gestelde vraag zullen B. en W. overleg met het ge meentebestuur van Kortgene plegen teneinde tot een hogere afschrijving te komen van de auto vleeskeurings dienst. Het lid Dingemanse vond het jammer dat er op de begroting zo een klein bedrag was uitgetrokken voor het on derhoud van wegen te Geersdijk. Eer der in dit jaar had hij aangedrongen op het teren van bedoelde wegen, hem; was toen medegedeeld dat in de volgende begroting daarvoor een post zou worden uitgetrokken. Thans kwam hij tot de conclusie dat Geersdijk zeer stiefmoederlijk bedeeld werd en daarom drong hij thans bij B. en W. aan op een spoedige verbetering. De voorzitter beloofde hem een ernstige behandeling in B. en W. en liet door schemeren dat ook over een bestra ting van die wegen gedacht werd. Hetzelfde lid gaf blijk van een ge degen bestudering van deze begroting door op enige z.i. onvolkomenheden te wijzen. De gemeente-ontvanger Van Hekken gaf daarover een bevredigende uitleg. Het lid Marcusse vroeg nadere in lichtingen over de voor Kamperland te heffen straatbelasting. De voorzit ter beantwoordde deze vraag naar ge noegen. Diverse leden bespraken bestrating en het leggen van tegéltrottoirs te Kamperland, o.m. ook de verbetering van de Molenweg. Het lid Hoveijn was bevreesd voor het te smal wor den van die weg. Wethouder Leen- dertse kon hem geruststellen, volgens een nieuw plan zou die rijbaan slechts 20 cm smaller worden dan de Veer- weg. Het lid Westerweele vroeg naar het bordje „Eigen weg" aan de A.1 van Heestraat. Nadat hem ten antwoord was gegeven dat deze weg eigendom van de gemeente was, meende hij, dat dat bordje dan gevoeglijk verwij derd kon worden, waarop wethouder Leendertse meende dat dit niet ten goede zou komen aan aanwonenden en vooral ook niet aan de daar spe lende kinderen. De gemeentesecretaris zette het hoe en waarom van dat bordje uiteen. Het lid Westerweele informeerde in verband met de te heffen straat belasting belangstellend naar de rio lering aan die straat, waarop het lid Hoveijn hem; antwoordde en wet houder Leendertse deze riolering een gebrekkige riolering noemde. De voorzitter beloofde er de nodige aandacht aan te zullen besteden. Het lid Hoveijn informeerde naar een trottoir bij Buijze en Bustraan en de z.g. kinderkcpjes ia die weg daar. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit object nog nader bekeken zal wor den. Uit de hierop volgende bespre king bleek, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt de uitkomende keien te gebruiken voor de verbetering vaD de rijbaan op het haventerrein. Het lid Bustraan vroeg nog naar een mogelijke demping van de reeds meer dere malen besproken watergang, waar op de voorzitter zeide, dat dit plan, door de zeer hoge kosten, nog een poosje uitgesteld moet worden. De begroting werd hierna g.h.s. vastgesteld met voor de gewone dienst in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 322.647,07 en voor de kapitaaldienst met een ontvang van f 603.750,02, een uitgaaf van f 751.806,25 en een nadelig slot van f 148.056,23. De voorzitter dankte de leden voor de prettige bespreking en de opstellers voor het vele werk, dat aan deze begroting verzet is. Met ingang van 1 Januari 1954 werd een wacht- (parkeer-) verbod ingesteld voor de rechterzijde van de Veer weg te Kamperland, gezien vanaf de Haven. De voorzitter deelde de raad hierna te geven door de V.V. „Colijnsplaatse Boys" te Colijnsplaat op Vrijdag 11 en Zaterdag 12 Dec. 1953 Aanvang Vrijdag 7.30 uur. Zaterdag 7 uur Entree 1.25 (belasting inbegrepen) Opgevoerd zal worden het overbekende stuk Toneelspel in 3 bedrijven Leden en donateurs hebben uitsluitend vrije toegang op Vrijdag 11 December Voor reparaties aan Uw electrische huishoudelijke apparaten gaat U natuurlijk naar Tamse, want daar tracht men U goed en snel te helpen. Bovendien wordt alles gratis gehaald en teruggebracht. Ook nieuwe installaties op electrisch en sanitair gebied worden vakkundig uitgevoerd door TAMSE Vraagt geheel vrijblijvend inlichtingen aan onze zaak. Voorstraat 43a, Kortgene, Telefoon 01108-221 mede dat de volgende dag door G.S. een beslissing zal worden genomen inzake aankoop brandweerauto. B. en W. hadden gegronde hoop dat dan deze zaak in orde zou zijn. Bij de rondvraag zeide het lid Bus traan B. en W. dankbaar te zijn voor de i* egeling en aanvoer inzake drink watervoorziening te Kamperland. De situatie is echter nog steeds precair, hij stelde daarom voor nog een scheep je water te laten komen. Hij vond het thans de gelegenheid ter bevoeg- der plaatse aan te dringen op water leiding. De voorzitter beloofde hem, om, indien de gelegenheid zich daartoe voordoet, deze zaak te bepleiten. Het lid Dingemanse wees op een slechte oprit bij Kastelein en kreeg van de voorzitter te horen dat deze oprit bekeken zal worden. Het lid De Smit vestigde de aandacht op de dode boompjes in Wissekerke en vroeg of deze herplant zouden wor den. Voor de rooiing van deze boom pjes is bereids toestemming gevraagd, kreeg hij ten antwoord. Het lid De Smit informeerde naar de toestand van de burgemeester. Hij hoorde nooit iets van hem en wilde weten of deze spoedig weer in dienst kan komen. De voorzitter antwoordde hem dat de toestand van de burgemees ter steeds vooruit gaat. Voor de beant woording van het laatste gedeelte van die vraag was de voorzitter niet de persoon daarover te beslissen. De voorzitter deed nog mededeling dat van de toegewezen 15 premiewo ningen er tot op heden 14 verzegd wa ren. Hij vroeg de raad machtiging om het laatste huis van gemeentewege te laten bouwen. Z.h.s. werd hem deze machtiging verleend. Hierna sloot de voorzitter deze ver gadering met dankgebed. Algemene Ledenvergadering van de Kring Noord-Beveland der Z-L,RL Dezer dagen werd bovengenoebo.de vergadering te Kortgene gehouden on der leiding van de wnd-voorzitter J. A. van Oeveren. Een flink aantal leden was aanwezig. Bij de opening herinnert de voorzit ter in korte maar treffende woorden aan de sluiting van het laatste dijkgat bij Ouwerkerk. Het land is volgens hem in beginsel veroverd, maar de bijna 2000 doden keren nimmer terug. Naast dank tegenover de werkers die deze sluiting bereikt hebben, gaat bo- bovenal de dank tot God, die dit herstel mogelijk gemaakt heeft. 1953 was e en uitzonderlijk jaar. Het bij zonder mooie weer zorgde voor een vlot verloop van de herstelwerkzaam heden, maar het bijzonder droge weer bracht en brengt teleurstelling voor de reeds bebouwde zoute gronden, b.v. een groot gedeelte der uitgezaaide wintertarwe dreigt te mislukken. Daar na roept de voorzitter allen een har telijk welkom toe, inzonderheid de vertegenwoordigers der beide gemeen ten op ons eiland, de heren ir Schlinge- raann en ir Bos van de Z.L.M., ambte naren van het Staatsbosbeheer en de Ned. Heide Mij Verder deelde hij o.m. mede, dat, wat de normen voor eventuele ver goeding betreft, nog weinig of niets officieels bekend is en dat er deze winter verscheidene voordrachten ge houden zullen worden op cultureel ge bied. De aftredende secretaris-penningmees ter werd met 46 en 1 blanco van de 47 uitgebrachte stemmen herkozen. Hierna deed de heer N. M. de Jonge van het Staatsbosbeheer enkele me dedelingen over het rooien en her- beplanten van geïnundeerde erven en dijken. De definitieve regeling hier voor, alsook de vergoedingsnormen voor het rooien, zullen zeer binnenkort bekend gemaakt worden. Vervolgens hield mr Schlingemann een causerie over „De landbouw in het huidige wereldgebeuren". Uitvoe- BIJ UITNEMENDHEID voor alle figuren Gedurende December op reparaties. Onze corsetière Mevrouw Brouwer is aanwezig te KORTGENE, op Dinsdagmiddag 8 December in Hotel „De Korenbeurs". De opbrengst van de collecte voor Chr. Blindenhulp heeft te Wissekerke opgebracht f 34.65 rig zette spreker de situatie van heden uiteen, daarbij een overzicht gevend over de laatste decennia. Volgens hem is een algemene tendens tot prijsdaling te verwachten en daarom maande hij tot voorzichtigheid met het bouw plan. Beide sprekers kregen in een geani meerde gedachten wisseling vele vra gen te beantwoorden. Bij de rondvraag merkte het lid Van Arenthals op, dat vorige week een schrijven van Ged. Staten was ontvangen dat het vraagstuk: even tueel één waterschap in Noord-Beve land, in studie genomen zal worden, maar de calamiteuze polders grote moeilijkheden opleveren. «w groeten Goed gebakke» BROOD beval Eiwitten Vetten Koolhydraten Mineralen Vitaminen en veel meer nog Voor „beter brood" dat heerlijk smaakt as laag mals biyft i Bakkerq Strijd, Kortgene Voorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 1