HET WCNEEHHCETJE P. L de Looi - Flipse DOUWE EGBERTS Tabak c^ciPileila heerenbaai a 3.50 1.90 IVoordbevelands uitgebreidste reparatie-inrichting voor radio G. J. de Koster Excursie Suiker- en Vlasfabriek te Dinteloord Voor uva/ Versnaperingen KruideniersvA/aren Kaas, Koffie, Thee Rookartikelen Wij maken het St-Nicolaas gemakkelijk Klompen naar Hoek van Corsetten en B.H.'s Dijke - Wissekerke Een verrassing voor de man die roken kan. Friesche Paars 3.- per 250 gram 2 dozen PAMIR^shag ze gezelligheid verhogen met een paar korte voordrachten, n.l. het ongepaste passen of aanmeten en de verdiende schoenen en veters. Een en ander wekte nogal de lachlust der aanwe zigen op. Hierna werd de terugtocht aan vaard. Wij konden nog juist op tijd de boot halen en dankten de chauf feur voor de voorzichtige en aange name reis. Vanaf deze plaats rest mij nog een woord van dank te brengen aan ieder, die op enigerlei wijze heeft meege werkt deze excursie te doen slagen. Wij mogen namens allen, ongeveer 35 personen, gerust zeggen: deze reis smaakt naar meer. K. K. Voorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339 Dames, zoekt u iets bijzonder moois in een wollen jersey pull over? Dan als u in Goes komt beslist eerst kijken bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes COOMANS ta.tweb tCrö x een den. De voorzitter zegt, dat er een waar schuwingsdienst in het leven is ge roepen. Deze wordt verzorgd door de Rijkswaterstaat en de Provinciale Waterstaat. Door middel van de radio worden op gezette tijden meldingen gedaan betreffende de te verwachten afwijkingen van de hoogwaterstand. Wanneer bovendien bepaalde peilen worden overschreden, worden verschil lende instellingen paraat gehouden. Of schoon dit op het eerste gezicht niet noodzakelijk lijkt, zullen burgemeester en wethouders overwegen of maatre gelen van gemeentewege nog noodza kelijk zijn. In ieder geval is het zo, dat de door de overheid genomen maatre gelen zeer voldoende zijn. Nadat de heer Van der Weele nog enige vragen gesteld heeft over de haven te Colijnsplaat, een put in de straat nabij „de Valle" en het bou wen van een zgn. „oudemannenhuis" aan de haven, wordt de vergadering gesloten. Over ondergoed gesproken, als u in Goes komt moet u eens gaan kijken in de speciaalzaak De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Donderdag 16 November j.l. werd door een groep landbouwers en enige personen uit de industrie onder de kal me en bezadigde leiding van de heer G. E. de Jonge, een excursie ge maakt naar de Coöp. Beetwortelsui kerfabriek en een Coöp. Vlasfabriek te Dinteloord. Vele vrouwen maakten deze ex cursie mede, wat de gezelligheid niet weinig verhoogde. Des morgens om kwart over zeven werd er gestart, met als chauffeur Jan Lamain. Het was een prachtige najaarsdag, waarvan wij ten volle konden genieten, maar toch deed ons de toestand te Kruiningen smartelijk aan. In onze gedachten rees de vraag: wat onderscheidt ons van die men sen? Bij ons een rijk gezegende oogst, daar tientallen machines om sloten te vernieuwen, slib en zand te ver wijderen en de vele gebouwen die in gestort waren of op instorten staan. Te Steenbergen werd een goed-sma- kende consumptie gebruikt, hoewel er ook enigen waren die de Brabantse koffie te sterk vonden en deze lieten staan. De reis werd hierna voortgezet naar het einddoel Dinteloord, waar wij zeer vriendelijk werden ontvangen. Onder geleide werden de fabrieken, werk plaatsen en terreinen bezichtigd, in één woord, we hebben de biet tot suiker zien verwerken en daar kunnen waar nemen, dat de akkerbouw nog niet het slechtste vak is. Daar is het wer ken in de vrije natuur, terwijl het in deze fabrieken een geregelde handeling bij hoge temperatuur is. Nadat wij al len nog wat klontjes suiker hadden ontvangen, dankte de heer De Jonge onze geleider en reden we naar de vlasfabriek, waar we in twee groe pen werden ingedeeld en onder lei ding van een deskundige de fabriek gingen bezichtigen. Ook dat is best de moeite waard. Wij zagen daar aan de ene zijde het gerote vlas in de ma chines gaan, aan de andere zijde kwam het er als wol en dons uit. Het product is dan echter nog niet geheel klaar.' Wij konden daar constateren, dat, eer het van zaad tot vlas gegroeid is en van vlas tot linnen verwerkt, er tien tallen bewerkingen moeten geschieden. De tijd tot het vertrek was inmiddels aangebroken, de begeleiders werden bedankt en wij vertrokken naar Ber gen op Zoom. Hoewel het middagmaal in Steenbergen was gebruikt, lieten wij, als echte Zeeuwen, ons de maal tijd in Bergen op Zoom nog best sma ken. Na enig tafelgesprek stond de nes tor der aanwezigen op en dankte, na mens allen, de heer De Jonge voor zijn goede voorbereiding en degelijke lei- ding. Een mijnheer uit Twente wilde on merkelijk goedkoper dan woningen, gebouwd door particulieren. In het kopen van een woning van de ge meente ligt een groot geldelijk voor deel. De heer J. A. Salomé vraagt of de mensen behoorlijk voorgelicht zijn om trent de voordelen. De voorzitter zegt, dat het hieraan niet heeft ontbroken. Bij de rondvraag krijgt de heer Wel- leman de toezegging, dat een onder zoek zal worden ingesteld naar de toestand van de paal, die bij storm vloed de vloedplanken moet tegen houden aan de Kaaioprit, dat papier bakken zullen worden geplaatst om het klakkeloos neergooien van papier op straat te voorkomen en de schuur tjes achter de gemeentewoningen aan de Westdijk zullen worden herbouwd. De heer J. A. Salomé vindt de naam „Colijnsplaatseweg" te Colijnsplaat niet logisch. Het is onjuist een straat in een dorp te noemen naar dat dorp zelf. Beter ware Kortgeenseweg, dus de weg naar Kortgene. De voorzitter zegt, dat indertijd de namen zijn vast gesteld door een commissie uit de raad. Verandering, zo deze zou wor den overwogen, brengt veel kosten mede. Hij wil echter de zaak over wegen. De heer Korteknie wordt toegezegd, dat er plannen komen voor een een voudige wachtgelegenheid aan het Kat- seveer. Dit lid wijst er op, dat er niet veel termijnen worden gegeven voor betaling van schoolgeld. De voorzitter zegt, dat de termijnen zijn geregeld bij het „Tijdelijk Besluit Schoolgeld 1945". De schoolgeldheffing is ver traagd door het laat ontvangen van ge gevens van de belastinginspectie. Bo vendien spoelde op 1 Februari de ge hele schoolgeldadministratie weg, zo dat deze opnieuw moest worden op gezet. Om uit de achterstand te ko men moesten verschillende aanslagen tegelijk worden verzonden. De heer Korteknie informeert ver der naar het aanbrengen van de nieuwe huisnummers. De voorzitter wijst er op dat dit werk is aangenomen. Momen teel lijkt het niet verantwoord schil ders aan het herstelwerk te onttrek ken. - De heer Z. C. Salomé wil graag we ten hoeveel door de gemeente aan rampschade is betaald en hoeveel nog te betalen is. De voorzitter zegt, dat tot op het huidige ogenblik f 211.070,33 is uitgegeven. Vermoedelijk zal nog eenzelfde bedrag moeten worden uit gegeven. De schade wegens derving van havengelden, .vermakelijkheidsbe lasting en de verdere immateriële scha de zal eveneens groot zijn. Op ver goeding hiervan kan niet worden ge rekend, daar de wettelijke voorschrif ten hierin niet voorzien. De heer Z. C. Salomé vraagt wat wordt gedaan met betrekking tot be veiliging van bevolking, dorpen, pol ders en zeeweringen bij storm en hoge, eventueel gevaarlijk hoge waterstan Lange Kerkstraat, Goes een keus te maken door ruime sorteringheren-, jongens- en kinderkleding Heren-modes, steeds het nieuw ste, overhemden, wollen vesten, hoeden, shawls, zelf binders, sokken, riemen handschoenen bretels, enz. Mogen wij U een en ander voorleggen? Wissekerke 23.J Het gat werd steeds groter. Het wonder- hoedje schoof de schubben opzij en tenslotte kon den Pim en Dorus er door naar buiten kruipen^ Het paard was in slaap gevallen en hoeveel moeite ze ook deden, het wilde maar niet wakker worden^ „Nu, dan moet hij er maar blijven", zei DorusL Ze keken eens om zich heen. Waarop zaten ze toch Het was gekleurd en het bewoogToen zag Dorus de reusachtige slangenkop en hij bul derde van het lachen. „We hebben in de maag van e:en slang gezeten 1" gierde hij en hij greep de slang uitgelaten bij de achterste punt van zijn lange kronkellijf. 24.) Pim vond het al lang best. Hij was blij dat hij uit dat nauwe, vieze kamertje ontsnapt was; Zijn grote neus glom van plezier. Wat had hij- een mooi uitzicht over het landschap, hier vanaf die slang. En dat beest schoof maar kalmpjes voort over de akkers en weiden en scheen het niets erg te vinden dat zijn maaltijd hem was ont gaan en nu zomaar op zijn rug zat. Dorus was de eerste, die zich verveelde. „We ,gaan wat (an ders doen", zei hij. „Iets heel leuks". „Oei, wat nu weer?" dacht Pim. „Ik zit hier anders lekker hoor", zei hij. „Ik ben nauwelijks bijgekomen., Als ik nog aan die maag denkl" Maar Dorus ant woordde niet. Hij zette het hoedje aan zijn mond en blies.':. Betere pasvorm en laag in prijs In verschillende modellen voorradig Deelnemer winkelactie

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 2