ONTVANGEN: 2 tweedehands Solexen en rijwielen arbeiderswoning. Heren Landbouu/ers Firma Joh. Gunst t aat^e Boekhandel Markusse Wissekerke P. H. Coomans M. J Bustraan, Kamperland een heren sportfiets K. H. SCHIPPERS DRAINEERBUIZEN SPOORBIELS met Sint Nicolaas Warme keperflanellen dames pyjama's in keurige modellen en mooie kleurencombinaties te kust en te keur bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Te koop VAN DAMME, Wissekerke. De collecte op Klaproosdag heeft te Wissekerke opgebracht t 87.74. ACTETASSEN in split- en rundleder, vanaf f 10.50 HERENPORTEMONNAIES echt calfs vanaf 3.75 SPORTRIEMEN in suede- en gladleder PADVINDERRIEMEN Aanbevelend, Tel. 285 Dames, zoekt u iets bijzonder moois in een wollen jersey pull over? Dan als u in Goes komt beslist eerst kijken bij De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Lange Interlock heren pantalons f 2.98. Interlock heren hemden met korte mouw f 2.95. De Goedkope Simon Klokstraat, Goes COOMANS voot lelket jtcaw» tatweltped Een bron van kracht voor zieken en herstellenden PLEEGZUSTER BLOEDWIJN Te koop merk Juno-Special zo goed als nieuw, te bezichtigen heden Zaterdagmiddag 21 Nov. Te bevragen agent van dit blad Kortgene. Wegens vertrek te koop Tevens zeg ik alle lidmaatschap pen op. J. POORTVLIET, Snellenstr. 229, Kortgene. Over ondergoed gesproken, als u in Goes komt moet u eens gaan kijken in de speciaalzaak De Goedkope Simon Klokstraat, Goes de electrische straalkachel, die ideaal is om kleine vertrekken te verwarmen. U kunt er tevens een keteltje water op warmen en een hand- of theedoek aan drogen. Het fabrikaat Daalderop spreekt voor zichzelf Voorradig bij Uit voorraad leverbaar 5, 6, 8 en 10 cm Grote partij prima 9 TELEFOON 2046, GOES Deze week de fijnste ham slechts 50 cent per 100 gram Colijnsplaat, tel. 01199-226 altijd voordeliger door Clinge Doorenbos „O, komt u mij intervjoewen? Da's een kwaal van deze tijd. Vraagt u maar wat u wilt weten", zei de Sint, „ik ben bereid". „Sint", vroeg ik, „wat is uw> leeftijd? Waar bent u geboren, Sint? Was u daags na uw geboorte al di rect 'n „bijzonder" kind? Bent u naar een kleuterklasje en de H.B.S. gegaan? Hebt u na de Klazen-cursus uw Sint-Middelbaar gedaan? Bent u met die baard geboren? Of kreeg u hem uit uw keel? Wéér hebt u paard leren rijden? De huzaren van Boreel?" „Och", zei Sint, „schei uit met vragen, 'k word er daas van in mijn kop; 'kzal je 'teen en ander zeggen, steek éérst een sigaartje op. Hij 's nog uit een héél oud kistje, 'k weet, dat je een kenner bent: ruikt naar wijlen Insulinde, banderolleloos, drie cent Ik zal je in 't kort vertellen hoe het met mij is gegaan: ik heb géén, ge boortedatum, 'k heb al vóór die tijd bestaan, 'k Ben een vriend van alle mensen en kijk niet naar rang of stand, ik bereis de héle wereld en ben graag in Nederland. Want ik voel mij het plezierigst als ik onder kind' ren ben; en het nederlandse volk is 't kinderlijkste, dat ik ken. Hoe méér of December nadert, hoe méér g'loven ze in mij en zelfs men sen met een cultus plegen dicht- en rijmerij. Da's besmett'lijk, epidémisch; een paar dagen in het jaar rijmen on gerijmde rijmen, die niet rijmen, op elkaar. Maat is meestal vér te zoeken, kniesoor is wie daar naar kijkt, zodat 't vers vaak op een dichtwerk van moderne dichters lijkt. Wat in lang vervlogen eeuwen eens een griekse wijsgeer zei (hij zei: „tem pora mutatur" in 't Latijn) geldt óók voor mij. Als 'k alléén maar denk aan 't speelgoed. Vroeger was 't een blok kendoos, tegenwóórdig: Thunder jet jes, kinder-tele-radio's. Vroeger strooide 'k pepernoot jes als er even niemand keek; nu: in een hiezjéénis zakje strooi ik 't snoepje van de week. Piet ging vroeger door de schoor steen, ondanks vuil en roet en rook; als hij 't nu zou doen, dan stond hij midden in de oliestook. Vroeger reed ik op mijn schimmel op de daken rond, ijskoud; 'k hoef dat nu niet te proberen, daar zo'n dak mij niet meer houdt. Ze zijn niet meer zo solide en ze worden gauw ontwricht; en vergeet niet, dat er meestal 'n zware hypotheek op ligt. Op de gladde asfaltwegen is 't ge vaarlijk, slipt mijn paard en met Piet heb 'k veel gepieter: ziekenfonds en rentekaart. Overheidsbemoeienissen drin gen zich in mijn bestaan, élle sinten zullen, vrees ik, in een sintenvakbond gaan. Ook de jeugd is erg veranderd: vrij vroeg rijp en vrij vroeg wijs; laatst vroeg 'n joggie van vijf jaren mijn identiteitsbewijs. En het is mijn on dervinding: kinderen van vier, vijf, zes jaar g'loven sóms aan mijn bestaan nog, bijna nóóit aan d' ooievaar. Hoe ik altijd weer aan geld kom? Dót is geen bezwaar voor mij: ik doe als de mééste mensen in de v grote maatschappij. Als ik mijn begroting klaar heb, constateer ik het te-kort, waarmee dan wat ik te kórt kom keurig aangezuiverd wordt. Weet je, wat óók is veranderd? Vroeger was ik Klaas alléén; nu zie ik op vijf December klusjes Klazen om mij heen; grote Klazen, kleine Klazen, él die Klazen doen verbaasd, maar bij 't zien van énd're Klazen voel je je versinterklaast. Vroeger reisde ik per stoomboot, om dat dat in 't liedje staat; nu kom ik per constellation, omdat dat veel vlug ger gaat. Zou mijn schimmel bromfiets worden? Het is niet te g'lóven haast^ Wéér zal ik dan moeten rijden? Op het fietspad of er néast? Ja, er is héél veel veranderd sedert ik als Sint begón; ieder jaar, als ik hier t'rugkom, is er nieuws onder de zon. 'k Heb nu een bedrijfs-vergunning, dok omzet-belasting mee, en Den Haag (Sociale Zaken) regelt voortaan nnjjn tournée. Méér wat nimmer zal verand'ren ook niet in het vér verschiet: ZIE DE MAAN SCHIJNT DOOR DE BO MEN, dat ontroerend, simpel lied. En wat óók niet is veranderd en wat él- tijd zo zal zijn is de 5-December- stemming: straaltjes winter-zonneschijn.' Mensen hebben een behoefte en een gróte harte-wens: ééns per jaar een goed-bedoelend, onbaatzuchtig, vriend'- lijk mens Clinge Doorenbos: (Nadruk verboden). Prentenboeken Kleurboeken Leesboeken Vloeileggers Kogelpennen Luxe dozen postpapier Poêsie-albums Foto-albums Kleurkrijt en pastels Kleurpotloden Verfdozen Schoolagenda's Etui's voor blocnotes Rijbewijs-etui's Paspoort-etui's

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 7