NOORD-BEVELANDS VS- EN ADVERTENTIEBLAD NIEUV St-Nicolaas levensmiddelenbedrijf in Buijze's levensmiddelenbedrijf u tot mets Tamse -- Kortgene -- Telefoon 01108-221 Kaboutertje Puk heeft gevochten En nu de grote St-Nicolaas actie te Kamperland, Tel. 304 SHoefit u een aardig en pracüscfi Ót-^YLicoiaas gescfienfz No 2654 Zaterdag 21 November 1953 57e Jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissekerke, Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post I 3.50 Sinds 1851 de zaak waar St-Nicolaas zijn inkopen doet Wij kochten de beste grondstoffen voor het maken van uw heerlijk St-Nicolaas gebak zoals: Boter- en banketletters Spritsletters Appelbollen Amandelbroodjes Vruchtengebakjes Speculaaskoeken Speculaaspoppen St-Nicolaas taarten (alleen op bestelling) Gevuld speculaas Marsepeinfiguren Verder brengen wij een prachtsortering holle chocoladefigu ren en chocolade letters, van absoluut eerste kwaliteiten en prachtig en doelmatig verpakt Kom en zie ook onze prachtsortering kleine geschenken o.a. plastic scooters, plastic poppen, plastic muziekin strumenten, plastic spaarolifanten, plastic auto's en duikelaars, alles gevuld met snoepjes In onze etalage's staat een reuzen taai-taai St-Nicolaas te paard, wegende 3'/2 kg. Met deze pop als inzet gaan wij een grote wedsrijd organiseren, waar natuurlijk iedere Kamper- landse inwoner aan meedoet Wat is nu de bedoeling. Op Vrijdag 4 Dec. krijgt deze pop een halsketting aan, waaraan een uurwerk hangt. Nu gaat u raden op welk uur dit klokje stil zal staan. Iedereen doet hieraan mee, want de deelneming is geheel vrij. Degene die het raadt, dus de winnaar, krijgt deze taai-taai pop cadeau. Dus allen op Vrijdag 4 December op naar de wedstrijd Opa vertelt nieuwe verhalen „Moeder, hihi, mammie, hihihihi, moeke, hihihihihihi". „Maar Kaboutertje Puk, wat is er met jou gebeurd?" „Mammie, hihihi, moeke, hihihihi, moeder, hihihihi". „Maar Kaboutertje Puk, hou nu even op met huilen en vertel eens, wat er is gebeurd. Je oog is helemaal blauw, je bloesje is gescheurd, je broekje is smerig en vuil, je handen zijn vuil en je gezichtje zit vol krab ben. Kaboutertje, Kaboutertje, vertel me toch eens: heb je soms gevochten?", „Neen moeder, ik heb niet ge vochten! Jantje heeft gevochten. Hij is begonnen". „Zó, waarom is hij dan begonnen te vechten?" „Omdat ik hem een klap heb ge- geven". „Dan ben jij toch begonnen, Puk". „Neen, mammie, hij is begonnen, want hij heeft gezegd dat jmijn mammie op Zondag zo'n gek rood hoedje op haar hoofd heeft en dat iedereen zich daarom moet doodlachen. "Nou, mam mie, ik kan toch niet laten zeggen dat u op Zondag een lelijk irood hoedje op uw hoofd heeft. U hebt toch alles inooi! Nu, en toen heb ik hem een klap gegeven en toen heb ik hem ge zegd dat zijn eigen mammie een lelijk rood hoedje op haar hoofd heeft en een lelijke jurk en lelijke kousen en lelijke schoenen en hondenhaar op haar hoofd. Nou, toen heeft hij mij ook een klap gegeven. Nou en toen heb ik hem .ook weer een .klap ge geven en toen heeft hij mij gestompt en toen heb ik hem gestompt en toen heeft hij aan mijn blouse getrokken en toen heb ik aan zijn blouse getrok ken en toen heeft hij mij op de grond gegooid en toen heb ik hem1 op de grond gegooid en toen zijn wij maar gaan vechten en toen heeft hij mij gekrabt en toen heb ik hem gekrabt. En kon ik het helpen dat Cr juist een plasje op de grond lag, waar wij vochten? Dan had die mijnheer die de straten schoonmaakt dat maar op moeten dweilen. Nou, en toen kwa men er een heleboel jongens omheen staan en meisjes ook en die zeiden: Goed zo, goed zo, geef hem1. Nou,- en toen hebben wij om hun een ple zier te doen maar verder gevochten, want ik kan toch niet laten zeggen, dat mijn mammie een lelijk rood hoedje op haar hoofd heeft". „Maar lieve Puk, mag ik nu ook even iets vertellen? Je mammie heeft helemaal geen rood hoedje, dat heeft de buurvrouw twee huizen verder. Jantje heeft zich vergist". „Goed mammie, maar als u een rood hoedje gehad zou hebben, dan zou het toch mooi zijn geweest, niet waar? Ik kan mij toch niet laten zeggen, dat, als mijn mammie een rood hoedje zou hebben gehad, dat een lelijk zou zijn geweest. Ik moest dus ook wel vechten voor het hoedje dat u niet hebt. Want ik laat niets kwaads van mijn mammie zeggen en ook niet dat haar hoedje, dat ze niet heeft, lelijk is, want wat mijn mammie heeft is allemaal mooi. Is het waar of niet, mammie?" „Puk, ik vind het erg lief, dat je voor je mammie opkomt, maar dat tnoet je toch niet doen met vech ten. Vechten is nooit nodig. Men kan het met woorden ook af". „Maar mammie, ik heb nog niet zoveel woorden. Maar ik heb wel veel klappen, dus dat gaat veel ge makkelijker, begrijpt u wel?" „Pukkie, vertel mij eens, wie heeft gewonnen met vechten?" „We hebben alle twee gewonnen, mammie. Dat is het juist; nu moet ik het nog eens overdoen". „Puk, als je het over gaat doen en Jantje wint of jij wint, denk je dan dat degeen die wint, gelijk heeft?" „Natuurlijk mammie, anders zou hij toch niet hebben gewonnen". „Neen Puk, nu vergis je je. Wie wint is wel de sterkste, maar de sterkste heeft daarom nog niet ge lijk. Als Jantje een volgend keer zou winnen en jij niet, is dan het rode hoedje dat je mammie misschien zou gehad hebben, ineens lelijk geworden?" „Natuurlijk niet. Het hoedje dat mijn mammie niet heeft is toch niet lelijk. Mijn mammie zou nooit een lelijk rood hoedje kopen". Tel. no 308. Giro 32622 Advertenties 6 cent per mm „Zie je nu wel dat ik gelijk heb en dat vechten je niet verder brengt?" „O jawel mammie, want dan zou ik overgevochten hebben, net zolang totdat ik gewonnen had, want het hoedje dat mijn mammie niet heeft, is toch het mooiste". „Maar luister nu eens, Puk. Je va der heeft laatst een ernstige ruzie ge had met een zakenvriend. Hoe zou je het nu gevonden hebben als die mijnheer en pappie voor ons huls hadden liggen vechten". „Leuk mammie, ik zou pappie na tuurlijk hebben geholpen". „Dat zou niet eerlijk zijn geweest, Puk". „Ja, maar pappie is zo sterk niet, mams". „Puk, daar heeft sterk of niet sterk niets mee te maken. Die heren hebben niet met elkaar gevochten, die heb ben alleen maar met elkaar gespro ken en elkaar brieven geschreven". „Omdat ze niet durven, hè mams? En omdat de mama van die ene mijn heer toch geen rood hoedje heeft. Dus hadden ze geen reden om te vechten".' „Neen Puk, zo is het niet. Maar die heren, die denken na, die zijn versta n di g". „Ja maar mammie, ik kan nog niet nadenken en ik ben nog niet verstan dig, dus ik moet wel vechten". „Maar Puk, weet je wel dat je bloesje stuk is en je schoentjes stuk zijn en dat het veel geld kost om» dit alles nieuw te kopen? En dat je vader daar hard voor moet werken en dat allemaal voor een lelijk rood hoedje, dat ik niet eens heb, maar de buurvrouw wel". „Dus vader heeft het lelijke rode hoedje van de buurvrouw betaald? Dat is toch niet eerlijk. Dat moet ze zelf doen!" „Puk, beloof me nu, dat je nooit meer op straat zal vechten". „Neen mammie, dat kan ik niet be loven, want ik kan nog geen brieven schrijven, maar als u het graag hebt, dan zal ik het niet meer op straajt doen, maar alleen thuis". „Neen Puk, je mag nergens vech ten. Vechten is slecht en lelijk en ook al win je, dan bewijst dat nog niet dat je gelijk hebt". Lingelingelingelingelingeling. „Klazina, Klazina, doe je even open, er wordt gebeld. O, daar heb je Jantje. Jantje, wat zie jij er uit. Jij hebt ook een blauw oog, jouw bloesje is ook gescheurd. Waarom heb jij met mijn Puk gevochten?" „Omdat ik pae ver ver verg vergist heb, mevrouw. Mijn moe moe moe moeder heeft gezegd, dat ik u u u ex excuus moet vragen, want dat u helemaal geen ro roroodje hoedje hebt, maar wel de buurvr buurvrouw van twee hui zen ver verder. Puk, ga je mee, dan gaan wij het zoontje van de buur vrouw zeggen dat zijn moeder een lelijk rood hoedje heeft en dat vindt hij natuurlijk niet goed. En dan kun nen wij lekker met zijn drieën verder vechten". „Maar jongens, luister nu eens|j De ene mens draagt een rood hoedje en vindt het mooi, de ander een wit, weer een ander een blauw". „O mammie, dat is leuk, dat is de Nederlandse Vlag. Die dames moeten dan altijd maar samen wandelen en hun hoedjes laten wapperen". „Puk, laat me nu even uitspreken; Vind jij een blauw hoedje mooi?" „Ja mammie, een blauw hoedj» vind ik mooi". „Maar als nu alle dames op de hele wereld alleen maar blauwe hoedjes droegen. Zou je dat dan niet vervelend vinden?" „Ja mammie, dat zou ik vervelend vinden". „Juist Puk, kijk die bloemen nu eens in de tuin. Onze Lieve Heer laat rode groeien en paarse en blauwe en gele en witte. En kijk eens hoe prach tig die kleuren het allemaal doen, zo door elkaar. Zo mogen de mensen toch ook kiezen wat zij willen, zonder dat je ze mag uitlachen. Want wat de een mooi vindt, dat Vindt de ander lelijk. Iedereen heeft nu eenmad zijn eigen smaak. Het ene kind vindt zijn mammie het beste en het andere kind vindt weer een andere mammie het beste". „Neen mammie, dat kan niet, mijn mammie is het beste". ^,Neen hoor, Puk, mijn mammie is het beste hoor, de jouwe niet. Pas op, als je zegt dat jouw mammie beter is dan mijn mammie, dan ga ik weer met je vechten". „Kinderen, kinderen, ik weet waar lijk niet, hoe ik het jullie uitleggen moet. Het is verschrikkelijk met jul lie. Vooruit, ga gauw het huis uit en de straat op!" „O ja mammie, want als wij hier zouden vechten, dan zouden wij toch maar alles breken, hè? De straat is veel groter". „Op straat mogen jullie ook niet vechten, denk daar aan! En je mag ook het zoontje van de buurvrouw niet plagen met het hoedje dat zijn mammie opheeft. Beloven jullie me dat?" „Ja mammie, ik beloof het u. Ik zal even bij haar gaan aanbellen en dan zullen wij zeggenMevrouw, wat hebt u toch een mooi rood hoedje, maar wij zijn blij dat onze mammie er niet zó één heeft". Opa. Komt dan even naar onze zaak in de Voorstraat, daar kunt U een keuze maken uit verschil lende soorten 0 Schemerlampjes, reeds vanaf f 3.50 Theelichtjes, in aardige modellen Scheerapparaten, o.a. de nieuwste Remington Q Broodroosters, in solide uitvoering Strijkijzers, vanaf f 12.50 Snelkokers, met droogkookbeveiliging en nog vele andere electrische huishoudelijke artikelen. Komt u even binnenlopen, het verplicht

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 1