NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD EMO.-vereniging Wimkerke nieuwe cursus der E.B10. Zaterdag 7 Nov. 1 partij afbraak partg gerooide bomen een helpster een huishoudster (Tweede blad) No. 2652 Zaterdag 7 November 1953 57e Jaargang Plan van Uitbreiding en Bebouwingsvoorschriften Noordbevelands uitgebreidste reparatie-inrichting voor radio G. J. de Koster P. DEN BOER publiek verkopen: Onthulling monument te Kortgene Een hoge witte zuil, waarop on geveer 2.75 m uit de grond, de sier lijke letters W.H. de hoogste water stand voor Kortgene van de water vloed van 1 Februari j.l. aangeven en een door de Vlissingse beeldhouwer J. Maas in witte steen bewerkte ma quette, symbolisch de ramp weerge vende, versieren het massagraf van 35 slachtoffers dezer gemeente. Nu de bomen en heesters op het kerkhof gerooid zijn, staat het monument er wat kaal en komt m.i. niet tot zijn recht, maar wanneer binnen afzien bare tijd ook deze dodenakker weer omgeven zal zijn door geboomte e.d. dan pas zal het gedenkteken ten volle tot zijn recht komen en zal het als het ware spreken tot de bezoekers. Zaterdag 31 October j.l. begaf een grote schare familieleden van de slachtoffers, voorafgegaan door de bur gemeester, wethouders en de raad en gevolgd door een groot aantal be langstellenden, zich onder het gebeier van de torenklok, naar de begraafplaats om bovengenoemd gedenkteken te ont hullen. Ds G. van Schuppen leidde de zeer eenvoudige plechtigheid. Hij las de aanwezigen Psalm 42 voor en de verzen 38 en 39 van Romeinen 8, waarna hij besloot met het „Onze Vader". Na afloop van deze korte plechtig heid werden vele kransen aan de voet van het gedenkteken neergelegd. Wij zagen o.m. een krans van het gemeen tebestuur, van het ambacht Cortgene, van „Zang Veredelt", van de afdeling Kortgene A.N.A.B., van de buurtver eniging „Eendrachtig Voorwaarts" en van vele familieleden. Onder klokgelui begaf de stoet zich hierna naar het gemeentehuis en werd daar ontbonden. Het geheel maakte op velen een die pe indruk. „SLATOGO" 1953 Nationale Slagersvakwedstrijd en -tentoonstelling te Goes De op 28 en 30 November en 1 December a.s. te Goes in de zalen „Krijger" op de Beestenmarkt te hou den Nationale Slagersvakwedstrijd en -tentoonstelling, die oorspronkelijk in Maart 1953 was vastgesteld doch we gens de watersnood moest worden uit gesteld, zal nog extra kleur en fleur krijgen omdat tevens op Dinsdag 1 December de bekende Najaarsveeten toonstelling (Vetveemarkt) en de Zuid- Bevelandse Rundveefokdag op de Bees tenmarkt en Vlasmarkt zal worden ge houden, waardoor op Goes als cen trumgemeente van Zeeland wederom in brede kring de bijzondere aandacht zal worden gevestigd. Meer dan 150 deelnemers hebben zich uit geheel Nederland aangemeld en er komen, ondanks dat de termijn van inschrijving reeds is verstreken, nog geregeld aanmeldingen binnen. Er zullen meer dan 750 inzendingen zijn waarmede de slagers het publiek zul len tonen wat een bekwaam vakman levert. Vooral de afdeling Fijne Vleeswaren is zeer groot, terwijl in de rubrieken Sierkunst en (Etalage) Schotels, even als het vorig jaar, wederom ware kunststukken zullen zijn te bewonderen, waaraan de ontwerpers(sters) vele da gen van serieuze arbeid hebben be steed. Vast staat dat zowel door de slagers als door de veefokkers en -handelaren op de fokdag en vetveemarkt kwali teitsproducten zullen worden ingezon den, die een blijvende bijdrage zullen kunnen leveren tot een goed slagers vakmanschap, een groter vleesverbruik en daardoor verbetering en vermeer dering van de vleesproductie en vee handel en voor de fokkers een stimu lans om zich nog meer dan tot heden toe te leggen op het verkrijgen van prima fokvee, waardoor weer de melk en vetpositie wordt bevorderd. Een en ander trekt ook buitengewoon veel belangstelling van de handel en de beschikbare „stands" op de „Slatogo" zijn alle verhuurd, waarin vooraan staande fabrikanten en handelaren de nieuwste artikelen zullen exposeren die ook voor het publiek „aantrekkelijk" zullen zijn. De slagers die op de „Slatogo" met de ingezonden producten een prij^ wordt toegekend, ontvangen een spe ciaal voor deze tentoonstelling ont worpen „diploma", dat niet alleen een sieraad en bewijs van vakmanschap is omdat dit alleen wordt toegekend wanneer de producten voldoen aan de daarvoor nationaal vastgestelde ei sen. Daarvoor is een speciale jury, bestaande uit leraren van de Vereniging tot bevordering van het Slagersvak onderwijs te Utrecht, samengesteld on der leiding van de heer Z. van de Zwaag, Hoofdcontroleur van die ver eniging. Voorts zijn nog een aantal extra prijzen beschikbaar gesteld, o.m. door het Gemeentebestuur van Goes, de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, Slagers bonden en vele anderen. Voor de Rund veefokdag en Vetveemarkt worden kam pioen- en vele andere bekers, me dailles enz. uitgereikt. In de jury daarvoor heeft o.m. zit ting de Inspecteur van het Ned. Rundvee Stamboek, terwijl als ar biter zal optreden de heer ir W. L. Harmsen, Rijksveeteeltconsulent in Zee land. De organisatoren hopen op een grote belangstelling te kunnen rekenen, dat een waardering zou zijn voor hetgeen na de zeer moeilijke omstandigheden tengevolge van de watersnood, in Zee land en in Goes als agrarisch cen trum, in het bijzonder, wordt gepres teerd. Op bijzondere wijze zal de aan dacht op deze gebeurtenissen worden gevestigd, door op verschillende plaat sen rond en in de stad toepasselijke figuren (borden) te plaatsen. Voorts is aan de Middenstandsver eniging verzocht en in overweging ge geven de leden te adviseren de win kels en etalages extra te verzorgen, versieren en verlichten, waardoor het weer aantrekkelijk moet zijn een be zoek aan Goes te brengen. Waar toch al een drukte wordt ver wacht voor een bezoek aan de Sint- Nicolaas-etalages, worden pogingen ge daan om voor de bewoners van de buitenwijken geregeld „treintjes" naar de binnenstad te laten rijden, waardoor men op gemakkelijke en prettige wijze zich van en naar de tentoonstelling zal kunnen begeven en tevens gebruik kan maken van een „rondrit" langs de daarvoor uit te stippelen route. Iedere dag zal een plaatselijk mu ziekgezelschap medewerking verlenen om het bezoek aan de tentoonstelling en het verblijf in Goes zo aantrekke lijk mogelijk te maken. Door de vele inzendingen op de „Slatogo" is het noodzakelijk gewor den de openingsuren enigszins te wij zigen, omdat gezorgd moet worden dat steeds een tafel met verse vlees waren enz. te bezichtigen zal' zijn. Na de officiële opening op Zater dag 28 November a.s., des nam. 2 uuij door de burgemeester van Goes, zal de „Slatogo" voor het publiek toe gankelijk zijn van 3 tot 5 en van 7 tot 10 uur. Op Maandag 30 November is de tentoonstelling doorlopend ge opend van 's middags 3 uur tot 's avonds 10 uur en op Dinsdag 1 De cember is de tentoonstelling de ge hele dag geopend vanaf des morgens 9 uur. De Rundveefokdag en Vetveemarkt beginnen om 10 uur, terwijl de keu ringen aanvangen om half elf. Doodop? PLEEGZUSTER BLOEDWIJN versterkt Het Hoofd van het gemeente bestuur van Kortgene maakt be kend, dat Gedeputeerde Staten der Provincie hebben goedgekeurd het plan tot herziening van het plan van uitbreiding en bebou wingsvoorschriften. Het plan van uitbreiding, als mede de plannen tot herziening daarvan, in uitvoerige kaarten uit gewerkt, met bebouwingsvoor schriften, liggen ter secretarie de zer gemeente voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan of de bebouwings voorschriften bij de gemeenteraad hebben ingediend, kunnen binnen een maand na heden bij Hare Majesteit de Koningin beroep in stellen. Kortgene, 3 November 1953. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, A. A. Schuit. Het bestuur van bovengenoem de vereniging maakt bekend, dat de binnenkort een aanvang zal ne men. In verband hiermede wor den allen, die hieraan mee willen werken of belang in de E.H.B.O. stellen, uitgenodigd a.s. Maandag avond 16 November des avonds om 8 uur de bespreking hierover bij te wonen in de raadzaal van het gemeentehuis. Het bestuur. Yoorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339 Twee-persoons lakens kosten maar f 4.95. Extra grote maat, 180 breed, f 5.95, in effen en ge borduurd. Effen slopen f 1.39 geborduurde slopen f 1.75. De Goedkope Simon Klokstraat, Goes vanaf f 45. 3 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Aanbevelend PUROli doet wonderen! Puur geneeskracht, gezondheid en zuiverheid voor Uw huid Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene zal op nam. 2 uur, op het terrein achter het gemeentehuis, voor de Ge meente Kortgene alsplanken, balken, deuren, ra men, kozijnen, trappen, ribben, latten enz., alsmede een van de begraafplaats. Betaaldag 7 Februari 1954. Dames, zoekt u warme onder- kleding voor uzelf of voor uw gezin? Dan bij uw bezoek aan Goes beslist even gaan kijken in de speciaalzaak voor onderkleding De Goedkope Simon Klokstraat, Goes Gevraagd voor tijdelijk niet beneden de 16 jaar, voor de D.V. met 1 December a.s. te openen Chr. Kleuterschool te Kamperland. Zich aan te mel den van 2 tot 3 uur bij L. Klap-Breel. Gevraagd bij heer alleen Brieven aan M. van Oeveren, Hoofdstraat 85, Kortgene.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 3