„Optica" zang en muziek a Gouden tijd voor ainerikaanse o-weërs voorbij Zaterdag 22 lag. 1! iet woonhuis brilmonturen POLLEN Hedenmiddag voetbalwedstrijd publiek verkopen MAISON AUBERT Geef Piet nog een boterham Zeiss - Punktallglazen Volgende week wegens vacamtie gesloten Schoenhandel en reparatie-inrichting J. Kleppe, 200 gr. fijne koekjes 100 gr. toffee's 100 gr lekkere bonbons v/oor 89 cent L. de Waal, Colijnsplaat Hedenavond om 8 uur Zoefe Scfi/'ffe/? - P. H. Coomans Bevelanders I - Goes II en III comb* een donkerblauw vestje hulp voor de huishouding P. H. Coomans die dagen niet wenste te dragen. Nu kan toen zich misschien voor stellen dat er driftige en opvliegende naturen zijn die na vele jaren huwe lijk krachttermen gaan gebruiken bij het zien van bepaalde overhemden, want deze kledingstukken zijn nu een maal wat men met gewaagde beeld spraak stenen des aanstoots zou kun nen noemen, en duidelijke bewijzen hoe ook de man slaaf van de mode is. Maar men kan zich moeilijk voorstel len dat een man dan zijn vrouw stompt; nog minder, dat hij daarna nog in zo danige staat van woede verkeert dat hij haar ook nog met een stoel in de rug gooit; en niemand kan zich de man indenken, die na dit alles ook nog de keel dichtknijpt. Dat doet een fatsoenlijk mens niet. De officier had voor dit soort „huis vader'1 weinig vriendelijke woordeni „U hebt nog wel een verantwoordelijke functie, maar blijkbaar kunt u fvoor uw gezin geen verantwoordelijkheid op brengen", zei de rechter. „Deze man staat als een dronkaard bekend", zei het O.M., waarna de ver dachte in handige kronkelingen be gon te praten over refusalkuren, die hij voornemens was te ondergaan en borrels, die hij voortaan niet meer aan de lippen zou heffen. De eis luidde een week voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd en veertig gulden boete, bij niet betaling of ver haal te vervangen door tien dagen hech tenis. De rechter krabde zich achter het oor en kwam tot een andere conclusie, terwijl de verdachte doende bleef zijn afschuw over alcohol onder woorden te brengen. Hij kwam tot drie weken voorwaardelijk met twee jaar proef tijd en zonder geldboete. Maar met de bijzondere voorwaarde dat de me neer tijdens de proeftijd geen alcohol houdende dranken mag gebruiken ook niet in zijn eigen huis en dat hij in die twee jaar geen gelegenheden mag bezoeken waar alcoholhoudende drank wordt geschonken; ook niet om een kopje koffie te gebruiken. „Veertien dagen tijd voor hoger be roep", zei de rechter, „maar u kunt daar ook afstand van doen". De meneer peinsde even. „Dus helemaal niet meer in café's en zo komen", zei hij. „En ook niet thuis of bij kennissen drin ken", completeerde de rechter. „Dan wil ik er toch nog even over denken, want dat is toch wel erg zwaar", vond de man. De andere verdachten groetten weer beleefd toen hij langs de wachtkamer weg ging. Want schijn bedriegt. Willy H. Heitling. Haast bij herbewapening werkte corruptie en geldverspilling in de hand Verminderd oorlogsgevaar maakt sanering mogelijk NEW YORK (P.A.) Een enorme geldverspilling, corruptie en overwin sten zijn de onaangename bijverschijn selen geweest van de gigantische her bewapening, waartoe Amerika onge veer vier jaren geleden, onder druk van de dreiging van een nieuwe we reldoorlog, besloot. Vooral het koortsachtige tempo, dat de Amerikanen, gezien de internatio nale situatie, bij de opbouw der defen sie meenden te moeten volgen, is daar voor verantwoordelijk. Alles werd toe gespitst op de productie; de controle werd verwaarloosd. Nu echter het gevaar van een spoedig uitbreken van een grote oorlog schijnt te zijn bezwo ren, wenst de regering Eisenhower op militair gebied met bekwame spoed tot goede koopmansgebruiken terug te keren. De toestanden, die de minister van defensie, Wilson, bij zijn ambtsaan vaarding in het begin van het jaar aantrof, waren voor zo'n doorgewin terde zakenman Wilson was presi dent van de General Motors ver schrikkelijk. Zo moest hij vaststellen, dat voor talrijke militaire instanties een inven taris een onbekend ding was en dat iedere afdeling volkomen eigenmachtig inkocht. Het gevolg daarvan was, dat van volkomen overbodige zaken voor raden waren gevormd, die voor hon derd jaar en meer toereikten, ter wijl sommige onmisbare artikelen bijna geheel ontbraken. Verder ontdekte Wil son. dat aan zekere sectoren van de industrie een productiecapaciteit was verschaft zo bovenmatig groot, dat daaruit in de toekomst grote econo mische moeilijkheden zouden moeten voortvloeien. Met de correctie van dit laatste is Wilson al begonnen. Het mes er in. Zijn maatregelen zijn onpopulair en de beurs reageerde met een flinke da ling, toen hij enige weken geleden het mes zette in de auto-industrie van Detroit. Aandelen van vliegtuigfabrie ken kregen een knauw, toen president ÏÜisenhower verklaarde, dat het ameri- kaanse luchtwapen zwaar overgefinan- ciëerd is. Boos behoeven de aandeel houders achteraf niet te zijn, want deze daling verhinderde een ineenstor ting ter beurze na het bekend wor den van de bestandsovereenkomst in Korea. Wilson heeft ook al verscheidene fa brieken laten sluiten, die slechts oor logsmateriaal produceerden en te duur waren; de orders zijn nu geplaatst bij ondernemingen, die even goed, maar goedkoper werken. En nu gaat hij nog een stap verder: hij eist, dat de grote opdrachten vol gens het concurrentieprincipe zullen worden vergeven. Het eerst komt de tankindustrie aan de beurt, daarna de vliegtuigindustrie, voor zover het gaat om firma's die niet zelf vliegtuigen construeren. Door concurrentie wil Wil son de overwinsten en het gewroet van corrupte politici onmogelijk maken. Geld was bijzaak. Totnogtoe werden de kolossale mi litaire orders geplaatst, zonder dat ie mand zich 0111 de prijzen bekommerde. De militaire instanties behielden zich slechts het recht voor, de prijzen na jaren met terugwerkende kracht te controleren. Deze wijze van handelen heeft de genen, die hoge provisies aan allerlei tussenpersonen betaalden en daarom duur moesten produceren, niet ge schaad; zij heeft de deur voor cor ruptie wagenwijd opengezet. Thans wil men eerst de prijzen controleren en pas daarna de opdrachten geven. Wil son wil de producenten dwingen, met elkaar te concurreren; de onderne ming, die het best en goedkoopst werkt krijgt de order. In de vliegtuigindustrie zal te werk worden gegaan volgens het principe, dat de fabriek, die het vliegtuig heeft ontworpen, de opdracht krijgt en niet de onderneming, die over de betere po litieke relaties beschikt. Wilson is vastbesloten, aan de ver spilling der belastinggelden een einde te maken. De rustige sfeer in de bui tenlandse politiek maakt hem dat mo gelijk. Er zal niet minder worden be wapend, maar de belastingbetalers zul len voor hun geld meer waar krijgen. V akopleidingscursus Geersdijk Te Goes slaagden voor het di ploma uitgegeven door de stich ting vakopleiding bouwbedrijf: M. van Doorn te Wissekerke en P. Snoep te Colijnsplaat. Ondergetekenden betuigen hun hartelijke dank, voor de belang stelling en felicitaties die zij op hun 60-jarig huwelijksfeest moch ten ontvangen. Jac. de Looff en vrouw. Kortgene, Augustus 1953. Notaris J. J. W. Klop te Kortgene, zal op om 3 uur, in het café „Haven zicht" te Kamperland, ten ver zoeke van mej. J. E. M. Schip pers te Middelburg. aan de Veerweg, B 152 te Kam perland, met het erfpachtsrecht van 2,57 are tuin en erf. Aanvaarding in gebruik en ge not bij de betaling, behoudens overheidstoestemming. Betaling 22 September a.s. Bezichtiging a.s. Dinsdag van 7-8 uur. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter Bruynzeel. Onze hartelijke dank aan be stuur en leden van de muziek- en zangvereniging voor hun gegeven concert op Woensdag 12 Augus tus te Kortgene. De dijkwerkers. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 40 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis inl.; toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur. S s 'W S y"/ HU moet ervan groeien Goed gebakken BROOD bevat Eiwitten Vetten Koolhydraten Mineralen Kalk Vitaminen en veel meer nog Voor nbeter brood99 dat heerlijk smaakt en lang mals blyft naar Bakkerij Strijd Kortgene Een keur-collectie in moderne elegante Vakkundige afwerking Billijke prijzen Beste wereldmerken A. L. Kampman In 't hartje van de L. Vorst Goes Wissekerke, Tel. 281 en gezamenlijke uitvoering door „Zang en Vriendschap" en „Apollo' Verzoeke tijdens de uit te voeren nummers stilte te betrachten Als ieder daar aan meewerkt kan zo'n uitvoering een genot zijn Ouders zeg dat ook Uw kinderen ea Zoon1 STfotferc/am. Zoete Schillen per fles f 5.20 Zoete Voorburg per fles f 5.20 Frambozenbrandewijn per fles f 4.40 Advocaat per fles f 3.95 Boerenjongens per literpot f 5.40 Boerenmeisjes per literpot f 6.40 Martini-Vermouth, rood en wit, per literfles f 6.95 Colijnsplaat, telef. 01199-226 Neem als aandenken van uw vacantie een souvenir mee Wij hebben hierin een aardige sortering, voor alle beurzen L. TANGE, WISSEKERKE Ter gelegen heid van het 10 jarig bestaan van de v.v. „Bevelanders" Aanvang 6 uur Entree 40 cent, kinderen 10 cent Verloren i tussen Campernieuwland en de duinen. Gaarne terug te bezorgen bij C. Leendertse, B 426, Kamperland. Terstond gevraagd door P. VERHULST, Veerweg, Kamperland. V <c jz OJ "O O E in Momenteel voorradig fauteuil met schuimrubber kussens, volgens de modernste stijlbegrippen Een stoel, waarin U werkelijk uitrust! Probeert U hem eens? In onze etalage thans een zeer fraaie gothiek herenkamer Perzische tapijtjes. LANGEVIELE 23-25 MIDDELBURG. Telefoon 2893-3629 Gratis advies van onze binnenhuisarchitect. Franco levering door heel Nederland. W Week-aanbieding Tot en met 21 Augustus 250 gr. biscuit voor 36 cent met gratis grote ballon fles limonadesiroop voor 79 cent 200 gr. chocoladehagel voor 49 cent Colijnsplaat, tel. 01199-226 altijd voordeliger ^BBBB jSummn 4355SSS

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 3