NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD is afwezig foor uw vacantietoeliten de Gelria naaimachine K. H. Schippersi, Kortgene Plan van uitbreiding gewijzigd ontwerp (Tweede blad) h.k.hJ Prinses Irene Tandarts W, Krommenhoek geen spreekuur» Dr Bruynzeel Bnijze's Le vensmidd elenbedr ij f Verleden week het eerste 5 tal Braun-Shavers geplaatst, K» H» Schippers, Kortgene Wij bezoeken a.s. week het eiland WEDER ONTVANGEN f 246.50 Wegens vacantie gesloten W. J. Koster Kortgene MAIS0N AUBERT No 2638 Zaterdag 1 Augustus 1953 56e Jaargang i.i i viert haar veertiende verjaardag Heerlijk genietend van een lan ge vacantie in de Verenigde Sta ten, die zij op deze leeftijd zeker zal weten te waarderen, viert H.K.H. prinses Irene haar veer tiende verjaardag ver van huis. Zij is echter niet alleen, want haar oudste zuster, prinses Bea trix, van wie zij onafscheidelijk is, is bij haar en bovendien ver keert zij in Nederlands gezelschap. Toch zal zij zich op deze veer tiende verjaardag in de vreemde niet alleen voelen, want ze weet, dat thuis op die feestdag aan haar gedacht wordt, dat de gedachten van haar vader, moeder en de andere zusjes bij haar zijn en dat het hele nederlandse volk op die dag aan haar denkt. Want prinses Irene weet, dat het dan feest is in het vaderland, feest om haar. Dat onze prinsesjes een heer lijke vacantie mogen hebben en een behouden thuiskomst is de wens van ons allen. VIJFTIG JAAR PENNINGMEESTER Zaterdag j.l. kwam de Chr. Werkmans bond te Wissekerke bijeen om het 50- jarig bestaan te vieren. Nadat de heer C. J. de Smit was voorgegaan in gebed, sprak hij een openingswoord, waarin hij in het bijzonder de wnd burgemeester, de heer M. de Nooijer en de beide predi kanten, ds Boonstra en ds Fokkens het welkom toeriep. Daarna richtte hij zich tot de twee nog in leven zijnde oprich ters, de heren Th. de Looff en M. Kouwer, die beide aanwezig waren. De heer De Looff is vanaf de oprichting penning meester. De voorzitter bracht hem dank voor de nauwgezette wijze, waarop hij zijn taak heeft vervuld en memoreerde daarbij enkele voorvallen uit het verleden. Vervolgens bood hij namens de bond de jubilaris een enveloppe met inhoud aan. In het verdere deel van zijn rede sprak de heer De Smit er zijn blijdschap over uit dat het jeugd- en verenigingswerk in Wissekerke was aangepakt en dat dit bloeide, zodat de jonge mensen meer scho ling ontvangen. Dit zal, aldus spreker, ongetwijfeld een invloed ten goede heb ben. Was het vroeger vaak moeilijk ie mand voor een bestuursfunctie te vinden, nu zal dit stellig beter gaan. Nadat de wnd burgemeester aan de Werkmansbond en aan de jubilaris de gelukwensen van het gemeentebestuur had aangeboden, deelde hij mede, dat het H.M. de Koningin behaagd had aan de heer De Looff de eremedaille in zilver van de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Het was spreker een vreugde de versierselen te mogen overhandigen. Na een korte pauze, waarin de aan wezigen een tractatie werd gepresenteerd, werd het woord nog gevoerd door de ere voorzitter ds Boonstra, door ds Fokkens en door het oudste lid, de heer M. Kouwer. Bij de bestuursverkiezing werd de 86- jarige penningmeester herkozen en in de bestaande vacature werd de heer M. Kouwer gekozen. Aan het slot van de avond werd door de heer A. J. Heijboer namens de heer De Looff een woord van dank gesproken. FILMNIEU W S Zaterdag 1 Augustus brengt Bio-onder- neming Luxembourg u in zaal Gast te Colijnsplaat de meesterlijke verfilming door John Crawford van een heroïsch wapen feit van de amerikaanse cavalerie. Steeds uitbarstende onlusten brengen een groot man voor de keuze tusspn plicht en lief de. Een moeder vergeet het verleden voor de toekomst van haar kind. Uiteindelijk wordt opdracht gegeven de Rio Greinde over te steken en een groot gebied wordt van onruststokers bevrijd. Een film waarin iedere filmliefhebber vindt wat hij zoekt. Chr. Ulo-school Wissekerke Op het examen te Goes slaagden de volgende drie- en vierjarige candi- daten: Voor diploma B: Bram Dingemanse te Geersdijk en Jan Karman te Co lijnsplaat. Voor diploma A: Neel Heijboer, Kees de Schipper te Wissekerke, Ada van Hee, Nel Steur en Geerie Leen- dertse te Kamperland en Henk Visser te Colijnsplaat. 2 candidaten werden afgewezen. Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Maandag 3 Augustus komt de raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen, des namiddags te 2 uur. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en medede lingen. 3. Verzoek om subsidie van de Centrale voor Katholieke Mili taire Tehuizen. 4.' Toekenning van een vacantie- gratificatie aan het gemeenteper- soneel. 5. Verzoek om subsidie van de Bond van Mobilisatie-invaliden en zijn dochterinstelling „De Ne derlandse Soldaat". 6. Voorstel om aan de firma Ml Wilderom en Zn nogmaals vijf jaren vrijstelling te verlenen van het bouwen van een stenen loods in plaats van de houten loods op het haventerrein te Kamper land. 7. Ontheffing hondenbelasting. 8. Hernieuwde vaststelling haven geldverordening. 9. Aanvraag van de Chr. Ulo om een vierde lokaal aan de nieuw te bouwen Ulo-school. 10. Aanvraag om subsidie door 'de E.H.B.O. te Kamperland. 11. Huiling grond met M. Z. Verhage. 12.. Overneming 6trook grond van J. Jeronimus, in ruil waarvoor een schutting vanwege de ge meente wordt geplaatst. Op Maandag 3 Augustus a.s. hopen onze geliefde ou ders, behuwd-, groot- en overgrootouders Jacobus de Looff en Jacoba de LoofF - Noordhoek hun 60-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren in „De Graaf van Buren" te Kortgene. Kortgene, Juli 1953 M. A. van Hekke en H. van Hekke - van Gilst zeggen u, mede namens weder zijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en tijdens hun huwelijk on dervonden. Ook de autobezitters, die hun wagens beschikbaar stelden, har telijk dank. Colijnsplaat, Juli 1953. Voor de blijken van medeleven tijdens de ziekte en de deelneming na het overlijden van onze ge liefde zuster, behuwdzuster en tante Maria Verburg, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie, Da. Verburg. Kortgene, Juli 1953. Hoofdstraat 108. Bij ons vertrek naar Breda wil ik, mede namens mijn vrouw, alle inwoners van Kamperland harte lijk bedanken voor de vriendschap gedurende ons verblijf ondervon den. J. A. Hoogerhuis. 6:. COOMANS veot leltet jet i tativeltcvtl Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter 't Hart. houdt op 8, 10, 11 en 12 Augustus tot en met 11 Augustus a.s. Dokter V. 't Hart neemt waar en houdt spreekuur te Wissekerke op Maandag, Woensdag, Vrijdag en Maandag van 1 tot 2 uur. Heerlijke eierkoeken, kano's, cake's, bolussen, krentekoeken, cadetjes Verder een grote sortering snoep Als extra reclame: 100 gram puntzaksnoep voor 25 cent met een pracht conducteursfluit voor de kinderen gratis 1 blikje sardines 49 ct, 250 gr koffie 175 ct 1 pot abrikozenjam van 62 voor 57 cent Scheer hem nu glad. De wereldbekende Herder Solingen scheermesjes niet voor 150, maar voor 95 cent. U krijgt er dan nog een mesje gratis bij, dus 11 mesjes voor 95 cent thans het tweede 5 tal ontvangen en reeds weer van verkocht. Deze droogscheer- apparaten zijn zeer eenvoudig en gemakkelijk te hanteren. Scheert 3 keer sneller schoon, groter scherend oppervlak en intenser schoonscheren door het 0.04 m.m. dunne elastische scheerblad. Laat U deze demonstreren door Stoomgoederen in enkele dagen klaar Leliestraat 19, Telef. 3286 MIDDELBURG welke we vroeger dikwijls tot volle tevredenheid der gebruiksters leverden, kost thans slechts nog maar van 3 tot 13 Augustus De burgemeester van Wissen- kerke maakt bekend, dat een van het plan voor vernieuwing van het plan van uitbreiding in onderdelen voor de kom Kamper land in uitvoerige kaart uitgewerkt, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 28 Juli 1953 tot 25 Augustus 1953 en dat belanghebbenden voor 25 Augustus 1953 hun bezwaren te gen het ontwerp kunnen inbren gen bij de gemeenteraad. Wissenkerke, 28 Juli 1953. De wnd. burgemeester voornoemd, M. de Nooijer. Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 40 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis ink; toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 3