Zomer- prijzen Openlucht samenkomst Leger des Heils iwexcennw T Heden Zaterdagavond half 8 TE KORTGENE f 1.25 f3.50 f 1.50 f2.50 f 3J Chemisch reinigei Lange Delft, Middelburg Colijnsplaat: Kats: PREDIKBEURTEN Enkele mooie garnituren stoelen met armfauteuils of clubs vindt U bij ons in goede kwaliteit en la ge prijzen U slaagt zeker De Kleine Bazar, Wissekerke van het met medewerking van muziek en zang. Allen hartelijk welkom De jongste trots van de KLM Wij mogen hem misschien wel e- ven aan u voorstellen, zoals hij daar groot en glanzend op Schiphol's plat form staat te blinken in de zomerzon: de Lockheed 1 - 1049 super-constel- lation, die al snel de treffende bij naam „superconnie" heeft gekregen; Het toestel is vers van Amerika ge komen en „Proton" is zijn naam. Primeur. Zijn er buiten de KLM zeker nog vijftien andere burgerluchtvaartmaat schappijen. die bij de Lockheed super- constellations hebben besteld, de KLM kreeg de primeur van het eerste te ontvangen en zij handhaafde hiermee een primeur-traditie, welke de maat schappij onbetwist tot eer strekt. De Fokker F 3 werd in 1921 het eerst door de nederlandse luchtvaart maatschappij gebruikt, de KLM was de eerste, die watergekoelde motoren in haar vliegtuigen deed monteren, de driemotorige Fokker F 7, die in 1928 op het luchttoneel verscheen, droeg nederlandse initialen en toen Douglas en constellation-toestellen de '„new- look" tegen de hemel werden, was de KLM weer progressief genoeg .om1 de spits af te bijten. En nu dus de „superconnie", het nieuwe en nieuwste verkeersvliegtuig, dat er om1 zijn bijzondere kwaliteiten en mogelijkheden recht op heeft, eens nader te worden beschouwd. „Montage"-bouw. De super-constellation mag dan zijn opgebouwd op het principe van de be staande Constellation, er zijn zowel ten aanzien van uiterlijk en interieur en met name met betrekking tot de voortbewegingskrachten zulke aanzien lijke wijzigingen aangebracht en evo- lutionnaire perfectionneringen toege past, dat het toestel het praedicaat „super" met alle recht mag voeren.' Zijn uiterlijke voornaamheid spreekt al wel uit enige cijfers. Het toestel is 35 meter lang en daarmee het langste verkeersvliegtuig ter wereld en 7,5 meter hoog. En dan klauteren we naar binnen en bemerken, dat het interieur wel bijzondere aandacht van de bouwers van het toestel heeft gehad. Op de eerste plaats is de toegangsdeur tot het vliegtuig meer in het midden van de romp gemonteerd, waardoor de ca bine al het idee krijgt van in twee ge-J deelten te zijn gescheiden. Daarbij heeft men het niet gelaten; Er kunnen tussenwanden in het vlieg tuig worden geplaatst, waardoor af zonderlijke ruimten worden gevormd, die men tot „klassen" kan 'maken. Een luxe salon-klasse bij voorbeeld, waar van de elegante fauteuils twee aan twee tegenover elkander kunnen wor den gezet. Alle stoelen zijn trouwens in- en uitneembaar en op rails gemon- COOMANS voot iekk&'c jeeuwi tatweltoad teerd, waardoor de mogelijkheid werd geschapen, de superconnie van meer of minder zitplaatsen te voorzien. Wanneer het toestel voor toeristen verkeer is ingericht, kan het 94-99 passagiers, de bemanning daarbij in begrepen, vervoeren. In het andere (luxe en afgesloten) geval ca 65 pas sagiers, behalve de bemanning. Een charmante stoffering, een meer afge- rechte bovenbouw van de cabine en vooral de ruimer gemaakte ramen zul len het reizen in de superconnie tot een onverdeeld genoegen maken. 500 km1 per uur Genoeglijk reizen in een vliegtuig is dan wel een belangrijke voorwaar de, de snelheid van het toestel is in onze moderne tijd belangrijker. En dan mag de superconnie voor de dag komen. Het vliegtuig is uitgerust met een viertal compounduiotoren, die nog extra kracht krijgen bijgezet doordat de uitlaatgassen door turbine-aggre gaten worden gevoerd. Op deze manier kan de superconnie een snelheid ont wikkelen van vijfhonderd tot zeshon derd kilometer per uur. Het toestel heeft daarbij een actie radius van meer dan 4000 kilometer, want de motoren gebruiken een lieve 1800 liter per uur, terwijl de enorme benzinetank 25.000 liter kan opne men. Het vliegtuig kan behalve de passagiers toch zeker een lading tor sen van 2000 kilo. Het ligt in de bedoeling van de KLM de superconnies half Augustus in toeristenvaart over de Atlantische Oceaan te brengen. Dan zullen tach tig passagiers kunnen worden opge nomen. Nadien zullen de superconnies de nieuwe en gerechtvaardigde trots van onze luchtvaartmaatschappij gaan uitdragen op routes naar Afrika, West- Indië en Japan. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Wie raedtsaem overleqdt, en teeren set beneen Sijn inkomst ofte winst, leeft rïjck en wel te vreen (Roemer Visscher) Dekens Regenkleding Rokken of pantalons Eenv. japonnen of colberts Mantels of costuums Hoofdfiliaal voor Zeeland: Agenten J. Schrier Firma Mullié M. Westeiweele Geref. Gem. Colijnsplaat Zondag 10, 2 en 6 uur ds G. Zwerus van Middelharnis. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter Bruynzeel. In plaats van kaarten Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Levina Adriana. P. Kramer, J. P. Kramer- Clement. Marcus, Cor. Jan. Adrie. Geersdijk, 15 Juli 1953. In plaats van kaarten Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Cornelis Leendert J. A. Vink. E. D. Vink- Meulenberg. Leo. Trudy. Colijnsplaat, 11 Juli 1953. Heden werd van onze zij de, nog op het onverwacht, weggenomen onze geliefde man, vader, zoon en schoon zoon, broeder en zwager Marinus Verburg, in de leeftijd van 43 jaar en 10 maanden. De Heere, die geen reken schap geeft van Zijn daden, doe ons in deze weg berus ten. Wed. P. Verburg- van der Weele enkinderen, waarvan de oud ste 10 jaar en de jongste 5 maanden is Marie, Henk, Kees, Ko, Jo, Kobit Corrie-, Rienus en Nellie Fam. Verburg. Fam. van der Weele Kamperland, 11 Juli 1953. De begrafenis heeft plaats gehad op Dinsdag 14 Juli j.l. Tot ons leedwezen over leed onverwachts, op Zater dag 11 Juli onze werknemer, de heer M. Verburg. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Fam. Remijnse. „Bouw- en Plantlust", Kamperland. Heden overleed, na een langdurig lijden, in het zie kenhuis Oostwal te Goes, onze geliefde zuster, behuwd zuster en tante Maria Verburg, in de ouderdom van ruim 62 jaar. Namens de familie, Da. Verburg. Kortgene, 11 Juli 1953. Hoofdstraat 108. De begrafenis heeft plaats gehad op Dinsdag 14 Juli j.l., des middags 12 uur, te Kortgene.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 4