NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Wilt ii vader verrassen? Nieuw Nieuw Nieuw BOEKHOIIDMIREM VOOR NOORD-BEVELIND Demonstraties overal aan huis. Telefoon 01100-2763 CASTELLA VAATWAS Buijze's Levensmiddelenbedrijf Raadsvergadering Wissekerke Noordbevelands uitgebreidste reparatie-inrichting voor radio G. J. de Koster Voor huidgezondheid steeds PUR0L W. J. KOSTER - KORTGENE No 2632 Zaterdag 20 Juni 1953 56e Jaargang Druk en uitgave? Drukkerij Markusse te Wissekerke. Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post f 3.50 heeft een ongekend reinigend vermogen Reuzenpak 45 cent Deze week weer een pracht sortering koekjes tegen lage prijzen, o.a. 250 gram Ark's koekjes voor 52 cent 250 gram Molen biskwie voor 31 cent Hebt u onze heerlijke bokkepootjes al geproefd? Kijk naar uw voordeel, koop in Onder voorzitterschap van wnd-bur- gemeester M. de Nooijer kwam dc vol tallige raad Maandag j.l. bijeen. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.m. een bericht dat de gemeente voor lopig nog geen toewijzing bouwvolume voor particuliere woningbouw krijgt. De salarisverordening inzake de be loning van de derde ambtenaar ter secretarie werd in voor hem gunstige zin gewijzigd. Met algemene stemmen werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur ge kozen de heer A. J. van der Maas, zulks in de plaats van de heer J. Ver burg, die zich na 32 zittingsjaren hiervoor niet meer herkiesbaar stelde. Het voorstel van B. en W. tot het herstellen van de motorspuit te Kam perland en de aankoop van een (2de hands) trekker-raanschappenwagen ont lokte enige bespreking. Het lid De Smit vroeg naar een nieuwe spuit, het lid Zuijdweg wees op het risico van trekker en spuit (2 oude motoren), hij had eens geïn formeerd naar de kosten van een nieuwe spuit. Volgens ontvangen in lichtingen zou een nieuwe auto met pomp ongeveer f 9635.kosten. Het lid Marcusse was sterk voor de aan schaf van een nieuwe spuit, waarbij het lid Bustraan zich direct aansloot, wijzende op de grote onkosten voor de oude spuit. Spreker drong tot grote spoed aan, daar Kamperland reeds 3 maanden zonder brandspuit zit. Tij dens deze bespreking kwam men tot de conclusie dat een nieuwe spuit on geveer f 15.000.zal kosten. Het lid Dingemanse gaf in overwe ging dat B. en W. eerst eens prijs moet aanvragen om dan in een vol gende vergadering tot een definitief besluit te komen. Het lid Marcusse stelde voor dat B. en W. prijzen zal aanvragen en dan zelf een beslissing nemen. De spuit zou er dan veel vlug ger kunnen zijn. Dingemanse handhaaft zijn idee en wijst er op dat Wissekerke toch een goede spuit heeft, waarop het lid Bustraan zegt, dat Kamperland daar niet veel aan heeft, bij de brand van Th. Verburg kwam bedoelde spuit pas aan toen het gevaar geweken was. Wethouder Hoveijn bracht naar vo ren, dat het practisch oefenen met de spuit, in verband met het geleerde op de B.B.-cursus, nu, zonder spuit, onuitvoerbaar is. Het lid De Smit is huiverig om nu op stel en sprong een besluit te ne men. Hij voelt wel de noodzaak daar toe, maar had van het dagelijks be stuur gedetailleerde plannen verwacht. Wethouder Van Halst zegt, dat pas in B. en W. van zoéven besloten was haar voorstel in te trekken en de raad zich eens te laten uitspreken. Vol gens hem had de brandweerinspectie in deze een verkeerd advies gegeven, evenals destijds bij de aanschaffing van een spuit voor Wissekerke. Vol gens die inspectie zou die spuit vol doende zijn voor geheel Noord-Beve land. Hierna stelt de voorzitter voor om eerst eens prijzen aan te vragen en dan verder te zien. Het lid Bustraan dringt nogmaals tot spoed aan en tot mach tiging aan B. en W. om tot aanschaf fing over te gaan. Besloten wordt om op voorstel van het lid Zuijdweg B. en W. te mach tigen de nodige stappen te laten ver richten tot aanschaffing van een nieu we spuit; een definitieve beslissing blijft alsnog aan de raad. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W.: voorschot op de salariskosten voor Nuttige Handwerken en voor Gymnastiek Chr. Ulo aangenomen. Bij het voorstel van het al of niet vast stellen van een ramptoelage voor de ambtenaren gaf de voorzitter een toe lichting. Op zijn vraag kreeg hij des tijds ten antwoord dat die ambtena ren geen extra-beloning wensten te ontvangen. Zij beschouwden de extra werkzaamheden als hun plicht. Thans, nu het hen van hogerhand wordt aan geboden, zijn er enkelen die de grati ficatie wensen aan te nemen. De extra- COOMANS voet tellet jeemvs tatweltee, beloning geldt over het tijdvak van 15 Februari tot 6 April 1953, ten be drage van 20 pet van de jaarwedde, met een minimum van 150 en een maximum van 600 gulden. Z.h.s. wordt pok dit voorstel aangenomen. Z.h.s. wordt ook het voorstel van B. en W. aangenomen tot de beschik baarstelling van de benodigde gel den voor de stichting van een nieuw schoolgebouw voor de Chr. Ulo. Hierna werden enige ontheffingen op de hondenbelasting verleend. Naar aanleiding van het bezwaar schrift van P. J. de Putter werd be sloten rekening te houden met de naar voren gebrachte bezwaren en wensen bij het vaststellen van het plan van uitbreiding voor Kamperland. De verordening op een vacantie-uit- kering aan het gemeentepersoneel werd z.h.s. vastgesteld. Evenzo werd gunstig beschikt op de aanvraag der Chr. Ulo om overeenkomstig art. 72 der L.O.- wet de benodigde gelden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van de leermiddelen. Bij de bespreking van het voorstel tot aankoop van een grasmaaimachine (prijs ruim1 f 2100.zegt het lid Bustraan een sportveld van onderge- chikt bela ng te vinden en is er te- daarvoor zo een groot bedrag te vo teren. Hij vindt dit bedrag onverant woord. Met zijn stem tegen wordt toch tot aanschaffing besloten. De gemeentebegroting voor 1952 wordt hierna z.h.s. gewijzigd. Bij de rondvraag wijst het lid Din gemanse op de ondiepe goot bij de zinkput Imanse. Hij zou gaarne de weg", die pas onder grind gegooid was, geteerd zien. Een teerweg is volgens hem afdoende. Wethouder Hoveijn zou dit liever volgend jaar behandeld zien. De voor zitter zit met de gemeentebegroting, waarop het lid Dingemanse zegt, dat er wel meer dingen gebeuren die niet Tel. no 308, Giro 32622 Advertenties 6 cent per mm op de begroting staan. Hij hoopt ech ter dat deze post volgend jaar wel op de begroting zal staan. Spreker dringt aan op een vlugge afwikke ling van de ramp-schadevergoeding en voelt zich geroepen om, mede namens de inwoners van Geersdijk, van deze plaats de gemeente-ambtenaren te dan ken voor hun medewerking inzake de voorziening van voedselpaketten en het invullen van formulieren. Het lid De Smit vestigde de aandacht op de slechte afwatering bij het erf van A. W. Marcusse. Spreker vroeg ook of er al iets gedaan was aan het door hem geopperde denkbeeld van dijkwachten e.d. Hij drong aan om toch iets in die zin in het leven te roepen. Het lid Bustraan had ook iets Yoorstr. 39, Colijnsplaat, Telef. 339 te zeggen, maar deed dit liever na af loop van de openbare vergadering. Het lid J. M. Filius uitte zijn te vredenheid over de in orde gebrachte weg te Kamperland en het lid Zuijd weg vroeg tenslotte om verharding en verbreding van de dijk te Geersdijk, naar de haven. N. HOUTERMAN HAVELAARSTR. 9, COLIJNSPLAAT LID NED. COLL. VAN BELASTINGCONSULENTEN BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN ADMINISTRATIES ASSURANTIES ADVIEZEN Bezoekt na de tentoonstelling van de Plattelands vrouwen te Goes, geheel vrijblijvend, onze 75 modelkamers. Veel van de tentoongestelde meubelen hebben wij in voorraad, evenals vele andere modellen, in eiken-, gothiek-, mahonie en noten woon-, zit-, slaapkamers en bankgarnituren. Grote sortering tapijten, lopers, gordijnstoffen en bedden. Onze binnenhuisarchitect geeft gratis advies. Langeviele 23 - 25, MIDDELBURG KJLAhJI Ifc-IOC. Telefoon 2893 - 3629. Franco levering door heel Nederland. Wij hebben een grote sortering sokken en dassen TAMSE KORTGENE Hoover producten

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 1