NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Lange en Korte Delft Hoofdstraat en Koopstraat van Zeeland Verkiezings-uitslagen Abr Buijze Bekendmaking No. 2631 Zaterdag 30 Mei 1953 56e Jaargang Uw gulden is meer u/aard als u hem besteedt bij de Qrosco kruidenier Want naast de uiterst lage prijzen brengen wij 1ste kwaliteitsartikelen Zie onze etalage's en loop eens even binnen, het verplicht u tot niets Beleefd aanbevelend, Telefoon 304 Wij bezoeken a.s. week weer het eiland JiruMct MAIS0N AUBERT Middelburg DRUK EN U3TGAVE A. 0. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post f 3.50. Advertenties 6 cent per mm Aantal stemmen in Aantal zetels in WISSEKERKE 1953 1949 1953 1949 A.R. 603 567 4 4 C.H.U. 669 759 4 4 V.V.D. 232 398 1 2 Arbeiderslijst 242 1 - S.G.P. 196 197 1 1 In de raad keren niet terug H. P. Filius (V.V.D.) en J. C. Noord- hoek (C.H.U.). Voor het eerst nemen zitting A. M. Westerweele van de Arbeiderslijst en G. P. Leendertse van de C.H.U. Aantal stemmen in Aantal zetels in KORTGENE 1953 1949 1953 1949 P.v.d.A. 914 811 5 4 C.H.U. 540 579 3 3 V.V.D. 247 343 1 2 A.R. - S.G.P. 378 392 2 2 In de raad keert niet terug J. A. van Oeveren (V.V.D.). Voor het eerst neemt zitting J. Salomé van de P.v.d.A. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft woord gehouden Meer dan eens is de belofte afge legd: ,,Als er een rarap gebeurt, helpt uw Rode Kruis". Die belofte is ge houden; want lang vóór iedereen wist welke ramp ons land getroffen had, waren de colonnes van het Rode Kruis Korps al aan het werk in de nood- gebieden. Ze hebben tot de schouders in het water gestaan; ze hebben gewerkt, zonder aan rusten te denken en ze zijn vele, vele honderden ongelukki- gen tot steun en tot hulp geweest. Daarmee hebben ze hun belofte inge lost. Maar er was één voorwaarde aan die belofte verbonden: n.l. als het nederlandse volk ons de middelen ver schaft om te oefenen en om te helpen.' Die middelen zijn ambulances, bran cards, dekens, bedden enz. Die mid delen kosten geld; en jaar op jaar heeft het Rode Kruis dat geen staatssubsidie vraagt er op gewezen dat het alleen met geld de hoognodige materialen zou kunnen kopen. Herinnert u zich Churchills woorden van 1940: „Geef ons de gereedschap pen en wij zullen het werk volbren gen!" Welnu het Nederlandsche Roode Kruis heeft gewoekerd met de gereed schappen die het bezat. Niemand kan echter zeggen dat die rijkelijk voor handen waren; uit het gehele land moest af en toe bijgesprongen worden. Maar met goede wil en met een idealis tische instelling kan veel worden be reikt. Als de ramp van nog groter om vang was geweest en dat heeft niet zo erg veel gescheeld 1 dan zou mis schien gebleken zijn dat we wel een Rode Kruis bezitten dat paraat is om alle krachten in te spannen voor de be volking, maar dat de middelen ont braken om die ten volle te gebruiken; Als het Nederlandsche Roode Kruis nu om uw bijdrage vraagt, moet u er aan denken dat brancards en bed den, dekens en ambulances in veel groter getale nodig zijn. Het Neder landsche Roode Kruis is een zaak van het Nederlandse Volk. FILMNIEUWS Hotel „De Kroon" te Wissekerke brengt u hedenavond de dolkomische film: Twee maal twee is twee. Stan en Olie, twee zakenmensen, krijgen gezelschap van hun doodge waande pruimende tweelingbroers. Dat hier verschillende complicaties uit voortvloeien, kunt u op het doek zien. Iedere seconde brengt nieuwe verwik kelingen. Een film om te gieren. COLLECTE De collecte voor Sonnevanck-Zonne- gloren heeft te Kamperland opge bracht f 82.i69. De collecte voor de Drankbestrijding heeft in Wissekerke tot resultaat gehad een bruto opbrengst van f 33.80 De wnd. Burgemeester van Wissenkerke maakt bekend, dat van het secretariaat van de Stich ting van de Landbouw bericht is ontvangen, dat op de woning tentoonstelling te Goes, de ramp slachtoffers en andere belangstel lenden uit Geersdijk bij voorkeur worden verwacht op Donderdag 11 Juni a.s., des namiddags om 2 uur en die van Wissenkerke en Kamperland op Maandag 15 Ju ni a.s., eveneens des namiddags om 2 uur. Wissekerke, 30 Mei 1953. De wnd. Burgemeester van Wissenkerke. M. de Nooijer. COOMANS voet lelket jeeuw* tauvelzaad Nu de grote drukte weer voorbij is kunnen wij U weer vlug helpen. Thans verven wij in 60 moderne kleuren Leliestraat 19, Tel. 3286, MIDDELBURG. Voor iedere beurs een rijke collectie iilm&nL KZyci Lm anluxeu sterke uitvoering sierlijke modellen vakkundige afwerking enige slijperij Depót der bekende Zeiss-punktall glazen A.L.KAMPMAN in 't hartje van de L. Vorststr. 57 en 66 Goes Dirksmitsstr. 26b (bovenhuis) Rotterdam, Telefoon 20235 40 jaar gevestigd. Patent-Geneesmiddelen Gummiwaren. Vr. gratis inl.toez. onder blan co couvert. Gratis spreekuur dag. van 10—8 uur. Winkeliersvereniging Lange en Korte Delft w w -w- y j a i

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 1