C.H. Loonbloc II kunt niet alles weten Drie drnivenserres „Optica" Betere optiek luchtbuksen P. I. v.d. Moere Bezoekt de tentoonstelling U/e hebben steeds voorradig de nieuw/e Ruton en Holland Electra stofzuigers. Laat ze eens demonstreren en u zult verbaasd staan over de resultaten L. Taiige, Wissekerke oupe Q DRUKKERIJ MARKUSSE WISSEKERKE Ook Uw bedrijt'sïnkomsten via Uw bankrekening nieuw beige schoudertasje electrische wasmachine dagmeisje gevraagd bij inschrijving te koop voor overplaatsing. A. L. Kampman Landbouwhnishoudschool Kortgene op Zaterdag 23 Mei van 3.30 uur - 6 uur in de Landbouw/huishoudschool Onze candidaten zijn vogels van diverse pluimage Uw belangen zijn bij hen veilig Dus Wij twijfelen niet!!! Wij weten wat wij doen!!! Straks stemmen wij C.H. Kiesverenigingen Kamperland en Wissekerke kussen" dragen. Op zo'n racekussen kan men op twee manieren zitten: vóór op het puntje, en dan is het net of er een gewone motorrijder aankomt; maar men kan ook naar achteren schui ven, zodat er een soort van buikhou ding ontstaat. Breng u in zo'n geval in veiligheid, want dat is de racehouding. De fiscus heeft deze racekussens al sinds lang met een scheef oog bezien. Want er kunnen ook twee mensen op zitten, mits zij elkaar stevig omklem- ïnen. Is nu een motor met racekussen een voertuig voor twee personen of voor één? Ziedaar de vraag, die me nige goede belastingambtenaar de nacht rust heeft bedorven. De vaklieden zijn er aan te pas ge komen, en die hebben uitgemaakt, dat zo'n racekussen een éénpersoons ma tras is, zij het dan een twijfelaartje. Het dient alleen om de bestuurder de gewenste stroomlijn vorm te geven: De wet spreekt van „ingericht zijn voor het vervoer van", en als uw motor ingericht is voor het vervoer van één persoon, dan kunt gij er ge rust uw hele familie op laden, de fis cus zal u niets maken. Hoewel het in zo'n geval wel verstandig is er reke- 'ping mee te houden, dat legioenen an dere wetsartikelen klaar staan om u te bespringen. Toen deze beslissing bekend werd, wreven vele motorrijders in hun han den, voorzagen zich van een race kussen, lieten een paar extra voetsteu nen aanbrengen en reden zo met hun ega's langs 's Heeren wegen. Doch zie hoe zij het haasje raken: de voetsteunen bedierven de zaak weer. Een motor met racekussen én voetsteunen is in gericht voor het vervoer van twee per sonen. Dat staat vast. En daarom kreeg de man in leer een tientje boete. Aldus racekussenmotorrijders: let op uw voetsteunen. Ze zijn duur. Willy H. Heitling. EEN MOOIE GESTE. 12 Mei j.l. werd door mevrouw Van den Bosch een driejarig rijpaard, gro- nings type, overgedragen aan de heer J. J. Vogelaar te Kortgene, daar diens rijpaard bij de ramp van 1 Februari was verdronken. Dit fraaie rijdier is geschonken door de heer D. J. Mellema D.E.z. te Reider- wolderpolder (prov. Groningen) aan de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rij- verenigingen. Deze federatie heeft het paard in bruikleen afgestaan aan J. J. Vogelaar. Bij deze overdracht waren o.m. aan wezig de heren C. J. Hoek en G. M.; F. Bom in hun kwaliteit van voorzitter en oud-voorzitter van de L.R. „Noord- Beveland". Onder de Vriendelijk. Er zijn instanties in Nederland te vinden, die alle moeite doen om vreem delingen binnen onze grenzen te lok ken, teneinde hen te laten genieten van de ncderlandse gastvrijheid en vriende lijkheid. De schoonheid en wonderlijke ligging van ons land moeten dan de rest doen. Nu is er een trein met amerikaanse militairen uit Duitsland en andere vreemdelingen in Arnhem aangekomen, die nogal vol was. De mensen moesten voor een deel staan en de douane had de grootste moeite om zich tussen de passagiers te kunnen bewegen, hetgeen nogal prikkelend werkte op het humeur van deze dienaren van minister Van der Kieft. De heren lieten verontwaar digd de trein ontruimen. Na het on- Eind dezer maand uit voorraad leverbaar voor de bouwbedrijven met 52 loonstaten in duplo af 1.35 per stuk TELEFOON 01107-308 J derzoek kon de trein de reis naar onze bollen voortzetten, een gedeelte van de toeristen op het perron in Arnhem achterlatend. Ons dunkt dat deze buitenlanders niet bepaald een hoge dunk van de ne- derlandse vriendelijkheid hebben ge kregen. Het ware wellicht aan te be velen, wanneer er van de zijde van het ministerie enige richtlijnen werden ge geven over het behandelen van vreem delingen aan de grens- en douane- Btations. Ander plan. Minister Staf begint schik te krij gen in de opbouw van onze defensie^ Hij krijgt daarvoor fabelachtige som men, die echter „slechts" tot en met 1954 voor dit doel worden toegekend. Dit heeft de minister met zorgen ver vuld. Nu wenst hij dat de defensie-uit gaven ook na 1954 op dit peil zullen blijven, anders kcmen we weer achter op en wordt de verdediging verwaar loosd, zo meent hij. De minister wil dan een plan voor enkele jaren maken. Zon der voldoende uitzicht kan men de verdediging niet opbouwen meent de bewindsman. Het klinkt niet onredelijk voor de fensie dat plan van minister Staf. Wij zouden er echter op willen wijzen, daf dit niet geheel klopt met de plannen van ons volk. Tot en met het volgend jaar zal Nederland zich extra defensie inspanningen getroosten, maar daarna moet er verademing komen. Het strakke fiscale touw kan ook niet altijd ge spannen blijven, terwijl ook aan de in spanningsvermogens van ons volk gren zen zijn. De minister diene dus zijn nieuwe plannen in overeenstemming te bren gen met de plannen van ons volk om ook eens aandacht te schenken aan meer vredelievende doeleinden dan zijn militair apparaat. Er is een grens, ook aan defensie. Uw schaar wordt veel scherper als u er schuurpapier mee knipt. Met een stuk glas kunt u ze ook slij pen. Nappahandschoenen maakt men schoon met tetra (voorzichtig te werk gaan). Nawrijven met een beetje was, maar goed uitwrijven, anders kleven ze. Azijnvlekken verdwijnen met kokend water, zonodig met wat verdunde ammoniak. Ruwe en rood geworden ellebogen wor den weer zacht en blank, als men ze na het wassen inwrijft met een halve uitgeperste citroen. Het sap laten indrogen en daarna wat creme op de ellebogen. Herenpantalons met glimmende plekken kunt u gemakkelijk opknappen! Eerst de glimmende plekken met water en azijn inwrijven en daarna persen onder een vochtige doek. Nooit droog persen. Schoenen van blauwe peau de suède kleurt men bij met blauwe schrijf- inkt. Van bruin of roodbruin leer met wat jodium en van zwart leer met O.I. inkt. Uw thermosfles springt niet als u ze even boven hete stoom houdt, al vorens ze te vullen. Negen delen spindelolie en één deel terpentijnolie goed dooreen ge mengd is een goede olie voor par ketvloeren. Uw vilthoed gewreven met een propje zijden vloeipapier maakt deze weer zo goed als nieuw. Leendert Jacobus dc Looff en Anna Joppa Boot hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 27 Mei 1953, des na middags om 3 uur ten gemeente huize te Wissekerke. Kortgene, „Graaf van Buren" Wissekerke, Oostvoorstraat A 39 Gelegenheid tot feliciteren op 27 Mei van 6 tot 7 uur in hotel „Graaf van Buren" te Kortgene. Toekomstig adres: Ooststraat 44, Kortgene. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 .WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K I107)-325 Postrek. 365567 Met blijdschap geven wij u ken nis van de geboorte van ons zoontje Jacob Pieter (Sjaakje). P. J. Verburg. J. R. Verburg- Verburg. Kortgene, 11 Mei 1953. Kaaistraat 181. Voor de bewijzen van deelne ming, ontvangen na het verlies van onze innig geliefde zoontjes en broertjes, kleinzoontjes en neef jes Kees en René de Regt, zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, fam. J. M. de Regt. Kats, Mei 1953. Ir G. F. Israel en S. Israel - de Kam zeggen dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Wissekerke, Mei 1953. Mede namens wederzijdse ou ders zeggen wij hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling voor en bij ons huwelijk ondervonden. M. A. Westerweele. E. Westerweele - Louwerse. Kamperland, Mei 1953. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel. Verloren met koperen knopjes inh. o.a. nieuwe bijbel, nieuwe vertaling, goud op snee. Zeer, zeer gaarne inlichtingen: familie Potappel, Dorpsweg 244, Colijnsplaat, Bureau van dit Blad en Ina van Kamer, Seisweg 17, Middelburg. Te koop: een compleet met wringer, houten kuip, merk Erres bij P. J. VAN DER MOERE, Wilhelminastraat 11, Kortgene. De burgemeester van Kortgene maakt bekend, dat op Donderdag 21 Mei a.s. des avonds 7.30 uur, in hotel „Zeelandia" te Colijnsplaat een bijeenkomst ter voorlichting van de bevolking inzake de bescherming burgerbevolking zal worden gehouden. Als spreker zal optreden de heer H. B. Pilaar, kringhoofd be scherming burgerbevolking te Goes terwijl voorts enige films zullen worden vertoond. Aangezien de bescherming van de burgerbevolking een ieder per soonlijk aangaat, wordt men in zijn eigen belang aangeraden deze bijeenkomst bij te wonen. Kortgene, 13 Mei 1953. De burgemeester van Kortgene, A. A. Schuit. Tegen half Augustus MEVR. BOONSTRA, Herv. Pastorie, Wissekerke. Briefjes in te leveren voor of op 25 Mei a.s. bij C. J. DE VOS, Molenweg 99, Kortgene. Een bril voor iedere beurs F ondsleverancier Zeiss Punktall Depot in 't hartje van de Lange Vorststraat 57 en 66 tel. 2094 GOES Verkrijgbaar vanaf f 14.50 tot f 165. En luchtbuks kogeltjes en pluimpjes VEERWEG B 51, KAMPERLAND Deze tentoonstelling wil U een indruk geven van wat op de ze school geleerd wordt. Tractatie Toegang vrij.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 2