NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD poim, 1953 BOEKHOUDBUmU VOOR NOOBD-BEfELMD No. 2621 Zaterdag 21 Maart 1953 56e Jaargang DRUK EN USTGAVE A. 0. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE jpaa-ïathLeii en schoenreparaties P. J. Verburg. TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post f 3.50. Advertenties 6 cent per mm Uw aandacht vragen wij voor een mooie sortering en als extra feestreclame een hele serie goedkope reclame aanbiedingen. Knip deze advertentie uit en bewaar ze goed. U kunt nu uzelf een extra voordeeltje bezorgen. 100 gram gevulde paaseitjes 22 cent 250 gram Jupiter sprits 52 cent Een halve pot boerenjongens 195 cent 150 gram bitterkoekjes 51 cent 100 gram Dragee eitjes 20 cent 100 gram Westlands fruit 25 cent Een flesje puddingsaus 48 cent Een halve pot boerenmeisjes 165 cent Een blikje Pinkzalm 115 cent Een groot blik appelmoes 67 cent Een blikje haring in tomatensaus 36 cent Een blik soepballetjes 79 cent Pakjes pudding in 10 verschillende smaken, vanaf 19 tot 32 cent per pak. Prachtige blikken koekjestrommels (Delfts blauw) gevuld met 500 gram 1ste kwaliteit koffie 408 cent. Honig's en Maggi's soepen in prijzen van 35, 50 en 65 cent. Extra feestweek-reclamebij aankoop van 1 fles advocaat a f 3.75 een fles limonade voor een kwartje. Bij aankoop van een flesje Calvé slasaus krijgt u een pakje Calvé custard gratis. Zie onze etalages en de uitstalling binnen. Wij maken u ook nog opmerkzaam op onze grote sortering in wijnen en likeuren, Hero-dranken en bier, vleeswaren, ta baksartikelen enz. enz. Het is en blijft een vaststaand feit, bij Buijze slaagt u altijd. En daarom: tot ziens in de komende feestweken op de West- havendijk B 83, telefoon 304. Wat kan er in een geïnundeerde moestuin gezaaid worden Aangelokt door het gunstige voor jaarsweer wordt er ook in de moes tuinen al weer zaad aan de aarde toe vertrouwd. Vóór de overstromingsramp leverde dit geen moeilijkheden op. Een ieder teelde die groenten, die het beste in de huishouding paste. Door de hoge zoutgehalte's zal dit, helaas, nu niet zo gemakkelijk gaan. Daar door de Landbouwvoorlichtings- dienst alle drooggekomen polders op zoutgehalte onderzocht zijn, is ook wel bij benadering te zeggen, hoe het bij de kleine grondgebruikers in de om geving van Kortgene en Geersdijk is. In de Stadspolder was het C-cijfer, d.i. het aantal grammen zout per liter bodemvocht, ongeveer 10. In de Geers- dijkpolder ongeveer 15. Wel moet in aanmerking genomen worden, dat bij droog weer het zoutgehalte stijgt. E- venzeer als in de landbouw geldt ook in de tuinbouw: „Beperk de grondbe werking tot het hoogst noodzakelijke". Van een te diepe bewerking plukt u een volgend jaar, als het zout door uit spoeling verdwenen is, de wrange vruchten. Hoe meer de grond met rust gelaten wordt, des te vlugger zal de structuur zich herstellen. Spitten, zo als dat plaatselijk reeds gebeurde, is volkomen fout. Indien dus het zaad maar grotendeels bedekt is, kunt u tevreden zijn. De teelt van erwten, sla, peulen en alle boonsoorten moet beslist afgera den worden, daar deze geen zout ver dragen. Ook van aardappelen, uien en wortelen zijn de kansen maar zeer klein. Bovendien zijn aardappelen, in dien door gunstig weer de teelt nog ge deeltelijk zou slagen, minder goed van smaak en slecht houdbaar. Veel beter tegen het zout kunnen b.v. spinazie en radijs. Deze gewassen kunnen bij een C-cijfer van plm^ 8 nog N. HOUTERMAN HAVELAARSTR. 9, COLIJNSPLAAT LID NED. COLL. VAN BELASTINGCONSULENTEN BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN ADMINISTRATIES ASSURANTIES ADVIEZEN behoorlijk groeien. Verder kunnen spruitkool e u ook alle andere kool soorten vrij veel verdragen. Vanzelf sprekend is het hier echter nu nog te vroeg voor. De mogelijkheden, waar bij men een redelijke kans van slagen heeft, zijn dus maar beperkt. Het land braak laten liggen is niet aan te be velen. Grondbedekking en beworte- Iing zijn nodig om de grond zo spoe dig mogelijk in de oude toestand terug te brengen. De grootste factor is het klimaat. Indien het regelmatig regent, valt het nog wel mee. Wordt het een droog voorjaar, dan moet u er dit jaar niet veel verwachting van hebben. J. Lekkerkerk. Mijnheer de redacteur, Zou u onderstaand schrijven in uw blad willen opnemen? Bij voorbaat dank. In de week van 9 tot en met 14 Maart zijn de bewoners van Kortgene die naar hun woningen zijn terugge keerd of zullen terugkeren, van .het hoognodige huisraad, een z.g. kam peeruitrusting, voorzien. De instan ties, die gezorgd hebben dat dit huis raad en textiel aanwezig is, kunnen niet genoeg gewaardeerd worden. E- norm veel werk is verzet. Het gevolg is geweest, dat zes weken na de ver schrikkelijke ramp bijna iedereen van het hoognodige is voorzien. Dat de gedupeerden dankbaar zijn voor deze gratis verstrekte goederen, spreekt vanzelf. Toch is bij velen een onbe hagelijk gevoel aanwezig. Dit is zeer verklaarbaar. Nu is het wel de ge woonte dat er onrust komt bij som mige mensen als ze zien, dat hun bu ren iets meer krijgen dan zijzelf. Toen in 1945 de uitdeling van de H.A.R.K.-goederen plaats vond, kon men zien gebeuren, dat iemand zeer tevreden was met het ontvangen goed. Als ze echter zag dat buurvrouw iets meer had gekregen, deugde er van de uitdeling en van de uitdelers niets meer. Dat zal wel zo blijven. De men sen zijn allen eender als ze met hun hoofd door het dakvenster kijken en dan het water aan de dakgoot zien staan. Zo gauw er echter weer grond onder de voeten is, begint het ge- graai en de afgunst. Toch is het te begrijpen dat er bij velen wrevel is geweest bij de uitde ling van vorige week. Als men zag wat sommigen wegsleepten, terwijl men er zeker van was, dat ze alles niet direct nodig hadden, terwijl anderen slechts het hoognodige hadden opgege ven en dit zoveel mogelijk ook kre gen, dan is het te begrijpen dat er veel gekankerd is. Het is zelfs voorgekomen dat het allernodigste niet aanwezig was, of vergeten op te geven. De gladjanussen hebben er echter wel voor gezorgd dat ze alles wat denkbaar was op gaven. Ze waren dan alvast binnen. Was de eigen inboedel dan nog goed, dan was het andere lekker meegeno men. Ze hebben practisch alles op gegeven en gingen met de buit strij ken. Mensen, die een aantal bedden op de zolder hebben staan, en dus voorlopig vooruit kunnen, slepen nieuwe bedden naar huis. Het is een fraaie vertoning. Geen wonder, dat sommigen een wrevelig gevoel krij gen, al is het verkeerd om de organi satoren de schuld te geven. Dat de één meer kreeg dan de ander, ligt meestal aan de mensen, die vanaf 1 Februari al uitrekenden, hoe ze hier beter van zouden kunnen worden, en dat waren er niet zo weinig. Nu wordt er beweerd, dat ze eerst huis aan huis moesten controleren of de opgaven wel juist waren. Dit had m.i. zeer zeker moeten gebeuren. Dan had het echter langer geduurd eer de uitdeling zou plaats vinden. Ook hadden veel mensen weer gekankerd op de ambtenarij en de papieren romp slomp. Daar zijn ze nog al gauw mee bij. Ze vergeten echter, dat ze zelf de schuld zijn van het formulierenge- doe. Als ze eerlijker waren, zou er veel ambtenarij overbodig zijn. De ge beurtenissen van de laatste weken hebben aangetoond, dat er in dit ge val veel te weinig gecontroleerd is. Hoogachtend, Kortgene. A. Welleman. Vanaf heden kunnen weer alle met de modernste machines wor den uitgevoerd en komen als nieuw terug. Ze kunnen ongefran- keerd met de bodes worden mee gegeven en komen franco terug. Voor Kats kunnen ze bij C. de Fouw worden gegeven. Indien no dig in een dag klaar. SCHOENHANDEL, KORTGENE. 200 gram fijne koekjes 100 gram Paasvreugde 50 gram chocolaatjes voor 89 cent L. DE WAAL COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 1