Tips voor getroffenen Singer Maatschappij gratis worden hersteld. J. D. Koets, Rampgebied N oord-Beveland De nood aanpakken door zegels plakken Gratis hulp voor piano- en orgelbezitters U kunt niet alles weten Coöparatieve Boerenleenbanken met atzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNS PLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Niet hebben doet veel sparen (Middel-Nederlands lied) Bestel bij Boekhandel Markusse te Wissekerke met meer dan 100 foto's Prijs f 3.50 Het verschijnt weldra en is belangeloos door schrijvers, fotografen, papierleveranciers, clichémakers, drukkers, binders, uitgevers, boekverkopers en alle andere medewerkenden tot stand gebracht De Singer Maatschappij maakt bekend dat alle Singer machines welke door het water onklaar zijn geworden, Daarbij zijn de eventuële onderdelen, die vernieuwd moeten worden niet inbegrepen. Ook andere merken worden hersteld, maar komen niet in aanmerking voor de bovengenoemde service. De machines kunnen worden ingeleverd bij evacuatie adres: COLIJNSPLAAT, Beatrixstraat 19, Telefoon 235. dien slechts tijdelijk de wonden zou helen. Het latente gevaar van nieuwe stormwoede zou blijven bestaan en de verzilting van on!ze bodem zou toch voortgaan. In een niet al te ver verwijderde! toekomst zou men toch tot de verwfe- zenlijking van de opgesomde plannen moeten overgaan. Mógen wij bovendien de verantwoordelijkheid aanvaarden om nog eens een deel van ons volk aan de woedende elementen over te leveren? Het transportprobleem te water voor steden als Dordrecht, Willemsstad en een reeks van zeeuwse plaatsen kan binnen het plan door kunstmatige wa terwegen worden opgelost. Voor zover nodig zal de economische structuur van dit waterland gewijzigd moeten worden. Wij moeten het probleem vanj het dreigende water nu zo afdoend mogelijk verhelpen. Dat kost zeer veel geld. Gezien de toestand van nu en de mogelijkheid van een herhaling, mo gen wij niet aarzelen. Het teruggen wonnen land en de afnemende ver zilting bij vervanging van het zoute door zoet water zullen ons nog rente opleveren. Primair is, dat bij het doortrekken van een brede zeedijk van |Hoek van Holland tot Walcheren het gevaar voor mensenlevens in het steeds aan be volking toenemende Zeeland en West- Brabant aanzienlijk wordt verminderd. Prof. dr Thijsse, waterstaatkundige van de eerste rang, acht het plan tech nisch volkomen mogelijk. Onze econo mie vraagt er om, onze veiligheid eist het. Laten wij dan opnieuw de handfen aan de pompen en de ploeg slaan. La ten wij komen van nationaal rampen fonds voor getroffen gebieden tot een welvaartsplan voor een droger en vei- iliger zuidwest Nederland. Het name loos leed van het zojuist doorstane kost meer. De droeve lijst van de bij de ramp van 1 Februari j.l. omgekomen en be graven personen kunnen wij deze week aanvullen met de volgende namen Stoffelina Doortje van Boven, 46 jr, gehuwd met Willem Westerweele; Jan netje de Looff, 65 jrmevr. Jacobs, wed. van Keijdenier, 45 jrCornelis Pieter Nijsse, 5 jrBernhard DierkxJan Ver burg Jannetje Pieternella van Hoorn Levina Platschorre, wed. van Johannes VerweiJan van Vliet, 4 jrDaniël Ver burg, 23 jrFerdinand Dierkx, bijna 1 jr; Adriana P. Blok, 52 jr; Gerard Wel- leman, 65 jrGustave Antoine Dierkx, 2 jr; Elisabeth Wijs, 2 jr; een onbekend persoon van het mannelijk geslacht, met ring-initialen W.S.een onbekend per soon van het vrouwelijk geslacht, van plm. 50—60 jr. Signalementhaar zwart, ogen blauw, lengte plm. 1.65 m, zwarte mantel met vlindermotief, rose onderjurk, jaeger hemd, dito broek, zwarte fabrieks- kousen. Van Dinsdag 10 Februari af zijn in alle Nederlandse postkantoren „Water snood-postzegels" verkrijgbaar met een frankeer waarde van 10 cent en een toe slag van 10 cent. De opbrengst van deze toeslag zal geheel ten goede komen aan het Nationaal Rampenfonds. De water snood-zegels zijn tot en met 31 Maart a.s. verkrijgbaar en blijven geldig tot eind 1954. Het watersnoodzegel is het gangbare 10 cents zegel met de beeltenis van H.M. de Koningin, voorzien van de opdruk „1953 Watersnood". De Directeur-Generaal van de P.T.T. de heer L. Neher, die Maandagmorgen in Den Haag het verschijnen van dit spe ciale zegel aankondigde, sprak de ver wachting uit, dat de opbrengst van de extra toeslag 1 millioen gulden zal bedra gen. Wil deze opzet slagen, dan zullen dus tot 31 Maart a.s. 10 millioen van de ze zegels verkocht moeten worden, een aanzienlijk aantal, dat evenwel te berei ken is wanneer ieder aan deze zegel-actie deelneemt. De Nederlandse posterijen hebben er van afgezien, in verband met de water snood een zegel met een speciale afbeel ding te laten ontwerpen. Niet alleen zou daarmee veel meer tijd gemoeid geweest zijn, maar ook zou het gevaar groot zijn geweest, dat deze zegels een indruk van pathos of vals sentiment zouden hebben gemaakt. Vandaar dat besloten is, de wa tersnood-uitgave zo sober mogelijk te doen zijn. De Posterijen hebben het voorts aan iedereen mogelijk willen maken, door het kopen van watersnoodzegels de nood te helpen lenigen. Daarom heeft men de toe slag willen beperken tot 10 cent. Uit de Stichting voor het Kind, het comité voor zomerzegels en de Directie van de P.T.T. heeft zich een werkcomité gevormd, dat de verkoop van de watersnood-zegels op verschillende wijzen zal stimuleren. Dit comité zal het zeer op prijs stellen, wan neer het in deze taak zal worden gehol pen door plaatselijke acties. De heer Neher zeide, dat naar de me ning van het comité bij de verkoop van de watersnoodszegels een belangrijke taak is weggelegd voor de jeugd. Er worden wel eens bezwaren gehoord tegen het in schakelen van de jeugd in liefdadigheids acties, maar het comité is van mening, dat in dit geval die bezwaren opzij gezet mogen worden nu het gaat om de leniging van een zo grote nood. Speciaal ten behoeve van verzamelaars van postzegels maar natuurlijk ook voor andere belangstellenden zijn spe ciale „First day covers" (eerste dag-om slagen) verkrijgbaar gesteld. Zulk een en veloppe met watersnood-zegel en speciale afstempeling is verkrijgbaar door het stor ten van een bedrag van f 0.70 op post rekening no 590.000 ten name van het Comité Watersnoodpostzegels 1953, Zee straat 82, Den Haag. Nadruk Verboden. In de laatste wereldoorlog zijn prak tisch alle piano's en orgels, die door o- verstroming waterschade kregen, waarde loos geworden. Heel veel instrumenten hadden nog ge spaard kunnen worden wanneer zij op de juiste wijze waren behandeld en ge droogd. Helaas hebben toen de bezitters van piano's en orgels in de meeste gevallen juist de verkeerde methode gevolgd. Vreeken's Piano- en orgelhandel te Bo degraven, tel. 88 stelt gratis een drukwerk ter beschikking, waarin wordt aangegeven hoe een piano of orgel moet worden be handeld en gedroogd. Door deze aanwijzingen kunt U wel licht uw kostbaar instrument nog redden. U ontvangt het drukwerk kosteloos bij opgave van uw volledig adres en ver melding van het instrument dat U befit. Alles zal in het werk gesteld worden om aan een ieder zo volledig mogelijk schriftelijk advies te geven, wanneer de moelijkheden omschreven zijn. Op deze manier hoopt de firma Vree ken veel kostbare instrumenten te sparen en U kosteloos van dienst te zijn. Vezekerden uit de getroffen gebieden» die al hun polissen betreffende ver zekeringen kwijt geraakt zijn, doen er goed aan hun adres op te geven aan de agent of de directie van hun verzekeringsmaatschappij. Het verlie zen van een verzekeringspolis hoeft geen reden te zijn voor het niet uit betalen van een aangegane verzeke ring. De verschillende maatschappijen zijn in het bezit van alle benodigde gegevens Bij het opstellen van herbouwplannen» financiering enz. moet men zich voor informaties in de eerste plaats wen den tot de desbetreffende gemeente besturen. Drink vooral geen ongekookt water» als dit betrokken wordt uit andere dan de gewone waterleidingen. Ver standiger is vooralsnog al het drink water te koken voor het gebruik.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 2