NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD belastingen C^nje /v Ook bij ii De gemeentelijke No. 2614 Zaterdag 31 Januari 1953 56@ Jaargang vet ja wet. V. groeit het geld niet op uw rug Deze week hebben wij voor U: DRUK EN UITBAVE A. Q. K ÜARK03SE TE W1SSEKERKE TELEFOON No, 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar Franco per post f 3.50. Advertenties 6 cent per mm Zaterdag 31 Januari viert prinses Beatrix haar vijftiende verjaardag. Natuurlijk is het groot feest in het koninklijk gezin wanneer de oudste dochter jarig is. Op deze dag zullen velen in Nederland terugdenken aan eind Januari 1938 toen het heugelijk feit zou plaats vinden. Zou het een jongen of een meisje zijn? Zou het koninklijk kind nog in Januari of Februari geboren worden? Heel Nederland wachtte in spanning en toen gebeurde het precies op 31 Januari. Beatrix werd zij genoemd en deze naam betekent: die gelukkig maakt. Wij geloven wel, dat prinses Beatrix haar ou ders en haar volk gelukkig heeft gemaakt. Dat onze kroonprinses nog vele jaren in voorspoed bij ons mag zijn, wensen wij allen. en daarom is het van zo groot belang, waar ge uw inkopen doet, want een gulden kan maar eenmaal worden uitgegeven. 250 gram Arkelettes (een fijn koffiekoekje) van 65 voor 45 cent. Bij aankoop van 2 pak Castella 1 stuk H.H. zeep van 29 voor 6 ct. 1 pak Omo nu 47 cent, met 1 ballon gratis. 250 gram koffie met 1 ballon gratis. Onze koekjes-sortering hebben wij uitgebreid met een fijn creme soesje. Voor uw kaas en fijne vleeswaren hebben wij een pracht sortering en twee maal per week verse aanvoer. En voor rookartikelen kunt u het best bij ons terecht. Beleefd aanbevelend, Abr. Buijze. - Kamperland. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter Bruynzeel. Voor slechts zes gulden en vijftig cent Koopt u bij ons een prima khaki overhemd W. Dingemanse, Colijnsplaat Gemeenteraadsvergadering Wissekerke Maandag 2 Februari a.s., des na middags 2 uur, komt de raad in open bare vergadering bijeen. Agenda 1. Opening en nieuwjaarsrede. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en medede lingen. 4. Verzoek van de Geersdijkpolder om gedurende 25 jaar jaarlijks f 500.bij te dragen in de as faltering van de dijk tussen Geers- dijk- en Willempolder, Soeleker- ke- en Heer Janszpolder. 5. Voorstel tot regeling voor een jaar van de geneeskundige ver zorging van het gemeenteper- soneel 6. Voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement terzake van gelijktijdig genot van militaire en burgerlijke bezoldiging. 7. Beschikking op verzoek om ver goeding voor jaarwedde over De cember 1952 van de leraar in gymnastiek aan de chr. Ulo school. 8. Vaststellen rekening 1951 van het Burgerlijk Armbestuur. 9. Benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolver zuim in de vacature L. H. Lange. 10. Vaststellen jaarwedde en pen sioensgrondslag van de gemeen te-ontvanger G. van Hekken. 11. Bespreken, eventueel besluiten tot het aanschaffen van 1 (of 2) a- larmsirenes voor de brandweer. 12. Bevestiging van de toekenning premies voor woningverbetering. 13. Besluit tot vaststelling van het maximum-bedrag in rekening->' courant met de Bank voor Ned. Gemeenten voor 1953 op vijf tigduizend gulden. 14. Vaststellen verlaagd vermenig- vuldigingscijfer voor Ulo. 15. Voorstel jaarlijkse bijdrage van f 25.aan dc vereniging Pro Rege (verzorging militaire tehui zen) en van f 10.aan de Ned. Vereniging voor Landaanwinning. 16. Machtiging tot aanleg van een stukje straat tussen de N.H. school en de twee woonhuizen. Gemeenteraadsvergadering Kortgene Woensdag 28 Januari j.l. kwam de raad in openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester A. A. Schuit bijeen. Afwezig met kennisge- 250 gram allerhande 100 gram melange toffees samen 95 ct 100 gram ulevellen 5 ct samen 100 ct W. Dingemanse, Colijnsplaat ving het lid Salomé. De voorzitter opende deze vergade ring met een hartelijk welkom. Hij deed dit deze vergadering met een bijzonder groot genoegen, daar het een bijzondere vergadering was, immers, in verband met de bezichtiging van het nieuwe gemeentehuis, waren alle echtgenoten van de raadsleden alsmede van het hogere gemeentepersoneel uit genodigd en nu ter vergadering aan wezig. Na het uitspreken van zijn nieuw jaarsrede en een terugblik op 1952, werden de notulen van de vorige ver gadering onveranderd vastgesteld. Enige ingekomen stukken en mede delingen werden voor kennisgeving aangenomen, waarna de agendapunten, na ampele bespreking, werden afge handeld. De verscheidene rondvraag-vragen leverden geen moeilijkheden op, waar na de voorzitter met een woord van dank deze geannimeerde vergadering sloot ei n het woord gaf aan de heer J. H. Valk, directeur van de Centrale Dienst Bevelanden. Deze gaf een technische en financiële uiteenzetting omtrent de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Het gezelschap verzamelde zich daar na aan een gemeenschappelijke en prima verzorgde koffietafel. Wij hopen in ons volgend nummer een uitgebreid verslag van deze ver gadering, alsmede van de bezichti ging en officiële opening van het nieu we gemeentehuis te kunnen geven. We kunnen nu reeds eerlijk zeggen: het gemeentehuis is „af". P. G. VAN DEN BOSSE In een vorig artikel werd er reeds op gewezen, dat de gemeentelijke be lastingcapaciteit in de loop der jaren is afgenomen. Welke belastingen kun nen de gemeenten thans nog heffen? In de eerste plaats mogen de ge meenten maximaal 190 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de gebouwde eigendomtoaen en maxi maal 110 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ongebouw de eigendommen heffen. De provincie Zeeland heft 60 opcenten op deze be lasting. Op de hoofdsom van de personele belasting mogen in het algemeen 150 opcenten worden geheven. De provin cie Zeeland heft 50 opcenten op de personele belasting. Bovengenoemde belastingen worden door het rijk geïnd. Het rijk betaalt het betreffende aandeel uit aan de gemeenten. Zowel de opcenten op de grondbelasting als die op de perso nele belasting vormen een belang rijke bijdrage tot de middelen van de gemeenten. Zij worden zowel in Wis sekerke als in Kortgene geheven. De ondernemingsbelasting is ver vallen. Het rijk zal de gemeenten hier voor schadeloos stellen. In gemeenten met veel ondernemingen was deze belasting veelal de belangrijkste bate. Volgens artikel 279 der gemeentewet mogen de gemeenten ook een zoge naamde bouwterreinbelasting heffen, van ten hoogste een half procent per jaar van de verkoopwaarde van het bouwterrein. Deze belasting komt op Noord-Beveland niet voor. Artikel 280 der gemeentewet schept de mogelijkheid tot het heffen van een straat-, weg-, verlichtings- en riool belasting. In Noord-Beveland is hier van de straatbelasting de bekendste. 200 gram fijne koekjes 100 gram tolfees 50 gram crocanjes voor 89 cent L. de Waal Colijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 1