Uilvoering het woonhuis 20% korting Ontvangen L Kleppe HM. Kerk te Kamperland etette P. HL Coomans „Gloria De©" PREDIKBEURTEN Vrijdagavond gesloten J. P. Schippers Bij inschrijving te koop met stenen schuurtje en erf Denkt u vanavond aan de in „De Korenbeurs"? Entree f 1.25 Tekstboekje 25 cent Na afloop bal Aanvang 6.30 uur Een koewachter Op haar pantoffels holde zij naar buiten, de vos achterna. Maar die kon hard lopen en lokte haar steeds verder het bos in, er wel voor zorgend, dat de boze heks hem niet kou pakken. Twaalf uur. Van die gelegenheid maakte Bruin tje Beer gebruik om door de open deur het huisje in te gaan en Bronsje te zoeken. Tot zijn grote verwonde ring stond hij als e en beeldje op de schoorsteen. Met zijn machtige poten kneep de beer de rampelbas kapot en smeerde het eekhoorntje in met het sap. Langpoot, op de grote wijzer van de torenklok gezeten, merkte, dat zijn gewicht niet voldoende was om de wijzer helemaal stil te laten staan en langzaam ging hij steeds verder om hoog. De wijzer stond nu zo schuin, dat de ooievaar helemaal scheef stond en het duurde dan ook niet lang of hij tuimelde er af. Nu ging de wijzer weer met ^grote sprongen vooruit' Wanhopig vloog Langpoot om de to renklok heen en zag angstig hoe de grote wijzei twaalf uur bereikte. Hij kon er niets meer aan doen en dus vloog hij met de grootste spoed naar het bos op zoek naar de vos en de beer. Toen hij boven het huisje van de heks vloog, hoorde hij de klok twaalf slaan. Maar hij zag ook plotse ling de beer mét Bronsje uit het huisje rennen. Langpoot streek bij hen neer en nam het nog rillende eekhoorntje op zijn rug en bracht het veilig thuis. Opening nieuwe raadhuis te Kortgene Door de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, zal Za terdag 31 Januari a.s., des middags om 4 uur, het nieuw-gebouwde raadhuis of ficieel geopend worden. Na de officiële opening zal het ge- meëntebestuur in hotel „De Korenbeurs'" recipiëren. Gemeenteraadsvergadering Kortgene Woensdag 28 Januari komt de raad te 17.30 uur in „De Stadswijnkelder" in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling 1. Opening en nieuwjaarsrede burge meester. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Voorstel B. en W. tot het toeken nen van een bijdrage ad f 25.per jaar, ingaande 1953, aan de Ned. Mil. Bond Pro Rege te Utrecht. 5. Idem verkoop perceel, sectie F 1728, ter grootte van 335 m2, gelegen aan de Weststraat te Kortgene, aan L. Vogelaar, timmerman te Kortgene, voor de prijs van f5.-— per m2. 6. Idem tot het tot wederopzeggens ver lenen van vergunning tot het uit zetten van goudvissen in de vijver in de z.g. Pompweide te Kortgene, ingaande heden, aan J. M. Filius te Kortgene, tegen een jaarlijkse ver goeding* 7. Idem afwijzend te beschikken op ver zoeken tot het mogen gebruikmaken van localiteiten der o.I. school te Colijnsplaat. 8. Rondvraag. 9. Uiteenzetting van de heer J. H. Valk, directeur C.D.B., omtrent de bouw van het nieuwe gemeentehuis (tech nische en financiële uiteenzetting). 10. Sluiting. Uitvoering Jeugdkoor „Zanglust" Het jeugdkoor „Zanglust" gaf op 10 Jan. een zeer geslaagde uitvoering in de zaal van de heer de Regt. De zaal was meer dan vol toen de voorzitster allen welkom heette. Daarna droeg ze de lei ding op aan de leidster Mevr. Cijsouw. Mevr. Schot zorgde voor pianobegeleiding. Eerst werden een tiental liedjes opge voerd door 50 jongere leden waarvan we o.m. noemende ijscoman, het smidje, 3 volendammers. Na afloop van hun re pertoire kregen deze kleinere leden een welverdiend applaus. Toen kwam de operette „Prinses Ro- selijn" voor het voetlicht, opgevoerd door 60 oudere leden. Deze opvoering was tot in de puntjes verzorgd, de schitterende costuums van de fa. Schippers, de be lichting, het bostoneel en het spel, alles was af. Na afloop kregen de leidsters dan ook een welverdiende hulde van het bestuur in de vorm van een enige cadeaus. De leden gaven de beide leidsters bloemen. Namens het gemeentebestuur sprak burg. Schuit nog enkele woorden van waarde ring voor hetgeen de leidsters in zo korte tijd bereikt hebben, daar het koor nog geen jaar bestaat. We hopen dat we het jeugdkoor nog dikwijls zullen mo gen horen. In plaats van kaarten Sander van der Weele en Truus de Krijger hebben de eer u kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 4 Febr. a.s. te 3 uur te Kortgene. Colijnsplaat, Nieuweweg C 70. Rotterdam, Beverstraat 183a. 13 Januari 1953. Toekomstig adres: Oost-Kerkstr. B 63, Colijnsplaat. Vrijdag 30 Januari hopen onze geliefde ouders, be- huwd- en grootouders A. Rooze en M. Rooze -Wirtz hun 50 jarige echtvereniging te herdenken. Dat ze nog vele jaren ge- spaard mogen blijven, is de wens van hun kinderen, behuwd- en y kleinkinderen. Kortgene, Januari 1953. Poldertje 125. Heden overleed, na kortstondig lijden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde broeder, zwager en oom, de heer Paulus Gillesse, in de ouderdom van 55 jaar en 8 maanden. Wissekerke L. C. de Looff- Gillesse. A. J. de Looff. Zonnemaire C. L. de Vos - Gillesse. A. M. de Vos. Duivendijke P. M. Geelhoed - Gillesse. W. Geelhoed. Neven en nichten. Wissekerke, 18 Jan. 1953. De begrafenis heeft plaats gehad te Wissekerke op Woensdag 21 Januari, des middags te 12 uur. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen na het over lijden van onze geliefde echtge note, moeder, behuwd- en groot moeder Cornelia Henderika Geelhoed (geb. van der Maas), betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Fam. Geelhoed. Colijnsplaat, Januari 1953. van het Herv. Kerkkoor uit Kortgene in de op Zaterdag 31 Januari a.s. Aanvang 7.30 uur Uitgevoerd wordt o.a. de cantate Entree volwassenen 50 cent Kinderen beneden 14 jaar 25 cent Komt allen Voor de deelneming, ontvan gen bij het overlijden van onze innig geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mejuffrouw Pieternella Hendrika Priester (geb. Marcusse), betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, P. Priester. Wissekerke, Januari 1953. Ned. Herv. Kerk Wissekerke 10 uur cand. Stauttener en 3 uur ds Metselaar uit Goes. Geref. Gem. Colijnsplaat Vrijdagavond 7 uur ds F. Die- leman van Ierseke. Oud Ger. Kerk Colijnsplaat Vrijdagavond 7 uur ds Hen nephof. Oud Ger. Kerk Kamperland Maandagavond 7 uur ds T. de Jong van Kralingseveer. aan de Ooststraat A 249 te Wis sekerke, groot 1.56 are, eigendom van de erven van mej, de wed. M. B. Marcusse - Meulenberg. Aanvaarding bij de betaling. Betaling voor of op 14 Maart aanstaande. Bezichtiging Zaterdag 31 Jan. van 24 uur. Briefjes in te leveren voor of op 13 Februari a.s. ten kantore van notaris J. J. W. KLOP te Kortgene, alwaar nadere inlich tingen worden verstrekt. geven wij t/m 31 Januari a.s. op alle nog voorradige WOLLEN PANTOFFELS wegens verge vorderd seizoen nieuwe zending KAPLAARZEN Tel. 281 Wissekerke gevraagd. J. H. FILIUS, Wissekerke. Algemene ledenvergadering van de IJsclub „Ons genoegen" op Dinsdag 27 Januari 1953 om 7.30 uur bij dhr J. Verburg, café „Juliana" te Colijnsplaat. Opkomst gewenst. Het bestuur. Weekaanbieding Tot en met 30 Januari Leverpastei Unox 200 gram 68 cent Pindakaas per pot 81 cent Procureurspek per 100 gram 46 cent Colijnsplaat, tel. 01199-226 altijd voordeliger li» A"

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 3