AA JOU. lil \Si - «X c Mr and Mrs Leonard Maas Mr and Mrs Lawrence Maas Casbah POLLEN maar nu voor f 13.50 gccreosotecrde afrastcringspalen Attentie, Volkswinkel Goes Joh. Gunst H.H. Landbouwers /r\ Hoge 1953 U brengen voorspoed en geluk Dat is de w/ens van familie P. de Buck Zuivelhandel Kaaistraat 17 Kortgene G. J. J. NEELS Zaal Gast Colijnsplaat Zóe/e Scfifffe/? P. H. Coomans door dr P. H. Ritter Niemand ontkomt aan de invloed van de laatste avond van het jaar. Wij kunnen de oudejaarsavond ont vluchten. Wij kunnen ons onttrekken aan de klokslag van twaalf, die als een kerf is in veler leven. Wij kun nen ons ook de onherroepelijkheid van de voortgang van de tijd ontveinzen, door aan de oudejaarsavond een sfeer van gezelligheid te geven, door hem te bedden in een prettige huiselijk heid, in oliebollen en chocolade. Maar dat de tijd vergaat en dat wij met hem vergaan, dat is een sombere ge dachte, die zich door alle liefelijk heid heen van een vrolijk familiele ven in ons diepste bewust-zijn doet gelden. Er komt iets bij, dat aan de oude jaarsavonden van na de oorlog een smartelijk karakter geeft. Velen ver wijlen met al hun gedachten in een gelukkig verleden, dat nooit weder keert. In hun herinnering verschij nen geliefde gestalten, die hen voor immer verlieten en de rouw hernieuwt zich. De overpeinzingen, waaraan men zich overgeeft worden vervuld van een herlevend verdriet. Maar ook zij, die gespaard zijn gebleven voor die grote smart, vieren de oudejaarsavon den van nu, anders dan die van vóór de oorlog. De feiten in de wereld grijpen steeds sneller om zich heen, het aangezicht van de dingen verandert voortdurend. En het lijkt wel of het persoonlijk leven verdwijnt in de vloed der ge beurtenissen. Men kan wel zeggen, dat het huidige tijdsbewustzijn ons aandoet met een vertwijfeling, waar aan wij bijna bezwijken. De vraag welt op of onze oude jaarsavondgedachten ons sleuren in de afgrond der vernietiging en of wij niet het beste doen, door ze te ont wijken? Of kan een diepere oude jaarsavondsoverweging ons juist red den van onze wanhoop? Wij willen wijzen op een gevoel, dat helaas te zelden opkomt in onze harten. Hebben wij op de oudejaars avond geen ruimte te geven aan de dingen, waarvoor wij dankbaar kun nen zijn? Er heerst in onze tijd vaak een eenzijdig besef van versombering, waarin wij vergeten wat ons gegeven werd en wat wij behielden. Wij wil len te vaak het leven buigen naar onze geluksbegeerte, wij hebben dikwijls gemis van overgave en vertrouwen. Wij nemen te weinig het leven zoals het ons gegeven is, dat leven, met zijn telkens onverwacht zich openende nieuwe mogelijkheden. Wanneer wij met zulke gedachten bezig zijn, wanneer wij ons reken schap geven van wat er aan eigen schuld en eigen zwakte aanwezig is in de droevige oudejaarsavondstemming, die over ons komt, dan zijn wij gena derd tot die diepte van overpeinzing, die oudejaarsavondbeschouwingen zo vruchtbaar maakt. In de mens is ieder ogenblik van zijn leven vernieuwing en verjeugdi ging mogelijk, als hij de sterke, aan vaardende blijheid maar in zichzelf weet te vinden, welke ondanks het voortschrijden der jaren zijn ople ving mogelijk maakt en hem de zin van het leven doet vervullen. Zodra wij in deze gedachtenkring vertoeven, zijn wij de tijd ontstegen, wij adem enen dan in de sfeer der eeuwigheid. En is dit niet de bedoe ling van een werkelijk doorleefde oudejaarsavondviering? De tijd in zijn gestadige voortgang dringt zich aan ons op. Maar wij wil len, juist als de klok van twaalven ons leven verder scandeert, de waarde zoeken, welke de tijd te boven gaat. Dit alles, wat wij om ons heen horen en zien en wat ons aandoet met zijn verontrusting, het gaat voorbij en hoe het zich zal ontwikkelen, dat ligt in een toekomst verborgen, die niemand kent. Maar de bestendige waarden gaan niet voorbij. Zij zijn niet onderhe vig aan de tik van de klok. Zij zijn onafhankelijk van leed en onrust, die over ons worden uitgespreid. Laat ons op oudejaarsavond tegen over het besef der vergankelijkheid, waarmee hij ons aandoet, stellen onze eeuwigheidsverwachting. Alle familie, vrienden en be kenden een gelukkig en voor spoedig 1953 toegewenst H. Bosselaar A. Bosselaar - Imanse Nellie Jozina Hubert RR 5, Chatham Canada, Ontario Aan familie, vrienden en be kenden een gelukkig 1953 toege wenst P. Verburg Annie Verburg- Putters West Lorne, Box 123 Ontario, Canada Familie, vrienden en bekenden een gelukkig 1953 toegewenst L. P. Schrier M. E. Schrier - Perrels Schoondijke Allen een gezegend en voor spoedig 1953 B. Diepeveen M. Diepeveen - Buijze a/b m,s. „Wilhelmina" Aan alle vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toege wenst W. de Regt S. Hoogewerffstraat 68 Hilversum 3295 Ivanrest 4090 64th Street wensen familie en bekenden een gelukkig nieuwjaar Grandville, Michigan, U.S.A. Nieuwstraat 60 - Tel. 2046 - Goes p.f. Administratie en Belastingzaken Heernisseweg 139, Goes wenst U een gelukkig en voorspoedig 1953 toe Hedenavond 7.30 uur de schitterende film Deze film moet U zeker zien cenZoo/z^££ tfofferc/arn. Zoete Schillen per fles f 5.20 Zoete Voorburg per fles f 5.20 Frambozenbrandewijn per fles f 4.40 Advocaat per fles f 4.50 Boerenjongens per literpot f 5.40 Boerenmeisjes per literpot f 6.40 Martini-Vermouth, rood en wit, per literfles f 6.95 Colijnsplaat, telef. 01199-226 Wij starten in het nieuwe jaar met een bijzondere aanbieding Heden ontvangen 30650 kg gegalv. puntdraad op rollen van 25 kg en met een lengte van 300 m Prijs per rol: f 21. Nieuwstraat Telefoon 2046 P.S. Uw speciaal adres voor bezoekt elke Maandag Wissekerke en Kam perland met textiel aan spotprijzen 2 pers. lakens f 4.95, geborduurde lakens 180x240 nu 6.95, slopen vanaf f 1.45, geborduurde f 1.98, baddoeken vanaf 98 cent, theedoe ken 79 cent, 3 voor f 2.enz. enz., 2 pers. wollen dekens nu nog f 24.75, Dus wacht op dc Volkswinkel Goes,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 3