Bericht aan heren adverteerders kastanjes, 5 linden en l essen, l»l linden Competitiewedstrijd PREDIKBEURTEN Adverteren doet verkopen Zaterdag 10 Januari a.s. a contant bij inschrijving verkopen Zondag a.s. Kortgene I - Hansweertse Boys I een flinke paardenknecht iii onze gemeente propaganda-avonden komt houden. En wij kunnen er van verzekerd zijn, dat ons op die avonden heel wat goeds wordt geboden. De nieuwe indrukwekkende filui „Eén van ons" zal worden vertoond. Deze film is vervaardigd naar een tref fende novelle van de blinde schrijver Willem Kramer. In een boeiende ver halende vorm geeft zij een beeld van het leven en verlangen der blinden. De bekende blinde propagandist Joh. van den Berg uit Den Haag zal ons toespreken, uit het leven en de organi satie der blinden. Wij zullen horen over dingen, waaraan wij misschien nimmer nog gedacht hebben. Er zal worden gedeclameerd door Joh. van denf Berg uit de werken van de blinde dichter Frits Tingen. Maar er is nog meer. De Nederland se Blinden Bond streeft steeds naar samenwerking. Zo zal uit onze ge meente een bijdrage worden geleverd en wel door: het Hervormd Kerkkoor te Kortgene, het Hervormd Kerkkoor te Colijnsplaat en de zangvereniging „Ons Genoegen" te Kats. Het comité dat zich gevormd heeft ter voorbereiding van deze avonden, is er van overtuigd, dat zeer velen de mooie propaganda-avonden zullen bijwonen. Wilt u dan het volgende onthouden? De propaganda-avonden worden ge houden te Kortgene op Woensdag 7 Januari in hotel „De Korenbeurs, aanvang 7.30 uur; te Colijnsplaat op Donderdag 8 .Januari in hotel „De Patrijs", aanvang 7.30 uur en te Kats op Vrijdag 9 Januari in café „De Vriendschap", aanvang 7.30 uur. Programma's, tevens bewijs van toe gang, zijn verkrijgbaar aan de zalen, des avonds -7 uur en worden dezer dagen ook aangeboden door actieve dames en jongeren. Moge straks mede door uw belang stelling de Nederlandse Blinden Bond kunnen terugzien op welgeslaagde a- vonden, ook in onze gemeente. Het comité van voorbereiding, A. A. Schuit, G. Korteknie burgemeester C. L. Maas M. W. v. Arenthals L. P. Maas P. J. Bom C. A. v.d. Maas P. G. v.d. Bosse G. F. Maris J. Breure Nz. Adr. Markusse J. M. Contant D. Morreau L. D. van Damme G. van Schuppen L. G. Gelderman P. Tazelaar M. J. van Hee M. van der Weele H. Janssen A. Welleman F. A. Klaassen A. P. de Wit Telkens, bij het opslaan van een of ander zeeuws dagblad, kan men een opgave vinden van de opbrengst van de in één slag zo populair ge worden collecte „Octobermaand Zeeuwse maand". Wanneer men daar in dan leest, het hoge gemiddelde per inwoner van sommige gemeenten, dan moet ons toch wel de o.i. slappe houding van Colijnsplaat in deze op vallen. Van welingelichte zijde ver nemen wij, dat, naar het zich laat! aanzien, de opbrengst aldaar een be drag ,van f 70.niet zal overschrij den. De bereidheid bij de plaatse-' lijke verenigingen van de hele ge-: meente Kortgene, die zich bewegen, op het terrein van muziek en zang, was' zeer gering. Dit is zeer bedroevend, daar de belangen van deze verenigin gen toch zeer zeker door deze collecte worden gebaat, zij het dan misschien, niet direct merkbaar. Slechts enige verenigingen waren bereid tot medewerking, n.l. de mu ziekvereniging E.M.M. en de zangver-1 eniging „Zang Veredelt" te Kortgene en de zangvereniging „Ons Genoegen" te Kats. De opbrengst van de collecte wa^ in het dorp Kortgene f ,145.90 en in het dorp Kafs f 92.15. Wij ontveinzen ons niet, dat het publiek zo langzamerhand wat col lectemoe is geraakt, doch dit behoeft voor verenigingen, waarvan men ver onderstellen mag, dat zij verder zien dan hun eigen verenigingsleven, geen beletsel te zijn eens te proberen hun best te doen voor verdere ontwikke ling van het culturele leven in onze provincie. Ilopenlijk door dit schrijven de ge moederen wat wakker geschud te heb ben, verblijven wij, onder dankzegging aan de redacteur van dit blad, Enige muziek- en zang liefhebbers. Geref. Gem. Colijnsplaat Vrijdag 2 Jan. 7 uur ds F. Die- leman van Ierseke. Heden ging, tot onze droefheid, na een korte on gesteldheid, van ons heen, onze lieve vader en groot vader Cornells Schrier weduwnaar van Pieternella Willemina Gaanderse, in de ouderdom van ruim 79 jaren. A. P. Schrier. C. M. Schrier - Verburg. Conny. Annemarieke. Pita. Dordrecht, 20 Dec. 1952. Korte Scheidingsweg 5. De begrafenis heeft 23 Dec plaats gevonden. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder Magdalena Blazina Meulenberg (wed. van Jacob Marcusse), in de ouderdom van bijna 84 jaar. Uit aller naam, Familie Marcusse. Wissekerke, 22 Dec. 1952. De teraardebestelling heeft plaats gehad op 26 Dec. te Wissekerke. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, onze lieve vader, behuwd- en grootvader Gillis Versluis, in de ouderdom van bijna 86 jaar. Wissekerke G. W. Jeronimus - Versluis, P. F. Jeronimus. C. J. Versluis. S. J. Versluis - de Smit. Kortgene J. G. Koets - Verslujs. S. Koets. Wissekerke: C. G. Versluis. Wissekerke, 28 Dcc. 1952. De begrafenis heeft plaats gehad op Woens dag 31 Dec. te 12 uur. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199J-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107J-325 Postrek. 365567 wensen allen een voorspoedig en gelukkig 1953 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lie ve moeder, behuwd- en grootmoeder Pieternella Hendrika Priester (geb. Marcusse), in de leeftijd van ruim 73 jaar. Kamperland P. Priester. H. Priester - Strijd. Waddinxveen: W. J. Priester. H. Priester - Karman. Wissekerke C. H. Priester. C. L. Priester - de Looff. Terneuzen: J. C. Priester. T. L. Priester - de Fouw. Geersdijk C. H. Verburg - Priester. A. P. Verburg en kleinkinderen. Wissekerke, 23 Dec. 1952. De teraardebestelling heeft plaats gehad op Za terdag 27 December te Wissekerke, om 12 uur. Voor de vele blijken van deel neming, ons betoond bij het o- verlijden van onze geliefde va der, behuwd-, groot- en over grootvader Pieter Versluis, betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid aan de heer en mevr. van „Rustoord" en dokter Maas te Colijnsplaat voor hun goede hulp aan hem bewezen. i Familie Versluis. Wissekerke, December 1952 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan onze werkgevers A. van de Zande en J. A. Luijk voor de gezellige dag op 20 December ons bewezen, voor de reis naar de fabriek te Puttershoek. Het personeel. Colijnsplaat, December 1952. De collecte ten behoeve van de Stichting „Erefonds voor oud-verpleegsters" .heeft in de gemeente Kortgene opgebracht f 908.80, waarvan in het dorp Kortgene f 411.30 in het dorp Colijnsplaat f 375. in het dorp Kats f 122.50 Langs deze weg moge ik alle medewerksters en alle milde ge vers hartelijk danken, daar door hun toedoen deze collecte zo zeer geslaagd is. S. J. Schuit- Heijnsdijk. Kortgene/ December 1952. Het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad zal Zaterdag 3 Januari niet verschijnen. Ons eerstvolgend nummer ver schijnt daarom op Mogen wij weer, evenals voor heen, op Uw medewerking reke nen, waarvoor bij voorbaat onze dank. De Uitgever. Voor de vele gelukwensen op 18 December j.l. ontvangen, mijn hartelijke dank. Tevens allen een gelukkig 1953. M. H. Schipper- van Hee. Kamperland, December 1952. De notaris H. JONKERS te Goes zal de navolgende bomen: staande op en om de hofstede „Sorgwijck" te Wissekerke: a. ten verzoeke van de heer H. van Voorst Vader: b. ten verzoeke van G. E. de Jonge te Wissekerke: Bezichtiging te bevragen bij de heer De Jonge voornoemd. Inschrijvingen voor elk perceel afzonderlijk in te leveren ten kantore van de Notaris vóór of op 15 Januari 1953, alwaar na dere inlichtingen zijn te bekomen. Aanvang 3 uur Gevraagd met 1 Maart bij A VAN DE ZANDE, C 19, Colijnsplaat. Woning beschikbaar.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1953 | | pagina 2