brandstoffaibjjslag, PREDIKBEURTEN Dankbetuiging Dames! Vooral nu Bakkers- nachtarbeid* De bekende kleedjes voor over een theemeubel 2.69 Een mooi geruit of gebloemd fantasie kleedje f 1.98 De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes hoger is dan andere jaren, wordt op voorstel van de voorzitter besloten dit uiteen te zetten in een besloten ver gadering, na de rondvraag. Z.h.s. werd een premie toegekend voor woningverbetering aan verschil lende aanvragers en wijzigingen aan gebracht in de gemeentebegroting 1952. Hierna kwam aan de orde het vast stellen van de gemeentebegroting 1953. Door verscheidene leden werden di verse op- of aanmerkingen gemaakt, die door de voorzitter meestal op be vredigende wijze beantwoord konden worden. Het lid Bustraan b.v. zag gaarne het bedrag per leerling voor de Ghr. U.L.O. school van f 37.50 tot f 42.50 verhoogd. Deze U.L.O. moet met steeds groter wordende tekorten werken. Dit is volgens de voorzitter te wijten aan de aanschaffing van leer middelen niet volgens art. 72, maar volgens art. 101. Besloten werd een en ander met het hoofd dier school te be spreken, desnoods later de begroting te wijzigen, maar nu het gestelde be drag aanhouden. Het lid Bustraan wil geacht worden tegen alle verzekerings- posten te zijn. Het lid De, Smit vroeg ^paar de f 950.kosten voor verlich ting e n verwarming van verenigings lokalen. Hem werd door de secretaris medegedeeld, dat alle kosten van ver lichting (o.l. school, Ghr. scholen en verenigingslokalen) in dat bedrag ver rekend zijn. Het lid Van Halst maakte een opmerking bij de post vertimme ring van het gymnastieklokaal ad if 1500.Hij vond deze vertimmering erg nodig, maar sprak er zijn spijt over uit dat die vloer niet vernieuwd werd. Soms komen er kinderen uit het gymnastieklokaal met splinters in han den of voeten. Uit het oogpunt van gymnastiek had hij liever eerst de vloer vernieuwd. Volgens de voorzitter was besloten eerst het plafond en de mu ren te doen (de vloer werd zodoende gespaard) en dan het volgend jaar de vloer onderhanden te nemen. Het lid Markusse vroeg of het misschien goed koper zou zijn indien alles gelijktij dig onderhanden genomen zou worden. De voorzitter zegde hierop een nader onderzoek toe. Het lid Van Halst wilde, naar aan leiding van de post brandkranen en brandputten, voor 1953 begroot op f 1500.een onderzoek naar de mo gelijkheid om, evenals op vele plaat sen in Zeeuwsch-Vlaanderen, pompen te slaan. Hij wees op de hoge kosten van de brandput bij bakker Van Halst en vroeg zich af wat de nieuwe brand putten in de Voorstraat wel zullen kosten, die toch ook in 20 minuten tijds leeggepompt zijn. Het lid Zuijd- weg, die zeide wel enige ervaring op het gebied van het slaan van pompen te hebben, meende dat er op dit eiland geen genoeg water in de grond te vin den zou zijn, of men zou, evenals de melkfabriek te Middelburg, moeten bo ren tot op 200 meter, en wat' zullen de kosten dan wel zijn? Bovendien, in beginsel is er nu besloten tot de aan leg van een waterleiding en zijn dan die dure putten nog noodzakelijk? De voorzitter vindt goede 'brandputten ook nu nog erg noodzakelijk. Een en ander zal nog eens nader onderzocht worden. Het lid Van Halst vestigde de aandacht op de brandput in de weide van Van Maldegem en zeide, dat men daar vlug werk van moest maken, daar die put anders wel ge dempt zou zijn. Wij hebben geen kraam op de markt of verkopers langs de deur, dus zijn onze goe deren alleen verkrijgbaar bij De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes Hierna werd de begroting vastge steld op een ontvangst en uitgaaf voor de gewone dienst van f 282.955.75, met een post onvoorziene van f 9060.88 en voor de kapitaaldienst met een ont vangst van f 539.179.72, een uitgaaf van f 639.156.07 en een nadelig felot van f 99.976.35. Burgemeester Van der Maan werd z.h.s. benoemd tot gemachtigde der gemeente voor de vergadering van af gevaardigden voor het Streekzieken huis. Hem werden enige bevoegdheden daarvoor toegekend. Als zijn plaatsver vanger werd aangewezen wethouder De Nooijer. De deelneming van de gemeente in de verwaarborgingsregeling van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten werd opnieuw voor drie jaar aan gegaan tot een bedrag van, f 15000. ingaande 1 Januari 1953. Bij de rondvraag vroeg het lid Bus traan om een nieuwe uniformpet yoor de havenmeester, daar de oude pet totaal verfakkeld is. Ook vroeg hij naar de mogelijkheid van een uniform voor die havenmeester. De voorzitter had er niets op tegen dat de havenmeester er netjes bij loopt, maar vermoedt toch dat deze meer in werkkleding dan in uniform zal lopen. Wanneer de pet versleten is, krijgt hij zeer zeker een nieuwe pet. Hij vroeg de mening van de leden omtrent een nieuw uniform. Het lid Zuijdweg kon de mening van Bustraan niet delen. Deze toch zeide nog nooit een haven meester gezien te hebben zonder uni form, hij zelf heeft nog nooit een ha venmeester met uniform gezien, wel, evenals te Kortgene, een havenmeester met uniformpet en het woord „ha venmeester" daarop. Besloten werd zo een uniformpet thans ook voor de havenmeester aan te schaffen, wat het lid Zuijdweg de vraag ontlokte of zo een pet dan ook niet voor de gemeentewerklieden no dig zou zijn. Het lid Bustraan vroeg ook nog de aandacht voor de slechte regenkleding van de gemeentewerklieden. B. en W. zullen ook dit nader bekijken. Hierna sluiting. Reeds vanaf f 2.98 brengen wij Nylon en Enkalons, voor f 3.95 een paar fijne kristal Nylons De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes EXAMENS Te Wageningen slaagde voor het examen landbouw- en tractor- werktuigen de heer C. Leenpoel te Kamperland. De echte iLjrrrribrtBir. Chlorophyll m unhardt tandpasta Tube 120-95-70 ct. bij Apothekers en Drogisten KLAPROOSDAG De opbrengst van deze collecte bedroeg te Kortgene f 39.79 Colijnsplaat f 39.32 Kats f 10.08 Geef uw kleuter een leuk trainingspakje met koord en fluit in groen, rood, blauw, marine f 8.69. f 8.95, enz. De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes Geref. Gem. Kortgene Donderdag 27 Nov. 10, 2.30 en 6 uur ds Rijksen van Middel burg. Geref. Gem. Colijnsplaat Woensdag 26 Nov. 10, 2 en 6 uur Dankdag, ds G. Zwerus van Middelharnis. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Vele bedrijfsuitgaven zijn automatisch te regelen. Linksgeweven kousen met perion versterkt f 1.98 Linksgeweven kousen in fijne kwaliteit f 2.69, f 2.98 De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes Met blijdschap en dankbaarheid geven wij u kennis van de ge boorte van onze zoon Jan Cornelis. J. J. Beije. T. C. Beije-Hage. Wissekerke, 18 November 1952. Voorstraat A 103. Ondertrouwd Gillis Arij Geelhoed en Dina Pieternella Kempe. Huwelijksvoltrekking 3 Decem ber 1952. des nam. 2.30 uur te Wissekerke, Huwelijks-inzegening door de Weleerw. Heer Ds W. S. Hugo van Dalen, des nam. 3 uur in de Ned. Herv. Kerk te Wissekerke, Wissekerke, Dorpsdijk A 170. Colijnsplaat, Kerkstraat B 141. Toekomstig adres: Wissekerke, Tuindorp A 190. Van biet tot suiker De gezamelijke werknemers van Wissekerke en Geersdijk zeggen langs deze weg hun hartelijke dank aan hun werkgevers voor de on vergetelijke dag, hen aangeboden in de vorm van een reis naar de suikerfabrieken te Stampersgaten het hun aangeboden feestelijk ont haal in Roosendaal. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het o- verlijden van onze geliefde moe der, behuwd- en grootmoeder Maria Janna Leendertse (geb. Kramer), betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, Fam. Leendertse. Kamperland, November 1952. Voor de zeer vele blijken van medeleven die wij in deze droe ve dagen mochten ontvangen, be tuigen wij u allen hiermede onze innige dank Namens allen, H. Dobbelaar- Burgerhoff. Wissekerke, Nov. 1952. Padvinderwol per ons knot f 1.73 Granitowol met nylon ons knot f 2.13 Super Parley Koordwol ons knot f 2.45 De Goedkope Simon Klokstraat Goes Hamea-Gelei voor Uw handen Een lekkernij: verrukkelijk van smaak, pittig van aroma, croquant van samenstelling. 35 ct. per 100 gr. KINGFABRIEKEN TONNEMA N.V. Dames directoirs met wol gevoerd f 2.89 Gebreide vrouwborstrokken met mouwtjes f 3.29 De Goedkope Simon Klokstraat 21, Goes Burgemeester en Wethouders van Wissenkerke maken bekend, dat degenen, die in aanmerking menen te komen voor een zich kunnen melden op Dinsdag 25 November a.s. en wel: te Wissekerke, ter secretarie, des morgens van 910 uur; te Geersdijk, in het Gymna stieklokaal, des middags van 1.302 uur; te Kamperland, in het ge meentegebouw, des namid dags van 45 uur. Voor bovengenoemde toeslag komen in aanmerking gezinnen met een inkomen van minder dan f 1378.— en alleen wonenden met een inkomen van minder dan f 1001per jaar. Men doet goed eventuele be wijzen (b.v. aanslagbiljetten en toekenningsberichten Noodwet Ouderdomsvoorziening) mede te brengen. Wissenkerke, 20 Nov. 1952. L. J. Hoveijn, wnd. Burgemeester. N. D. v. d. Heijde. Secretaris. Tegen het verzoek van J. J. Kooman, om vergunning tot het verrichten van bakkersnachtarbeid, als be doeld bij art. 38 der Arbeidswet, in diens bakkerij te Colijnsplaat, A 130, kunnen binnen 14 dagen na he den mondeling of schriftelijk be zwaren worden ingebracht bij het Districtshoofd der Arbeidsinspec tie te Breda.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 2