NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 't Hele A-B-C Abt. Buijze No. 2606 Zaterdag 22 November 1952 56e Jaargang Raadsvergadering te Wissekerke DRUK EN U9TGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's hebt u niet nodig, maar u krijgt er toch vast spijt van als u niet één van die overheerlijke boter-, banket- of chocoladeletters van Buijze hebt geproefd. Wij verwerken uitsluitend de allerbeste grondstoffen in deze artikelen. Ook in alle andere artikelen voor uw Sint Nicolaas-snoepavond zijn we ruim gesorteerd. Maak er dus weer eens iets bijzonders van. Reclame aanbiedingent 250 gram speculaas 39 cent 500 gram griesmeel 31 cent 1 groot blik leverpastei 59 cent 100 gram chocoladebeesten 47 cent 1 grote pot haring (vier stuks) 47 cent 1 pak heerlijke Verkade's taai-taai 35 cent 250 gram speelgoed taai-taai 45 cent 1 doos Peli was met wrijfdoek 75 cent 2 pakken Omo van 150 voor 90 cent Beleefd aanbevelend, Maandag 17 November j.l. kwam de raad in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van wethouder Hoveijn. Het lid J. M. Filius was met kennisgeving afwezig. De voorzitter deelde mede dat de burgemeester nog steeds rust moet hou den en men dus nog een poosje geduld moet hebben voor hij weer de raad kan leiden. Spreker heette alle aan wezigen welkom en las daarna het ge bed voor. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was o.m. een bericht van de Heer Janzpolder, dat zij f 500.zou bijdragen in de aanlegkosten van de riolering bij de nieuwe Hervormde school te Kamper land. Enige brandweerrapporten uit Wissekerke en Kamperland waren het unaniem eens over de goede uitwer king van de nieuwe werkwijze bij de brandweer. De gemeente zal in het tijdvak van 28 October 1952 tot 26 April 1953 wederom een kolentoeslag verlenen aan daarvoor in aanmerking komende personen. Het nieuwe hoofd van de openbare lagere school heeft zijn benoeming aangenomen en hoopt ,per 1 Januari a.s. in functie te treden. De taluds aan de nieuwe oprit te Wis- Een nuttig Sint Nicolaas-cadeau is een warme herenshawl Pracht dessins Slechts f 3.25 W. Dingemanse, Colijnsplaat sekerke zijn nu af getuind en met ga zon bezaaid. B. en W. vragen nu mach tiging om daar heesters, planten en rozen te plaatsen, waarvoor de ge meente een toeslag van 75 pet op de gemaakte kosten kan krijgen. Het door de gemeente daarvoor te betalen res tant-bedrag is de som van f 200. Alle leden vinden het een mooie ver betering en verlenen gaarne hun me dewerking, wat de voorzitter deed op merken: te hopen t.z.t. ook op Kam perland zo eeu plantsoentje te ver krijgen. Hierna deed de voorzitter mede deling over een zijns inziens netelige kwestie. De twee nieuwe woningwet woningen die door de aannemer Ane- maet aan de westzijde van de Juliana- straat gebouwd moeten worden, kunnen daar, wegens de slechte ondergrond, niet gebouwd worden. De aannemer vraagt nu aan de gemeente om een vergoeding van f 400.voor de reeds gedane werkzaamheden (graven van funderingen en welputten). De ge meente moet voor eigen rekening de reeds aangevoerde materialen vervoe ren naar de nieuwe bouwplaats aan de oostzijde van diezelfde straat. Het lid H P. Filius vindt een en an der onbegrijpelijk en wees op de daar reeds jaren geleden gebouwde woning van A. Filius, die toch ook op een ge dempte sloot gezet is. Het lid Van Halst noemt de gang van zaken, het paard achter de :xwagen zetten en vraagt wat nut het heeft met een ar chitect-opzichter te werken. Hij vindt het treurig dat er op dat werk zoveel onkosten komen, terwijl zoveel des kundigen wisten hoe de toestand ter plaatse geweest is. Het lid Dingemanse vroeg waarom men niet vroeger tot die ontdekking gekomen was. Bij het gra ven van die welputten had het toch gezien moeten worden? Op de vraag van de voorzitter wat er nu gedaan diende te worden, werd door allen gezegd: aan de oostzijde zetten. Van het Provinciaal Bestuur was een afschrift van een brief aan de heer Slo- tema ontvangen dat zij, naar aanlei ding van een klacht van Slotema, niet tot de overtuiging is gekomen dat hem onrecht is aangedaan bij de openbare aanbesteding. De hulpkeurmeester Ver- straaten heeft, wegens benoeming te Axel, tegen 1 December a.s. ontslag aangevraagd en verkregen. In diens plaats is thans benoemd de heer Ka- relse uit Krabbendijke, thans bij het abattoir te Winschoten werkzaam. De nieuw benoemde zal vermoedelijk te Wissekerke komen wonen, waar ook de dienstauto weer gestald zal wor den. De vierde ambtenaar ter secretarie, de heer M. A. van der Maas, is thans in militaire dienst. In diens plaats is thans op arbeidscontract tijdelijk be noemd mej. A. B. Clement. In de plaats van mevr. Schot te Kortgene is als tijdelijk onderwijzer aan de openbare school benoemd de heer M. Kabboord uit Wolfaartsdijk. Het besluit betreffende de exploi tatiekosten der openbare school over 1951 werd ad f 27.50 per leerling vastgesteld. De met 25 cent per leer ling verhoogde administratiekosten zul len bij de 5-jarige afrekening betaald worden. Het vaststellen van de raming dier exploitatiekosten over 1953 ont lokte enige bespreking. Het bedrag per leerling was hierin begroot op f 29.94. Het lid Van Halst wilde graag een betreffende post van f 470.50 uit de gemeentebegroting 1953 gespecifi ceerd zien en legde de nadruk op het uitgetrokken bedrag van f 220.50 voor het onderhouden van twee leslokalen (met banken en kachels) plus de w.c.'s A... COOMANS vwt een. fi/ue en de twee maal f 110.25 voor het onderhouden van het gymnastieklo kaal. Wanneer hij zag op wat de Chr. school voor het onderhoud moest be talen van drie leslokalen, en wanneer de e xploitatiekosten van de openbare school zo zouden blijven, konden deze er zeker niet komen. Hij wilde niet aan het totaalbedrag tornen, maar zou graag de verhouding daarin anders ge steld zien. Hij stelde daarom voor dat per leslokaal in het vervolg f 147. verrekend zou worden, voor het gym nastieklokaal f 73.50 en voor het ver enigingslokaal ook f 73.50. Hierdoor wordt de verhouding voor de bijzon dere scholen gunstiger. Na enige dis cussie werd het voorstel Van Halst zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Het (zo mogelijk) vaststellen van een verordening tot afwijking van de Winkelsluitingswet vergde enige be spreking. Door de Middenstandsvereni ging te Wissekerke, de gezamenlijke winkeliers te Kamperland, de winke liers te Geersdijk en door de kappers uit de gehele gemeente waren ver zoeken dienaangaande tot de raad ge richt. Door de voorzitter werd mede deling gedaan van een verordening uit de gemeente Wolfaartsdijk en deed het voorstel een soortgelijke verorde ning vast te stellen. Het lid Bustraan Waardebon 250 gram koekjes 100 gram amandelbonen 100 gram babbelaars samen 98 cent 1 speculaaspop 2 cent Samen 100 cent W. Dingemanse, Colijnsplaat opperde dat de nivellering stad en platteland practisch niet uitvoerbaar was en hield vast aan het ingediende verzoek om de winkels door de week tot 's avonds 7 en des Zaterdags tot des avonds 8 uur open te laten. Het lid Van Halst was voorstander van de verordening van Wolfaartsdijk, n.l. alle werkdagavonden open tot 7 uur. We hebben dan gedaan wat we kon den. Met de stem van Bustraan te gen (die aan zijn standpunt vasthield) werd besloten nu een verordening in het leven te roepen, waarin de winkels van Maandag tot en met Zaterdag tot des avonds 7 uur open zouden mogen zijn, waarop de secretaris Van der Heijde nog meende te moeten waar schuwen dat met deze Zaterdagavond de zaak verknoeid werd. In de verordening op de straatbe lasting werd z.h.s. een administratieve wijziging aangebracht. B. en W. stelden hierna de raad voor om aan de Chr. Gem. Zangvereniging „Hosanna" op haar verzoek om een jaarlijkse subsidie van f 50.gunstig te beschikken. Verschillende leden be spraken het voorstel uitvoerig en we zen op de daaraan verbonden conse quenties, zij konden overigens het voorstel goedkeuren. Het lid Bustraan sympathiseerde niet met deze subsidie (niet alleen voor de zangvereniging) en het lid Markusse zag liever een bij drage die jaarlijks vastgesteld werd. Tenslotte werd het voorstel, met één stem tegen, aangenomen, met de bij voeging: tot wederopzegging. Krachtens art. 72 der L.O.-wet 1920 werd voor de invoering van het vak handenarbeid aan de Geref. school te Kamperland f 77.17 beschikbaar ge steld, voor het aanschaffen van 10 schoolbanken voor de Geref. school te Geersdijk f 711.25 en voor de uitbrei ding en de vernieuwing van de leer stof aan de Chr. school te Wissekerke f 462.80. In de geest van het raadsbesluit van Kortgene werd in principe besloten geld te lenen voor de aanleg van de waterleiding op Noord-Beveland, zon der echter nu reeds enige financiële verplichting aan te gaan. Aan de orde was thans een voorstel van B. en W. tot de goedkeuring van de wijziging der begroting 1951 van het Burgerlijk Armbestuur en de goed keuring der begroting 1953 dier in stelling. De voorzitter deelde mede dat in de begroting 1951 nog een steeds vergeten spaarboekje bij de Boerenleenbank, {groot f 123.90, moest worden opgeno men. Voor de begroting 1953 was door het Burg. Armbestuur een ge meentelijke subsidie gevraagd van f 8657.Op de vraag van het lid Markusse waarom dit bedrag nu zoveel 250 gr. wit speculaas 100 gr. tips 100 gr. fondant Onze St. Nic. etalages zijn ge- reed. Wij hebben voor ieder wat. Chocoladeletters (Union) 55 cent. L. de Waal Colijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1