NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 't Heerlijk avondje Wij bieden o.a. Klaproosdag Dat is Lages Winkelsluiting No. 2605 Zaterdag 15 November 1952 56e Jaargang is nog niet gekomen Jubileum DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's maar één blik in onze etalage's en in de winkel vertelt u dat het niet lang meer duurt Het is heus de moeite waard onze collectie te komen zien Voor de kinderent Holle en gevulde chocoladefiguren in melk en puur Attractieve marsepainfiguren Voor moeder Met snoep gevulde artikelen zoals prachtige kop en schotels enz. Voor vader Een uitgebreide sortering sigaren en sigaretten in Sint-Nicolaas-verpakking Fijn Zeeuws Speculaas, gesuikerd, vers uit eigen bakkerij 39 cent per 250 gram Bruin speculaas, met de fijnste kruiden bereid, 43 cent p. 250 gr. Verder bevat onze sortering koekjes o.a. hokkepootjes, utrechtse sprits, willemientjes Hebt u die fijne gerookte kaas al geproefd? 38 cent per 100 gr. Reclame's van de week Pinda's 25 cent per 100 gram Peperbollen 13 cent per 100 gram 2 rol beschuit 51 cent 250 gram koffie 169 cent 250 gram chocolade hagelslag 59 cent 150 gram gevulde wintercarré's 33 cent Beleefd aanbevelend, A hp. Bujjze, Kamperland, Tel. 304 U zult ongetwijfeld de laatste tijd ook wel gelezen hebben over het „E- refonds voor Oud-Verpleegsters". 600 tot 800 zusters, die in hun jonge jaren hun beste krachten aan onze zieken hebben gegeven, verkeren thans in nood. Zij ontvingen in die tijd een klein salaris, zodat van sparen geen sprake kon zijn, terwijl de sociale voorzieningen nog in de kinderschoe nen stonden. Deze groep, die men ze ker tot de pioniersters der verpleeg sters kan rekenen, is te klein, om daar een wettelijke regeling voor te treffen. Men heeft nu de handen ineen geslagen, om gezamenlijk deze Ere schuld af te lossen. Ook in onze ge meente is een comité opgericht om hieraan mee te werken. Wij hopen, dat, wanneer wij straks een beroep op u doen, wij niet tevergeefs bij u zullen aankloppen. Het comité, Mevr. van der Maas. Mevr. 'tHart. Mevr. Bruynzeel. Mevr. van Aller. Mevr. Fokkens. Mevr. Hoveijn. Mevr. Noordhoek - Breure. 1 Mevr. Noordhoek - Leendertse. Zuster G. Weststrate. U vaart wel met „Scheepjeswol" Sokkenwol 195 cent (verschillende kleuren) Jaegerwol 160 cent Zwarte sajet 175 cent enz. W. Dingemanse, Colijnsplaat Op Zaterdag 15 November a.s. wordt door het gehele land weer de Klaproos collecte gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan het werk van het Nederlands Oorlogsgraven Co mité. Hierdoor kunnen dan voor het ko mende jaar o.m. honderden nabe staanden van in Nederland begraven liggende geallieerde militairen in de gelegenheid worden gesteld de gra ven van hun dierbaren te bezoeken. Van de offerzin en van de activi teit van het nederlandse volk zal het dan afhangen in welke mate dit be langrijk en menslievend werk kan worden voortgezet. Laten wij toch nooit het offer ver geten, dat zovele geallieerde solda ten voor onze vrijheid gebracht heb ben en laten wij onze dankbaarheid bewijzen aan de nabestaanden van hen, die hun leven gaven. Weer zullen acht collectanten met een relatie op uitnodiging en voor rekening van The British Legion een reis naar Londen of Brussel mogen ma ken, als bewijs van dankbaarheid van het britse volk voor alles wat het ne derlandse volk aan gastvrijheid en naastenliefde heeft opgebracht. Er zijn veel collectanten nodig om Klaproosdag 1952 tot een succes te maken. Geeft u dus snel en in grote getale op als collectant of collectrice. U steunt er een prachtig werk mee, dat zijn beloning in zich draagt. De organisator, A. J. P. Minnaard. Juli 1949. In de zittingszaal van het Bijzonder Gerechtshof aan de Prinsen gracht in Amsterdam klitten de jour nalisten schrijlings achter elkaar samen omdat de bescheiden ruimte niet op een dergelijke toevloed is berekend. Overal staan microfoons opgesteld en terzijde van de groene tafel zijn twee mannen in de weer om elk woord op de magne tische geluidsband vast te leggen. Zij zullen zeven dagen werk hebben Achter een van de microfoons, in de beklaagdenbank, zit Lages. In een keu rig grijs pak, goedverzorgd zo te zien. Geen spoor van emotie speur ik op zijn bleke gezicht met de stekende ogen. Als hij opstaat om ondervraagd te wor den, hoor je zijn hakken tegen elkaar klappen. „Jawohl, Herr Prasident" of „Nein, Herr Staatsantwalt", zoals hij luttele jaren tevoren ,,Zum Befehl, Obersturm- bannführer!" heeft gezegd, als hem op dracht werd gegeven Nederlandse man nen en vrouwen te vermoorden. „Ik had er maar 29 zegt hij haast verontschuldigend tegen de pre sident, als de moord op 29 mannen, ge pleegd op 23 October 1944 aan de Apollolaan, ter sprake komt. „Rauter moest 30 Todeskandidate hebben De spijt over zijn falen klinkt nog door in zijn stem één te weinig! Neen, deze man heeft geen berouw. De twee keren, dat ik iets van emotie in die gierenogen heb gezien, was het angst, angst voor het miserabele om hulsel dat eens Sturmbannführer Lages heette en waarvoor duizenden beefden. Angst voor het vonnis, hoewel hij zon der oogknippen vonniste over jonge mannen en vrouwen, huisvaders, joden en katholieken, protestanten en com munisten. Maar berouw, neen. De onafzienbare rij doodgeslagen, gefolterde, neerge knalde slachtoffers komt zijn nachtrust niet verstoren. Hij 'wordt nimmer ge kweld door het lieve, jonge gezicht van Hannie Schaft, die op zijn bevel een „waardige" executie kreeg in de Haar lemse duinen. Dat op weg naar de executieplaats een Duitser met een spade in de auto stapte hij moest Hannie's graf delven daaraan kun nen alleen de zeer fijngevoeligen zich stoten. Zijn dromen worden evenmin gestoord door het beeld van de jongeman, uit wiens ogen voor altijd het licht werd geslagen door de helpers van Sturm bannführer Lages. Een bloedspoor loopt kriskras door Noord-Holland, van Wormerveer naar Haarlem, van Halfweg naar Weesper- karspel, tientallen plaatsen, honderden doden. Daar een boerderij in brand ge stoken en de eigenaar, vader van twee kinderen, vermoordHier vijftien mannen doodgeschoten, waaronder twee gewonden op een brancard. „Maak het kort", smeekt een jongeman, als hij voor het vuurpeleton staat. Maar Lages heeft geen haast; het werk moet „gründlich" geschieden. Het is als een bevrijding uit een af schuwelijke droom als op de zevende dag de procureur-fiscaal mr G. van Rij de doodstraf tegen Lages eist. „De Nederlanders hebben vertrouwd op een strenge handhaving van recht en ge rechtigheid". Ja, wij Nederlanders hebben ver trouwd in recht en gerechtigheid. Wij zijn niet bloeddorstig, wij hebben ge vraagd om altijd verlost te worden van moordenaars, die hun slachtoffers bij duizenden teUen. Wij willen niet op- Waardebon 250 gr koekjes 100 gr hopjes samen voor 97 ct 100 gr choc. cr. staafjes 3 ct Samen voor 100 ct W. Dingemanse, Colijnsplaat nieuw de beestmens Lages losgelaten zien worden op onze mannen en vrou wen, op de besten van ons volk. En het is daarom dat wij ons protest la ten weerklinken tegen de gratie-ver lening van Lages en eisen dat deze beul nimmer op vrije voeten zal wor den gesteld. Voor ons, voor onze kinderen Zendt dus uw bijdrage, klein of groot, aan het secretariaat van het comité: G. J. van de Kraan, Legmeer- straat 1, Amsterdam-West, tel. 87888 of stort het op postgiro 592086 ten name van de heer Ed. Althoff, onder vermelding van „Bijdrage Protestcomité gratieverlening Lages". Wij danken u bij voorbaat! Protesteert tegen de gratieverlening van Lages door middel van uw hand tekening te plaatsen op de daartoe dienende formulieren, die verkrijg baar zijn bij Deurwaarder G. Heijboer te Kortgene. Naar wij vernemen zal de heer J. A. Schippers te Kortgene, op de uitvoering van E.M.M. op Donderdag 20 Nov. a.s., worden gehuldigd in verband met het feit dat hij 80 jaar is geworden. De heer Schippers is, behoudens een onderbreking van enkele jaren wegens ziekte, bijna 60 jaar lid van E.M.M. ge weest. Hoge ouderdom heeft hem enkele jaren geleden genoopt als lid te bedanken. COOMANS voor. letet i Naar aanleiding van het verslag van de gemeenteraadsvergadering van Kort gene, wil ik langs deze weg even de aan dacht vestigen op de behandelde Win kelsluitingswet 1952. Er staat, dat door de Middenstands verenigingen, na overleg met B. en W., voorgesteld is om des Zaterdags om 6 uur te mogen sluiten, dit moet zijn 8 uur. Maar omdat er volgens het gepleegd o- verleg geen mogelijkheid bestaat op Za terdag langer dan 6 uur open te mogen zijn, hebben de Middenstandsverenigingen er zich wel bij moeten neerleggen. Kortgene. S. Strijd. fePRCL De echte Chlorophyll-tandpasta bovendien de waardevolste,namelijk de enige met Vitamine A en D. Tube 120 - 95 - 70 ct. bij Apothekers en Drogisten MUNHARDT 250 gram speculaas 100 gram kaneelbrokken 100 gram hoestmelange voor 89 cent Wij hebben de beste toiletzeep. 3 halen en maar 2 betalen L. de Waal Colijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1