NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Abr. Buij: Van brug naar plan PUROL No. 2602 Zaterdag 25 October 1952 56e Jaargang Wist U het beste adres is voor al Uw inkopen W. Dingemanse Colijnsplaat Burgerlijke Stand DRUK EN UITGAVE A. Q. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's dat wij nu ook het nieuwste pakje margarine, met de heer lijke roombotersmaak, verpakt in stevige zilververpakking, vorkopen? Prijs 50 cent. dat onze sortering soepen in droge vorm is uitgebreid met Royco erwtensoep? Vlug en practisch maakt U hiervan de fijnste soep. Prijs 58 cent. dat die soep nog fijner wordt met een heerlijk rookworst je? Wij hebben ze in verschillende prijzen. dat wij nog steeds bestellingen aannemen op het prachtige Kerstpakket van Siebrand, inhoudende schilletje, wijn, boe renjongens, boerenmeisjes en winterlimonade? dat U een dezer dagen een bon thuis bezorgd krijgt van de firma Mulder, waar U zomaar f 1.65 mee kunt verdienen? Inlichtingen zullen wij II gaarne verstrekken en voor tijdige levering staan wij borg. dat Uw kopje koffie niet zo duur behoeft te zijn, daar wij momenteel een koffie in voorraad hebben, die met de beste kan wedijveren, voor de prijs van f 1.85 per 250 gram? dat Uw man in de wolken is als hij straks met St. Nicolaas zo'n prachtige assortimentskist sigaren van U cadeau krijgt? Wij hebben ze in alle prijzen. Wij hebben maar een beperkte voorraad, doch als U er vlug bij bent met bestellen, kunnen wij zorgen dat U ze op tijd in Uw bezit hebt. De prijzen variëren van f 5.tot f 10. dat U deze week 2 rol Ark's beschuit en 250 gram wit spe culaas van tesamen f 1.13, nu krijgt voor f 1.. dat ja, dat wist U al lang natuurlijk, dat Het brugcomité heeft wel teleurstellend gereageerd op mijn stukje van 11 Oct., hetgeen mij erg spijt. Het was geenszins mijn bedoeling het brugcomité te kwali ficeren, integendeel, ik heb altijd grote waardering gehad voor het vele nuttige werk door het comité verricht om Noord- Beveland uit zijn isolement te verlossen, waarin ze met behulp van bekwame, hoge autoriteiten inderdaad geslaagd zouden Voor stomen en verven en ladders ophalen is het voordeligst adres s Telefoon 01199-255 zijn als wij weten het allemaaloor zaak en gevolgen zijn bekend. Resultaat, tot ons aller leedwezeneen verongelukte brug die nooit bestaan heeft. Jammerlijk is wat overdreven, er is niets kapot en er zijn geen slachtoffers te be treuren. Onderwijl hebben kundige ingenieurs niet stilgezeten en plannen ontworpen die respect afdwingen. Het drie-eilanden-plan had voor Noord-Beveland zodanige be tekenis, dat het comité direct overstag had moeten gaan. Het plan heeft nooit de belangstelling gehad dat het zozeer behoefde te verdienen. Is het nu gemo tiveerd het een misverstand te noemen als men het comité vraagt het accent te verleggen van brug naar plan? In mijn vorig stukje heb ik hoofdzake lijk landbouwbelangen genoemd, omdat Noord-Beveland hierbij het meest is ge- interesseerd. Maar hoeveel meer belangen liggen er verborgen in een afgedamde Zandkreek! Een recreatieoord bij uitne mendheid, waarin de natuurliefhebber zijn hart kan ophalen, vogelleven, flora en fauna kunnen tot meerdere bloei komen. Voor vacantiegangers een geliefd oord. Belgen hebben op Noord-Beveland al vaste voet gezet en straks zullen er velen volgen, als men op Noord-Beveland maar de gelegenheid te baat neemt ze te her bergen. Het stadje Vere, dat in vroeger eeuwen een glorietijdperk heeft gekend, krijgt weer kans tot bloei te komen. De Heidemaat schappij heeft ons nog pas voortreffelijk getoond, hoe op korte termijn een weel derige visstand gekweekt kan worden. Roei-, zeil-, zwem- en vissporten nemen steeds meer toe en gaan ook eisen stel len. Hier ligt een terrein braak voor de toekomst, een eldorado in het bevelands paradijs. Op de vraag of het verantwoord is een nieuwe veerboot annex betere steigers aan te schaffen, zeg ik volmondig ja, o- vertuigd van de noodzaak door het ver voersprobleem, en meen wel te mogen veronderstellen, dat dit probleem door de Provincie in goede richting is geleidvlug, kordaat en hoopvol. Bij een eventueel in te voeren 40-minuten-dienst mogen we verwachten dat Noord-Beveland niet meer te klagen zal hebben over de dienst en zullen wij jegens het provinciaal bestuur onze dankbaarheid hebben te tonen voor deze spontane goodwill. Ik hoop, dat de nieuwe veerboot op waardige, nuttige en rendabele wijze ge bruikt mag worden, opdat het verkeers probleem geen bespotting worde. Dankend voor de blijken van sympathie en de redacteur dankend voor de plaats ruimte, Hoogachtend, C. van der Weele. Wissekerke Geborene 2 Sept. Jacob Marinus, z. v. A. de Nooijer en J. J. Lcejudertse. Jan Gornelis, z.v. P. G. Jeronimus §n G. Jeronimup. 4 Sept. David Izaak, z. v. I. Versluis en J. G. Jille. 5 Sept. Jan Marinus Abraham, z.v. W. Duine en M. A. Wilderom. 7 Sept. Levina Willemina, d.v. H. C. Schrier en H. Amperse. 18 Sept. Andries Jan, z.v. J. G. Koster en J. N. Polderman. Wil lem, z.v. J. Wattel en G. Maljers. 21 Sept. Evert, z.v. L. Tange en S. M. Buijze. 28 Sept. Abraham, z.v. A. J. Rcmeijnse en M. H. van der Weele. Ondertrouwd: 26 Sept. Pieter Koole, 26 ir en Jacoba Thona van der Weele, 25 jr. Getrouwd: 3 Sept. Marinus Bastiaan Wilderom, 26 jr te Amsterdam en Jannetje Jacoba van der Moere, 24 jr. Jan Gilles Koster, 32 jr en Janna Neeltje Polderman, 25 jr. 4 Sept. Ma rinus Arie Munter, 29 jr te Kortgene en Nelly Johanna van Halst, 22 jr. 25 Sept. Pieter Marinus Buijze, 30 jr en Elisabeth Pieternella de Bruijne, 25 jr. Overleden: 8 Sept. Sia Aartje de Ridder, 78 jr, wed. van J. L. de Looff. 24 Sept. Maria Johanna Kramer, 72 jr, wed. van M. D. Leendertse. Steven de Looff, 94 jr, wedn. van C. de Moor. Kortgene Geboren: 2 Sept. Adriana Marianne, d.v. Leendert de Wild en Adriana Tho na Flipse. 7 Sept. Marinus Cornelis, z.v. Leendert Maris van der Weele en Marina Vogelaar. 19 Sept. Johan Hu go, z.v. Jacob Adriaan Luijk en Wil- helmina Maria Aartje Dieleman. Ondertrouwd: 4 Sept. Gerard Kor- teknie, 25 jr te Breskens en Janna Kramer, 21 jr. 15 Sept. Andries de Lange, 22 jr te Domburg en Jasprina Neeltje Platschorre, 18 jr. Getrouwd10 Sept. Pieter van Gouds waard, 28 jr en Cornelia Catharina van der Weele, 27 jr. 17 Sept. Gerard Korteknie, 25 jr te Breskens en Janna Kramer, 21 jr. Overleden; geen. Waardebon 250 gram koekjes 50 gram choc, pistons 50 gram mocca toffee's samen 98 cent 100 gram Am. bonen of 100 gram toverballen 2 cent samen 100 cent 100 gram toffee's 100 gram fondant W. Dingemanse samen 45 cent Colijnsplaat Geen ruwe handen, schrale huid, ruwe lippen met Ingezonden mededeling De laatste week bracht de wereld pers en ook de nederlandse pers de volgende berichten: a. dat tienduizenden middenstan ders, intellectuelen en kapitalisten in Praag en Bratislava grotendeels uit hoofde van hun bézittingen door de Russen zijn weggevoerd; b. dat in het Oostduitse concentra tiekamp te Bautzen sedert 1945 twin tigduizend personen gestorven zijn en de overlevenden gebukt gaan onder mishandeling en verhongering; c. dat een kwart gedeelte der ge vangenen tuberculose heeft met een gering aantal medici om hen te ver zorgen, doch zonder medicamenten. Tegen deze barbaarse en onmense lijke methode helpt maar één middel en dat is het wereldgeweten in veler lei vorm wakker te schudden. Ook de Russen zullen op de duur hieronder moeten bezwijken. Oud-concentratiekampgangers, die de duitse hel van 19401945 hebben mee gemaakt, voeren deze strijd internatio naal en nationaal, maar zullen dit menswaardige werk moeten stopzet ten, wanneer de financiën, die hier voor nodig zijn, ontbreken. Het Na tionale Comité voor Nederland, dat samengesteld is uit alle kringen der gemeenschap, doet een dringend beroep op de lezers van dit blad om de actie tegen het onmenselijke concentratie- en slavenkampsysteem geldelijk te wil len steunen door spoedig een bijdrage te storten op postgirorekening nr 14632 van de Hollandse Bank Unie N.V. te 's-Gravenhage ten gunste van het Na tionaal Comité ter bestrijding van het concentratiekampsysteem. Wij zijn gelukkig nog vrij en mogen daarom de millioenen slachtoffers, die onder het russische knoet-systeem ge bukt gaan, niet laten zitten. Dringend vragen wij uw aller medewerking. Voor hen, die onbekend wensen te blijven, kan de overmaking geschie den onder N.N. Het welslagen van deze actie be tekent ook: Handhaving van de door ons allen bevochten vrijheid. Voor het Nationaal Comité ter bestrijding van het Concentratiekampsysteem K. R. van Staal, Alg. secretaris-penningméestJ 250 gram speculaas 100 gram caramels 50 gram flikken en een rol snoep voor 89 cent Alle soorten bloembollen verkrijg baar L. dc Waal Colijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1