NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD J.L eclawie van deze week lOO fc. No. 2600 Zaterdag 11 October 1952 56e Jaargang Raadsvergadering Wissekerke DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's Bij aankoop van 250 gram Bonte's speculaas van 60 voor 55 cent ontvangt U van 32 voor 16 cent 2 pak lucifers voor 35 cent 200 gram cacao voor 77 cent 200 gram macroontjes voor 55 cent 500 gram havermouth voor 32 cent Onze reclame met de wit emaille emmers zeep is een groot succes. Hebt U er al van geprofiteerd? 10 kg zeep voor f 9.40 met de emmer gratis. Kopen kost geld, maar toch wordt het kopen een genot, als U koopt bij te Kamperland, telefoon 304 want dat betekent sparen bij de koop Dinsdag/middag j.l. kwam de raad in openbare zitting bijeen onder voorzit terschap ,van wethouder L. J. Hoveijn. Burgemeester Van der Maas was we gens ziekte afwezig. Volgens de voor zitter is hij aan de beterende hand en hoopt de volgende week het bed te kunnen verlaten. Het lid Zuijdweg was met kennisgeving afwezig, terwijl het lid Noordhoek niet aanwezig kon zijn door het zich bevinden buiten het ei land. Na de aanwezigen welkom te hebben geheten ging de voorzitter in gebed voor. Hierna vroeg hij de leden of deze accoord konden gaan met het voorstel om aaD deze zitting geen rondvraag te verbinden, in verband met de korte agenda en deze zitting te willen be schouwen als een voorvergadering voor de a.s. B. en W. vergadering. Het lid G. J. de Smit deed hierop nogmaals zijn beklag over de huurwo ning, bewoond door De Neef. Vorige week,' met de vele regenbuien, was hij door de bewoners gevraagd de zaak eens in ogenschouw te komen nemen. Volgens hem is het bij zulk weer daar een noodtoestand. De voorzitter beloof de hem aan deze klacht de nodige aan- Koop nu UW WERKKLEDING in de speciaalzaak. Ruime sortering en lage prijzen. W. Dingemanse. Colijnsplaat. Tel. 01199-255 dacht te zullen besteden. Het lid Van Halst vroeg of door B. en W. al was onderzocht of door de Minister algemene regelen zijn vastge steld om de administratiekosten der scholen van 50 op 75 cent per leerling te brengen. Hijzelf heeft het terdege onderzocht en hoopt nu dat B. en W. dit ook gedaan hebben. De voorzitter antwoordde hem dat k>ok hij zijn licht heeft opgestoken en het is hem gebleken dat het inderdaad 75 cent mag worden. Volgens Van Halst is het desbetref fende Koninklijke Besluit reeds van 12 October 1950 en verwondert het hem, dat B. en W. dit niet wisten. Zij toch krijgen geregeld de diverse nieuwe wetten en besluiten in handen. De secretaris zegt, dat de door Van Halst bedoelde toegestane verhogingen slechts incidenteel zijn geweest en dat zij daarom die vergoeding ook niet ver hoogd hebben. Het gemeentebestuur had ook nimmer zodanig besluit ont vangen. Van Halst kan het niet begrij pen dat dit nu pas, na aanvrage, het gemeentebestuur bekend was, waarop de secretaris antwoordde, dat een en ander geen wet van Meden en Perzen was, en omdat het gemeentebestuur nu pas overtuigd is dat die verhoging voor alle scholen geldt, zijn zij er ook voor. Van Halst vroeg waarom er dan niet direct tot verhoging besloten was, en waarom dan gewacht tot hij er weer naar moest vragen. Volgens de secre taris is dat logisch. Van Halst zit in het schoolbestuur. Hij vroeg Van Halst of de jaarwedde van de administrateur reeds verhoogd was. Van Halst antwoordde dat het ge meentebestuur daar niets mede te ma ken had, daar deze post onder de ex ploitatiekosten valt. Het lid De Smit is één ding niet dui delijk. Reeds in 1950 is die verhoging door Van Halst gevraagd en tot op he den is deze nog niet op de begroting geplaatst. Dc secretaris antwoordde hem,' dat naar aanleiding van hun onder zoek, B. en W. thans besloten zijn die verhoging toe te staan. Van Halst vroeg daarop, of het Ko ninklijk Besluit van 1950 dan niet geldt voor alle gemeenten. De secretaris zei hierop: neen, wel de maatregelen van algemeen bestuur. Het lid Bustraan merkte o.m. op, dat deze raad een overgrote rechtse meerderheid heeft en wilde nu weten of de minimum of maximum vergoe ding gegeven diende te worden, waar op de voorzitter antwoordde, dat er tussen het minimum en het maximum een breed verschil is. Waarom moet dan het hoogste aangehouden worden? zo vroeg hij. Na nog enige bespreking werd z.h.s. besloten de gevraagde verhoging tot 75 cent per leerling toe te staan. Hierna kwam aan de orde punt 2 van de agenda, tevens het punt waar voor deze vergadering belegd is, n.l. de benoeming van een hoofd der open bare lagere school in de vacature H. L. Lange. Op de voordracht staat één persoon, n.l. de heer A.. Rengersen (toelichting daarop in geheime verga dering). Het lid De Smit vond dit een moei lijke opgave en vroeg wie er bekend was met deze enige sollicitant. Er zit voor de raad een grote verantwoorde lijkheid aan deze benoeming vast, zo meende hij. De voorzitter antwoordde hem dat een en ander in geheime zit ting besproken zal worden. De hierop volgende geheime zitting duurde ruim een half uur. Na herope ning van de vergadering werd de heer Rengjersen met algemene stemmen be noemd. Het derde en laatste punt van de agenda: aanschaffing van een nieuwe cyclostyle, kwam thans aan de orde. De voorzitter deelde mede dat zo een nieuwe machine ongeveer duizend COOMANS voet- hetet Iwvt gulden zal kosten en dat er enige spoed met de aanschaffing betracht wordt in verband met het vervaardigen van de begroting voor 1953. De oude machine vergt misschien een reparatie van een paar honderd gulden, en blijft dan nog een oude machine. Het lid De Smit wilde weten of die oude machine nog enige waarde bezat, maar de voorzitter zeide dat men zich daar niet te veel van moet voorstel len. Het lid Dingemanse vroeg of de nieuwe machine door een ingezetene geleverd kon worden. De voorzitter bracht nog naar vo ren dat door de grote spoed het de bedoeling van B. en W. was, deze ma chine nu te kopen en dan op de reke ning van 1953 te laten zetten. Het lid Bustraan was geen voorstander van deze handelwijze. Z.h.s. werd tot aan schaffing besloten. Bij de toch te houden rondvraag in formeerde het lid Dingemanse, naar aanleiding van de vergadering met de Commissaris der Koningin en Ged. Staten, of het in de bedoeling xligt BON. 250 gram koekjes 50 gram rumflesjes 50 gram zilverhopjes samen 98 cent 100 gram toffee's 2 cent samen 100 cent 200 gram framboosjes 29 cent W. Dingemanse. Coli; nsplaat. heel Noord-Beveland van waterleiding te voorzien. De voorzitter antwoordde hem, dat die ene kraan op ons eiland een proef is. Wanneer de buis door de Zandkreek zich onder het zand vast legt, is de proef geslaagd en zal er verder gehandeld worden. Voorlopig is het echter nog e en proef. Het lid H. P. Filius kwam op zijn reeds eerder gestelde vraag terug om de zijkanten van de gehele achterweg te verharden en het z.g.n. Kerkpad in orde te laten brengen. Het lid Van Halst vroeg nog hoe het zat met de oplevering van de straat en de riole ring. Hij vroeg de aandacht voor de trottoirbanden en voor de vele onef fenheden in de bestrating, die bij re gen zeer goed te constateren zijn. De voorzitter beloofde hem de nodige aan dacht. Het lid Bustraan wees er op dat in andere gemeenten de Winkelsluitings wet 1952 reeds behandeld was en in deze gemeente nog niet. Hij meende, dat deze wet hier op het platteland zeer moeilijk uit te voeren was en 'vroeg naar de mogelijkheid deze wet op zeer korte termijn te behandelen. De voorzitter zeide dat er in deze gemeente een middenstandsvereniging bestaat en dat deze met voorstellen dienaangaande dient te komen. De secretaris zeide, dat de burgemeester reeds maanden te voren het op ons ei land wonende hoofdbestuurslid, P. G. van der Weele, heeft gewaarschuwd, mogelijke voorstellen vóór 1 October a.s. in te dienen. Tot op heden is er van deze nog niets binnengekomen. De secretaris maakt zich sterk dat de win keliers met deze wet tevreden zijn. Uiteindelijk zal het publiek de winke liers wel dwingen er werk van te ma ken. Het lid Bustraan vroeg of er bij de begroting 1953 rekening gehouden wordt met de demping en riolering van de oude waterscheiding te Kamperland. Is dit werk reeds op de helling gezet? zo vroeg hij. De voorzitter was hier niet wetende van. Bustraan zegt hierop dat dit werk in samenwerking met de polders dient te geschieden. De burgemeester heeft destijds (het staat in de notulen) gezegd dat dit werk op de helling gezet zal worden. Bustraan stelt er prijs op dat dit alsnog zal gebeuren. De voorzitter zal het nazien. Bustraan vroeg ook nog naar een in het bestek staande straatje bij de hoofd ingang van de nieuwe school. Do voor zitter antwoordde hem dat dit een nogal dure gelegenheid is. Het publiek zelf maakt er geen gebruik van. Een tegelpad leggen is nu de bedoeling. Heet lid Markusse vroeg naar de 250 gram speculaas 100 gram toffee's 100 gram amandelbonen voor 89 cent Voor een goed zeem kunt U bij ons terecht vanaf f 3.85 tot f 5.25. L. de Waal, Colijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1