MODE-SHOW TE MIDDELBURG Foto's Henning - Middelburg Van onze speciale verslaggeefster) Het was Dinsdagmiddag in de gezel lig ingerichte en mooi versierde Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg een waar mode-festijn. Vier Amsterdamse mannequins toonden ons een keur van japonnen en mantels. Mevrouw H. J Ketelaar, lerares aan de Amsterdamse mannequinschool, expliceerde op een zeer prettige wijze. Naast de zeer verzorgde kleding van modemagazijn De Duif", Lange Noord met koord bestikt, mantel van ruwe, langharige stof, en accessoires in bij passende tinten. Frappant was zeker een grijze jas met zeer aparte fluwelen capuchon, waarbij bijzonder aardige sportschoenen met crepezool werden gedragen. Ook reistoiletten werden getoond. Hierbij tas en mooie koffers. De aan dacht werd zeker ook getrokken door een mooie deux-piece van ottoman- jersexy, fijn blauw-groene tint, zwart truitje met goud, de accessoires in straat en firma H. Meyer, damescon- fectie, Lange Delft, zagen wij de prach tige hoedjes van firma Paterik, Nieuwe Burg en tassen in boxkalf, boxine en het zeer moderne ranaleer van leder huis „Byou". Schoenmagazijn „De Arend", firma L. B. van Houte en Zn, Nieuwe Burg, verzorgde de schoenen. Naast de mooie luxe schoentjes toonden de mannequins ons ook de zware sportschoen met dikke crepe- of profiel-rubberzolen. Deze schoenen, zo bijzonder geschikt \o^r de aoeten van de Hollandse vrouw j' passen zich wel bijzonder aan betzeeu.v- se klimaat aan. Vooral beige in tien tallen nuanceringen is zeer in trek. Handschoenen zijn onontbeerlijk bij het goed verzorgde toilet. Firma J., de Dreu, Lange Delft, liet deze in grote verscheidenheid tonen. Vier en zestig nummers passeerden ons tafeltje. Alle te beschrijven is on mogelijk, maar stuk voor stuk was iedere combinatie een juweeltje. Een enkele greep hieruit zal ook de dames, die niet aanwezig konden zijn, een klein beeld geven. Wij zagen een fel groene japon, ge garneerd met brede zwarte suede cen tuur, een mooie pump, hoog zwart velourshoedje met struisponpon, waar bij zwarte tas. Daarnaast een fel rood jurkje met zwarte ruit en zwarte acces soires. Voor de jeugd bracht men vele mooie japonnen in rood en groen, vaak met een klein, jeugdig dopje. Opvallend mooi was de combinatie van een licht-groene teddyjas, donker groene jersey deux-piece, hoog groen hoedje met haneveer, groene tas, schoe nen en handschoenen. Tot de zeer geslaagde combinaties behoorde ook een lila jersey japon, zwart met iets goud. De oudere dames waren heus niet vergeten. Naast zeer mooie japonnen voor speciale gelegenheden bracht men ook de meer eenvoudige japon, steeds met zeer verzorgde hoeden en andere accessoires. Wat de hoeden betreft, werd ons een nieuw materiaal getoond, het ,,Me- lusine", een viltsoort, welke in ver- s hiilendc kwaliteiten ver aardigi wordt. Het was een najaars-show, dus bont ontbrak niet. Naast zeer mooie man tels, werden ook de aardige kwieke, korte jasjes in verschillende uitvoe ringen gebracht. Cocktail jurk en werden ook in diverse uitvoeringen en stoffen getoond. Het slot van een show, het hoogtepunt is de bruidsstoet, maar daarvoor bracht de Middelburgse show enkele zeer op vallende schone avondtoiletten, tot in de puntjes verzorgd met bijpassende schoentjes, juweeltjes van avondkap jes, tasjes en handschoenen. Tenslotte een mooie bruidsstoet, met een keurig verzorgde bruid in een zeer smaakvol bruidstoilet met bruidsmeis jes in licht-groen met keurig bijpas sende, flateusc hoeden en andere acces soires. En een tot in de puntjes ver zorgde bruidsmoeder. Bruidsbouqu.t Aan anjers en lelietjes Aan dalen, een kunst stuk, verzorgd door Bloemenhuis Bal- jeu. Wat deze combinatie van Middel burgse zaken ons, dames, deze middag geboden heeft, gaat alle ver-wachting te boven. En het Avas niet alleen show, maar naar men ons verzekerde, Avaren er nog vele en vele andere combinaties te vormen.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 4