NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2598 Zaterdag 27 September 1952 56e Jaargang Vleeswaren Kaassoorten Rookartikelen: Sigaren Sigaretten Tabak A B R. B U IJ Z E Raadsvergadering te Kortgene. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's o.a. ham, rookvlees, worst, ontbijtspek, gevulde ham, leverpastei, knakworstjes, bussen haché. Goudse en Leidse kaas, Edammers, Lunch- kaasjes, Zwitserse kaas. o.a. Hudson, K.V.W., Senator, Martinez, E- lisabeth Bas, Willem II en andere kwaliteits merken. Richmonds, Miss Blanche, Hunter, Triumph, Chief Wipp, North State, enz., enz. in alle soorten en prijzen. Bovenstaande is maar een greep uit onze prachtige sortering! ZIE ONZE ETALAGES, maar vooral, loop ook eens even binnen. Wij doen ons uiterste best om U zo voor delig mogelijk te bedienen, bovenal met het behoud van kwaliteit. Beleefd aanbevelend, Kamperland, Telefoon 304. De gemeente een tractorenfabriek? Maandagavond j,l., om 8 uur, ver gaderde de voltallige raad onder voor zitterschap van burgemeester A. A. Schuit. Na alle aanwezigen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, werden de notulen van de vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van het C.G.B. te Colijns- plaat voor een bijdrage van f 100. voor haar kinder-oranjefeest alsmede een dankbetuiging van het muziekge zelschap „Wilhelmina" te Colijnsplaat voor haar nieuw plafond in de muziek tent. Het lid Breure merkte, naar aanlei ding van het verzoek om een subsidie van f 100.op, dat het tegenwoordig altijd feest is en dat dit niet zo door kan blijven gaan. Hij maande tot voor zichtigheid in verband met begrotings posten, die zo mogelijk op een paar hon derd gulden af zouden kunnen springen. Het lid Van der Weele merkte op, dat bedoeld feest wel op een ongelukkige tijd (vacantietijd) gehouden werd. Alle 'onderwijzers waren nog niet eens aan wezig. Het lid Contant wees er op, dat bedoeld feest bedorven werd door jazz- BON geldig tot 3 October Bij aankoop van een overall vanaf f 11.90 ontvangt u bij inlevering van deze bon 50 cent reductie. W. Dingemanse Colijnsplaat muziek. Deze dansmuziek is door de burgemeester gemakkelijk te weren, zo meende spreker. De voorzitter wees op de harmoni sche samenwerking tussen de verschil lende scholen en op het feit dat de za kenmensen bij zo een gelegenheid gaarne hun inkomsten trachten op te voeren. Om bedoelde dansmuziek te verbieden is moeilijk, omdat er wat anders voor in de plaats geven niet meevalt. Spre ker is geen burgemeester voor bepaalde personen, maar burgemeester voor heel de gemeente. Dat op dat feest het pu bliek niet op de straat vertoefde, maar in de cafe's, lag hoofdzakelijk aan de stromende regen. De subsidie van f 100.werd na deze bespreking z.h.s. toegestaan Zonder hoofdelijke stemming werd op voorstel van B. en W. eervol ont slag verleend aan J. van Gilst, als ha venmeester te Colijnsplaat, en wel met (ingang van 1 October a.s., onder dank betuiging voor de vele diensten door hem aan de gemeente bewezen. Negen sollicitanten hadden zich op gegeven voor de benoeming tot haven meester te Colijnsplaat. Onder deze he ren bevonden zich drie caféhouders, die er door de burgemeester mede in kennis gesteld waren, dat zij, bij een eventuele benoeming, dit ambt niet met hun zaak mochten combineren. De le den Van der Weele en Van Hee bespra ken deze zaak uitvoerig, waarna tot stemming kon worden overgegaan. Pas bij de vierde stemming verkreeg de heer Gast de meerderheid van 6 stem men, terwijl zijn tegencandidaat toen 5 stemmen behaalde. Het voorstel van B. en W. tot het tot wederopzeggings toe in gebruik ge ven van een stukje grond, groot 0.50 bij 0.30 m op het haventerrein te Kort gene aan G. J. de Korte aldaar, ten be hoeve van het plaatsen van een aan- sluitingskast voor electriciteitsvoor- ziening van zijn aardappelsorteerinrich- ting tegen een jaarlijkse vergoeding van f 10.werd z.h.s. aangenomen. Even zo werden z.h.s. aangenomen het voor stel van B. en W. tot vaststelling van een z.g. uitkeringsverordening met in gang van 1 Januari a.s.; het voorstel tot vaststelling van een arbeidsovereen komsten-verordening, met ingang van 1 Januari a.s.; het voorstel tot wijzi ging van de kinderbijslag-verordening, ook met ingang van 1 Januari a.s., alsmede het voorstel tot het met ingang van 1 Januari 1953 met de Fraude- Risico-Onderlinge van gemeenten we derom aangaan van een nieuwe waar- borgingsregeling tot een verwaarborg- bedrag van f 12.000. Bij acclamatie werden, met ingang van 27 October a.s., herbenoemd de le den van de Advies-Commissie Woon- ruimtewet 1947. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot verkoop van htt voor malige gemeentehuis te ^Colijnsplaat aan de Coöp. Boerenleenbank aldaar ten behoeve van de bouw van een nieuw kantoorgebouw annex kassierswoning, merkte de voorzitter op, dat B. en W. hun vraagprijs van f 7500.gestand blijven doen. Het lid Van der Weele heeft niets tegen de verkoop aan die Boerenleen bank, maar zou, alvorens te kunnen beslissen, toch graag eerst de tekening van het nieuwe gebouw willen zien. De voorzitter antwoordde hem, dat het nieuwe gebouw door een architect ont worpen is en dat het zeer zeker zal voldoen aan de gestelde eisen: passend en afsluitend. Het lid Breure heeft de tekening gezien en vond het een prach tig gebouw. Het lid Van der Weele zou gaarne bij de verkoop bedongen willen hebben dat het oude gebouw binnen een vast te stellen tijd verbouwd werd en dat het in zijn oude staat geen han delsobject mocht worden. Met een en ander zal rekening gehouden worden. Hierna kwam aan de orde het voor stel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing en in vordering ener belasting op vermake lijkheden in de gemeente Kortgene. De voorzitter zette uiteen dat de kermis exploitanten de laatste jaren zo weinig meer naar Kortgene en Colnijsplaat ko men. De thans zittende raad heeft des tijds, bij meerderheid van stemmen, tot instandhouding van die kermis beslo ten en om nu de zaak te trachten te stimuleren, willen B. en W. de tarieven halveren. Wethouder Maas wenste geacht te worden tegen te stemmen. Het lid Van der Weele verklaarde zich accoord met wethouder Maas. De voorzitter wees er op, dat de kermis nog bestaat en dat de raad, door middel van haar tarieven, die kermis de nek niet mag omdraaien. Het lid Van der Weele stelde voor die tarieven maar te blijven handhaven, waartoe wethouder Bom antwoordde, dat dit een steek in de rug van de kermis was. Hij vergeleek de gemeente met een fa briek van tractoren die zij aan een te hoge prijs wilde verkopen, waardoor de boeren niet konden kopen en de fa briek zich niet kon handhaven. Door nu de prijs te halveren kon het mis schien voor beiden beter worden. Hij noemde het geen kunst om de zaak af te breken, maar men moet er wat be- BON 250^gram^fijne^ koekjes 100 gram choc, nougatblokjes samen 98 cent Bij inlevering van deze bon en aan koop van de reclame 1 grote rol sterke pepermunt voor slechts 2 cent. W. Dingemanse Colijnsplaat ters dan voor in de plaats kunnen stel len. Het lid Van Hee wees op de Ha- juto. Deze is een ware trekpleister voor Goes en de zakenmensen geweest. Zo is het ook met de kermis. Velen komen niet alleen voor de kermis, maar zeker ook voor de zakenmensen. Het lid Contant was ook niet voor het hal veren vaen de tarieven, volgend jaar mogen de exploitanten misschien wel voor niets komen. Het lid Breure vroeg of men zich nog kon herinneren hoe destijds het kermisvoorstel was aangenomen. Niet met de grootst mogelijke, maar met de kleinst mogelijke meerderheid van stem men. Hij wees er op, dat de raad ver plicht is naar Gods wet en woord te regeren. Hij gelooft niet dat dit door een kermis geschiedt, temeer niet, om dat die exploitanten het uitschot der maatschappij is en bovendien nog te lui om te werken. Geen enkel cultu reel werk is er met een kermis ge moeid. Hij is sterk tegen het voorstel van B. en W. De voorzitter wees de raad op het gezegde: verbeter de we reld, begin met jezelf. Ook zei hij, dat de mensen, die met een kermis hun brood moesten verdienen, zeer zeker ook eerlijk konden zijn. Het lid Contant zei, dat alle leden, als raad, verantwoordelijk zijn voor de vermakelijkheden. Hij gaf toe dat er bij andere gelegenheden ook wel eens ex cessen plaats vonden, maar de kermis staat hiermede toch aan de spits. De voorzitter antwoordde hem: u zit hier als volksvertegenwoordiger en heeft een bepaalde groep van de bevolking achter u, maar u moet van andere le den ook hun houding willen begrijpen. Wethouder Bom meende dat de raad zich niet verlaagt door een ltermis toe te laten; aan een paardensportdag b.v.' zijn dezelfde facetten verbonden als aan een kermis. Hij kan de uitdruking van het lid Breure, als zouden kermisex ploitanten een minder soort mensen zijn niet accepteren. Hij noemde het tegen stemmen in deze zaak een achterbakse handeling. Het lid Klaassen bracht nog naar voren, dat men als raadslid, stuk voor stuk, een eed heeft afgelegd om bij besluiten steeds Gods hulp in te roepen, waarop de voorzitter zei, dat ieder voor zich moet uitmaken hoe in deze te handelen. Hierna werd het voorstel van B. en W. mé(t 6 tegen 5 stemmen aangeno men. Z.h.s. werd het voorstel van B. en W. aangenomen, tot het wederom toe kennen van een vergoeding ad f 50. per jaar, ingaande 1 September 1952, aan J. Geelhoed te Colijnsplaat ten behoeve van zijn dochtertje, terzake 250 gram speculaas of 200 gram koekjes 100 gram rumbonen 50 gram chocolaatjes voor 89 cent Hebt u ons bruin speculaas al eens geprobeerd? Maar 49 cent voor 250 gram en 10 zegels gratis. Deze week ontvingen wij de nieuwe stokvis. L. de Waal Colijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1