i i i i I I I I Heropening Wist u weer met een uitgebreide collectie damesconfectie en manufacturen Stuur ons even een berichtje en w/ij brengen zelf uw/ order thuis Joh.s de Wild, Colijnsplaat. dat de naam Argentinië, afgeleid is van argentum (zilver) dat men er dacht te vinden en dat de ontdek ker van het land, de Spanjaard Juan Diaz de Solis, door de inboor lingen aldaar werd opgegeten? dat er in de Verenigde Staten van A- merika een enorm grote magneet is vervaardigd, die zo sterk is, dat men hem nauwelijks kan pas seren vanwege de aantrekkings kracht op de spijkers in de schoen zolen? dat het bekende stootwapen, de ba jonet, die men voorop het geweer plaatst, in het jaar 1640 te Bayonne werd uitgevonden? Hiervan is ook de naam afgeleid, dat de lommerd, de bekende bank van lening, aan zijn naam komt door dat dit bedrijf in de middeleeu wen voor een groot deel uitgeoe fend werd door Lombarden, een bekende volksgroep dat de hoofdstad van Hongarije, Boeda pest, ontstaan is uit de samenvoe ging van het hongaarse plaatsje Boeda, op de rechteroever van de Donau en het duitse plaatsje Pest op de linkeroever? dat de cobra- en de brilslang dezelfde zijn1 Zij kan de huid achter de kop uitzetten en hierop is dan de zo bekende zogenaamde bril te zien. De opbrengst van de collecte voor de Ned. Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds voorde Kankerbestrijding bedraagt te: Kortgene 319.60 Colijnsplaatf 295.60 Katsf 174.20 Totaal f 789.40 is a.s. Woensdag 24 September te Kamperland in café Havenzicht van 10 tot 12 uur te Wissekerke in hotel de Kroon van 1.30 tot 3.00 uur te Colijnsplaat in café Westerweel van 3.30 tot 5 uur te Kats in café Versprille van 5.30 tot 7 uur van onze verbouwde zaak op Vrijdag 26 September a.s. des namiddags om 3 uur Aardige attractie's Beleefd aanbevelend

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 4