Onze afdeling kleinmeubelen is weer aangevuld met de nieuwste modellen van de jaarbeurs. Zie onze etalage. Daarin vindt u rooktafels, radiotafels, lectuurbakken, kapstokken, naaiboxen en -dozen, presenteerbladen, scheerdozen enz. L. Tangc „De Kleine Bazar" Wissekerke Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Ik zie, waer dat ik ga of kom geen bij maakt honing zonder blom (Jacob Cats) Eerlijk gezegd, stond ik paf, dat ik in antwoord op mijn brief aan u, geen antwoord van u, doch een rapport van de heer 't Hooft te verwerken kreeg. Voor mij leek het, dat de heer 't Hooft u uit de put moest helpen. In tegen stelling tot laatstgenoemde, waarmee ik slechts een enkele keer in zakelijk contact kom, mag ik toch wel zeggen, dat tussen ons een dagelijks contact be stond en om deze reden was ik naief genoeg te denken 'dat, alvorens deze brief de raad werd gepresenteerd, u hierop nog wel eens terug zoudt komen. Hierom heb ik ook tot 2 dagen voor de raadsvergadering gewacht een afschrift de raadsleden ter hand te stellen. Verder begrijp ik nog niet, waarom het afbreken der onderhandelingen schriftelijk via de heer 't Hooft moest geschieden, daar voordien toch een mondeling zowel als telefonisch recht streeks contact bestond. Ook begrijp ik niet, waarom ik geen bescheid kon krijgen op mijn mondeling verzoek om nader opheldering na de ontvangst van het briefje van de heer 't Hooft. Waar om moest ik van aannemerszijde ver nemen dat een andere aannemer in het spel was gekomen en niet van u o'f vaja' de heer 't Hooft. Thans is, inplaats van dat door middel van onderhandelingen de zaak in het reine kwam, ondergronds aanbesteed. Het is mij evenmin duidelijk, waarom ik, wanneer wethouder Hoveijn mij tij dens de raadsvergadering een vraag stelt, deze niet mag beantwoorden. Wanneer de raadsleden hiertegen geen bezwaar hebben, mag dit dan nog niet? Ook mij heeft het bevreemd, dat thans B. en W., zonder voorkennis der raad, de woningen hebben gegund. In vorige gevallen, n.l. vorige woning bouw en bestrating met riolering, is toch de goedkeuring der raad gevraagd en in die gevallen zal de raad B. en W. toch ook eerst wel gemachtigd hebben te bouwen of met de plannen door te gaan? Ik beschouw dus het ant woord aan de heer De Smit tijdens de raadsvergadering: ,,Wij waren door de raad gemachtigd", als zeggende woor den, doch geenszins bewezen. Het spijt mij, dat ik door verdacht making gedwongen wordt mij openlijk te verantwoorden. Mocht u van mening zijn dat dit anders kan, dan geef ik gaarne de gelegenheid tot a.s. Dins dagavond mij dit mee te delen. Hoogachtend, R. Slotema. Wissekerke, 6 September 1952. Naar aanleiding van bovenstaande brief ontving ik een schrijven van B. en W. waarin mij werd medegedeeld dat zij wa ren besloten deze brief niet in behande ling te nemen. Eerst na het herstel van de burgemeester zal hierover worden be slist. Tot vier maal toe heb ik mij tot het gemeentebestuur gewend om recht te ver krijgen. Ie rechtstreeks tot B. en W. zonder resultaat2e in een bijeenkomst van B. en W., 't Hooft, Van Hee en mijn persoon. Ook deze bijeenkomst bleek nutteloos, volgens mij om de reden dat geen gevolg was gegeven aan mijn tot twee maal toe herhaald verzoek alle in schrijvers mede uit te nodigen3e wende ik mij tot de raad met een brief waarin ik het beleid van B. en W. aanviel; 4e met bovenstaande open brief. Naar mijn mening kan ik het nu hier bij wel laten en zal elders mijn recht zoeken. R. Slotema. RAADSVERGADERING WISSEKERKE Maandag 15 September j.l. kwam de raad in openbare zitting bijeen. Bur gemeester J. J. van der Maas kon we gens ziekte niet aanwezig zijn, de secre taris N. D. van der Heijde was door vacantie afwezig en het lid Zuijdweg was met kennisgeving afwezig. De ver gadering stond nu onder leiding van wethouder L. J. Hoveijn, terwijl als secretaris optrad de gemeente-ontvan ger G. van Hekken. De voorzitter deelde mede dat de ziekte van de burgemeester een gun stig verloop had en sprak de hoop uit, dat hij bij een eerstvolgende vergade ring weer aanwezig zou kunnen zijn. Het lid Bustraan zag gaarne enige administratieve wijzigingen in de no tulen aangebracht. Onder de ingekomen stukken bevon den zich de brandweerrapporten van de gehouden oefeningen te Wissekerke en Kamperland, alsmede een schrijven van het Ministerie van Wederopbouw, hou dende de goedkeuring voor de bouw van 4 woningwetwoningen tot een be drag van f 35.930.inclusief f 500. voor het aanbrengen van 2 septic- tanks. Naar aanleiding van de brandweer- rapporten vroeg het lid Dingemanse wat wordt bedoeld met het daarin ver melde aflegsysteem; wat de reden was van de afwezigheid van de twee ma chinisten te Kamperland; hoe het was met de brandput te Stroodorp en wat toch de oorzaak was van het zo dik wijls branden van de vuilnisbelt te Kamperland. De voorzitter antwoordde hem, le dat dit een nieuwe methode was, door de commandanten op de cursus te Goes geleerd, ten dienste van de B.B. (be scherming burgerbevolking); 2e diverse dringende werkzaamheden waren die oorzaak; 3e dat door de vele modder in die put geen voldoende water aan wezig was en men toen op een andere plaats water gebruikt heeft en 4e dat die vuilnisbelt zo nu en dan, oordeel kundig en met de nodige voorzorgen, COOMANS voot letet lie&i door de havenmeester verbrand wordt. De daar veelal vertoevende jeugd heeft daarin aanleiding gezien om zo nu en dan ook zelf daarin de brand te steken. Verschillende leden kwamen nu met goed bedoelde raadgevingen, teneinde aan dit gevaarlijke spelletje een eind te kunnen maken. Het lid Bustraan waarschuwde voor de brandspuit te Kamperland en vroeg of die spuit toch wel goed in orde was, daar zij over haar toeren moet draaien. Hij achtte een goede babyspuit noodzakelijk, ook in verband met de B.B. De voorzitter antwoordde hem, dat het onderhoud van die spuit in zeer vertrouwde handen was, maar dat mis schien het euvel van te hoge toeren draaien, te veranderen was. Hij be loofde er zijn aandacht aan te zullen blijven schenken. Op de aanvraag, op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920, om beschikbaar stelling van de benodigde gelden f 858.55 voor uitbreiding der leer middelen van de Chr. U.L.O -school, werd z.h.s. gunstig beschikt Vastgesteld werden de exploitatie kosten over 1951 van de O.L.S. tot een bedrag van f 1430.58. Naar aanlei ding van bovenbedoelde exploitatiekos ten vroeg het lid Van Halst of de ad ministratiekosten van 50 cent per leer ling niet verhoogd konden worden tot 75 cent per leerling. Hij zeide ditzelfde reeds eerder gevraagd te hebben. Uit de notulen van een in 1951 gehouden raadsvergadering las de wnd:secretaris bedoelde vraag voor. Hierbij bleek dat toen reeds toezegging tot een onderzoek door B. en W. tot verhoging van dat bedrag op de volgende begroting ge geven was. Tot op heden was daaraan echter geen uitvoering gegeven. De wnd-secretaris wees er echter op, dat die 75 cent per leerling maar voor spe ciale gevallen gegeven mocht worden en dat de minister daarvoor geen algemene regels heeft vastgesteld. Van Halst sprak de hoop uit, dat het nu onderzocht zou worden, hijzelf zal trachten die langs andere zijde te verkrijgen. Dingemanse vroeg nog of de kosten van ouderavonden berekend mochten worden, waarop de wnd-secretaris ant woordde, dat de werkelijke onkosten in rekening gebracht mochten worden, het verteer b.v. niet. Bustraan stelde voor om de vergoe ding op 75 cent per leerling te bren gen. Van Halst ondersteunde dit voor stel en z.h.s wordt hierna het voorstel aangenomen. Het lid Noordhoek zeide hierop in deze discussie niet veel ge zegd te hebben, maar vroeg nu toch of het niet een beetje zot was, vorig jaar moest er zoveel over gesproken worden en toen bleek het niet te kun nen, en nu gaat het zonder slag of stoot. Op voorstel van de wnd-secretari% werd nu besloten het voorstel van Bustraan aan te houden tot een vol gende vergadering, B. en W. kunnen het dan nog eens rustig bekijken. Het in de vorige vergadering geno men besluit inzake het parkeerverbod in de Kerkstraat te Wissekerke werd opnieuw vastgesteld. Het heet nu voor taan geen parkeerverbod meer, maar wachtverbod. Hierna kwam in bespreking het be sluit tot openbare aanbesteding vp» de aanleg van de straat, de rioleri.ng enz. naar de nieuwe N.H. school en het daarbij gelegen terrein voor woning bouw. Na ampele bespreking wordt be sloten B. en W. te machtigen tot aan besteding van dit object over te gaan. De leden en plv.-leden der woon ruimte-commissie werden bij acclama tie herbenoemd. H. P. Filius vroeg naar de taak van die commissie. De voorzitter verdui delijkte dit spreker en bracht naar vo ren, dat die commissie enkel een ad viserende stem heeft, B. en W. voeren de wet uit. H. P. Filius vroeg ook nog naar een verhuurde woning, waarvan de eigenaar niet financieel draagkrach tig is. Deze woning is niet water- en winddicht. Hoe moet nu zo een woning in orde gemaakt worden? Behoort dit nu tot de taak van B. en W.? De voorzitter zeide hierop, dat B. en W. zo een woning in orde kunnen laten maken, echter op kosten van de eige naar, waarmede dan een regeling te treffen zou zijn. In de begroting 1952 werden enige wijzigingen aangebracht. In de rondvraag vroeg G. J. de Smit namens de bewoners van het achterste gedeelte van de Molenpad, een muur verlichting aan te brengen aan de schuur van D. G. Dijkman. Ook vroeg hij om zo een verlichting aan te bren gen aan de achterzijde van de muziek tent, ten gerieve van de gebruikers van de nieuwe trap daar. B. en W. zullen deze vragen nader bespreken. J. G. Markusse vroeg B. en W aan dacht te willen schenken aan het brand weerrapport. Wij hebben nu een goed opgeleide brandweer, een goede spuit, maar geen voldoende water aan de Kamperlandse dijk en te Stroodorp. De voorzitter beloofde hem de volle aan dacht van B. en W. op deze vragen. H. P. Filius vestigde de aandacht op een verzakking in de bestrating van een gedeelte Dorpsdijk. Ook dit kreeg de volle aandacht van B. en W. Dingemanse vroeg of er reeds con tact met de Geersdijkpolder was op genomen inzake de teerweg. J. C. Noordhoek antwoordde hem, 'dat het nadere contact nog komen moet. De be groting voor de weg is er nu en zal in October in de poldervergadering be sproken worden. Van Halst vroeg ten laatste nog naar de werkzaamheden van de brand spuit in de Kamperlandse haven. Daar die haven een aparte exploitatiereke ning heeft, zou hij het niet goed vin den, dat de onkosten van dit werk op de gemeenterekening verhaald zouden worden. De voorzitter antwoordde hem, dat dit bij B. en W. nog niet in bespre king is geweest. Zij zullen echter re kening met het geopperde houden. Hij kan echter nu reeds zeggen dat het werk een groot succes geworden was en zeker een behoorlijk voordeel op zou leveren. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter Bruynzeel. Tot onze diepe droefheid is plotseling van ons heen gegaan, onze innig geliefde man, vader, behuwd- en groot vader Jacob Jan van der Voorde, in de ouderdom van 64 jaar, Wolfaartsdijk D. van der Voorde- Otte. Kortgene H. P. de Korte - van der Voorde. G. J. de Korte. E. C. Pouwer - van der Voorde. J. Pouwer. Addy. Wolfaartsdijk, 12 Sept. 1952. Getroffen door het grote mee leven na het zo plotseling over lijden van onze lieve man en zorg zame vader, de heer Henri de Bruin, betuigen wij langs deze weg onze oprechte dank aan allen die met ons meegeleefd hebben in deze zo moeilijke en droeve dagen. Inzonderheid dank aan de fa milie G. P. Leendertse en het per soneel van het dorsbedrijf voor hun hulp en liefde aan ons be toond. Wed. H. de Bruin - Clement en gezin. Kamperland, September 1952. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen tijdens de ziek te en na het overlijden van onze innig geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder en zuster Clasina Johanna Verburg (geboren De Ridder), betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, N. Verburg. Kamperland, September 1952. Heren sjaals hierin vindt u een ruime sortering in iedere prijs klasse bij W. J. Koster Kortgene

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 2