NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Hu, wat koud Open brief No. 2597 Zaterdag 20 September 1952 56e Jaargang 7 m Abr. Buijze, Kamperland, Telef. 304. aan heren burgemeester en|wethouders der gemeente Wissekerke DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 3Q8 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's hoort men deze dagen weer klagen. En inderdaad, de zomer heeft weer afscheid genomen en is het nu de taak van de huisvrouw het menu aan te passen aan de veranderde tem peraturen. Wist u mevrouw, dat wij een zeer uitgebreide sortering soe pen voor u klaar hebben staan? Soepen die stuk voor stuk top-kwaliteiten zijn. Verrast uw huisgenoten eens op één van die kille avonden met een heerlijk bord warme soep. Maar let vooral goed op, bij wie u ze koopt, want kwaliteit is in dit artikel een eerste vereiste. En hier zijn dan weer onze voordelige aanbiedingen: 1 pot pindakaas 83 cent 200 gram cacao 77 cent 250 gram taai-taai-poppen 39 cent 250 gram speculaas 43 cent 1 pak Omo 50 cent (tegen inlevering van de Omo-bon) 1 kg heerlijke A.J.P. pudding 280 cent met een prachtige koektrommel gratis Ook in andere artikelen, zoals vleeswaren, wijnen en likeuren en tabaksartikelen, zijn wij ruim gesorteerd en hebben wij voor elk wat wils wat betreft kwaliteit en prijs. Bezoekt dus ook onze zaak, het is ten volle de moeite waard. U zult dan ook ondervinden wat velen reeds weten, dat: hetzij lente, zomer, herfst of winter, bij Buijze winkelen is prettig winkelen. Onze zaak is Woensdag na 1 uur gesloten. Beleefd aanbevelend, P.S. Hebt u ook al zo'n mooi kerstpakket besteld? Doet het dan direct, nog deze week1 Aanleiding tot dit schrijven. Aanleiding tot het schrijven van deze forief is het stukje in de pers van wet houder De Nooijer. Wanneer de heer De Nooijer de pers meent te moeten gebruiken om het be leid van B. en W. te verantwoorden en ik tevens verdachtmakingen consta teer, dan word ik wel gedwongen mij openlijk te verantwoorden. Beleefd verzoek ik u, mijnheer De Nooijer, opheldering te geven wat u dacht na Anemaet's tweede inschrijving en tevens welke reden de architect had om in tegenstelling met zijn opdracht naar Anemaet te gaan informeren. Uw Vindt u dat het kouder wordt Schaft u dan tijdig een manchester jas of broek aan Wij hebben voorraad in alle maten W. Dingemanse, Colijnsplaat Telefoon 255 rechtschapenheid waarborgt mij dat u mij dit zult vertellen en dus gaarne open kaarten en niet onder tafel. Waren de onderhandelingen met Slotema en Van Hee be ëindigd eer dat met Anemaet in contact was getreden? Op deze vraag, gesteld door het raadslid De Smit, zegt de voorzitter; ja. Volgens mij is dit een onjuiste voor lichting. Veel is hierover reeds gespro ken en het is vervelend hierop nog een keer terug te moeten komen, doch m.i. bewijst dit dat het toch niet fraai is, dat dit gebeurd is, daar B. en W. de verantwoording hiervoor op de heer 't Hooft blijven schuiven. B. en W. verantwoorden zich dooï het voor te stellen, dat in de vergade ring van B. en W. met de heer 't Hooft, eerst is besloten de onderhandelingen met Van Hee en mij te beëindigen (dus zij wisten van Anemaet's prijs nog niets af) en dat daarna 't Hooft kwam met de mededeling, dat hij een gunsti ger prijs had van de heer Anemaet. Hoewel dit voor mij niet aannemelijk is, is dit best mogelijk en wellicht zouden de notulen van deze vergade ring het bewijs kunnen geven, maar door in te gaan op de voorstellen van de heer 't Hooft, nemen B. en W. m.i. ook de verantwoording van diens on derhandelingen voordien. De prqs. Volgens verklaringen van B. en W. aan de raad en de heer M. de Nooijer in de courant, bleef onze prijs te hoog. Is dit wel waar? U acht dit bewezen door het feit, dat de heer Anemaet de tweede keer komt met een prijs die f 2900.la ger lag dan ons aanbod. Maar hebben de heren zich nooit afgevraagd, hoe het kon dat niet alleen onze prijs, maar ook die van de architect te hoog was? Direct na de aanbesteding werd ons medegedeeld, dat onze prijs een paar honderd gulden hoger was dan de begroting. Later zou verzuimd zijn rekening te houden met het schilderwerk, zodat er een verschil was van ruim 4 2000.-. Na onze tweede aanbieding was er dus nog een verschil van ongeveer f 1000.-. U zult mij moeten toegeven dat de zaak reeds voor de aanbesteding fout zat. Immers de woningen mochten van Directie Wederopbouw niet meer dan f 32.171.- kosten en zodoende was de inschrijf som met inbegrip van het schil derwerk f 12.000.- hoger. Gerust kun nen wij dus aannemen dat de wonin gen te duur waren tegenover de stop- prijs der Wederopbouw. Reeds direct na de besteding heb ik de opmerking gemaakt, dat ik, gezien de stopprijs en begroting, het onver antwoord vond, dat tot aanbesteding was overgegaan. U hebt zich hierop verontschuldigd dat de stopprijs pas op de dag der aanbesteding bekend was. Dit neemt echter geenszins weg, dat de zaak fout zat, immers, wanneer iemand wil gaan bouwen en aanbeste den, dan is het in de eerste plaats zaak dat hij een begroting der kosten weet, zodat hij zich hieraan kan hou den. Nu komt het in de practijk meer voor dat opdrachtgevers door aanbe steding speculeren op lage inschrijvin gen om het werk goedkoop de deur uit te krijgen. Doch zeker mag men van een overheidslichaam verwachten dat een redelijke winst mag worden gecal culeerd. Een ander bewijs dat dit type wo ning te duur was tegenover de stopprijs der Wederopbouw is wel, dat na de lage inschrijfsom van de heer Anemaet nog f 3800.- moest worden bezuinigd en door de Wederopbouw de stopprijs met f 4000.- verhoogd. Verder wil ik nog opmerken, dat zowel door de heer Van Hee als door mij aangeboden is, reeds direct na de besteding, als later tijdens de onder delingen, onze gespecificeerde begro tingen, waarnaar onze inschrijving was tot stand gekomen, over te leggen aan architect en Wederopbouw. Dat men dit niet aanvaardt (volgens mij gemakshalve) kunnen wij niet hel pen. In de regel wordt dit wel gedaan en dit is volgens mij dan ook de enige manier zowel voor aannemer als ar chitect zich te verantwoorden. ^Wellicht zal de heer Hoveijn nu be grijpen dat ik tegen hem gezegd heb, dat het beter ware geweest dat B. en W. nooit in onderhandeling waren ge treden. Het was zakelijker geweest te zeggen: „Nemen jullie de woningen voor zoveel of niet", dan hadden wij geweten waar wij aan toe waren en DEZE WEEK: 200 gram koekjes 50"gram pindarotsjes 50 gram choc, crêmeblokjes samen 89 cent 250 gram speculaas 49 cent en 10 pt 125 gram K-snoep 25 cent W. Dingemanse, Colijnsplaat beter dan later te praten dat wij te duur bleven. Onderkruipse aanbieding. De heer De Nooijer zegt: „Hiervan is geen sprake", maar ja, hij zegt dit wel, doch levert hiervan geen bewijs. Dus rest mij niets dan het onderkruip se te bewijzen. De heer Anemaet was op de openbare aanbesteding de hoog ste inschrijver. Hij wist van ons na de aanbesteding dat met ons in onderhan deling was getreden en ook volgens de heer 't Hooft is hem dit verteld toen hij hem prijs opvroeg. Wanneer iemand weet, dat er over een bepaald werk onderhandeld wordt, dan is het onder- kruips, wanneer hij dan gaat trachten dat werk in handen te krijgen, en nog wel- te meer als hij eerst een prijs heeft gegeven, die hoger lag dan van degenen waarmee officieel onderhandeld wordt. Een tweede bewijs. De heer 't Hooft schrijft, naar ik meen in zijn rapport aan de gemeenteraad, dat dit punt een kwestie is waarmede ik mij beter bij de betrokken vakorganisatie's kan ver voegen. Welnu, dit is gebeurd, en deze kwestie is reeds geruime tijd geleden afgehandeld in de Aannemersbond. Het resultaat was, dat de heer Anemaet zijn excuses heeft aangeboden en beloofd, dat dit in het vervolg niet meer zal gebeuren. Ook ben ik het niet eens biet de heer 't Hooft dat dit enkel een kwestie voor de vakorganisatie is, neen, ik ben van mening, dat zowel architect als opdrachtgevers onderkruipsheid die nen tegen te gaan. Immers, de heler gaat evenmin vrij uit als de steler. Antwoord op mijn schrijven. Ik heb bemerkt, dat velen mijn brief aan de raad hebben gelezen, doch dat deze niet altijd is begrepen, evenzo ook de voorzitter der raad. Mijn brief ,aan de raad was geen protest omdat ik mij verongelijkt voelde dat de huizen niet aan ons gegund zijn, doch wel een pro test (zoals de aanhef duidelijk zegt) te gen de onjuiste voorlichting van de voorzitter in de vooraafgaande raads zitting. Ik denk dat de Minister van Wederopbouw zich er weinig van aan zal trekken hoe u uw beleid in de raad verdedigt en beschouw uw opmerking, die waarschijnlijk bedoelde een antwoord te zijn op mijn brief, als een dooddoe ner. Dat ik mij met dit schrijven tot de raad richtte, vond zijn hoofdoorzaak hierin, dat na een vruchteloze discussie tussen B. en W., de heer 't Hooft, de heer Van Hee en mij, waarin toch dui delijk was gebleken dat wij het niet met u en de heer 't Hooft eens waren, u mijn naam ging gebruiken om het ge voerde beleid in de raad te verdedi gen. 250 gram speculaas of 200 gram fijne koekjes 100 gram boterkussentjes 100 gram toffee's samen voor 89 cent 250 gram bruin speculaas voor 49 ct met 10 zegels. Wij hebben fijne witte en komijne kaas vanaf 26 ct p. 100 gr. L. DE WAAL COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1