NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VERGELIJK EE RRIJZEN /vBR. BEJIJZE No. 2594 Zaterdag 30 Augustus 1952 55e Jaargang Lezers hanteren de pen DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WtSSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.S0. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's 250 gram koffie 185 cent. 100 gram thee 58 cent. 250 gram koekjes 52 cent. 250 gram speculaas 43 cent. 1 kg stroop 80 cent. 1 pot pindakaas 99 cent. 200 gram babbelaars 39 cent. 2 rollen King 34 cent. 200 gram am. griesmeel 35 cent. 1 kg zachte zeep 90 cent. 1 grote ontbijtkoek 49 cent. 4 stukken toiletzeep met washandje 105 cent. enz. enz. De grote vraag naar onze artikelen en het groeiend aantal tevreden klanten zijn voor U een waarborg voor de^kwaliteit onzer artikelen. Neem dus nu een wijs besluit en ga'^ook eens naar de zelfstandige kruidenier die U in samenwerking met de bekendste Nederlandse merk-fabrikanten het beste kwa- liteits-product kan leveren tegen een scherpe prijs. Beleefd aanbevelend. Kamperland. Even een fout herstellen! In mijn raadsverslag van 16 Augustus j.l. laat (ik het lid J. G. Markusse om onna speurlijke redenen, tegenstemmen te gen het voorstel van B. en W. om de subsidie voor de kleuters te brengen op f 25.per jaar, per leerling van 4 jaar. Genoemde heer Markusse had toen reeds lang, wegens familieomstan digheden, de vergadering verlaten. Heer Markusse, wilt mijn excuses aanvaarden. Van wethouder De Nooijer ontving ik onderstaand stukje ter opname in mijn blad: Mijnheer de redacteur, Mag ik een kleine ruimte in uw bladV Naar aanleiding van uw raads- verslag van 16 Augustus wil ik tot verduidelijking enkele opmerkingen ma ken. En wel, dat uw verslag zeer vaag en eenzijdig was en ook op sommige plaatsen bezijden de waarheid. Want niet alleen dat u mij vanwege mijn feachte stem niet heeft kunnen verstaan, ZOJUIST ONTVANGEN Pracjit sortering Nylonkousen reeds vanaf f 3.45 Mooie dames kousen vanaf f 1.30 W. Dingemanse Colijnspl. zijn er ook nog andere dingen die u verkeerd hebt verstaan, en daardoor ook een verkeerd inzicht geven, in de zaken die worden verhandeld. Het ging voornamelijk of de zaak aangaande de woningwetwoningen met de heren Slotema en Van Hee was be ëindigd of was afgebroken. Daar heeft toch de voorzitter een duidelijk ant woord op gegeven en ook wethouder Hoveijn heeft het met een voorbeeld toegelicht. Dat schijnt voor enkele raadsleden niet voldoende te zijn ge weest, want telkens komen ze daarop terug. Nu, die zaak was niet afgebro ken maar beëindigd. Omreden de aan nemers Slotema en Van Hee tot twee keer toe de gelegenheid hebben gehad hun prijs te herzien, maar hun prijs bleef te hoog, zodat wij er niet op konden ingaan. Want ook B. en W. waren aan een prijs gebonden. We gaven toen de architect opdracht aan, Slotema en Van Hee te schrijven dat we van hun diensten: geen gebruik zouden maken. Dus die zaak was af, ook al hadden Slotema en Van Hee dat bericht nog niet ontvangen. Maar de architect had uit eigen, beweging (hij zal daartoe zijn reden gehad hebben) ,haar een oplossing gezocht. En! heeft die ook gevonden bij de andere inschrij ver, de heer Anemaet, die nu met een prijs voor de dag kwam die ruim f 4000.lager lag dan bij zijn eerste inschrijving (zonder bezuiniging). Wij hebben toen even naar elkaar gekeken. Daar viel niet zoveel over' te praten, Imaar gaf stof tot denken. Wij hebben toen de architect opdracht gegeven met de heer Anemaet tot nader over eenkomst te komen, wat ook volkomen is gelukt Voor die tijd hadden wij geen enkel contact met de heer Ane maet gehad. Van onderkruipse aanbie- bieding is geen sprake. Ook blijven wij Op 31 Augustus viert H.K.H. prinses Wilhelmina haar twee en zeventigste verjaardag. Het is de wens van H.K.H. dat evenals het vorig jaar deze dag zonder uiterlijk vertoon zal voorbijgaan. Wij begrijpen dit en eerbiedigen haar wens, maar toch op deze dag zullen veler gedachten uitgaan naar onze koningin-moeder, die in de harten van alle Nederlanders een appart plaatsje blijft innemen. Onwillekeurig zullen wij denken aan de donkere tij den, waarin ons land heeft verkeerd en waarin Zij het is geweest, die steeds weer door Haar bezielende woorden ons volk kracht gaf om vol te houden in de zo ongelijke en ho peloos schijnende strijd. Voor velen was Zij de energiebron, waar uit geput werd. Aan Haar vastberaden houding is het voor een groot deel te danken, dat ons volk zich staande heeft weten te houden en alleen reeds hiervoor verdient Zij de dank en het warme plaatsje in onze harten. Dat Zij nog lang van een ongestoorde levensavond zal mogen genieten is dan ook de wens van ons allen. rechtschapen opdrachtgevers, die in deze niet anders konden handelen, wat ook de heer Slotema zeer wel weet. Dat B. en W. deze gang van zaken be droevend vinden, is volkomen juist. We hadden het graag anders gewild, en hebben daar ook onze uiterste best voor gedaan, maar het verschil was te groot. U dankend voor de plaatsruimte, teken i ik, M. de Nooijer, wethouder.' Ik waardeer het ten volle dat wet houder De Nooijer mijn blad wil ge bruiken om een en ander recht te zetten en om het beleid van B. en W. te verdedigen. Het is het beste bewijs dat ook hij overtuigd is van de grote waarde van ons blad voor het lezend publiek. Wat ik niet in zijn schrijven kan waarderen is, dat hij mijn verslag vaag en onduidelijk en op sommige tsen bezijden de waarheid noemt. 100 gram fijne koekjes 100 gram wafeltjes 100 gram sterke pepermunt 100 gram toffee's voor 89 cent Alleen deze week op onze bad doeken en theedoeken 10 korting L. de Waal - Colijnsplaat

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 5