0*i Cc de L Tafelbpels DANSAVOND POLLEN P. H. Coomans (Hive. Chr* Ulo school Wissekerke PREDIKBEURTEN Oudvoetballers - Kortgene 1 Stadswijnkelder Zoe/e Scfi/'ffei? S. Strijd Kortgene. P. H. Coomans vallend trachten te volgen,1 totdat men de hulp van politie of burgers heeft pm hem in te rekenen; 4e Zijn rijwiel verstoppen, zodat hij zich slechts te voet kan verplaatsen en men tijd heeft om maatregelen tegen hem te nemen. Laat ieder in eigen en anders belang medewerken om deze rotte plek in de samenleving zo spoedig mogelijk te ver-i wij deren.' Wacht niet met het nemen van maat regelen doch handel direct.' Eindelijk de juiste toon De onrust in Egypte begint af te nemen nadat de wereld gedurende en kele weken dit drama met een gevoel van onbehagen heeft gevolgd. De nieu we heersers van het land der Pharao's beginnen met de opbouw van een pro gressief staatsbestuur, waarbij de zeer rijke landgenoten het gelag moeten be talen in de vorm van grondafstand, en verhoogde belastingen. Ook worden er titels afgeschaft, terwijl de regering van pnkele families nu weldra tot het ver leden zal behoren. Engeland ziet plotseling zijn positie verbeterd. De geloofsbrieven van de nieuwe britse ambassadeur zijn plotse ling aanvaard zonder dat de nieuwe ko ning nu direct heerser over de Soedan behoeft te worden. Het begint er naar juit 'te zien, dat ditmaal de westerse wereld eens niet de schuld zal krijgen van de woelingen in het midden-oosten. De Egyptenaren zien zeer juist dat be paalde families in hun land zich ge slachten lang verrijkt hebben ten koste ivan hun landgenoten. Eindelijk de goede toon op het po litieke klavier van het midden-oosten. Öf hebben de Engelsen zelf de hand 'gehad in de opvoering in Gaïro? I Onze vloot Het klinkt misschien vreemd, maar fwie even zijn vaderlandse gevoelens •wakker roept, die zal onmiddellijk toe geven, dat onze marine steeds een be langrijke plaats inneemt in de neder- landse harten. Het doet ons dan ook pijn te vernemen, dat de heer Weiter aan de minister van marine vragen heeft moeten stellen over een gebrek aan stookolie, waarmee de vloot te kampen zou hebben gehad. Daardoor zouden verschillende noodzakelijke oe feningen geen doorgang hebben kun nen vinden. De laatste jaren heeft het er meer malen op geleken alsof wij practisch afstand zouden moeten doen van onze marine terwille van het atlantisch ver band met de versterking van het land leger. Daarom is dit voorval uiterst pijnlijk. Wij zouden gaarne van de zijde der regering worden gerustgesteld over het toekomstig lot van de nederlandse marine. Wij wensen in de vloot der Verenigde Naties een behoorlijke plaats in te nemen. Geen degradatie tot een leverancier van een paar duizend ma trozen en enige oude vaartuigen. Voor de vreemdelingen, die het nog niet mochten weten dient men duide lijk te verklaren dat wij onze marine toch altijd nog belangrijker achten dan het gehele verbond der Verenigde Naties. Zonder vloot verloochenen wij ons karakter als zeevarende natie. Zondagdienst artsen. Zondag a.s. doen dienst dr Janssen en dokter Bruynzeel. In plaats van kaarten Ondertrouwd Jan G. Koster en Janna N. Polderman Wissekerke, 22 Aug. 1952. Zuidstraat A 137 Oostvoorstraat A 44 Huwelijksvoltrekking Woens dag 3 September a.s., des namid dags 3.30 uur. Heden nam de Heere van ons weg, door een droevig ongeval, onze lieve man en zorgzame vader, broeder, zwager en oom Henri de Bruin, op de leeftijd van 49 jaar. Namens de Familie, Wed. M. de Bruin- Clement. Maatje en Adri Cor en Henri Adrie en Dirk Nelleke en Janny Wim. Kamperland, 19 Aug. 1952. Heden werd door een droe vig ongeval, plotseling van ons weggenomen, onze ijve rige en trouwe machinist, dhr H, de Bruin, in de leeftijd van ruim 49 jaar. Zijn gedachtenis hopen wij in ere te houden. De Heer trooste de zwaar bedroefde familie. Namens de familie G. P. Leendertse. Kamperland, 19 Aug. 1952. Heden werd door een droe vig ongeval, plotseling van ons weggenomen, onze trou we kameraad en medewer ker, dhr H. de Bruin, in de leeftijd van ruim 49 jaar. De Heer trooste de zwaar beproefde familie. Namens het personeel van het Dorsbedrijf Leendertse. Kamperland, 19 Aug. 1952. Het bestuur en personeel der School m.d. Bijbel te Kamperland, geeft met leed wezen kennis van het plot seling overlijden van zijn be stuurslid H. de Bruin. Dankbaar zijn we voor het geen God ons in hem ge schonken heeft. Namens het bestuur, A. Klap, Voorzitter. A. Buijze, Secretaris. Namens het personeel. L. Tange, H.d.S. Kamperland, 19 Aug. 1952. Met grote droefheid geven we kennis, van het plotseling overlijden van ons medebe stuurslid H. de Bruin. De God van alle vertroos ting sterke weduwe en kin deren in deze zware weg. Het bestuur van de Chr. Kleuterschool. Kamperland, 19 Aug. 1952. Opleiding diploma A en B. Aanvang nieuwe cursus Dinsdag 2 Sept. 8,45 uur. Het H.d.S. Wij kunnen ii nu weer helpen aan in de nieuwe vertaling. BOEKHANDEL MARKUSSE WISSEKERKE Oud Ger. Kerk Colijnspl. Dinsdag 7 uur ds B. Hennep hof. Hedenavond VOETBALWEDSTRIJD tussen (Uit Kortgene) Aanvang 6 uur, op het Gem. sportterrein. Direct na de afloop van de wed strijd geven wij een in de met medewerking van „DE JANTJES" Bezoekt allen deze wedstrijd, met de daaraan verbonden Dansavond. Colijnsplaat, telef. 01199-226. Ze is er weer, de van ouds bekende speculaas van PAUL C. KAISER. AMANDEL SPECULAAS 49 ct per 200 gram RRUIN SPECULAAS 46 ct per 250 gram ZEEUWS SPECULAAS 60 ct per 250 gram Neemt eens een proef. SCHUTTERSHOF - QOES - Zaterdag 23 en Dinsdag 26 Aug. vanaf 7 uur KERMIS BAL Muziek: The Orpheans. Wordt veru/acht: Freddq Hull and his band Weekaanbieding Tot en met 29 Augustus 100 gram volvette witte kaas 28 cent een blikje Unox leverpastij 200 gram 68 cent 2 pak pudding 35 cent Colijnsplaat, tel. 01199-226 altijd voordeliger

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 3