NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD ij ontvingen RAADSVERGADERING WISSEKERKE weer een prachtsortering vleeswaren Ir Bnijze - Kamperland rao. 2592Zaterdag 16 Augustus 195255e Jaargang DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's o.a. iets nieuws n.l. theeworst, een fijne pikante worstsoort, per stuk 45 cent. Verder hebben wij in blik kalfsgehakt, ha- ché en leverpastei. Probeert u ook eens zo n mooie pot zou te vis, prachtige witte vis zonder graat. Wij hebben alles voorradig voor een voedzame boterham-belegging. Goudse- en Leidsekaas, bolletjes en room kaas en tentjeskaas, Zie verder onze speciale aanbiedingen en puntzakreclame's in de winkel. Beleefd aanbevelend 11 Augustus j.l. kwam de raad in o- penbare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van burgemeester J. J. van der Maas. Alle leden aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met het gebruikelijke gebed en sprak een welkomstwoord. Op de vraag of alle leden zich accoord konden verklaren met de notulen van de vorige vergadering, vroeg het lid Van Halst opheldering van,1 zijns in ziens, drie tegen elkaar strijdende pun ten inzake de behandeling van de kwes tie van de bouw van de meer bespro ken 4 nieuwe woningen. De voorzitter kon hierop nu nog geen antwoord ge ven, hij zou dat doen bij de behande ling van een van Slotema ingekomen brief. Bij do ingekomen stukken en medede-, lingen waren o.m. rapporten van de schoolarts over de diverse scholen,1 als mede een paar rapporten over de laatst gehouden brandweeroefeningen te Kam-; perland en te Wissekerke. Op de vraag van de voorzitter om Woensdag 27 Augustus reis naar de speeltuin in Ooster hout. Ouders of kinderen die nog mee willen moeten zich vandaag nog opgeven. Kos ten 4 zegelboekjes of met bij betaling. W* Dingemanse Colijnspl. B. en W. machtiging te verlenen in zake de regeling van de bouwpremie, het z.g.n. T-fonds,1 antwoordde het lid De Smit, dat hij honderd procent voorstander van deze regeling was, maar dat hij huiverig was om de ge vraagde machtiging te verlenen. H. P. Filius was dezelfde gedachte toegedaan en stelde voor de aanvragen geval voor geval te behandelen. Hiertegen verzet te Van Halst zich, velen zullen dan achter het net vissen omdat een en an der te veel tijd vergt. Hierop stelde De Smit voor om de toekomstige aanvra gers, binnen een zeker tijdslimiet, hun aanvragen in te dienen. Deze konden dan gezamenlijk behandeld worden. Voor de laatkomers kon dan desnoods 14 da gen later weer vergaderd worden. Na nog enige bespreking lichtte de secre taris de gang van zaken van dit T-fonds toe. De raad moet over iedere aanvrage beslissen over hun medewerking daaraan Daarna besluit de minister. De minis ter verleent uiteindelijk de bouwpremie. Hierna werden B. en W. met 9 stem- tneii voor en 2 stemmen tegen,' de ge vraagde machtiging verleend. Hierna kwam aan de orde een door Slotema ingezonden brief. Deze luidt als volgt: Wissekerke,1 24 Juli 1952. Aan de Raad der Gemeente Wissekerke.' Weled. Heren, Het gemeenteraadsverslag in het Noord-Bevelands Nieuws- en Adver tentieblad van 5 Juli, alsmede de no tulen dezer vergadering, welke mij dezer dagen welwillend ter inzage werden ge geven, geven mij aanleiding hierover mijn mening te schrijven, daar m.i. de voorzitter,' wat betreft de aanbesteding 'der 4 woningwetwoningen in onze ge meente, verschillende zaken onjuist heeft voorgesteld. In de eerste plaats zou ondergete kende verklaard hebben,1 dat architect 't Hooft in zijn recht was en dat er niets onbehoorlijks is gebeurd. Dit ge zegd te hebben ontken ik ten stellig ste,. integendeel, ik heb gezegd, en blijf hierbij, dat ik de handelwijze zowel van de heer 't Hooft als van Burge meester en Wethouders unfair vind. Ten tweede antwoordt de voorzitter op een vraag van de heer De Smit of er afgehandeld was met Slotema en Van Hee voordat met Anemaet onder handeld werd,1 bevestigend. Dit is on juist. De onderhandelingen werden via een schrijven van de heer 't Hooft na mens het gemeentebestuur afgebroken, nadat reeds door de heer 't Hooft de prijs van Anemaet met Burgemeester en Wethouders was besproken. Toen bleek dat deze prijs gunstiger was, zijn pas de onderhandelingen afgebroken. Verder wijst de voorzitter er twee maal op,' dat de architect 't Hooft niet buiten zijn bevoegdheid is gegaan, daar hij (de architect) volgens de Algemene Voorschriften met een derde v mocht gaan onderhandelen. Gaarne vernam ik alsnog waar dit in de Algemene Voor schriften staat, daar ik het niet vin den kan. Ik geloof trouwens niet, dat (<dit te vinden zal zijn, en zo wel, dan zal het de opdrachtgever wel vrij staan van deze gelegenheid gebruik te maken. Het doet mij goed, dat toch ook wet houder Hoveijn de houding van de ar chitect in deze niet fraai vindt. Tenslotte blijf ik er bij dat een recht schapen opdrachtgever van een derge lijke onderkruipse aanbieding geen ge bruik gaat maken voordat hij dan de zaak afhandelt of bespreekt met de aannemers waarmede hij officieel in onderhandeling is. Hoogachtend,1 R. Slotema.' Hierop zei de voorzitter dat, natuur lijk, deze brief met de architect be sproken was. Naar aanleiding daarvan, was van de bedoelde architect een uit voerig schrijven hierover binnengeko men,1 dat door de voorzitter werd voor gelezen. (Gaarne hadden wij onze lezers tot goed begrip van zaken, van deze brief in haar geheel kennis laten ne men, maar op onze vraag om inzage of afschrift van die brief, meende de burgemeester, na gehouden ruggespraak met de beide wethouders, afwijzend te moeten beschikken). Het lid De Smit vraagt hierop uit drukkelijk,' of de onderhandelingen met Slotema en Vau Hee beëindigd waren toen er'met Anemaet onderhandeld werd. De voorzitter antwoordde dat de ar chitect 't Hooft, zonder medeweten van B en W naar Anemaet gegaan was. Zoiets zou ik nooit nemen, was de me ning van De Smit. B. en W. zijn toch de opdrachtgevers.' Hebben B. en W. ook over de consequenties van deze zaak gedacht, b.v. een toekomstige werkloosheid onder het personeel van Slotema? Hierop zei de voorzitter dat hij enkel het voordeel voor de gemeente gezocht had en het prijs vragen bij een andere aannemer heel normaal te vin den. Bovendien, de architect voelde de verantwoording tegenover zijn princi-! palen, die toch leken op dat gebied zijn,1 en achtte zich verplicht om aan ande ren ook eens prijs te vragen. De onder handelingen met Slotema waren toen afgebrokeq. DEZE WEEK 250 gram allerhande koekjes 50 gram chocolaatjes, 50 gram advocaat pralines samen 90 cent 200 gram zuurtjes 35 cent 200 gram toffee's 35 cent W. Dingemanse, Colijnspl. Wethouder Hoveijn: Slotema en Van Hee bleven boven de vastgestelde stop-^ prijs, daarom kan hij de architect best begrijpen, dat deze bij een andere een prijs ging vragen. Er moest wat gedaan worden, daar anders die woningen niet 'gebouwd zouden worden. Op de vraag van De Smit of Slotema een aanbieding gedaan heeft, bedoelde woningen desnoods zonder winst te wil len bouwen (in de winter, om het per soneel aan het werk te kunnen houden, antwoordde de voorzitter dat B. en W. daarvan niets bekend is, misschien was deze aanbieding aan de architect ge daan. De gang van zaken spijt hem en de beide wethouders buitengewoon. De Smit zegt hierop, dat men het kardinale puut moet vasthouden, en niet om de zaak moet heendraaien. Hij wilde graag weten, en dit is door hem en Bustraan in een vorige vergadering ook reeds gevraagd, in welke raadsver gadering B. en W. machtiging verleend zijn om op deze manier te handelen. Door Van Halst wordt deze gang van zaken ontzettend betreurd. Er wordt door het publiek veel over deze zaak gepraat. Zijn vraag is dan ook: wie is de schuldige? Volgens de architect zijn dat B. en W. en niet de architect. Hierop leest de voorzitter vrijwel weer de gehele brief van de architect voor. Nogmaals dringt Van Halst er bij de voorzitter op aan om klare wijn te schenken en niets onder (de tafel te hou-j den. Hij raadt aan open kaart te spe len. Hij zegt ook gehoord te hebben,' dat Slotema, in het bijzijn van de bur gemeester en Van Hekken, aangeboden heeft deze woningen in de winter voor f 3500.minder te willen bouwen. De voorzitter zegt, dat Van Hekken bij geen enkele bespreking aanwezig ge-| weest is. Van Halst wilde nu eindelijk eens een afdoend antwoord van de voorzitter, er kon dan een punt achter deze zaak ge-; zet worden, evenals destijds bij de Vleeskeuringsdienst. Wethouder Hoveijn zeide hierop, dat hij een en ander niet best kon begrijpen. In de zaak van de Vleeskeuringsdienst werden B. en W. verweten met het geld te smijten, in deze zaak, waarin B. en W,. de goed koopste manier zoeken, wordt hun dat ook kwalijk genomen. Pertinent vraagt Van Halst hierop nogmaals of er afgehandeld was met Slotema. De architect schrijft zelf dat de gang van zaken niet in orde was.' Wat is er dan? De voorzitter zegt hier-! op: toen wij wisten dat de prijs van Anemaet lager was, zijn de onderhan-J delingen afgebroken. Zuijdweg meent uit het schrijven van de architect gehoord te hebben,' dat de onderhandelingen in feite waren afge- 100 gr. choc, wafels 100 gr. fijne koekjes 100 gr. agar 100 gr. toffee's voor 89 ct, Deze week op alle dames kousen 25 korting. L* de Waal - Colijnsplaat.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1