NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD dr P. H. Ritter jr 70 jaar No. 2591 Zaterdag 9 Augustus 1952 55e Jaargang Het is van groot belang mevrouw, wat u elke maaltijd aan uw gezin voorzet. ABR. BUIJZE. En nog tot diep in de nacht aan de arbeid DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's En let u dan vooral goed op het voornaamste voedsel n.l. het brood. Alle brood is nog geen lekker brood. Hoofdzaken zijn welke grondstoffen worden gebruikt en wordt het met zorg bereid. Gezien de vele tevredenheidsbetuigingen die wij de laatste tijd ontvingen, raden wij u aan, koop eens een brood, zo'n heerlijk mals, vers brood bij ons. Wij verzekeren u, dat u daar eer mee in zult leggen bij alle gezinsleden. Brood is het voornaam ste voedsel met een hoge voedingswaarde. Eet dus meer brood, eet brood van Buijze. En nu de PUNTZAKRECLAME van deze week 100 gram thee 53 cent 250 gram kattetongen 52 cent 150 gram sinasstaafjes 29 cent Beleefd aanbevelend, Kamperland Tel 304 Gem. Wissekerke uitslag bevolkingsonderzoek. Kamperland Wissekerke Geersdijk Totaal Aantal opgeroepen personen 1177 756 227 2160 Niet opgekomen personen 6 5 1 12 Opgekomen personen 1171 751 226 2148 Opkomst percentage 99,50/o 99,30/0 99,6 99,450/o Personen, die voor onderzoek in aanmerking kwamen 1273 810 258 2341 Aantal personen, die aan het on derzoek hebben deelgenomen 1177 756 227 2160 Ongeldige weigeraars 96 54 31 181 Percentage weigeraars 7.5% 6,90/o 12% 7,70/o Percentage deelnemers 92,5% 93,l0/o 880/o 92,30/o Het onderzoek heeft plaats gehad op Kamperland op 31 Juli en 1 Augustus, te Wissekerke op 4 en 5 Augustus des namiddags en te Geersdijk 5 Augustus des avonds. Notulen raadsvergadering De raad der gemeente Wissekerke komt Maandag 11 Augustus, des na middags 2 uur in openbare vergade ring bijeen. De agenda omvat de volgende pun ten: IJ Notulen. 2. Ingekomen stukken en medede lingen. 3. Voorstel om toe te treden tot de Stichting Borgstellingsfonds voor de Zeeuwse eilanden. 4. Voorstel om het nieuwe uniforme contract voor straatverlichting met de N.V. P.Z E.M. aan te gaan. 5. Verzoek van de Chr. Kleuterschool ZOJUIST ONTVANGEN pracht khaki overhemden slechts f6.50, overalls 1190, 14.90 enz., kinderoveralls alle maten broeken jasjes enz, enz, W* Dingemanse tel 255» Colijnsplaat* te Wissekerke om verhoging van haar subsidie, met voorstel om dit te brengen op f 20.per jaar per leerling van 4 jaar en ouder. 6. Verzoek van de Chr. Bewaarschool te Geersdijk, om toewijzing leslo kaal en speelplaats. 7. Benoeming van enige leden in de commissiën tot wering van school verzuim te Wissekerke en Geers dijk.' 8. Voorstel te beslissen over de be stemming van het schoolgebouw te Kamperland, als dit is verlaten door de kerkeraad der N.H. ge meente aldaar. 9. Goedkeuring ener wijziging van de begroting 1951 van het Burgerlijk ""Armbestuur. 10. Voorstel om vergunning te verle nen aan de Gulf Oil (Nederland) N.V. om een ondergrondse ben zinetank met aftapinrichting in de Oostvoorstraat aan te brengen Voor de garage en het woonhuis van I. M. de Moor.' 11. Voorlopige vaststelling der reke ning van de gemeente 1950. Culturele uitwisseling. In het teken van de culturele uit wisseling Vlaanderen-Zeeland slaagden voor de vlaamse jury voor muziek, te Gent, voor piano, de leerlingen van W. L. Harthoorn, muziekleraar te Goes: de dames Mary Anne van der Hooft te Goes en Jenny Doeleman te Wisseker ke voor het Hoger Diploma, met on derscheiding, en de heer Guust Huyge te Goes voor het Middelbaar Diploma met onderscheiding. Motorvoctbal op Noord-Beveland Motorvoetbal is een voor ons land nog vrij jonge sport, welke echter in Europa reeds druk beoefend wordt. In Frankrijk zijn reeds een groot aantal clubs, welke een regelmatige compe titie spelen, welke daar in het middel punt van de belangstelling staat. Op 21 Juni j.l. bracht de M.A.C. „ïn- ter-Scaldes", welke voor Noord-Be veland geen onbekende meer is en hier heel wat leden telt, Zeeland de primeur van deze sport door een wedstrijd in Goes te doen spelen tussen een club uit Dordrecht en Maassluis. Enkele weken Jater volgde Middelburg en thans is ook Noord-Beveland aan de beurt op Za terdag 16 Augustus a.s.. Dan zullen op het gemeentelijk sportterrein te Kort- gene twee clubs uit Holland de strijd aanbinden. De wedstrijd begint ?s mid dags oud| 4 uur. Een motorvoetbalwedstrijd is een bij zonder aantrekkelijk schouwspel. Elke DEZE WEEK 250 gram allerhande koekjes 50 gram rumbonen 50 gram hopjes samen 89 cent 125 gram kindersnoepjes 25 cent 125 gram amandelbonen 25 cent W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT. ploeg bestaat uit vijf rijders, namelijk een doelman, een achterspeler en drie voorspelers. Zij spelen met een bal van 40 cm doorsnede en zij zijn gezeten op lichte machientjes. Het is onbegrijpe lijk, hoe snel deze spelers met hun ma chines over het veld razen, daarbij de onmogelijkste manoeuvres makende en heel vaak in spannende duels verwik keld raken. Zij hebben echter niet al leen te maken met de techniek van het motorrijden, welke zij perfect moeten beheersen, maar ©venals de gewone voet baller ook met baltechniek. En natuur lijk, speelt ook de tactiek een heel belangrijke rol. De spelregels zijn nagenoeg gelijk aan die van het gewone voetbalspel. De speeltijd is verdeeld indrie perioden van 20 minuten. Op de helft van de tweede periode wordt van doel gewis seld. Mjotorvoetbal is ook in ons land snel aan het populair worden. De wedstrij den trekken alom grote belangstelling en ook de Noord-Bevelanders zullen deze unieke kans, om met deze sport kennis te maken, niet willen missen. Waarde toehoorders...." met deze op deze plaats wat vreemd aandoende woorden, zouden we vandaag willen beginnen. Er is n.l. iemand in Neder land die het „vast recht" op deze aan hef heeft. Die iemand in dr P. H. Ritter Jr. Zaterdag 16 Augustus 1952 viert deze bekende radiospreker-literator zijn zeventigste verjaardag. En op het ge vaar af door hem zelf op bescheiden wijze terecht gewezen te worden, zou den we willen opmerken dat het aantal terreinen waarop zijn belangstelling zich beweegt practisch qua aantal ge lijke tred houdt met zijn jarental. Na aan de utrechtse universiteit ge studeerd te hebben promoveerde hij in 1902 tot doctor in de rechts-weten- schap en verkoos eerst een ambtelijke loopbaan. Wij kunnen slechts dankbaar zijn dat deze periode van Tcorte duur is geweest en de jarige in 1918 als hoofd redacteur van het Utrechts Dagblad feitelijk zijn letterkundige carrière be gon. In 1934 werd dr Ritter literair radio-adviseur, van die tijd af stemden iedere Zondag duizenden nederlandse en vlaamse luisteraars af op Hilversum, om op goedkope wijze advies in te win nen welk boek ze tante Mies liever niet, welk neef Theobald wel moesten geven op hun verjaardag. Maar niet alleen als radiospreker, ook door fc'n talrijke publicaties op „juridisch, ethnografiscn (Zeeuwse mij meringen) sociaal-ethisch historisch (De donkere poort) demografisch (Het sticht- se volkskarakter) literair critisch (Lo- dewijk van Deyssel) novellistisch (Gra cieus avontuur) romantisch (Kaïn en Abel) en paedagogisch gebied (De kunst van het schrijven, van stamelaar tot redenaar) neemt dr Ritter een voorname plaats in als een der meest jeugdige nestoren in onze nederlandse letter kunde. Toen dit 'jaar door burgemeesteri d'Ailly van Amsterdam bij een eredineq de Matla-cup werd uitgereikt, zijnde de hoogste eer voor een nederlands pers bureau, verwonderde het feitelijk nie mand dat deze naar Persbelangen-As- sociatie ging, het persbureau waarvan „P.H.R." hoofdredacteur is. Als een fel bestrijder van het natio naal socialisme en anti-semietisme heeft deze nationale figuur tussen 1940 en 1944 in duitse gevangenschap verkeerd. Moe ten wij er nog bij vermelden dat een van de eerste daden van zijn bent was om in het kamp directeen krant op te richten? Ook na de oorlog toonde dr Ritter zich weer een productief literator en men fluistert dat hij op 't ogenblik in 't geheim bezig is om mémoires te schrijvenIets, wat we veel te voor barig vinden, want ondanks zijn 70 ja- jren is deze schrijver dagelijks tot diep in de nacht naarstig aan de arbeid en hq peinst nog niet over een „oude dag" I 100 gram wafeltjes 100 gram fijne koekjes 100 gram toffee's 100 gram zuurtjes of dragee's voor 89 cent L. DE WAAL. COLIJNSPLAAT.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1