NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Wij handhaven lage prijzen Abt. Buijze No. 2590 Zaterdag 2 Augustus 1952 55e Jaargang KORTGENE Kamperland telefoon 403. DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's Van de Drukkerij N.V. Oosterbaan le Cointre te Goes ontvingen wij de ze week een geschriftje, van de hand van Ds. H. Retel, Geref. predikant te Colijnsplaat. Dit boekje draagt tot titel„Met wijd geopende ogen en nochtans ver blind" en is bedoeld als open brief, ge richt aan Ds. H. van Dalen, Ned. Hervi predikant te Colijnsplaat, in verband met diens verkiezingspamflet van enige we ken geleden. Het is, ons inziens, zeer lezenswaardig en zeker de moeite waard, zich dat eens aan te schaffen. Donderdagmiddag 24 Juli j.l. des n.m. te 2.30 uur werd in de Landb. Huishoud school te Kortgene de eindles gehouden van leerlingen der hoogste klassen aan die school. Onder de aanwezigen merkten we op de Burgemeesters der beide gemeenten van ons eiland, de Landbouwconsulente mej. Sikkens, de presidente van de Bond van plattelandsvrouwen mevr. de Regt, de bij na voltallige commissie van toezicht aan deze school, de adj. secr. der Z.L.M. ir Bos, het hoofd der U.L.O. school te Kortgene dhr. Schot, het hoofd der la gere school te Kortgene dhr Cijsouw en Koop uw werkleding bij de speciaal <- zaak lage prijzen en de grootste sortering W- DINGEMANSE COIJNSPLAAT Telefoon 255 de voorzitter en secretaris van de Kring Noord-Beveland der Z.L.M. personeel, leer lingen, oud leerlingen der school en ve le móeders der leerlingen. De voorzitter van de Kring Noord-Be veland der Z.L.M. dhr Bom, heette alle aanwezigen welkom, inzonderheid de au toriteiten en de genodigden. Hij wees op het groot aantal aanwezigen en de opge wekte geest die er heerste tussen perso neel en leerlingen. Met de beste wensen voor deze school verklaart hij deze bij eenkomst voor geopend. Door de voor zitster van de commisie van Toezicht, mevr. Gelderman, werden de diploma's met een handdruk en een toepasselijke felici tatie aan de leerlingen, in totaal 17, uitge reikt. De voorzitter feliciteert eveneens de geslaagden hartelijk met dit behaalde suc ces en wekt hen op verdere cursussen aan deze school te volgen en propaganda hier voor te maken. Verder werd nog het woord gevoerd door de beide Burgemeesters, de Landbouw-consulente mej. Sikkens, de presidente van de Plattelandsvrouwenbond mevr. de Regt, de adj. secretaris der Z. L.M. ir Bos die allen dankten voor de ontvangen uitnodiging, de geslaagden hun gelukwensen aanboden en de school en per soneel alle goeds toewensten. Tenslotte feliciteerde de directrice, mej. Onderdijk, de leerlingen en de moeders eveneens met deze prestatie harer kinderen en bracht haar dank uit voor de prettige sfeer die er altijd aan deze school geheerst heeft tussen personeel en leerlingen, In de pau ze werden door de leerlingen verversingen rondgediend en bestond gelegenheid eni ge werkstukken der leerlingen te bezich tigen. Daarna werden door de leerlingen zang, declamatie en enige korte toneel stukjes ten gehore gebracht, welke gehoord het applaus dat hierop volgde, zeker in de smaak der aanwezigen vielen. De verschil lenden pauzes hiertussen werden door een der leraren verdienstelijk opgevuld met een praatje en een versje. Tenslotte deelde de directrice, mej. On derdijk, officieus mede dat zij tegen No vember a.s. ontslag had aangevraagd als directrice dezer school, wegens vertrek naar elders en dankte allen hartelijk voor hun aanwezigheid en medewerking tot het doen slagen van deze gezellige middag. De namen der geslaagden zijn: Kamperland: Marie Bakker, Corrie de Kam, Maatje Riemens. Wissekerke: Geertje Marcusse, Sien Meulenberg, Rina Geluk. ColijnsplaatJo de Buck, Nellie Geel hoed, Jannie Huige, Dien Kempe, Tina Marcusse, Rie Verburg. GeersdijkGre Geldof, Nellie Heystek, Nellie Imanse, Corrie Versluis. Kortgene: Sien Filius. 6, COOMANS wt>t Ij et et It voJL Kortgene. Van 24 tot en met 30 Ju li j.l. heeft het bevolkingsonderzoek op t.b.c. in deze gemeente plaats gehad. Te Kats zijn daartoe 466 personen bezocht, waarvan door ziekte, invalidi teit, militaire dienst of anderszins 41 per- tonen verhinderd waren aan het onder 100 gr. zandringen 100 gr. vanil gebak 100 gr. allerhande 100 gr. mocca of vanille toffee 's samen 89 ct 100 gr. am. bonnen 100 gr. zuurtjes samen 35 ct w. Dingemanse - Colijnsplaat zoek deel te nemen. 17 personen weiger den het onderzoek, zodat het aantal on derzochten voor Kats 408 bedraagt. Te Colijnsplaat zijn 1369 personen be zocht, waarvan 115 personen verhinderd waren en 112 personen het onderzoek weigerden. Hier werden dus 1142 perso nen onderzocht. Te Kortgene zijn 1118 personen be zocht, waarvan 96 personen verhinderd waren en 85 personen het onderzoek wei gerden. Het totaal onderzochten bedraagt hier dus 937 personen. Het weigeringspercentage bedraagt voor Kats 3,86, voor Colijnsplaat 8,18 en voor Kortgene 7,60, een gemiddelde voor de gehele gemeente Kortgene dus van 6.54 procent. Volgende week is de gemeente Wis sekerke, als laatste Zeeuwse gemeente, aan de beurt, waarna met de gemeenten op het eiland Tholen weer opnieuw be gonnen wordt. Binnen 2 jaar hoopt men het onderzoek van de provincie Zeeland in haar geheel te kunnen voleindigen. Doe mee, want het brengt U een enorm voordeel Zie hier weer een greep uit onze sortering. 250 gr. Victoria wafels f 0.59 1 grote ontbijtkoek f 0.42 200 gr. vruchten of am. gries f 0.35 1 kg. stroop f 0.80 1 kg. zachte zeep f 0.90 250 gr. koffie f 1.85 100 gr. thee f 0.57 Vergeet het toch nooit, dat wij en met onze speciale aanbiedin gen en met onze service steeds voor u klaar staan. Neem ook voor Uw sigaren of andere rookart. een kijkje bij ons. U slaagt altijd VLUGGER EN BETER 200 gram fijne koekjes, 100 gram toffee's, 100 gram sterke pe permunt of amandelbonen voor 89 cent. Voor slechts enkele centen ruimen wij op: rode zakdoeken 55 cent, slopen f 1.50, dameshemdjes f 1.50, damesdirectoires f 1.32, meisjesdirectoires 89 cent, meisjeshemdjes 96 cent, baddoeken f 1.25, mooie nylons nu f 3.85. L. de Waal - Colijnsplaat 5 Augustus wordt prinses Irene 13 jaar en dat zij op weg is een waar dige vertegen woordigster te worden van haar roemrijk geslacht toont deze unie ke foto. H.K.H. is thans de speel se jaren van de jeugd langzamerhand ontwassen. Zij wijdt zich™ meer aan de studie en sport. Vooral op paardrijden is zij dol en de stal van Soestdijk herbergt verschillende van haar lievelingsdieren. Dertien jaar de tijd gaat snel en ook kleine prinsesjes worden groot! Zij werd geboren in angstige tijden, toen ieder bad voor het behoud van de vrede, de vrede waar zij haar naam aan dankt. Maar de oorlog kwam over haar geboorteland. Nog geen jaar oud verdreef de vreemde indringer haar naar het ver re Canada. En nog is het geen tijd van vrede en voorspoed. Al kon prin ses Irene ons echter de vrede nog niet brengen, het koninklijk gezin heeft zij toch gelukkige jaren bezorgd! Dat ook H.K.H. de vrede nog mag leren kennen is de oprechte wens van het gehele nederlandse volk.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1