Gerst - bericht Schoolsportdag Kortgene n GEBR. L. D. C. W. TM P. H. Coomans Attentie STEEDS SNELLER Schoolreisje Een week-endje in Canada Vrijdag 18 Juli hebben de leerlin-» gen van de lagere klassen van de O.L.S. te Kortgene op hun jaarlijkse school reis Tilburg's Dierenpark en het sprookjesbos „De Efteling" te Loon op Zand bezocht. Moe, maar zeer vol daan keerden ze 's avonds weer op het eiland terug. Door de muziekvereniging werden de kinderen bij de aanlegsteiger van de boot opgewacht en onder vro lijke muziek naar het dorp gebracht. Zaterdag 19 Juli j.l. werd op het sportterrein te Kortgene een school sportdag gehouden. Deelname door alle vier de lagere scholen in de gemeente Kortgene. Er was balgooien, hardlopen op korte en lange afstand en versprin gen. De leeftijden variëerden van 814 jaar. Er werd gelopen in drie leeftijds groepent 810, 1012 en 1214 jaar, gesplitst in jongens en meisjes. Balgooien: 810 jaar. M. 1 Ockie Robbers, 18 tn, J. 1 Dick Tazelaar, 34 m. 1012 jaar. M. 1 Leetje Markusse, 22 m', J. 1 Rien de Fouw, 25 m. 1214 jaar. M. 1 Edith Robbers, 26 m, J. 1 Eddy Robbers, 39 m. Verspringen: 810 jaar. M. 1 Ockie Robbers, 2.90 m, J. 1 Ko van Strien, 3.15 m. Allen van de O.L.S. te Kortgene. 1012 jaar. M. 1 Gaty Moerland, O.L.S. Golijnsplaat, 3.50 m, J. 1 Rien de Fouw, O.L.S. Kortgene, 3.70 m. 1214 jaar. M. 1 Leetje van der Maas, O.L.S. Kortgene, 3.80 m, J. 1 Gilles Breas, O.L.S. Kats, 4.05 m. Hardlopen: 810 jaar. M. 60 m 1 Ockie Rob bers, J. 80 mj, 1 Herman Boot, beide O.L.S. Kortgene. 1012 jaar. M. 80 m| 1 Gorrie de Looff, O.L.S. Kortgene, J. 100 m, 1 Ko Vermeule, O.L.S. Golijnsplaat. 1214 jaar. 100 m. M. 1 Mientje de Smit, O.L.S. Kortgene, J. 1 Gilles Breas, O.L.S Kats. Lange afstand: 810 jaar. M. 1 Ockie Robbers, J. 1 Piet de Lange, beiden O.L.S. Kort gene. 1012 jaar. M. 1 Gorrie de Looff, O.L.S. Kortgene, J. 1 Ko Vermeule, O.L.S. Golijnsplaat. 1214 jaar. M. 1 Mientje de Smit, J. 1 Henk Abrahamse, beiden O.L.S. Kortgene. Iedere deelnemer(ster) ontving een diploma plus twee tractaties. Tot slot werd er een school-estafette gelopen tussen de 4 scholen over 4 x 100 m, De wisselprijs (lauwertak) en medaille ging naar de O.L.S. Kortgene. Het was een prettige en sportieve ontmoeting, onder leiding van het on derwijzend personeel. Door burgemeester Schuit werden de prijzen uitgereikt. Waar de belasting laag en de bevolking schaars is (Van onze Amerikaanse correspondente) MONTREAL. (P.A.) In dit land waar enorme afstanden afgelegd wor den zonder enig voorbehoud, is het geen uitzondering dat iemand woon achtig in New York, zijn weekend doorbrengt in Montreal, Canada, een 500 km noordelijker. Zoals u misschien wel weet kennen de meeste bureau's hier e en twee-daags weekend. Als er dan bovendien vanwege de een of an dere feestdag, zoals b.v. de 30ste Mei, Memorial Day, een Vrijdag bijgelast kan worden, dan trekt iedereen Donder dag om) 5 uur, of als het kan eerder, naar buiten. De kantoormeisjes haasten zich na het werk met hun koffertjes naar bussen en treinen, terwijl hun meer bevoorrechte bazen tegen 3 uur ver dwijnen in him auto's. Het verkeer is onmogelijk druk en het kost 10 minuten om een of twee blokken verder te komen, maar dat geeft allemaal niets, want men kan voor drie dagen alle zorgen van kan toor of zaak achter zich laten. Wij ko zen Montreal omdat we wilden zien hoe het leven in Canada is. Nu is de provincie Quebec grotendeels frans georiënteerd, terwijl de Westkust voornamelijk brits aandoet. Montreal is een stad met twee gezichten. Aan de ene kant is het zeer frans (de bevol king bestaat voor 65 pet uit frans-Ca- nadezen en spreekt er voor een Frans man onverstaanbaar Frans) en aan de andere kant heeft het een amerikaanse inslag, maar juist dit ondefiniëerbare maakt het een interessante stad. Het klimaat ig iets koeler, al kan het er ook warm zijn en men vindt er alle gemakken van het amerikaanse leven. Een houten kerk. Naast de oude kerken daterende uit de jaren der eerste vestigingen vindt men moderne wolkenkrabbers. Er is b.v. een kerk, een imitatie van de Notre Dame te Parijs, volledig uit hout opgetrokken, waar zelfs geen spijkers aan te pas gekomen zijn. De beelden schijnen het zuiverste marmer, maar als de gids er op klopt blijken ze ook van hout te zijn. Alles is met de hand uitgesneden en het is een van de grootste bezienswaardigheden van Mon treal. Dan brengt de sight-seeing bus de touristen naar een huis bewoond door een dwergenfamilie, een Gomte en Comtesse Nicolle. Het is vreselijk om van de nieuwsgierigheid van zijn mede mensen te moeten leven, maar blijk baar rendeert het zaakje, want ze heb ben een popperige frigidaire en fornuis en de mooiste meubeltjes, allemaal aan hun kleine afmetingen aangepast, en met trots speelt de gravin ons een er barmelijk stuk voor op de kleine vleu gel In de winter is Montreal een middel punt voor de skisport en ook veel A- merikanen brengen er hun vacantie door. De belastingen zijn uiterst laag in Canada, en vrijwel niets vergeleken bij die geheven in de Verenigde Staten, doch de meeste artikelen zijn iets duur der aangezien zij geïmporteerd moeten worden uit de V.S. of Engeland. Al leen goederen geproduceerd in Canada zijn goedkoop. Het land van de toekomst. Dit uitgestrekte land heeft slechts een bevolking van 14 millioen mensen die zich voornamelijk concentreert in de grote steden. Men hoopt echter door immigratie het bevolkingspeil om hoog te brengen en daarmede de pro ductiemogelijkheden die er volop zijn in Canada, zo rijk aan allerlei ertsen. Onlangs zijn er olievelden in ontgin ning gebracht, die vele gelukzoekers en werkers trekken, er zijn goudmijnen, en uitgestrekte bossen. Er zijn vele boeren nodig om het voedsel te kunnen leveren voor de bevolking die elk jaar zal groeien. Canada is een land dat nog in zijn kinderschoenen staat, momen teel is het een dertig jaar ten achter bij de Verenigde Staten in productivi teit, doch in een tiental jaren zal het de Verenigde Staten misschien voorbij streven. De canadese dollar, die verleden jaar nog ten achter stond bij de ame rikaanse dollar is op het ogenblik 2 cent meer waard. Dit is een miniem bedrag, maar het spreekt duidelijke taal. 1 Canada heeft grote behoefte aan geschoolde en ongeschoolde krachten die moed en doorzettingsvermogen heb ben. Later, misschien zelfs gauwer dan ze verwachten, zullen ze in goud be loond worden. Mr E. Th. Verboom. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Geld in huis, gevaar in huis, breng het in een kluis* De telers van gerst berichten wij het volgende 1 e Wij zijn kopers van gerst (alle soorten) rechtstreeks uit de com bine. Droog- en schoningskosten en risico voor onze rekening. Uw voordeel! 2e Gelegenheid voor opslag in ons magazijn, inclusief bewerken en drogen, tot dat tijdstip waarop u verkopen wilt, tegen een wel zeer concurrerend tarief. 3e Service. Op uw eerste verlangen bezorgen wij de door u voor het dorsen benodigde zakken gratis op uw bedrijf of bouwland. Onze secure vochtmeter staat ter uwer beschikking. Telefoon 206 en 306 Kortgene Telefoon magazijn 284 Brandewijn 40 per literfles f 6.90 Slijterij, Colijnsplaat, tel. 01199-226 Een en twintig jaar geleden bereikte Auguste Piccard een hoogte van 16.000 meter. Hij was diep de stratosfeer bin nengedrongen en feitelijk zou het hem theoretisch mogelijk zijn geweest nog een flink stuk verder te komen zonder zich en zijn technische uitrusting in bijzonder ongunstige omstandigheden te brengen. Merkwaardiger wijze is men er eerst thans in geslaagd om zoveel hoger te komen dan de energieke en ondernemende zwitsers-belgische pro fessor, dat men van een nieuwe pres tatie spreken kan. Een amerikaans piloot is juist tot 24.000 meter opgestegen en indien men verneemt met welke kosten en voorbe reiding dit geschiedde dan groeit het respect voor de merkwaardige geleerde, die met zeer bescheiden middelen stellig in vergelijking met de ameri kaanse „expeditie" een indrukwek kende prestatie verrichte en nog zo lang geleden. Piccard deed het eenvou dig j es met een soliede ballon en aan gezien hij een zo uitermate consentieus werker is plegen zijn uitstekend door dachte ondernemingen ook succes te hebben. Zijn amerikaanse opvolger rustte een Skyrocket van Douglas voor de expe ditie uit: het straalvliegtuig werd tot één compact laboratorium van waarne mingsinstrumenten. De Skyrocket werd

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 2