NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD IV0R0L r Zoek de zon op Abr. Buijze. BLUE BAND WEDSTRIJD 1 No. 2589 Zaterdag 26 Juli 1952 55e Jaargang Raadsvergadering Kortgene DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's Onder deze leuze gaan wij allen meedoen aan de grote Koopt dus dat fijne onovertroffen pakje mar garine bij ons, en vraagt een wedstijdformu- lier aan. Puntzakreclame van de week: 250 gr. heerlijke Victoria wafels 59 ct Een grote ontbijtkoek 42 ct. 200 gr. vruchten- of amandelgries 35 ct U weet het mevrouw, voor goede merkartikelen en extra koopjes moet u zijn bij de zelfstandige kruidenier Dus nu naar Kamperland Telefoon 304 Woensdag 23 Juli j.l. kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester A. A. Schuit. Afwezig was het lid Klaassen. Met een hartelijk welkom opende de voorzitter deze vergadering. Hij memo reerde o.m. dat in de gemeente thans 62 nieuwe woningen gebouwd zijn. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd en di verse ingekomen stukken en mededelin gen werden voor kennisgeving aange nomen. Het voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling van de jaarwedde en pen sioengrondslag van de burgemeester, de gemeentesecretaris en de gemeente-ont vanger per 16 Maart 1951, de ambte naar van de burgerlijke stand per 1 Ja nuari 1951, bovendien van de heer W. Goossen als ambtenaar van de burger lijke stand per 16 Maart 1951 en van de heer P. G. van de Bosse als plaatse lijk deurwaarder per 16 Maart 1951, •werd z.h.s. aangenomen. Deze nadere vaststellingen behoren bij de z.g. admi nistratieve besluiten. De verordening tot heffing en invor dering van keurlonen (ingevolge de Vleeskeuringswet) in de gemeenten Wis- JONGENS EN MEISJES voor slechts 4 volle zegel boekjes mag je in de va- cantie met de bus mee naar de prachtige speel tuin in Oosterhout. W. Dingemanse Colijnspl. sekerke en Kortgene werd in verband met een verlaging van de keurlonen voor nuchtere kalveren, gewijzigd. Be doeld keurloon werd van f 2.tot f 1.teruggebracht bij een minimum aantal kalveren van 100 stuks per jaar. Een regeling voor de geneeskundige verzorging van het gemeentepersoneel voor het jaar 1952, overeenkomstig de rijksregeling, werd z.h.s. vastgesteld. Het voorstel van B. en W. tot toetre ding als lid van de Stichting Borgstel lingsfonds voor de Zeeuwse eilanden, met ingang van 1953, ontlokte enige bespreking. Het lid Breure bracht naar voren dat er toch Boerenleenbanken enz. voor dat doel waren. Nadat de voorzitter doel en werking van bedoeld fonds heeft uiteengezet, zegt het lid Breure er toch het nut niet van in te zien. Het lid Van Hee ziet er een alge meen belang in en het lid Salomé brengt naar voren dat door dit fonds waar schijnlijk de moeilijkste gevallen gehol pen kunnen worden. Een van de leden feegt nog, dat hij bedoeld fonds niets waard vindt, ja, dat hij er fel tegen is, maar toch voor zal stemmen. Z.h.s. wordt besloten als lid van dat fonds toe te treden. Ingekomen was een verzoek van de heer C. P. Noordhoek te Wilhelmina- dorp tot verhoging van de subsidie ten behoeve van de veerdienst Kats-Katse- Iveer. B. en W. stellen voor deze sub sidie van f 150.tot f 250.te ver hogen. Het lid Salomé zou gaarne zien dat aan Ged. Staten voorgesteld werd deze dienst over te nemen. De voorzitter zal een en ander met betrokkene be spreken. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Kortgene werd met ingang van 1 September a.s. benoemd de heer A. J. C. van der Lijcke te Vlissingen. Om zuiver administratieve redenen werd eervol ontslag verleend aan D. Snoodijk te Kats, met ingang van 1 Ja nuari a.s., als: straatveger, klokken luider, reiniger gemeentelijke septic- tank, reiniger rioolputten te Kats. De met hem aangegane overeenkomst inzake ophalen van huisvuil te Kats werd e- veneens per 1 Januari a.s. opgezegd. Z.h.s. werd daarna besloten D. Snoo dijk per 1 Januari 1953 aan te stellen als gemeentewerkman te Kats op een jaarwedde en pensioensgrondslag van f 1218.—. Voor de rondvraag waren enige schrif telijke vragen van verscheidene leden in gekomen, die alle tot tevredenheid van de vragenstellers door de voorzitter werden beantwoord. Door het lid Contant was o.m. over de Achterwegen te Colijnsplaat een vraag gesteld; door het lid Korteknie over een t.b.c.-onderzoek voor kinde ren van 13 jaar en over het aanbren gen van electrische straatverlichting; door het lid Welleman om verlichting van de Steigerdam, daar deze door het toenemend verkeer levensgevaarlijk ge worden is. De voorzitter beantwoord de de vragen van Welleman, o.m. zeg gende dat deze verlichting een zuiver provinciaal belang is. Spreker vindt dat wij in deze zeer stiefmoederlijk be deeld worden. Hierna zegt het lid Van der Weele gaarne terug te willen komen op het reeds meerdere malen besproken on derwerp: een verlichte torenklok voor het nieuwe gemeentehuis. Hij heeft in de vorige vergadering, met tegenzin, tegen het voorstel van B. en W. ge stemd, maar voelt toch aan, dat hij dit binnen 2 a 3 jaar jammer zal vinden. Hij brengt hulde aan B. en W. voor de vele verbeteringen die door dit college de laatste jaren zijn aange bracht en vraagt alsnog een aanneme lijk voorstel om een verlichte klok aan te brengen. De voorzitter zegt hem dat op de begroting voor 1953 een post is aan gebracht tot het verlichten van de wijzerborden van de torens te Colijns plaat en Kats. Bij herhaalde bespre king is B. en W. gebleken, dat op het oorspronkelijke plan een bezuiniging toegepast kan worden van ongeveer f 500.—. Vrijwel de meeste leden nemen aan de geanimeerde bespreking deel. Una niem zeggen zij, niet tegen die verlich te klok te zijn, maar op te zien tegen de steeds hoger wordende kosten van het nieuwe gemeentehuis. Het lid Van der Weele vindt dat er nu gehannesd wordt over een betrek kelijk klein bedrag. Voordien hebben wij alles goed gevonden. Laten we het ook nu maar weer overlaten aan B. en W. Tenslotte komt er uit de bespre king het volgende voorstel naar vo- iren: B. en W. worden, met de stem men van Breure en Contant tegen, ge machtigd om voor de som van maxi maal f 4500.het bestaande klokken- plan uit te laten voeren, zonder ech ter de kwaliteit van een en ander aan te tasten. Na nog enige vragen beantwoord te hebben sluit de voorzitter deze pret tige vergadering. U.LO school te Kortgene Geslaagd voor het MULO-diploma A: 'J. de Back, P. J. J. Bruynzeel en Dr Korteknie te Kats, C. J. van Halst en M. J. Strijd te Kortgene en L. A. Hen- 100 gr. kermis 100 gr. Pindablaadjes 100 gr. frou frou 50 gr. choc, toffees 50 gr. hopjes - samen 89 ct. 125 gr. toverballen 25 ct 150 gr toffee's 29 ct W* Dingemanse Colijnspl* drikse te Geersdijk. Bevorderd van klas I naar klas II: A. Abrahamse, E. H. Abrahamse, M. C; Anthonisse, P. M. van den Berge, A. Bocij, J. Boeij, I. Boot, I. L. Boot, L.' Boot, W J. Eiff, S. de Fouw, M. M. Hcijningen, J. A. Jansse, J. Klop, J. Nijssc, P. A. van de Plasse, M. I. Platschorre, S. C. Post, J. M. de Regt, J. J. Schuit, J. Vogelaar, J. Zandee te Kortgene, F. Dees te Wissekerke, J. Schippers te Kamperland, J. A. Fieman, M. P. Goudzwaard, P. G. de Regt, D(. Tazelaar, M. M. Wiskerke te Kats, C. de Pree, A. J. Verburg, G. C. van der Weele, A. H. J. de Wild te Colijnsplaat.' Bevorderd van klas II naar klas III: M. W. Blok, I. Boot, P. A. Kallewaard, M. P. de Lange, J. W. Leendertse, A. van der Maas, P. de Regt, W. J. A. Verburg te Kortgene, P. Fieman, C. de Fouw te Kats, M. M. Filius, G. D. de Kater, C. Klap te Wissekerke, J. G. Geelhoed te Colijnsplaat. Bevorderd van klas III naar klas IV J. Dobbelaar, J. L. Doeleman, E. M. H. Zuijdweg, S. J. van Halst te Wisse4 kerke, F. Fieman, N. H. Klaassen, M. A. Meulenberg, J. J. Priester, J. J. Ridderhof te Kats, J. A. van de Linde, W. G. Schippers, J. A. Klop te Kort- jgene, A. M. de Regt te Colijnsplaat, A. J. Janse te Kloetinge. COOMANS Ictct ItecJ, Dc Chr. UX.O.-school voor Noord-Beveland mocht goede dagen beleven De week van 1419 Juli gaf prettige dagen voor leerlingen, ouders, bestuurs leden en leerkrachten van de Chr. ULO- school voor Noord-Beveland. In die week mochten zij n.l. het grote genoe gen hebben, dat al de leerlingen, die voor het afleggen van het ULO-examen ■waren opgegeven, slaagden. Een volledig ULO-diploma, ook met het vak wiskunde, werd verkregen door Cor dc Bruin te Kamperland en Jeanne van der Maas te Wissekerke. Voor dc laatste mag nog worden opge merkt, dat het diploma na een studies- tijd van slechts drie jaar werd verkre gen en dan nog met een pracht lijst. Trouwens ook van de overige geluk kigen kan worden gezegd, dat de be haalde cijfers zeer bevredigend waren. Een diploma met één vrijstelling werd behaald door Adrie van Halst te Wissekerke en Koos de Looff en Jan Marcusse, beiden te Kamperland. Verwacht wordt, dat het volgend jaar wel het dubbele aantal voor het examen kan worden opgegeven. D,e Chr.' ULO-school kan dus met recht van ge lukkige dagen spreken en het hart van de ouders is met dank jegens Hem, die zoveel zegen gaf, vervuld. Het neusje van de zalm En niet duurder dan andere.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1