Luchtmacht Man geworden P. H. tomans Personeel gevraagd sanatoriumverpleging PREDIKBEURTEN U kunt niet alles weten Voor vulpen reparaties naar BOEKH. MARKUSSE WISSEKERKE A.s. week stomen en verven wij 1 dag gratis V Tot en met 25 Juli P. H. Coomans Colijnsplaat, tel. 01199-226 altijd voordeliger in veertigste levensjaar (door onze luchtvaartmedewerker) De nederlandse luchtmacht is zojuist zijn veertigste levensjaar ingegaan en is derhalve van een prille knaap tot een man in de kracht van zijn leven opgegroeid. Dat begin was inderdaad pril: drie officieren met een kapitein en een adjudant schrijverdat was onze luchtmacht. Nu is er een luitenant- generaal met een indrukwekkende staf, welke aspiraties tot een eigen minis terie heeft. De nederlandse luchtmacht heeft een goede naam verworven. In de eerste wereldoorlog bleef zij neutraal en leef de in feite van belligerente toestellen, welke op ons terrein terecht kwamen, óf als aangeschoten óf als afgedwaalde vogels. In de tweede wereldoorlog moest evenwel de strijd worden aan gebonden met de beste luchtmacht ter wereld: Görings Luftwaffe. Dit werd met een ware heldenmoed gedaan en wie thans nog de rapporten uit die verschrikkelijke Meidagen naleest, zal zich verbazen over een zo grote dosis waarachtige moed, welke in zo luttele vlieguren ontwikkeld werd. En dat nog wel door een handvol vliegers, dat tnet een even groot aantal vliegtuigen die toen al weinig meer dan museum stukken waren en met legendarisch geworden geestdrift de strijd aanbond tegen de geperfectionneerde oorlogsma chines van Messerschmitt. De nederlandse luchtmacht kreeg ter stond na de capitulatie collectief, als wapen, de militaire Willemsorde en dat merkwaardiger wijze zonder dat de duitse bezetter een hand uitstak naar deze duidelijke demonstratie van nationaliteitszin. Toen, in die Meidagen, wisten wij precies wat de nederlandse luchtmacht Oud Ger. Kerk Kamperland Maandagavond 21 Juli, 7 uur, ds Blaak. Oud-Ger. Kerk Colijnspl. Donderdagavond 7 uur ds B. Hennephof. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter Cornelia Jacoba Theodora H. L. Boonstra. J. M. Boonstra - Schoemaker. Wissekerke, 14 Juli 1952. Herv. Pastorie. A, S. de Looff en P, C. de Looffvan der Moere zeggen, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Geersdijk, Juli 1952. OP REIS 'n flacon CARBOVIT (Mijnhardt) tegen spijsverterings-steornissen. GEERSDIJK Aangifte leerlingen Chr. school te Geersdijk Zaterdagavond 26 Juli van half zeven tot half acht in de school. De a.s. leerlingen moeten voor 1 October 1952 6 jaar zijn. Het bestuur. Deze week 250 gram sprits van 75 voor 65 cent S. STRIJD KORTGENE was. Tegenwoordig weten wij dat niet meer. Niet doordat ons vliegend wapen zo groot geworden is en daarmede on overzichtelijk, doch omdat de structuur moeilijker geworden en de zelfstandig heid geringer, zodat een duidelijke functiebepaling niet meer mogelijk is. Er zijn zelfs ogenblikken, waarop dit niet steeds gelukken wil aan de lei ders van onze luchtmacht, die met de dag sterker hun volstrekte afhanke lijkheid aan het geallieerde bevel be merken. In dit geheel neemt de nederlandse luchtmacht slechts een zeer bescheiden plaatsje in. De Amerikanen zijn uiter aard de grote commandanten en zij hebben ook het grote materieel. Stra tegisch bevinden we ons in het actie gebied van de Britten, onder wier be vel wij in feite ressorteren. Vandaar dat er in de NATO-leiding het streven bestaat om van de nederlandse lucht macht een verlengstuk van de britse te maken. Hiermede zal ook goeddeels de keuze-kwestie over de opvolger van de Gloster Meteor samenhangen. Er bestond een goede belangstelling voor het franse product, allereerst de Ouragon, daarna de Mystère, doch indien van ons een zo'n nauwe samen werking met de britse luchtmacht ver langd wordt zou het inderdaad verstan diger zijn ons geheel op het engelse potentiëel af te stemmen. Met dat al is het wel duidelijk ge worden, dat in deze tijd een zelfstan dige luchtmacht voor een militair klein land niet meer mogelijk is. De vrije en onafhankelijke nederlandse luchtmacht is dan ook na de Meidagen van 1940 niet meer verrezen. Hebt u een gummijas die erg kleeft, ge bruik vloeibare was en het leed is geleden. De legnesten voor uw kippen moeten in een donker hoekje worden aange bracht. Een houten paal in uw tuin kunt u ver nieuwen door deze eerst te bestrij ken met lijnolie vermengd met fijn gestampte kool. U hebt dan geen last van rotten. Hebt ge een vetvlek in een fluwelen o- vergooiertje, behandel deze vlek dan met een flanellen lapje met terpentijn. Hebt u een vlekje gekregen in uw tapijt, dan direct een beetje magnesiumpoe der er op uitstrooien en daarna weer uitkloppen. Meestal verdwijnt de vlek na deze behandeling. Is de inkt in het potje dik geworden, verdun dan het restantje met azijn en u kunt ze weer gebruiken. Moet u een biefstukje bakken, voeg dan een beetje zout bij het vet en ge hebt geen last van „spatten". Als men met een vinger op de u aan geboden vis drukt en de deuk blijft er in, dan is de vis oud. Mijn drukwerk drukt Drukkerij Markusse Wissekerke Dat is reclame! Welke is die dag? Dat is een verrassing, dat hoort u de volgende reis. Grijpt allen deze unieke kans. Dat komt nooit meer. Wij komen u a.s. week bezoeken. Leliestr. 19, Tel. 3386, Middelb. Slijterij, Colijnsplaat, tel.01199-226 en Claeryn als het jonge moet zijn, per liter f 6.90 voor het dorsbedrijf GEBR. DIELEMAN - WISSEKERKE Afdeling Kortgene van de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging Zuid- en Noord-Beveland Naar aanleiding van de dezer dagen door de heer burgemeester verspreide circulaire betreffende verzekering tegen de kosten van verzoeken wij degenen die tot deze verzekering willen toetreden, de aanmeldingsformulieren uiterlijk Dinsdag 22 Juli a.s. in te leveren bij een der onderstaande adressen: K. Viergever, Poldertje, L. Overbeeke, v. Citterstraat. Zij, die reeds lid zijn van onze vereniging, worden verzocht, bij aanmelding voor de sanatoriumverzekering, hun contributiekaart mee te brengen. Nadere inlichtingen worden, indien gewenst, verstrekt door een der bestuursleden: Z. C. Salomé Jr, voorzitter. K. Viergever, secretaris-penningmeester. M. van Halst. J. D. Kramer. Chr. Noordhoek. ■■■BI 'l DB ■■■■V mmmmr mmmr Weekaanbieding 1 fles limonadesiroop van f 1.10 voor 95 cent 1 pot appelstroop van 47 voor 43 cent 1 pakje maizena A.J.P. van 24 voor 19 cent

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 3