NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Zomertijd - vacantietijd No. 2588 Zaterdag 19 Juli 1952 55e Jaargang Abr. Buijze - Kamperland* Gemeenteraadsvergadering Kortgene Burgerlijke stand DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No, 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's Gaat u naar bos, hei of strand, vergeet dan het voornaamste niet, n.l, de zorg voor de inwendige mens. Wij hebben steeds voorradig verse broodjes, kano's, Utrecht se rondjes, gemaakt van de heerlijkste amandelspijs, eierkoe ken, heerlijk knappend en bros. Grote en kleine flessen limonade in 4 verschillende smaken. Repen chocolade, fijne zuurtjes en toffees, rollen King pe permunt. Gaat U naar familie, vrienden of kennissen, kijkt eerst even rond in onze winkel voor een aardige verrassing om mee te nemen, b.v. een mooie doos bonbons, of een luxe doos zeep enz. enz. alles attractief verpakt. En hier zijn weer onze extra aanbiedingen van de week: 2 pak 1.2.3. met gratis zakdoek. 2 rollen beschuit voor 51 cent. 10 flessen limonade 1 fles gratis 2 van Houtens repen chocolade voor 25 cent 250 gram koffie f 1.69 (wordt gratis gemalen). 250 gram rijst 27 cent. Alle vleeswaren en kaassoorten worden door ons op de juiste dikte voor u gesneden. Vergeet het toch nooit, uw Grosco kruidenier is uw voordelige leverancier. Beleefd aanbevelend: Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Kortgene op Woensdag 25 Juni j.l. heeft de redac tie van dit blad geen uitnodiging ont vangen. Bij navraag bleek dit op een vergisssing te berusten. Om ons alsnog in de gelegenheid te stellen deze ver gadering te „verslaan" hebben wij in zage gekregen in de notulen. De vergadering stond onder leiding van burgemeesster A. A. Schuit. Alle leden waren aanwezig. In zijn openingswoord vestigde de voorzitter er de aandacht op dat wij in een democratisch land leven, waar voor wij dankbaar mogen zijn. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat deze zomer een schoolsportdag zal worden georganiseerd voor de openbare lagere scholen, de bijzondere lagere school en de ULO-school te Kortgene. Het gaat ;hier om een 4 500 leerlingen. Voor deze sportdag wordt een subsidie ge vraagd van f 100. Het lid Breure vroeg wat de aan leiding en de bedoeling van deze dag is. De voorzitter antwoordde hem dat Tot 26 Juli 5% KORTING op alle werkkleding zoals broeken, jasjes, overhemden, overals enz. W+ DINGEMANSE tel 255 COLIJNSPLAAT de schoolgaande jeugd zoveel mogelijk van de straat geweerd dient te worden en dat een sportdag de saamhorigheicT van de jeugd bevordert. Breure zag hier een taak voor het onderwijzend perso neel en voor het gezin. Deze sportdag zal volgens de voorzitter op een Zater dag gehouden worden. De bijzondere school te Colijnsplaat zal gaarne haar medewerking verlenen. Z.h.s. werd besloten de gevraagde subsidie te verlenen. De heer Breure wilde geacht worden te hebben tegen gestemd. De rekening van de Vleeskeurings dienst over 1951 is ontvangen. Kort gene moet f 1098.49 bijdragen. De voor-; zitter was van mening, dat het resul taat over 1951 binnen zeer redelijke grenzen ligt. In verband met een op merking van het lid Van der Weele wees de voorzitter er op, dat in de exploitatiekosten over 1951 een bedrag :van f 700.was opgenomen voor af schrijving op de auto. De overige kos ten van de auto waren ook in rekening gebracht. De voorzitter was van oor deel, dat het thans het beste was, ver der over deze zaak te zwijgen. Van der Weele vroeg nog of het aanvankelijk geraamde tekort van f 5000.niet te hoog was aangeslagen, waarop de voor zitter zeide, dat Wissekerke destijds dit 1 bedrag heeft genoemd. Het baggeren van de haven te Co lijnsplaat is opgedragen aan de N.V. Aannemersbedrijf v.h. Van Dongen en Van Hoven voor de prijs van f 2.10 per m3. De nationale lening voor de woning bouw 1952 heeft voor de gemeente Kortgene een bedrag yan f22150.— opgeleverd. De voorzitter deelde mede dat de vrijwillige brandweer te Kats de 2de prijs heeft behaald op de provinciale brandweer wedstrijden te N. en St. Joos- land. Hij noemde dit een prachtige pres tatie en bracht hulde aan de vrijwilli gers van Kats, die nu gerechtigd zijn aan de landelijke brandweer wedstrijd deel te nemen. Spreker hoopte dat Kats dan ook weer behoorlijk uit de bus mag komen. Hij sprak verder de wens uit, dat ook de andere vrijwillige brandweren uit deze gemeente in de toekomst weer zullen deelnemen aan die wedstrijden, wat nu door bijzondere omstandigheden niet mogelijk was. Z.h.s. werd besloten het voorstel van B. en W. tot verlaging van de verma kelijkheidsbelasting aan te nemen. In het vervolg zal de oppervlakte-belas ting worden opgeheven. Het lid Welle- man juicht dit voorstel toe in verband met de muziekgezelschappen. Na enige discussie, waarin de nood zakelijkheid van de overplaatsing van de kolenbewaarplaats te Colijnsplaat werd erkend en waarin het lid Breure B. en W. hulde bracht voor het gevoer de beleid, werd z.h.s. het voorstel van B. en W. tot aankoop van het terrein van die kolenbbergplaats van de Coöp. Kolenvereniging te Colijnsplaat aan genomen De koopprijs bedraagt f 3.125 per m2, totaal f 650.Ook zal een tegemoetkoming van f 1000.ver strekt worden in de verplaatsingskos ten. De woning no 75 werd, ingaande 1 Juni 1952, verhuurd aan P. de Smit te Kortgene, tegen een huurprijs van f 182.per jaar. Mej. Fieman te Kats is geslaagd voor het diploma Kleuteronderwijs. Naar aanleiding van dat feit werd zij, met ingang van 1 Juni 1952, benoemd tot hoofd van de kleuterschool te Kats. Haar jaarwedde werd gebracht op f 1400.inclusief de toeslagen wordt de jaarwedde f 1683.19. Aan de orde van behandeling was thans de laatste wijziging van de be groting voor 1951. De heer Breure wil naar aanleiding hiervan onderstrepen, dat B. en W. zich strikt moeten hou den aan de door de raad gevoteerde bedragen. De voorzitter wees er op, dat kleine afwijkingen niet te voorko- COOMANS veot let et Ito-oi men zijn en dat de onderhavige wijzi ging vele bedragen bevat ten behoeve van door de raad goedgekeurde objec ten. Na enige vragen, o.m. over een weksysteem voor de brandweer en het leggen van trottoirs in de Oost-Kruis straat te Colijnsplaat, werd z.h.s. het voorstel van B. en W. tot wijziging van die begroting aangenomen. Bij de rondvraag informeert het lid Welleman naar de mogelijkheid van het plaatsen van kleedlokalen op het sport terrein. Volgens de voorzitter zijn de hoge kosten daarvan weder een bezwaar. Op een vraag van Welleman ant woordde de voorzitter, dat de eigenaars van de volkstuintjes aan de „Pomp- weide" niet de dupe zullen worden van het leggen der straat. Eventueel zal een terrein beschikbaar worden gesteld. Het lid Breure is het niet eens met de ontvangst van het 4e Commando door het gemeentebestuur van Kortge- jne. Hij wees er op, dat de overheid Gods dag te eerbiedigen heeft. DEZE WEEK 250 gr. koekjes 100 gr. zomerdrups 1 rol sterke pepermunt samen 89 ct. 150 gr. vanille toffee's voor slechts 29 ct W. Dingemanse Colijnspl. De voorzitter kan in het ontvangen van onze bevrijders op Zondag niets verkeerds zien en zal bij voorkomende gelegenheid zeer zeker dezelfde ge dragslijn volgen. De heren Welleman en Korteknie juichen het toe, dat het geementebestuur van zijn waardering voor het 4e Commando heeft doen blij ken. De heer Welleman merkte op, dat men bij de bevrijding er vermoedelijk niet op gelet zou hebben als deze toe vallig op een Zondag zou zijn gevallen. Kortgene Geboren3 Juni. Johanna Lydia, d.v. Dirk Leendertse en Christina de Buck. 5 Juni. Maria Suzanna, d.v. Jozias Adriaan de Fouw en Sara Adriana Versluijs. 14 Juni. Lein, z.v. Cornelis de Kraker en Neel- tje Johanna Paulina Welleman. 17 Juni. Cornelia Maatje, d.v. Cornelis Boot en Jacoba Provoost. 21 Juni. Dina Cornelia, d.v. Johannes Hendrik de Fouw en Pie- ternella Breas. 23 Juni. Pieternella, d.v. Marinus Willem de Regt en Cornelia Kor- suize. 24 Juni. Maria Jannetje, d.v. Tho mas Pieter van der Weele en Maria A- berdina Wilhelmina Groenewege. Marinus Jan, z.v. Johannis Marinus Breure en Wil helmina Adriana de Looff. 28 Juni. Lau rens Jacob, z.v. Jan Joosse en Hendrika Kramer. 29 Juni. Jacobus Dirk, z.v. Pie ter Thomas van der Weele en Gerritje Johanna de Koster. Getrouwd: 18 Juni. Jan Kesteloo, 27 jr en Dina Pieternella Verhulst, 23 jr. 26 Juni Dignus Gerard de Smit, 24 jr. te Wissekerke en Willemina Johanna Bou- terse, 24 jr. Overledengeen Wissekerke Geboren: 6 Juni. Jan Willem, z.v. B. van Goudswaard en T. de Bruine. 20 Juni. Clazina Cornelia, d.v. C. de Nooij- er en C. E. van der Maas. Ondertrouwd7 Juni. Tobias Walhout, 24 jr te Bergen op Zoom en Maria Pie ternella Wilderom, 25 jr. 11 Juni. Jaco bus Nicolaas Bakker, 23 jr en Frederika Wilhelmina Klap, 19 jr te Kapelle. 27 Juni. Izak Cornelis de Rijcke, 27 jr. te Kortgene en Geertruida Wilhelmina de Smit, 26 jr. Gehuwd4 Juni. Anton de Haze, 20 jr en Elizabeth Tannetje Leendertse, 20 jr. 11 Juni. Daniël Andries Verhulst, 25 jr te Kortgene en Blazina Adriana Kouwer 23 jr. 18 Juni. Willem Hovestadt, 27 jr te Werkendam en Pieternella de Bruine, 25 jr. Overleden3 Juni. Cornelis Priester, 95 jr, weduwn. van Jannetje Broekes. 5 Juni. Anna de Ridder, 65 jr, echtg. van Cornelis Arij Meulenberg. 22 Juni. Hen drik Filius, 79 jr, echtg. van Maatje Hou terman. RECLAME PAKKET VOOR 89 CT 100 gram zuurtjes 1 ct 200 gram fijne koekjes 58 ct 100 gram toffee's 30 ct samen 89 ct Hebt u de mooie ZOUTE VIS van 90 ct per 500 gram al eens gekocht L. DE WAAL - COLIJNSPLAAT.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1