NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Past op! J2.S., No. 2586 Zaterdag 5 Juli 1952 55e Jaargang Betaalt niet te veel! Abr. Buijze Gemeenteraadsvergadering Wissekerke DE TWENTSCHE BANK N V. DRUK EN UITGAVE A. G. Ni. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's Maandag 30 Juni j.l. kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester van der Maas, waarn. secretaris G. van Hekken. Afwezig met kennisgevingJ. van Halst. Allereerst deelde de voorzitter mede dat het met de ziekte van de secretaris de goede richting uitgaat. De secretaris is reeds voor 50 procent hersteld, maar de voorzitter had hem de raad gegeven, het nog maar kalm aan te doen. Het lid de Smit merkte op dat in de notulen een fout was geslopen. Hij was de vorige vergadering wel met kennis geving afwezig geweest. Van deze afwe zigheid had hij schriftelijk kennis gegeven en daarbij nog enige vragen gesteld, o.a. over de bouwkosten van de muziektent. De voorzitter herinnerde zich een en an der maar deelde tevens mede dat bedoel de kennisgeving te laat in zijn bezit was gekomen. Ter gemeente-secretarie had men die dag de bus vergeten te lichten. Onder de ingekomen stukken waren o.m. rapporten van brandweeroefeningen te Wissekerke en Kamperland en een aanbieding van de firma Remeeus te Kats voor een tweede behandeling van de teer- wegen, tegen de prijs van 43 cent per vierkante meter. Het lid Noordhoek in formeerde of er op deze aangeboden prijs geen toeslag gevraagd is. Bij het contro leren van de juist ingekomen factuur bleek de prijs nu 16 cent per vierkante meter hoger te zijn. De aannemer vermeldt dat er meer split en bitumen gebruikt is. De voorzitter zegt hierop een onderzoek toe. Op de vraag van Bustraan of de brand spuit te Kamperland nu goed in orde is, antwoordde wethouder Hoveijn bevesti gend. De spuit is vakkundig nagezien en volgens hem beter dan ooit te voren. Besloten werd om aan Simavi, tot we deropzegging een jaarlijkse subsidie te ver lenen van f 10.—'. Een verzoek van de Geersdijkpolder óm een bijdrage in het onderhoud van haar wegen, ontlokte een flinke discussie. De voorzitter deelde mede dat sinds 1927 een bijdrage aan die polder gegeven was van f 200.— per jaar. 1952 was het laat ste jaar van die overeenkomst. De con clusie van B. en W. was dat deze weg de korste verbinding naar de Kamper - landse haven is en dat het tegenwoordige snelvervoer er meer en meer gebruik van gaat maken. Het lid Dingemanse verklaarde dat be doelde weg haast niet te berijden is en dat men ver zou moeten zoeken om een dergelijke weg te vinden. Deze weg is volgens spreker levensgevaarlijk. Wan neer de polder deze weg zou laten teren, spreker zou dan een felle voorstander tot het verlenen van die bijdragen zijn. Nu is hij verwonderd dat het polderbestuur enkel dat verzoek doet. Vrijwel alle leden namen aan de behandeling van dit ver zoek deel. Tenslotte werd besloten om op voorstel van Noordhoek en Zuijdweg met het polderbestuur besprekingen te voeren en eens te vragen naar de kosten van het teren van bedoelde weg. Daar volgens het lid de Smit dit laat ste niet als agendapunt vermeld stond, voelde hij zich gedrongen om blanco te stemmen. Naar aanleiding van het verzoek van de bewoners van de Molenweg te Kam perland om de daar geplante bomen op te ruimen, vroeg het lid Dingemanse aan B. en W. om bij besluit daartoe, deze bomen nu niet op te ruimen, maar daar mede te wachten tot October-November, daar anders de bomen allen dood zouden gaan. De voorzitter zegt dat Dingemanse de gedachte van B. en W. uitspreekt. B. en W. stellen voor om die boompjes op het eind van dit jaar uit te doen en deze dan een plaats te geven ergens in Wisseker ke. Het heeft B. en W. echt zeer gedaan dat er verscheidene van die boompjes door onbekenden geruineerd zijn. Zij zouden gaarne een verzoek aan de bewoners van die weg richten om die boompjes te sparen. Het lid M. J. Filius merkt op dat men met het opruimen van die boompjes niet zo lang moet wachten, volgens hem leeft er dan geen boompje meer. Hij heeft zich over de behandeling van die boompjes geschaamd. Volgens hem grensde dit aan vandalisme. Hij vindt het jammer dat zij weg moeten en wilde ze, indien maar enigzins mogelijk, graag behouden. Het lid de Smit meende dat P.T.T. de ze beplanting beter had moeten bekijken. Ook de raad heeft volgens spreker hier aan schuld. Het lid Zuijdweg vraagt of het niet mogelijk is die boompjes in wa ter of vochtige grond te bewaren tot de juiste planttijd er is. Deze mogelijkheid zal onderzocht worden. Hierna kwam in behandeling het ver zoek van de bewoners van de Prov. weg te Wissekerke om ontheffing van de straatbelasting. De voorzitter zegt dat de betreffende verordening alleen maar spreekt van de bewoners in de kom Wissekerke, liggende in de Wissekerkepolder. Wij DEZE WEEK 250 gr. allerhande 150 gr. fruitboontjes of amandelbonen samen slechts 86 ct 150 gr. heerlijke zuurtjes 25 ct 6 lolly's voor 25 ct W. Dingemanse - Colijnsplaat. hadden de boeren ook nog voor die straatbelasting aan kunnen slaan. Het lid de Smit wijst er op dat die bewoners van de nieuwe riolering niet profiteren. Ze moeten zelf nog voor hun vuilafvoer zorgen. Moet er dan toch een straatbe lasting zijn: dan moet dat een belasting zijn voor allen. Wethouder de Nooijer informeert of Tuindorp daar dan ook bij zal behoren, waarop de voorzitter zegt gelijke monniken, gelijke kappen. Het lid Noordhoek voelde er meer voor enkel de aangeslotenen te laten betalen, waar op de Smit zegt: de bewoners van wijk A en C niet alleen, maar ook wijk B, dat is Kamperland. Volgens wethouder Hoveijn betaalt Kamperland reeds belasting voor bebouw de eigendommen aan de polder. Het lid H. P. Filius zegt hierop dat de Wisse kerkepolder ook zo een belasting kan heffen, en is hij goed ingelicht, dan zal dit niet lang meer op zich laten wachten. De Smit blijft de verordening zoals ze nu is, onbillijk vinden en stelt daarom voor de bewoners van de Prov. weg vrij stelling te verlenen. Het lid Zuijdweg is hier ook voorstander van, maar vreest NU IS HET TIJD voor het kopen van een blauwe of grijze werkbroek blauwe of grijze werkkiel Grote voorraad dus ruime keuze W. DINGEMANSE, tel. 255 COLIJNSPLAAT 200 gr. fijne koekjes 100 gr. sterke pepermunt 100 gr. zuur of toffee's voor 89 ct We hebben weer zoute vis van 90 ct per 500 gr. L. DE WAAL COLIJNSPLAAT Koopt daarom bij de kruidenier die de laagste prij zen noteert en tevens kwaliteit levert. Hebt u onze eerste kwaliteit koekjes al eens ge probeerd Iedere week zijn ze vers. Schriek's ontbijtkoek, onovertroffen in kwaliteit. Aanstaande Maandag komt onze nieuwe puntzak aanbieding. Let op de folders. Er is ook weer een goedkope koffie-aanbieding bij. Onze kaas-afdeling is ruim gesorteerd. Voor de nieuwe aardappelen hebben we prachtige blanke zoute vis, los en in potten. Bezoekt onze zaak, u vindt daar altijd iets dat u voordeel geeft. Beleefd aanbevelend, Telefoon 304, Kamperland. Gevestigd te Amsterdam KANTOOR KORTGENE Hierdoor maken wij U er nogmaals uitdrukkelijk op attent, dat alle aanslagen in de Vermogensbelasting 1945 Vermogensaanwasbelasting Vermogensheffing ineens Alle andere soorten oude belastingen, vervallende vóór 1 Januari 1946 Ondernemingsbelasting 1946 met staatsobligaties tegen de koers van 100 °/o kunnen worden voldaan. Aangezien deze obligaties ter beurze tegen de koers van ongeveer 90 °/o kunnen worden gekocht, levert deze wijze van betaling een zeer aanzienlijk voordeel op. Alle gewenste inlichtingen worden door ons gaarne verstrekt. Hoogachtend, DE TWENTSCHE BANK N.V. KANTOOR KORTGENE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1