Bijvoegsel van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d 21 Juni 1952 - no 2584 Lexers hanteren de pen HOOFDPIJN? ^lA^ist u Tentoonstelling Landbouwhuishoudschool Vrijdagavond 13 Juni te 7 uur werd in de Christelijke School te Colijns- plaat een tentoonstelling geopend van werkstukken der leerlingen van de Landbouwhuishoudschool te Kortgene. Onder de aanwezigen merkten wij op de beide burgemeesters van ons ei land met hun wethouders, voorzitster en leden van de Commissie van Toe zicht op genoemde school, presidente en bestuursleden van de Bond van Plattelandsvrouwen op Noord-Beveland, het dagelijks bestuur van de kring Noord-Beveland der Z.L.M., personeel en leerlingen der school en verder ge nodigden en belangstellenden. De vice-voorzitter van genoemde kring, de heer J. A. van Oeveren, zeide met genoegen te voldoen aan het ver zoek deze tentoonstelling te openen. Hij heette allen hartelijk welkom, in zonderheid de autoriteiten. Bericht van verhindering was ingekomen van de algemeen voorzitter der Z.L.M., ir Geuze en de consulente, mej. Sikkens. Het doel dezer tentoonstelling, die we gens ziekte der directrice een jaar uit gesteld is geworden, moet volgens spre ker gezien worden uit propagandis tisch oogpunt en beoogt uit het gehele eiland leerlingen te trekken voor deze voortreffelijke school. Hij wenste mej. Onderdijk van harte geluk met deze tentoonstelling en hoopte dat zij in alle opzichten zal mogen slagen. Verder werd het woord het gevoerd door de burgemeester van Kortgene, die hartelijk dankte voor de ontvangen uitnodiging deze opening bij te wonen. Hij vond het een heel goede gedachte van de directie der school telken jare een dergelijke tentoonstelling te orga-! niseren en hoopte dat ze in alle op zichten zal mogen slagen en aan het beoogde doel beantwoorden. Ook de burgemeester van Wissekerke dankte hartelijk voor de ontvangen uitnodi ging en wenste directie en school alle goeds toe. Tenslotte dankte de direc trice, mej. Onderdijk, in de eerste plaats het hoofd der Chr. School voor de welwillendheid deze lokalen voor dit doel beschikbaar te stellen, de sprekers voor hun hartelijke woorden en goede wensen en de overige aanwe zigen voor hun belangstelling. Ook zij hoopte van harte dat het resultaat van deze opzet zou mogen leiden tot op gave van nieuwe leerlingen. Bij de rondgang door de lokalen trokken vele mooie en smakelijke din gen, alle door de leerlingen zelf ver vaardigd en voortgebracht aller aan dacht. Het aantal bezoekers de vol gende dag overtrof aller verwachting en beliep zeker tussen de 2 300. Als attractie werd aan elke 50ste be zoeker of bezoekster een kleine ver rassing uitgereikt. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie) Geachte redactie, Ik wilde op het ingezonden stukje „Kanonnen of boter" wel iets dieper ingaan. Schrijver haalt een tekst aan uit de Bijbel, die hij dan zo uitlegt, al zou op het ogenblik ook tegenover het geestelijke leven het voornaamste zijn, dat wanneer Nederland maar een voldoende weermacht had, de welvaart verzekerd zou zijn. Ik ben het hier met schrijver niet geheel eens, en wel om de volgende reden: Welvaart voor een land kan alleen mogelijk zijn wanneer het volk zijn geestelijke kracht put uit de Bijbel. Dit wil toch zeggen, dat die Bijbel het voornaamste is voor geheel ons leven en ook voor het dagelijks leven. Dat wij alleen een dienend volk kunnen zijn onder elkander wanneer wij iets hebben leren verstaan van de liefde van Christus. Die zelf alle kracht be zat en afdaalde in deze zondige wereld om ons te redden. Wanneer wij dat gaan vergeten kan een volk wel den ken dat het zelf wel machtig genoeg is om anti-christelijke machten te ver drijven. De wil om de anti-christelijke macht te verdrijven moet allereerst uit ons hart komen. En als wij er hierbin nen oprecht pal voor staan dan kun nen wij, voorzover God dat behaagt, hem ook met het zwaard te lijf gaan. Maar wanneer het grootste percen tage van een volk dat niet wil, maar allereerst een heilstaat zoekt in men senkracht, zo kan, al ware het dat wij nog zoveel kanonnen hadden, die anti christelijke macht het toch wel over winnen omdat God het nodig oordeelt om zijn volk terug te brengen naar Zijn gebod. In deze verhouding zie ik de hele situatie van West-Europa. Een terug keer van de innerlijke mens, zich over geven in al zijn arbeid en belijden van al zijn fouten aan Jezus Christus. Wanneer dat zo is, dan zal een volk gezegend worden. Hoeven wij ons dan niet te bewapenen? Ik vind van wel, maar voorop gaat de geestelijke bewa pening. Een getuigen onder elkander. Een niet verwachten van ons kunnen. Maar een blijdschap uitspreken van Hem die ons deze levensovertuiging wil schenken door zijn Geest. Wanneer wij onszelf zo mogen leren kennen, dan zullen wij het leven van een ander niet tot een hel willen maken, maar zullen wij hem liefhebben als onszelf. Volk van Nederland, laten wij hier voor werken en bidden. M. Mijnhaidt's Hoofdpijnpoeders. Doos 47 cent dat het aarbeienseizoen nog 1 week duurt, dat wij u dan kunnen voor zien van rode en (op be stelling) zwarte bessen, dat die laatste zeer ge schikt zijn voor drank, dat de kruisbessen pas over 14 dagen rijp zijn, dat u thans nieuwe aard appelen kunt bekomen, dat de prijzen van genoem de producten u mee zullen vallen, dat de Gebr. de Smit dit alles beleefd bij u aanbe velen. Colijnsplaat, C 3.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 4