J. Schouten Kiezers en kiezeressen van Noord-Beveland heden Zaterdag 21 Juni inboedel algemene ledenvergadering publiek verkopen: Het gaat bij de a.s. verkie zingen om de grondslagen van ons volksleven en de toekomst onzer kinderen. Kiest d ie partij, wier mannen ons volk wensen geregeerd te zien naar de beginselen van Gods Woord. Maakt daarom het hokje rood voor de naam no 1 van lijst 3 Het inmaakseizoen nadert. Koopt daarom nu reeds uw inmaakglazen* We hebben alle maten voorradig. V2» 3Uf 1, VI2 en 2 liter. U ontvangt daarbij gratis een receptenboekje. L. TANGE WISSEKERKE Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT" te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Wie raedtsaem overieydt, en teeren set beneen Sijn inkomst ofte winst, leeft rijck en wel te vreen. (Roemer Visscher). de nieuwe beweegbare steigers in ge bruik genomen kunnen worden. Het tobbelen en martelen met de oude steigers blijft voorlopig dus nog voort duren. De nieuwe boot heeft een totale lengte van 40.40 meter, een totale breedte van 12 meter en een vrij dek- oppervlak van ongeveer 350 m2. Het dek ter plaatse van de opritten is ge schikt voor zware 40 tons trailers. Naast dit gedeelte is het dek berekend op 20 tons wagens, terwijl voor- en achterdek geschikt zijn voor lichtere vrachtwagens en personenauto's. Het schip is vrijwel geheel gelast en is voorzien van een 8-cylinder Deutz- dieselmotor van 250 pk. Ter verkrij ging van goede stuureigenschappen zijn twee balansroeren aangebracht. Op het achterdek bevindt zich de opbouw, welke behalve de motorschacht, een W.C. en een paar kasten, een salon voor de passagiers bevat. Het opbouw- dek is eveneens toegankelijk voor de passagiers. In het ruim bevindt zich COOMANS vaat letet Itaat een eenvoudig bemanningsverblijf met 4 kooien. De salon, bemanningsver blijf, stuurhut en machinekamer wor den des winters verwarmd door een centrale verwarmingsinstallatie. Het schip wordt geheel electrisch verlicht. Na de tewaterlating kwamen alle aanwezigen bijeen in de cantine van het bedrijf, waar door de N.V Bijkers een lunch werd aangeboden. Onder de genodigden merkten wij op de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr mr ,A. F. G. de Casembroot en het vol tallig college van Ged. Staten. Ver schillende zeeuwse hoge autoriteiten op scheepvaart- en waterstaatgebied wa ren mede aanwezig. De directeur van de werf, de heer Huizinga, opende de rij van sprekers. Hij heette alle aanwezigen en speciaal de zeeuwse gasten van harte welkom. Hij hoopte dat de nieuwe boot een lang leven en een goede vaart zou mogen hebben en bood mevrouw Locke- feer een prachtige gouden sierspeld als mede het zilveren bijltje als herinne ring aan. De Commissaris der Koningin bracht de directeur van de werf dank voor de hartelijke ontvangst en speciaal voor het ijltempo waarin de boot ge bouwd is. Dat de Noordbevelanders, met de wens van de directeur een lang leven voor de boot accoord zouden gaan, betwijfelde spreker. De Noord- Bevelanders willen een brug. Hoe eer der die brug er zou liggen, hoe liever ,het hen was en hoe korter die boot in de vaart zou moeten zijn. Hij kon tot zijn blijdschap mededelen dat de proefvaart begin Augustus plaats zou hebben. De burgemeester van Gorinchera, jhr mr Ridder van Rappard memoreer de de vanouds hechte banden tussen zijn gemeente en de provincie Zeeland. Deze band ontstond reeds ten tijde van Jacoba van Beieren en duurt tot op heden door het tegen een „billijk" ta rief verhuren van één van de Gorin- chemse boten bij het in reparatie zijn van „De Zandkreek". De heer Lockefeer dankte, mede na mens zijn echtgenote voor de hartelij ke ontvangst. Hij zeide niet alleen te vechten voor zijn eigen belangen, maar ook voor die van overig Zeeland. Hij prees zich gelukkig mede te hebben mogen werken aan de ontsluiting van Noord-Beveland met overig Zeeland niet alleen, maar ook met geheel Ne derland. Hij was de mening toegedaan dat over geheel Noord-Beveland een juichtoon zal klinken wanneer de „Noord-Beveland" met de verbeterde aanlegsteigers een feit zouden zijn. Het summum van de Noordbevelandse wensen is en blijft een vaste oever verbinding, zeide spreker, en daarin kon hij hen hoog gelijk geven. Namens het Provinciaal Bestuur dank te hij Bijkers Aannemingsbedrijf N.V. tenslotte voor de prettige samenwer king, vlotte bouw en de hartelijke ontvangst. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een zoon Johannis Adriaan (Hans) A. J. B. Risseeuw T. A. W. Risseeuw - Hartog Maria Schoondijke, 16 Juni 1952 Jento-hoeve Brugt Diepeveen en Marie Buijze geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Dinsdag 1 Juli a.s. te 2.30 uur ten gemeentehuize Wissekerke. Kerkelijke bevestiging in de Gerefor meerde Kerk te Kamperland te 3.30 uur door de Weleerwaarde heer Ds A. J. Radder te Kamperland. Kamperland, Juni 1952. a.b. m.s. „Wilhelmina". Westhavendijk, B 83. Gelegenheid tot feliciteren van 5 tot 6 uur aan boord m.s. „Wilhelmina", haven Kamperland. Toekomstig wal-adres: Westhavendijk B 83 Kamperland. Voor de vele blijken van belangstel ling, voor en bij ons huwelijk ontvangen, zeggen wij, mede namens wederzijdse ou ders, onze hartelijke dank. D. A. Verhulst. B. A. Verhulst- Kouwer. Kortgene, Juni 1952. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond voor en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Marinus Wilderom, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, S. Wilderom - Versluijs. Kamperland, Juni 1952. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan allen die hebben medegeleefd tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn vrouw Cornelia Catharina Smallegange (geboren Poortvliet). Inzonderheid aan dokter Janssen en zus ter Krello voor de liefderijke hulp aan haar bewezen. Uit aller naam, M. P. Smallegange. Kortgene, Voorstraat 70. Aan dc inwoners van het dorp Kortgene In alle plaatsen en dorpen van onze provincie en ons land worden wederom als in vorige jaren tochten geor ganiseerd voor de ouden van dagen. Ook ons dorp wil daarbij niet achterblijven en zal evenals in vorige jaren dit jaar een tocht met onze oudjes maken. Het comité weet dat dit u allen sympathiek is en durft daarom voor dit goede doeP op u allen een beroep doen. In de komende dagen zal dit met medewerking van het muziekgezelschap plaats vinden en ik hoop dat u allen hieraan op spontane wijze zult willen medewerken. Kortgene, 19 Juni 1952. A. A. Schuit, burgemeester. De afdeling Kortgene van de Stichting „Vrederust" hoopt a.s. Woensdagavond, 8 uur een te houden in de Ned. Herv. Kerk Benoeming van afgevaardigden naar de jaarvergadering te Bergen op Zoom op 16 Juli. Het bestuur. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kort gene zal op nam. 1.30 uur aan het woonhuis en ten verzoeke van de heer S. C. Klap Jr te Kamperland, Achterweg B 196, wegens vertrek naar Canada de keurig onderhouden alseiken woon- en slaapkamerameu blementen, dressoir, theemeubel (Old Finish), stoelen, fauteuils, tafels, spie gels, radio, lampen, haard- en keu kenkachel, klok, bed, matrassen, thee servies, wasstel, rookstel, vloerbedek king, nieuw herencostuum, keuken- uitzet, dames- en herenfiets, loper, schilderijen, electr. strijkijzer, naai machine (Succes Extra), wringer, ta felkleed, potten, pannen, glas- en aar dewerk, arbeidersgereedschap, tuinren, 6 kippen, hok met ren en wat verder wordt aangeboden. Betaaldag 21 September 1952. Zenuwrust. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. De besturen van de A.R. kiesverenigingen op Noord-Beveland. De ouden van dagen van Wissekerke en Geersdijk Namen j.l. Donderdag 19 Juni spontaan de wijk Over dorpen en steden, dijken en wegen: Alles prachtig, gezellig genoten en zonder regen. De koffie was goed, het bier weer best, De mondvoorraad ruim, een snoepje en sigaar voor de rest. Dank comité, autobezitters, burgers al te gaar Voor deze rijke gunst, met de wens tot volgend jaar.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 2