NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Als U 'tzó doet doet U 't goed Mo. 2584 Zaterdag 21 Juni 1952 55e Jaargang ABR. BUIJZE KAMPERLAND oord-Be v e f a n tl uit haar isolement? Christelijk Historische Unie trekking loterij DRUK EN UITQAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2.00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's t i J ist u, dat wij met de 1100 Grosco-winkeliers \J\J gezamelijk onze artikelen inkopen en daardoor een enorm voordeel behalen, waardoor wij u onze artikelen zeer goedkoop kunnen leveren. Voor velen is dit een vraag, dit is ons gebleken door dat verschillende van onze klanten verbaasd staan over onze lage prijzen in deze dure tijd. Iedereen kan hier van profiteren. En "wat het voornaamste is voor u als klant? Dat wij uitsluitend de bekende merkartikelen verkopen, d.w.z. u weet wat u koopt. Dat is juist het mooie, ja de kracht van onze Grosco-organisatie, dat wij alle grote merkartikel-fabrikanten achter ons heb ben en die voor ons in onze verkoop en voor u in uw inkoop een flinke steun zijn. Bij ons dus geen bepaald merk met veel zegels, maar wel alle courante merken van eerste klas kwaliteit te gen lagere prijzen. Koopt daarom bij de Grosco-win- keliers, want dat betekent Geeft Recht Op Speciale Condities, Ook voor u. Zomertijd, vacantietijd. Neem ze mee op uw vacantie- tochten, onze heerlijke Cano's, Utrechtse rondjes, eier koeken, spritsstukken, chocoladewafels, rollen zuur en pepermunt, flesjes limonade en appelsap. Deze week als extra reclame bij iedere 250 gr. koffie a f 2.04, 1 reep chocolade gratis. Beleefd aanbevelend, Reeds jaren ijvert de vereniging „De Noord-Bevelandse Brug" voor haar ide aal: een vaste oeververbinding met Zuid-Beveland. 9 Mei 1940 was dit ide aal bijna werkelijkheid, de Noordbeve- landse brug werd die dag aanbesteed. De ons opgedrongen tweede wereld oorlog was echter de oorzaak dat be doelde brug nooit gebouwd werd, ook niet, nadat de bezetters verdreven wa ren en wij weer in een tijdperk van vrede konden leven. De vereniging nam spoedig na de bevrijding de afgebroken draad weer op en begon met nieuwe moed alle pogingen in het werk te stel len om tot een vaste oeververbinding te geraken. Vele malen werd er verga derd, vele besprekingen met hoogge plaatste personen en diverse instanties werden gehouden, het doel: een vaste oeververbinding scheen verder dan ooit van haar verwijderd. Veel in deze we reld draait om het geld, zo ook: de brugplannen. Trof men een bewinds man aan die de noodzaak en de urgentie van een brug inzag, het gaf de ver eniging weer nieuwe moed, totdat de minister van financiën met zijn rood potlood weer een streep door de reke- Het adres voor het reinigen en verven van dames- en herenkleding is thans W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT Kleding voor chemisch reinigen, t.e.m. Maandag gebracht, dezelfde week te rug. Verven 14 dagen. ning gaf. Voor ons brugplan was er geen geld beschikbaar. De vele werkzaamheden van het brugcomité zijn voor de Noordbeve- landsc bevolking betrekkelijk onbekend gebleven, lekte er nog eens iets naar buiten, uit, het publiek kon de gedach te maar niet van zich afzetten dat cr eigenlijk maar gewerkt werd om voor (de sleeën van de boeren een betere verbinding te krijgen. Niets is echter minder waar, getuige de diverse re sultaten die het brugcomité de laatste jaren toch nog mocht behalen, o.m. een wachtlokaal aan het veer te Wol- faartsdijk, bonboekjes voor motorrij ders, vroegere en latere vertrekuren, een uitbreiding van de veerdienst Vere- Kamperland, verbetering weg Wol- faartsdijkse veer en tot slot een grote nieuwe boot, die niet alleen de luxe wagens gemakkelijker kan vervoeren, maar ook de fietsers e.d. en niet te vergeten de vrachtwagens en trailers. Per 1 Januari j.l. zijn bovendien de vrachttarieven op het veer Kortgene- Wolf aartsdijk verdwenen, wat ook op rekening van het werken van het brugcomité gesteld kan worden. Dit al les komt toch het gehele eiland ten goede. Wij hebben gemeend bovenstaande gerust eens even te mogen memoreren, niet om een pluim op de hoed van het brugcomité te willen steken, maar en kel en alleen om het vele, en soms on vruchtbaar lijkende werk van dat co mité in een juist daglicht te stellen. Zaterdag 14 Juni j.l. was dan ein delijk eens een feestdag voor dat comi té. Door haar onvermoeid hameren op de slechte veerverbinding Kortgene- Wolfaartsdijk hadden Ged. Staten van (Zeeland eind 1951 het onverwachte be sluit genomen een nieuwe boot voor die dienst te laten bouwen. Zeker, er was steeds aangedrongen op een vaste oeververbinding, maar daarnaast werd ook steeds gevraagd om een betere verbinding. Ged. Staten waren dan ein delijk toch tot het inzicht gekomen, dat het zo werkelijk niet langer meer kon en mocht. Een brug was nog te duur, een nieuwe boot was veel goed koper en was bedoeld als een nood maatregel. Binnen een jaar beloofden Ged. Staten het Provinciaal Bestuur een gedegen rapport voor te leggen over de kosten en mogelijkheden van een vaste oeververbinding. Bereids is daar reeds aan gewerkt. Of alle leden van Prov. Staten tenslotte met deze gang van zaken accoord zullen gaan is nog een open vraag. Bedoelde Zaterdag dan, werd op de „IJsselwerf" van Bijkers Aannemers bedrijf N.V. te Gorinchem de nieuwe veerboot te water gelaten. Mevrouw DEZE WEEK 250 gram koekjes 100 gram croquant chocolaatjes samen slechts 89 cent 200 gram kermis 35 cent W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT Lockef eer - van der W alle, echtgenote van het lid van Ged. Staten A. L S. Lockefeer, hakte met een zilveren bijl tje, precies om 11.30 uur, de kabel door. De traditionele fles champagne sloeg te pletter tegen het nieuwe schip dat daarop sierlijk en statig te water gleed. Fier en met grote letters staat op het nieuwe schip haar naam te le zen: „Noord-Beveland". Wij hebben het nieuwe schip in het water zien liggen, en met leken-ogen bezien. Het is een prachtig schip en het houdt de belofte in van een vlug en gemakke lijk vervoer. Jammer dat het nog wel een half jaar minstens zal duren voor en aleer Lijst H. W. Tilanus F. H. v. d. Wetering Mr H. K. J. Beernink Mr J. J. R. Schmal Tj. Krol J. de Ruiter Mr C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen H. Kikkert Ir C. Staf Mr H. Mulderije Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz C. J. van Mastrigt M. R. H. Calmeyer Ir M. A. Geuze Dr I. N. Th. Diepenhorst Drs D. Schouten J. Reijers C. Philipse Drs F. A. Kraayeveld Mevr. Mr Dr P. M. Franken - van Driel Zaterdag 28 Juni V.V. „Wissekerke" in het gymnastieklokaal. Aanvang 7.30 uur. Vele attracties. 200 gr. gesort. koekjes 100 gr. sterke pepermunt 100 gr. snoep keuze uit 6 soorten voor 89 ct We hebben deze week zoute vis vanaf 90 ct per 500 gram L. DE WAAL COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1