NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD O O O Zolang de voorraad strekt Abr. Buijze *u. 2581 Zaterdag 31 Mei 1952 55e Jaargang gaan wij nog door met onderstaande aanbiedingen speciale aanbiedingen; O- Raadsvergadering Kortgene ORUK EN U'TGAVE A G M MARKUSSE TE WSSEKERKE TELEFOON N0 308 GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2 00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's maar uiterlijk tot en met Zaterdag 7 Juni een half pond koffie kost geen f 2.04 maar slechts f 1.69 een half pond thee kost geen f 1.85 maar slechts f 1.43 een half pond biskwie kost geen f 0.42 maar slechts f 0.31 een half pond kaas kost geen f 0.80 maar slechts f 0.70 Dat is dus f 5.11 f 4.13 een bespa ring van f 0.98 op vier artikelen die u dagelijks gebruikt. U ziet het zelf, dit is geen 10 of 12 of 15 pet, maar dit is 20 procent korting op uw aankoopbedrag. Tenslotte vestigen wij nog uw aandacht op de volgende 3 pakken lucifers voor 55 cent 2 flessen azijn voor 54 cent •1 fles limonade voor 79 cent 6 stukken huishoudzeep voor 54 cent 8 stukken toiletzeep 125 cent 1 half pond fijne koekjes voor 49 cent 3 grote repen chocolade voor 49 cent 1 blik leverpastei voor 59 cent 1 fles advocaat voor 295 cent 2 ons Choco's voor 39 cent anderhalf ons trekwerk voor 29 cent 1 zakje snoepjes voor 10 cent Vergelijk deze prijzen nu eens even met wat u anders betaalt en schrik dan niet al te erg maar ga ze gauw halen bij Kamperland Telefoon 304 In de op Woensdagavond 21 Mei j.l. gehouden gemeenteraadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Voor zitter was burgemeester A. A. Schuit, die in zijn openingswoord allen wel kom heette en het zeer op prijs stelde dat allen tegenwoordig waren. De notulen van de vergaderingen op 17 en 25 April werden, behoudens een opmerking van het lid Salomé, goed gekeurd. Onder de ingekomen stukken en me dedelingen, die z.h.s. voor kennisge ving werden aangenomen, was o.m. ook de mededeling dat de verbetering van de Voorstraat etc. te Golijnsplaat, ge- gegund was aan de laagste inschrijvers, de heren Gebr. Wiskerke, voor de som van f 22.800. In de bedoeling van B. en W. ligt het om de nieuw gebouwde school te Colijnsplaat de Prinses Marijke-school te noemen, de bestaande school te Kats de Prinses Margriet-school en de nieuw te bouwen school te Kortgene de Prin ses Irene-school. Bereids is aan H.M. de Koningin vergunning hiervoor ge vraagd. In overleg met de dokter is besloten de kleuterschool te Kats tijdelijk te sluiten tot na Pinksteren, in verband met het heersen van de z.g. hoest on der de kinderen daar. B. en W. trachten de kolenbergplaats van de kolenvereniging te Colijnsplaat in eigendom te verkrijgen. Deze berg plaats bevindt zich tussen de nieuw ge bouwde woningen en het kolenstof le vert veel hinder op aan de aanwonen- den. Mocht deze koop gelukken, dan zou op de vrij gekomen ruimte nog twee woningen gebouwd kunnen worden. De kolenvereniging verleent aan B. en W. in deze alle mogelijke steun en mede werking. Voor de feestelijke herdenking van de bevrijding en de jaardagen van het Koninklijk Gezin werd het Oranjeco mité een bijdrage verleend van f 250.-. Hierna kwam aan de orde het voor stel van B. en W. om in de toren van het nieuwe gemeentehuis een uurwerk aan te brengen met vier verlichte wij zerplaten, alsmede enige klokken in de diverse zalen te plaatsen. De kosten hiervan zullen ongeveer f 5000.be dragen. Het besluit hiertoe is urgent daar bij het bouwen van de toren reeds rekening met dit uurwerk ge houden dient te worden. Naar aanlei ding van het door het lid Van der Weele in een vorige vergadering ge vraagde, zegt de voorzitter dat het ver lichten van de torenuurwerken te Co lijnsplaat en Kats niet zo gemakkelijk zal zijn. Hij gaf hierna een kort over zicht van de financiële toestand van de gemeente, die alleszins gezond te noe men is. Het lid Van der Weele zegt te be merken dat het in de bedoeling van B. en W. ligt dit uurwerk te plaatsen en wil daaraan wel zijn medewerking ver lenen, mits de uurwerken te Colijns plaat en Kats ook verlicht zullen wor den. Het lid Van Hee vraagt of het to renuurwerk te Kortgene enig nuttig heid heeft, of is het meer als fraaiig heid bedoeld, waarop de voorzitter het nut van een verlicht uurwerk naar vo ren brengt, speciaal voor de mensen die met de boot mee moeten. Wethouder Bom zegt hierop dat het ook mogelijk is de toren op te trekken zonder klok. Een klok daarin is dus fraaiigheid. De voorzitter vindt dat men het ge heel moet zien als een openbaar ge bouw en dan is zo een klok een nood zakelijkheid. Volgens wethouder Bom is het dan toch nog een noodzakelijke fraaiigheid. Het lid Breure wijst er op dat de to renuurwerken te Colijnsplaat, Kortgene en Kats goede uurwerken zijn. Deze uurwerken zou men met een schijnwer per ook goed kunnen verlichten en was men dan met een kleinigheid klaar. De voorzitter geeft tekst en uitleg over de gehele klokkenbeweging en de gespecifiseerde kosten daarvan. Hij weet wel andere, dergelijke gemeenten, waar de bouw van een nieuw gemeentehuis veel hogere bedragen vergde. In het genoemde bedrag zijn ook al de andere klokken van het nieuwe gemeentehuis begrepen. Het lid Contant vindt een en ander wel leuk maar meende dat het toch wel voordeliger kon. Nogmaals zegt Van der Weele dat, wanneer Kortgene een verlicht uur werk krijgt, Colijnsplaat en Kats ook een verlicht uurwerk moeten krijgen, anders zal hij tegen het voorstel van B. en W. stemmen. De voorzitter wijst hem er op dat hij als raadslid voor de gehele gemeente moet werken, maar niet voor een gedeelte daarvan. Hij noemt alle verbeteringen op die Co lijnsplaat eerst gekregen heeft, voordat Kortgene aan de beurt kwam. Wethouder Bom wijst de voorzitter er op dat Van der Weele meent dat door B. en W. geetf voldoende aandacht geschonken is aan zijn woorden in de vorige vergadering. Bovendien zegt hij dat men het verlichten van alle toren uurwerken niet in één verband moet zien. Dit jaar eerst de toren van het nieuwe gemeentehuis, volgend jaar de andere torens. Bij stemming bleek dat alle 9 leden tegen het voorstel van B. en W. waren.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1