NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD A. Buijze's Pinksteraanbiedingen 1952 Abr. Buijze Mo. 2580 Zaterdag 24 Mei 1952 55e Jaargang Heerlijk mals en van de beste grondstoffen gebakken krentebrood, rozijnenbrood en luxe broodjes. Fijne gebakjes, steeds vers. Ook onze pracht sortering snoep zowel cho colade als suikerw/erk is om van te w/atertan- den. Zie onze etalage's met de speciale recla meaanbiedingen. Verder leveren w/ij U de allerfijnste vleesw/a- ren tegen concurrerende prijzen, en op iedere geu/enste dikte gesneden. Ook onze puntzak-aanbiedingen voor Pink steren zijn buitengew/oon. Zie de folder die U deze w/eek ontvangt. Tenslotte maken w/ij U nog attent op onze grote verscheidenheid in wijnen en likeuren. En voor de warme dagen bier en limonade. Beleeefd aanbevelend Kamperland Tel. 304. Raadsvergadering Wissekerke DRUK EN UITGAVE A G M MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2 00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's Maandag j.l. kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter Van der Maas. Zonder kennisge ving waren afwezig de heren Bustraan en De Smit. De voorzitter opent de zitting met het gebruikelijke gebed en spreekt er daarna zijn spijt over uit dat de secre taris door ziekte niet aanwezig kan zijn. Hij sreekt de hoop uit dat deze afwezigheid maar van korte duur mag zijn. De notulen van de vorige vergade ring worden onveranderd goedgekeurd. Bij punt 2 van de agenda: ingeko men stukken en mededelingen was o.m. een Koninklijk Besluit, houdende de herbenoeming van de voorzitter als burgemeester dezer gemeente. Namens de raad wenst wethouder Hoveijn de voorzitter hartelijk geluk met deze her benoeming. De voorzitter dankt de raad en zegt verheugd te zijn met deze her benoeming. Hij hoopt in de zes nu voor hem liggende jaren zijn allerbeste krach ten in te zetten. Enige bewoners aan de Spuidijk te Kamperland hadden een verzoek tot de raad gericht om over te mogen gaan tot demping van de voor hun woning gelegen sloot. Evenals te Wissekerke Gestreepte overhemden voor oudere mensen slechts f 5.50 khaki overhemden f 6.15 f 6.50 enz. breikatoen slechts 80 en 90 ct per knot W. Dingemanse, Colljnspl. geschied is, wensten zij ook in aanmer king te komen voor een financiële bij stand door de gemeente. De totale on kosten, zonder grondaanvoer, zijn be groot op f 156.Op voorstel van B. en W. wordt besloten een derde, i 52.- in de kosten bij te dragen. Van de bewoners Molenweg te Kam perland was een verzoek binnengeko men tot opruiming van de pas aan die weg geplaatste boompjes, daar nu de weg toch te smal geworden is. Dit ver zoek is echter te iaat binnengekomen en zal zo spoedig mogelijk eerst door B. en W. behandeld worden. De bewoners van de Dorpsweg te Wissekerke verzoeken de raad om ont heffing van de hun opgelegde straat- belasting. De voorzitter is van oordeel dat dit verzoek niet dient te worden in gewilligd. De betreffende verordening is gemaakt en goedgekeurd voor de be woners van de kom in de Wissekerke- polder. De bewoners van het Tuindorp b.v. moeten die belasting niet betalen omdat zij in een andere polder wonen. Hierop deelt de voorzitter mede dat de vier pas aanbestede woningen nog niet gebouwd kunnen worden daar de bestedingkosten ongeveer f 10.000. boven de stopprijs van de Wederopbouw liggen. Van Halst was de gedachte toe gedaan dat dan de bouw nog wel een poosje op zich zou laten wachten, waar op de voorzitter antwoordde dat be reids alle pogingen in het werk gesteld worden om alsnog spoedig tot het bou wen over te kunnen gaan. In verband met de nieuwe dienstre geling Vere-Kamperland was van bewo ners uit Kamperland een verzoek bin nengekomen tot wijziging van de dienst in verband met te Middelburg school gaande kinderen. Het lid Dingemanse zag daar gaarne ook een uurdienst. Van Halst merkt op, dat betreffende dat veer wel over Noord-Beveland gehan deld is maar niet met Noord-Beveland. B. en W. zullen deze zaak eens rustig bekijken en een nieuw schema opstel len. Van het bestuur van de Middenstands vereniging was een schrijven ontvangen dat de heren Geertse en Markusse tot leden van de Prijzencommissie waren benoemd en deze benoeming hadden aangenomen. (Dit schrijven berust op een misverstand, daar genoemde heren op die vergadering direct te kennen ge geven hebben, die benoeming niet te aanvaarden. Red.). De voorzitter deelde de raad mede dat de bouw van de nieuwe muziek tent voor ruim f 8000.is aanbesteed en dat de aannemer reeds met de bouw begonnen is. Ook is men begonnen met de aanleg van het nieuwe sportterrein. De vergoeding der exploitatiekosten over 1951 van de bijzondere lagere scho len in de gemeente en de beloning voor het onderwijs in de vakken nuttige handwerken en engels werden hierna vastgesteld. De instructie van de keuringsveearts en van de hulpkeurmeester werd op voorstel van B. en W. administratief gewijzigd. Naar aanleiding daarvan vrceg het lid Markusse of er in deze overleg gepleegd was met Kortgene of met het hoofd van dienst. De voorzitter ant woordde dat dit niet nodig is. Wisse kerke is de kerngemeente. Wel is er o- verleg gepleegd met het hoofd van de Veterinaire dienst te Breda en is deze zaak rustig bekeken. Op een vraag van het lid Dingemanse antwoordde de voorzitter dat voor het verwijderen en vervoeren van afgekeurd vlees of or ganen door de hulpkeurmeester geen instructie is uitgegeven. Een en ander is wettelijk geregeld en het gemeente bestuur kan dat vervoeren moeilijk gaan controleren. Aan het verzoek van het gemeente bestuur van Sint Maartensdijk om ad- haesie te betuigen aan een adres aan de Prov. Staten betreffende de verple- gingskosten van krankzinnigen werd z.h.s. voldaan. De provinciale bijdrage is thans ruim f 600.per jaar en per verpleegde, vastgelegd in de vooroor logse tijd. De werkelijke kosten zijn nu f 5.per dag en per verpleegde. Het lid Van Halst vraagt, in verband met de voorgestelde regeling, ook te (denken COOMANS voet le et Ita&JL aan hen die niet armlastig zijn en een verpleegde in Bergen op Zoom hebbeu. Zij zouden met de nieuwe regeling nu zwaarder belast worden. De waarne mend secretaris licht een en ander toe. De pensioengrondslagen van de amb tenaren van de burgerlijke stand wer den opnieuw vastgesteld. Met voorkeur voor de gemeente Wis sekerke is op de Nationale Woning bouwlening ingeschreven een bedrag ad f 9825.Besloten werd tot dat bedrag een geldlening aan te gaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Aan twee aanvragers werd voor de 2de helft van 1952 ontheffing van hon denbelasting verleend. Een aanvulling van het uitbreidings- plan-in-onderdelen voor de kom Kam perland werd vastgesteld. Van de slager A. P. A. Bouwense te Kortgene was een verzoek ontvangen DEZE WEEK 250 gr. koekjes 100 gr. lichte chocolaatjes samen 89 ct 125 gr. vanillegebak 125 gr. kermis samen 49 ct 10 p. 125 gr, zuurtjes 25 ct 5 p. W. Dingemanse, Colijnspl. tot het verlagen van de keurlonen voor nuchtere kalveren, in verband met ex portmogelijkheden. De veearts Hoek adviseerde in zijn rapport hierover, tot verlaging over te gaan en het keurloon in plaats van f 2.op f 1.per nuchter kalf te stel len, indien de adressant boven het aan tal van 100 stuks komt; het geheel zou dan de slagers ten goede komen door meerder emplooi, ook in de z.g. stille tijd. De raad van Kortgene zou op dat verzoek ook gunstig beslissen. Het lid Dingemanse vroeg of de raad van Kortgene in deze dus wel degelijk me dezeggenschap heeft, wat door de voor zitter bevestigend werd beantwoord. Het lid H. P. Filius vindt het niet goed dat de ene slager meer moet be talen dan de ander. Van Halst zag lie ver dat, wanneer alle slagers tesamen boven de 100 nuchtere kalveren komen dan die gulden korting werd gegeven. Meerdere leden sloten zich bij deze ge dachte aan. Besloten werd om het hoofd van de Veterinaire dienst te Breda in die. zin voor te lichten. De begroting 1952 werd gewijzigd, alsmede de verordening tot heffing van reinigingsrechten. Gunstig werd beschikt op het ver zoek van de Oranjevereniging. Voor de versiering van het dorp bij de viering van het 300-jarig bestaan der gemeente werd haar een subsidie van f 300. toegekend boven de reeds toegezegde 50 cent per leerling van de diverse scholen. Voor de versiering van het gemeentehuis werd bovendien nog hon derd gulden beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag vroeg het lid J. M. Filius naar de aanleg van de tegel trottoirs in de A. van Heestraat. Wet houder Hoveijn antwoordde hem dat dit jaar aan twee zijden een trottoir gelegd zal worden. In 1953 wordt dan het laatste trottoir (Meulenberg-Wirtz) gelegd. Het lid H. P. Filius vroeg of de z.g. kinderkopjes bij Van Oosten moesten blijven liggen en hoe te handelen met de zijkanten aan de verharde achter wegen. De voorzitter antwoordde hem dat de bedoelde klinkers daar moesten blijven en de zijkanten van die wegen in den vervolge misschien wel met teer behandeld zouden worden. Het lid Zuijdweg vroeg en verkreeg een besloten vergadering na afloop van deze vergadering. Het lid Markusse vroeg of het in de bedoeling van B. en W. lag om de doorbraak te Kamperland te bestraten. Inderdaad wordt deze doorbraak direct met 3 meter breedte bestraat. Het lid Dingemanse vroeg, wie er be last is met het schoonhouden,vanhet* voorste lokaal van de vroegere open bare school te Geersdijk. De voorzitter zal het onderzoeken, hij weet echter 200 gr. gesort. koekjes 100 gr. crocantjes en 100 gr. zuurtjes of toffee's voor 89 ct De beste zoute vis deze week f 1.00 per pond L. DE WAAL COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1