NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD No. 2576 Zaterdag 26 April 1952 55e Jaargang mSÊW', f mm w mm t r WÊÊÊ ff en g[imtacfien.de uorstin Wij garanderen u Deze week Abr. Buijze, Kamperland Gemeenteraadsvergadering Kortgene DRUK EN UITGAVE A. G. M. MARKUSSE TE WISSEKERKE TELEFOON No. 308 - GIRO No. 32622 Abonnementsprijs f 2 00 per jaar. - Franco per post f 3.50. - Advertenties 6 cent per mm - 2100 betalende abonné's De 30-ste Aprii viert onze koningin Juliana haar drie en veertigste verjaardag. Dit portret, dat onze fotograaf tijdens haar bezoek aan Washington nam, toont ons de koningin, zoals zij de harten van alle Amerikanen veroverde. Zij is de onvermoeibare werkster voor vrijheid, recht en vrede, een vorstin waarop wij allen trots zijn. Dat zij nog lang voor ons gespaard moge blijven is de wens van het gehele nederlandse volk. U slaagt nergens beter en voordeliger, want u hebt bij. ons voor een gulden meer boodschappen en betere kwaliteit. 250 gram Frou-Frou van 80, nu voor 59 cent 2 pakjes Honigs Maizena van 52, nu voor 45 cent 3 rollen Venz Fruitdrops van 30, nu voor 25 cent 100 gram chocoladekorrels van 36, nu voor 30 cent 1 flink stuk Karnemelkzeep van 35, nu voor 30 cent Dit zijn dus weer 5 artikelen welke u dagelijks no dig hebt en waar u maar eventjes 44 cent op ver dient. Bovendien krijgt u hierbij ook onze zegelkorting Wij maken u ook even attent op onze prachtsorte ring limonades en andere verfrissende dranken. Wij leveren u alle soorten en smaken uit voorraad Profiteer ook van onze voordelige condities bij af name van 1 kist of krat. En alles wordt zonder prijsverhoging thuisbezorgd. Beleefd aanbevelend, Telefoon 304 Zoekt niet verder! Uw adres voor brood, beschuit, banket en levensmiddelen is S. STRIJD KORTGENE Lid van de vereniging „Taarten-Expres" DEZE WEEK 250 gram koekjes 150 gram bruidskollen of 150 gr. Zeeuwse wafeltjes samen 85 cent. 250 gr. kermis 49 ct en 10 p. 125 gr. am.bonen 25 ct en 5 p. W. Dingemanse, Colijnepl. Donderdag 17 April j.l. kwam de raad van deze gemeente in openbare vergadering bijeen in een der zalen van ,,De Korenbeurs", onder voor zitterschap van burgemeester A. A. Schuit. Afwezig met kennisgeving de leden Breure en Salomé. De voorzitter heet allen welkom op deze zomerse dag en opent de verga dering. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld en goedgekeurd. Diverse ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van de firma De Pree Zonen was een schrijven ingekomen, h oudende een aanbeveling tot het leveren van de benodigdheden voor de O.L. School te Colijnsplaat en voor het gemeen tehuis. B. en W. stellen de raad voor de leveringen zoveel mogelijk 1 over alle middenstanders te verdelen. Uit de raadsleden wordt een com missie benoemd die tot taak krijgt het vaststellen van straatnamen en een nieuwe huisnummering tot zijn goed recht te laten komen. De voorzitter deelt de raad mede, dat destijds besloten is de haven van Kortgene van een betonnen damwand te voorzien. De werkzaamheden zijn bereids begonnen. Bij het uitgraven van een sleuf blijken onder water nog een zestal palen gebroken te zijn. Hij vraagt en verkrijgt zonder hoof delijke stemming een crediet van f 1200.om deze gebroken palen ook te laten verwijderen en door nieuwe .betonnen palen te laten vervangen. Het lid Van Oeveren merkt hierbij op dat de opzichter dit reeds eerder had moeten zien. Toelating van kinderen tot de kleu terschool te Kats zal in het vervolg op twee data kunnen geschieden. Te Colijnsplaat zal het aantal nacht branders met vijf stuks uitgebreid worden; de kosten daarvan zijn vast gesteld op f 200.totaal. In verband met een in de vorige vergadering gestelde vraag betreffen de een trottoir in de Oost-Kruisstraat zullen nu de kosten berekend worden van een afdoend geheel. Hierna bespreekt de voorzitter de on verkwikkelijke zaak jbetreffende de Vleeskeuringsdienst. Hij zegt hierover niet te veel te kunnen praten zonder boos te worden., De aantijgingen in de raad te Wissekerke hebben hem ontzettend kwaad gemaakt, temeer, wanneer hij de burgemeester van die gemeente om feiten vraagt, deze geen GOED NIEUWS Prima overall's nu f 11.90 Beva overall's nu f 14.90 W. DINGEMANSE COLIJNSPLAAT Speciaal adres voor werkkleding afdoend antwoord geeft. Hij vindt, dat, wanneer de burgemeester van Wisse kerke de raad met gebed opent, deze er ook naar moet streven om de zaken naar waarheid te behandelen. Door wethouder Hoveijn is zijn hou ding destijds een tikje gemeen genoemd, vraagt hij om welke redenen, dan kan men deze niet weerleggen. B. en W. van Kortgene hebben reeds verscheidene malen deze zaak besproken en ten slotte B. en W. van Wissekerke ge vraagd om een gezamenlijke bespre king met bijzijn van het hoofd van dienst en de pers. B. en W. van Wis sekerke menen echter dat er geen en kele reden is om aan dat verzoek te voldoen. Deze gang van zaken spijt B. en W. van Kortgene. Het is voor de burge meester een meer onsmakelijke zaak dan voor de leden. Destijds is door de gemeente Wis sekerke voor het richtig uitoefenen van de dienst van de hulpkeurmeester een Volkswagen gekocht, hoewel Wis sekerke wist dat er in de zomermaan den geen emplooi meer voor was. 20 Juni 1951 werd spreker en het hoofd van de Vleeskeuringsdienst, de heer Hoek, door de burgemeester van Wis sekerke tot een bespreking uitgeno digd, daar de vleeskeuringsdienst on economisch werkte. De burgemeester van Wissekerke was zeer somber ge stemd, de dienst zou een verlies van f 5000.hebben. Hoe dat verlies ont staan is, weet spreker niet en is hem ook niet verteld. Hij meende dat de hem voorgelegde cijfers goed waren, temeer daar destijds berekend was dat de opbrengst van de keurlonen de kos ten van de hulpkeurmeester en die van de auto zouden dekken. Door de burgemeester van Wisse kerke werd aangedrongen tot verkoop van die auto. 22 Juni 1951 is deze voor ongeveer de koopprijs verkocht. Spreker noemt dit het einde van het eerste en stjomme bedrijf. Na de verkoop van de eigen auto werd het kleine autootje van dieren arts Hoek gebruikt totdat dit wagen tje het begaf. De hulpkeurmeester deed daarna zijn dienst per fiets of motor. 27 October 1951 werden spreker en de heer Hoek naar Wissekerke ont boden, waar burgemeester Van der Maas met de handen in het haar zat, omdat er zoveel klachten binnenkwa men over de trage uitvoering van de vleeskeuringsdienst. De besprekingen werden hoofdzakelijk door de burge meester van Wissekerke en de heer 200 gr. gesort. koekjes 100 gr. rumbonen 100 gr. zuurtjes of amandelbonen voor 89 cent. Vanaf heden Tomatenplanten verkrijgbaar. L. DE WAAL COLIJNSPLAAT

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 1