K1199-330 Sa napir in aaa ATTENTIE FA C. J. TILROE J. A. Schuit - Colijnsplaat Bakker Contant Dokter Janssen afwezig zijn. (bij)nemen van aandelen. 2z.g.a.n.stromatrassen Een meisje gevraagd ot werkster C. A. GR0ENLEER Grote sortering in babyartikelen, kousen, sokken en manufacturen. Voor de schoonmaak borstels, bezems, luiwagens, dweilen, boenwas vloeibaar en andere, stofdoekjes, kalkborstels, ragebollen, enz. L. TANGE WISSEKERKE dienstplichtwet, de drankwet, de ge zondheidswet, de hinderwet, de in validiteitswet, de kieswet, de loterij- wet, de motorwet, de muntwet enz., tot en met de vestigingswet, de werkloosheidswet en de ziektewet, die op een weerloos publiek worden losgelaten, ietwat onoverzichtelijk geworden. Door de verschillende wetten ben ik zo teneergeslagen, uitgekleed en uitgeput, uitgebuit, uitgewonnen, uit getrokken en uitgeperst, dat ik niet meer weet, waar ik ben, wat ik ben, hoe ik ben en of ik er nog ben. Men heeft mij genoodzaakt te be talen voor: inkomstenbelasting, ver mogensbelasting, personenbelasting, straatbelasting, grondbelasting, pol derbelasting, wegenbelasting, ver zekeringsbelasting, beursbelasting, omzetbelasting, gemeentefondsbe lasting, overheidsbelasting, onder nemingsbelasting, vennootschapsbe lasting, winstbelasting, verevenings belasting, dividendbelasting, super dividendbelasting, commissarisbe lasting, loonbelasting, successiebe lasting, schooigeldbelasting, honden belasting, suikeraccijns, gedistilleerd- accijns, benzine-accijns, tabaks-ac cijns, zegelrecht, registratierecht, statistiekrecht, invoerrecht en on recht. Ik ben aangezocht of verplicht bij te dragen voor de vrijheidsbond, de dierenbond, de volkenbond, de vrou wenbond, de padvindersbond, de geheelonthoudersbond, de politie bond, de vakbond voor het cri sisfonds, het arbeidersfonds, het Em- mafonds, kinderbijsiagfonds, bijzon der ongevallenfonds en begrafenis fonds. Er wordt druk op mij uitgeoefend om ais steun te dienen voor het Rode Kruis, het groene kruis, het oranje kruis, het gele kruis, het zwar te kruis en een regenboog van an dere kruisen. De regering en allen, die mij in haar naam regeren, hebben mij zo geregeerd, dat ik niet meer weet, wiens eigendom ik ben. Ik ben ver dacht, verhoord, verplicht, onder vraagd, berispt, gestraft, bekeken, onderzocht, nagegaan, gecontroleerd, gezuiverd, verwisseld, ontbonden, gecommandeerd, ingeschreven, uit geschreven, afgeschreven en heen en weer geschreven. Ik heb tot nu toe mijn leven zoek- gebracht met het invullen, uitschrij ven, overschrijven, halen, bekrach tigen en tekenen van formulieren. Ik heb reeds honderden malen ver klaard, dat ik geboren ben en zo ja, waar en wanneer, maar men schijnt mij slecht te geloven, omdat men mij voor allerlei folteringen no dig heeft. Ik schijn een onuitputtelijke bron te vormen voor het verschaffen van geld tot het bevredigen van ieders tegenwoordige of toekomstige wen sen en van elke nood en behoefte van het menselijk ras. Het enige wat mij nog aan het leven bindt, is mijn nieuwsgierig heid: ik ben benieuwd wat er nog meer komt, maar zoals ik reeds hierboven vermeld heb, kan ik tot mijn spijt niet aan uw verzoek vol doen. Uit N.N.P. Zondagdienst artsen. A.s. Zondag doen dienst Dr Bruyn- zeel en Dr Maas. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Willemina Adriana (Helma). J. M. Lamain. W. P. Lamain - Kunst. Addi. Kamperland, 7 Maart 1952. J. C. de Krijger en E. N. van Popering hebben de eer u, mede namens we derzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaatsvinden op Woensdag 26 Maart a.s., des namiddags om 3 uur te Kortgene. Kerkelijke inzegening in de Ned. Herv. Kerk te Kats, des namiddags 3.45 uur, door de weleerwaarde heer ds D. Morreau te Kats. Kolijnsplaat, A 173 Maart 1952. Kats, B 50 Toekomstig adres: Voorstraat A 127, Kolijnsplaat. Ondertrouwd: J. E. Wolfert en Lena Maas Huwelijksvoltrekking 16 April 1952. Kerkelijke bevestiging door de wel eerwaarde heer ds W. S. Hugo van Dalen in de Ned. Hervormde Kerk te Kolijnsplaat om 4 uur. Zwolle, Prins Hendrikstraat 3 Kolijnsplaat, B 60 Receptie: Zaterdag 22 Maart te Ko lijnsplaat, B 60, van 3.305.30 uur. Heden overleed onze zeer geliefde man en vader Pieter Marcus Bouwense, in de ouderdom van 72 jaar en 5 maanden. Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin. Wed. P.M. Bouwense - de Voogd. C. A. Bouwense. Fam. Bouwense. Fam. De Voogd. Kortgene, 7 Maart 1952. Heden nam de Heere tot Zich onze lieve, zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Pieternella Hanson wed. van C. H. van den Berg, in de ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, H. van den Berg. Rijswijk Z.H., 10 Maart 1952. Haagweg 152. De teraardebestelling heeft plaats gehad op de Algemene Begraafplaats te Rijswijk Z.H., op Donderdag 13 Maart j.l. Voor de vele bewijzen van deel neming, betoond na het overlijden van onze geliefde vrouw en moeder Janna Pieternella Ringelberg - Nelisse, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, L. Ringelberg. Kamperland, Maart 1952. Gebundelde krachten Samengesteld uit een keur van geneesmiddelen welke elkanders krachten versterken is een dubbel vlugge genezer en ver- drijvervangriep,kou,koortsen pijnen Koker 50 tabl. 77 ct. 25 tabl. 41 ct. Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank „COLIJNSPLAAT'' te Colijnsplaat Tel. (K 1199)-228 Postrek. 316389 „WISSENKERKE" te Kamperland Tel. (K 1107)-325 Postrek. 365567 Wat men niet nodig heeft, is ook voor een cent nog te duur. Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de vele blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en groot moeder Janna Tazelaar (geb. De Regt). Uit aller naam, D. Tazelaar. Colijnsplaat, Maart 1952. Voor de vele blijken van belang stelling en bewijzen van deelneming, ons betoond bij de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Dirk Jacobus de Koster, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, Mevr. A. de Koster- Bouwense. Colijnsplaat, 14 Maart 1952. Voorstraat A 79. Tel. 297, Colijnsplaat. Thans ook de reeds ruime sortering koekjes, nog uitgebreid met zoute kaaskoekjes. Lekker. Pikant. zal a.s. Maandag Boodschappen aan dokter Maas. Het bestuur van de Coöp. Vereniging Weegbrug „De Eendracht" G.A. te Kamperland geeft hierbij gelegenheid tot het Opgave hiervan uiterlijk 31 Maart a.s. aan de secretaris der vereniging. Het bestuur. Te koop Te bevr. bij I. P. VAN DER MOERE, Kamperland. bij j. C. KRAMER, Voorstraat A 5, Wissekerke. Telefonisch aangesloten onder nummer Pluimveehandel enz. Colijnsplaat. Wij maken het geachte publiek er op attent dat voor Ganzepoortstraat 23, Goes alleen reizen een man en vrouw met luxe auto K 7635. Wij hebben geen andere venters of weder verkopers die onder onze naam reizen. Beleefd aanbevelend, C. J. TILROE. Voor de a.s. schoonmaak hebben wij ruime keus in Holtap- en Wilton-karpetten, nieuwste patronen. Ook in vloerbedekking hebben wij Jabo en andere soorten tapijt. Gang- en traplopers in cocos en bouclé. In balatum en viltzeil hebben wij een grote voor raad, keuze uit meer dan 25 verschillende soorten. Telefoon 318

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1952 | | pagina 2